2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Günaydın kızlarr. 3 ay 20 günlük olduk , uykuya direnmeler başladı, sizde de 4. Ay atağında böyle olmuş muydu yada atlatanlar var mı? Gün içinde hep kucak istiyor gezmek istiyor 😅 birde ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz yada bebisle gününüz nasıl geçiyor, birde misafir alıyor musunuz ben yakın arkadaşlar hariç hiç misafir almadım bebişim aniden ağlıyor yada uykusu geldi mi odaya gidiyoruz bazen 1 saat uğraşıyorum uyutmak için vs. Diye kimseyi almıyorum sizler nasıl yapıyorsunuz biraz sohbet etmek hepimize iyi gelir diye düşündüm 😊
Bizde de uyku gerilemesi başladı ama uyku saat aralıklarına dikkat edersem daha huzurlu bir gün geçiriyoruz🙏🏻 o yüzden saati saatine uyutabilmek için mecbur ayağımda sallamaya başladım, önermiyorlar diye biliyorum ama bebem mutlu ben mutlu şuan için😅
Bizimkide gezmeye evi incelemeye bayılıyor, kitap vs yerde matta aktivite yapıyoruz ama hiçbiri evi incelemesinin yerini tutmuyor😂

Bizde de uyku gerilemesi başladı ama uyku saat aralıklarına dikkat edersem daha huzurlu bir gün geçiriyoruz🙏🏻 o yüzden saati saatine uyutabilmek için mecbur ayağımda sallamaya başladım, önermiyorlar diye biliyorum ama bebem mutlu ben mutlu şuan için😅
Bizimkide gezmeye evi incelemeye bayılıyor, kitap vs yerde matta aktivite yapıyoruz ama hiçbiri evi incelemesinin yerini tutmuyor😂
Ay bizde reflü var o yüzden beslenmeden sonra yarım saat en az kucakta olması lazım çok alıştı buna indirdim mi kıyamet kopuyor 😅 bende beslenme dışında hep oyun matına koyuyorum ne kadar kalsa kârdır diye. Uyku saatlerine hep dikkat ederim ama bu aralar zorlanıyoruz valla uyku konusunda

Günaydın kızlarr. 3 ay 20 günlük olduk , uykuya direnmeler başladı, sizde de 4. Ay atağında böyle olmuş muydu yada atlatanlar var mı? Gün içinde hep kucak istiyor gezmek istiyor 😅 birde ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz yada bebisle gününüz nasıl geçiyor, birde misafir alıyor musunuz ben yakın arkadaşlar hariç hiç misafir almadım bebişim aniden ağlıyor yada uykusu geldi mi odaya gidiyoruz bazen 1 saat uğraşıyorum uyutmak için vs. Diye kimseyi almıyorum sizler nasıl yapıyorsunuz biraz sohbet etmek hepimize iyi gelir diye düşündüm 😊
Benim kızımda 3 ay 18 günlük vallahi atak mı 4. Aya girdik mi bende anlayamıyorum 😂 ama bi 10 günden fazla oldu gece uykularımız mahvoldu sürekli ıkınarak gaz sancısıyla uyanıyor. Gündüz uykuları yarım saati zor geçiyor.

