2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Merhaba herkese. Gebeliğin başından beri forumu dışarıdan takip ediyordum. İlk kez üye oldum çünkü yardıma ihtiyacım var Mayıs doğumlu ikizlerim var. Yatır/kaldır yöntemiyle uyku eğitimi vermeye çalışıyorum. Önce uyum gösteriyor gibiydiler. Ama bu aralar rutinlerden sonra uyumaya sıra geldiğinde itiraz etmeye başladılar. Doğru yaptığımdan emin değilim artık. Uyku eğitimine başlayan, başlayıp da ilerleyebilen var mı acaba?

Canım probiyotikte dikkat et bazılarında alerjen maddeler oluyor ben bigaia almıştım, ayçiçek yağı var içinde sonradan değiştirdik. Kuruyemiş alerjisi varsa etkilenebilir
Bizde forbiome kullanıyorduk şimdi klaire labs alacağım baya övülüyor . Bioagaiayi biz 3. Haftasında kullanmistik çocuğum sancıdan kıvranıp durmuştu sonradan anladık ayçiçek yağı varmış

Onu bende denemek istiyorum ya eğitime henüz baslayamadim. Direnç göstermesi normal şuanda uyku ritimleri değişiyor ve bizim gibi uyumaya başlayacaklar bu sebeple en zorlayıcı dönemdeyiz

Onu bende denemek istiyorum ya eğitime henüz baslayamadim. Direnç göstermesi normal şuanda uyku ritimleri değişiyor ve bizim gibi uyumaya başlayacaklar bu sebeple en zorlayıcı dönemdeyiz
Uyku gerilemesinde anneliğin çıldırma noktasına geldim. İkiz oldukları için çabuk tükendim sanırım. Artık rutinler ve eğitim sayesinde uykuya daha çabuk geçirebiliyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Ama hala kendi kendine uyuma noktasına gelemedik.

Yok diyet yapmıyorum alerji sorunumuzda yok ama bu gece gaz çıkaramama nerden geldi anlamadım. Gündüzde cayır cayır kendi yapıyor hiçbir sıkıntı yok

Öğrenir inşallah

Bizlerin uyutma tarzından daha farklı olarak ne öğretiliyor egitimde? Siz nasıl uyutuyordunuz suan nasıl uyutuyorsunuz daha cabuk oluyor

Ya bi kaç gün giremedim msjları tek tek okudum bi baktım herkes ban yemiş noluyor yahu ne zamana kadar yoklar kızlar yaaa

Kızlar iki gün önce dikiş yerimin orta kısmı çok sızlıyodu sanki sürtünür de yanar ya öyle baktık bişi yoktu bir de dikiş yerim sizin gibi pembe de değil mor gibi ilk günden beri ama hiç acı olmadıi. Demin wc gittim çamaşırda leke gördüm elime göbeğime attım dikişimden iltihap akıyor o yanma da geçti ama nerden akıyor bilmiyorum dikişte açılma da yok batikonla temizleyip sargı bezi ile bantladık ama korktum başına böyle bişe gelen oldu mu

Benim de iki kez başıma geldi göbek bölgem orayı kapattığı için ıslak kalmasından oluyor genelde. Doktorum her gün batikonla sil kuru tut demişti bir de bactroban krem verdi

Günaydın kızlarr. 3 ay 20 günlük olduk , uykuya direnmeler başladı, sizde de 4. Ay atağında böyle olmuş muydu yada atlatanlar var mı? Gün içinde hep kucak istiyor gezmek istiyor birde ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz yada bebisle gününüz nasıl geçiyor, birde misafir alıyor musunuz ben yakın arkadaşlar hariç hiç misafir almadım bebişim aniden ağlıyor yada uykusu geldi mi odaya gidiyoruz bazen 1 saat uğraşıyorum uyutmak için vs. Diye kimseyi almıyorum sizler nasıl yapıyorsunuz biraz sohbet etmek hepimize iyi gelir diye düşündüm

Benim bebeğim atak olmasa da kucakta gezmek istiyor henüz bir uyku gerilemwsi olmadı bizde. Benim bebiş 3 buçuk aylik

Bizlerin uyutma tarzından daha farklı olarak ne öğretiliyor egitimde? Siz nasıl uyutuyordunuz suan nasıl uyutuyorsunuz daha cabuk oluyor
Bizim ikizlerimiz var. 3. Ayı bitirdikten kısa bir süre sonra uykuya direnmeye başladılar. Uyku gerilemesi olduğunu anladık ama önce saatlerce sallamaya çalıştık. Belki düzelir diye umut ettik herhalde Canıma tak ettiği gün uyku eğitimine karar verdim. İnternetten öğrendiklerimle bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 2 haftadır her gün aynı saatlerde uyutuyorum. Yorgunluk belirtilerine dikkat ediyorum. Uyku saatine yakın gürültülü şeyler yapmayı bırakıyorum. Her uykudan önce yatağına yatırıp aynı kitabı okuyorum. Kitap çok hoşlarına gidiyor. Sonra pış pış sesi açıp uyutmaya çalışıyorum ve o dakika direnmeler başlıyor. Şimdilik kucağımda 5dk kadar sallıyorum. Gözleri kısılınca yatağa bırakıyorum. Uyanırsa tekrar alıp tekrar yatırıyorum. Böyle gidiyor. İyi tarafı şu kısa sürede iki bebeği de uyutabiliyorum. Daha çok dinlenebiliyorum. Misafirimle ilgilenebiliyorum. Kötü tarafı hala kucakta uyutmak zorunda kalıyorum. Ve düzenleri bozulacak diye korkumdan dışarı çıkamıyorum. Belki de kendi kendine uykuya geçmek için çok küçükler. Benim de kafam çok karışık.

Benim de ikizlerim var o yüzden merak ettim
Bizde hala kucakta uyutuyoruz. Kucakta dalıyorlar yataga öyle bırakıyoruz. Uyutma evresi önceye göre bizim de kısaldı sayılır ama bes dakika da degil.
Uykudan önce hergun dus aldırmaya çalışıyoruz mayışıyorlar banyodan sonra. Banyodan sonra bazen beslerken dalıyorlar bazen yine kucakta pışpışladıktan sonra dalıyorlar. Yatakta kendi baslarına henuz uyutmayı denemedim ben de bunun için hec kaldım diye düşünüyorum

Ben doğduğundan beri kucağımda uyutup yatağına koyuyorum. Çoğu zaman tam derin uykuya geçmeden yatağa koyup pispis yapıyorum ama bu aralar 10 dk sonra kalkıyor tekrar kucağa alıp pispis yapıyorum derken çok uzun sürüyor uyutmak ve bazen çok az uyuyor 5. Ayda bende uyku eğitimi deneyeceğim önce kendim tabi olmazsa eğitim alacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…