Bizim ikizlerimiz var. 3. Ayı bitirdikten kısa bir süre sonra uykuya direnmeye başladılar. Uyku gerilemesi olduğunu anladık ama önce saatlerce sallamaya çalıştık. Belki düzelir diye umut ettik herhalde 😄 Canıma tak ettiği gün uyku eğitimine karar verdim. İnternetten öğrendiklerimle bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 2 haftadır her gün aynı saatlerde uyutuyorum. Yorgunluk belirtilerine dikkat ediyorum. Uyku saatine yakın gürültülü şeyler yapmayı bırakıyorum. Her uykudan önce yatağına yatırıp aynı kitabı okuyorum. Kitap çok hoşlarına gidiyor. Sonra pış pış sesi açıp uyutmaya çalışıyorum ve o dakika direnmeler başlıyor. 😄 Şimdilik kucağımda 5dk kadar sallıyorum. Gözleri kısılınca yatağa bırakıyorum. Uyanırsa tekrar alıp tekrar yatırıyorum. Böyle gidiyor. İyi tarafı şu kısa sürede iki bebeği de uyutabiliyorum. Daha çok dinlenebiliyorum. Misafirimle ilgilenebiliyorum. Kötü tarafı hala kucakta uyutmak zorunda kalıyorum. Ve düzenleri bozulacak diye korkumdan dışarı çıkamıyorum. 😄 Belki de kendi kendine uykuya geçmek için çok küçükler. Benim de kafam çok karışık.
Vallahi çoook uzun bir süredir başka yerde de kalsak sabahları uyanınca belden aşağısını yıkıyorum, akşam 19.30 da da akşam duşunu muhakkak aldırıp loş bir ortamda uyutmaya çalışıyorum yani rutinse rutin assla uykuya geçmek istemiyor kucağımda sallıyorum sürekli ve yatırdığım an uyanıyor tam uyutmam 2 saatimi alıyor 🤦🏼‍♀️ yok yani ben anlamadım nasıl kendi kendine uyuyacak yatakta beceremedim bu işi gitti. Dün biraz ağlasın gerekiyorsa ama yatakta sakinleştireyim dedim yatırdım canım kızım tatlı kızım falan asla fayda etmedi 5 dakika durmadı sakinleşmedi bende dayanamadım aldım kucağıma yine pışpış evirip çevirdim yavruyu 😞

Benim kızımda 3 ay 18 günlük vallahi atak mı 4. Aya girdik mi bende anlayamıyorum 😂 ama bi 10 günden fazla oldu gece uykularımız mahvoldu sürekli ıkınarak gaz sancısıyla uyanıyor. Gündüz uykuları yarım saati zor geçiyor.
Ay bizde aynı şekilde gece uykuları çok bozuldu gündüz de çok direniyor sonra da çok az uyuyor 😭 inşallahhh kalıcı değildir

Benim de ikizlerim var o yüzden merak ettim ☺️
Bizde hala kucakta uyutuyoruz. Kucakta dalıyorlar yataga öyle bırakıyoruz. Uyutma evresi önceye göre bizim de kısaldı sayılır ama bes dakika da degil.
Uykudan önce hergun dus aldırmaya çalışıyoruz mayışıyorlar banyodan sonra. Banyodan sonra bazen beslerken dalıyorlar bazen yine kucakta pışpışladıktan sonra dalıyorlar. Yatakta kendi baslarına henuz uyutmayı denemedim ben de bunun için hec kaldım diye düşünüyorum 😅
Geç kaldığımızı düşünmüyorum. Sanırım bebeklerin de buna hazır olması gerekiyor. İnşallah başarırız 🙏🏻

Vallahi çoook uzun bir süredir başka yerde de kalsak sabahları uyanınca belden aşağısını yıkıyorum, akşam 19.30 da da akşam duşunu muhakkak aldırıp loş bir ortamda uyutmaya çalışıyorum yani rutinse rutin assla uykuya geçmek istemiyor kucağımda sallıyorum sürekli ve yatırdığım an uyanıyor tam uyutmam 2 saatimi alıyor 🤦🏼‍♀️ yok yani ben anlamadım nasıl kendi kendine uyuyacak yatakta beceremedim bu işi gitti. Dün biraz ağlasın gerekiyorsa ama yatakta sakinleştireyim dedim yatırdım canım kızım tatlı kızım falan asla fayda etmedi 5 dakika durmadı sakinleşmedi bende dayanamadım aldım kucağıma yine pışpış evirip çevirdim yavruyu 😞
Benim de bir türlü üstesinden gelemediğim kısım yattığı yerde uyutabilmek 😔 Ağlatmak ya da bebekle inatlaşmak istemiyorum

4 Ay 10 günlük kızım. Atak içimizden geçti resmen.Gündüz uyuyan çocuk uyuyup geri uyanıyor sürekli ,gece de 1.30 dan önce uyumuyor. 4.aya hiç gelmeyin imkanı olan direk 5.aya geçsin. 😀

Ya onun etkisi çok bence de. Ama dün brokoli yemiştim o da çok gaz yaparmis sanırım o yüzden tüm gün çocuğum gazla uğraştı. Bilmiyodm brokolinin gaz yaptığını 😅
benim doktorum senin yediklerin bebeğe gaz yapmaz demişti, kendinde varsa vardır dedi bilmiyorum ne kadar doğru ben o yüzden hiç yediğime içtiğime dikkat etmedim 3 aylık tam 2-3 hafta oldu biteli arada çok nadir oluyor

Kızlar çok şükür mevlüd okuttuk bitti🥹🙏🏼
Korktuğum gibi olmadı bebek kalabalıkta daha sakin kesinlikle herkesi incelemekten ağlamadı çok fazla😅
Kimsenin kucağına gitmedi anane babane hariç kimseye vermedim😂 bir ara halam aldı aa altını değiştirecektim diyip hemen aldım kucağından😂
Kvdemlerin tarafından bir akrabası var beni sinir etti çocuğun yüzünü sıkıyor ellerini yanaklarını öptü şap şup o kadar sinirlendim ki kvdemle gözgöze geldik kadın bana sakin ol der gibi baktı hemen bana getirdi çocuğu😡 gidip ellerini yüzünü yıkadım çocuğun. Bir de bunu yapan daha bizim yaşlarımızda genç bir kadın ve 2 yaşında oğlu var düşünün yaşlı biri değil, oğluda uyuyan çocuğun beşiğine bir asıldı yavrum nasıl korktu uykusunda ayy onlara sinir oldum yani.
He birde herkesin sana çok alışmış annesi hep seni istiyor demesine sinir oluyorum veya ağlıyor beşiğinde kucağıma alıyorum ya kucağa alışmış demelerine sinir oluyorum. Napayım çocuğa ben bakıyorum bütün gün tabi bana alışıcak beni istiyecek ben annesiyim dedim herkese gülerek tabi içimden söverek😂
Neyse buraya uzunca mevlüd anımızı yazmış oldum sanki günlüğüm😅😂😂
merhaba mevlütte ne dağıttınız acaba hediyelik olarak

Ben de uzun zamandır bakamadım kızların hesap neden pasif olmuş kiii
Gerçekten kızların gitmesi çok üzücü oldu ya 😔 ne zaman bitecek pasiflikleri, bitince gelecekler mi geri sohbetleri muhabbetleri çok hoş insanlardı (sulti, cesur, gülümse, golden, mavi, medusa, özge en sık gördüğüm ve aklımda kalanlar) yoklukları aşırı belli oluyor sitede. Ben çok bilmiyorum siteyi sadece buraya girip okuyorum gelecekler mi diye bekliyorum bakıyorum hergün vallahi.

benim doktorum senin yediklerin bebeğe gaz yapmaz demişti, kendinde varsa vardır dedi bilmiyorum ne kadar doğru ben o yüzden hiç yediğime içtiğime dikkat etmedim 3 aylık tam 2-3 hafta oldu biteli arada çok nadir oluyor
Ay bitmesine çok sevindimmm. Bende normalde annenin yedikleri bebeğe gaz yapmaz diye biliyorum ama benim bebişim alerjik o yüzden ben ne yersen onun bağırsakları etkileniyor maalesef , bizim gazimiz bu yüzden daha uzun sürecek sanırım. Ama eskisine göre kendi baya baya gaz çıkarabiliyor artık gece surekli bir ses duyuyorum yatağında hahah😅

4 Ay 10 günlük kızım. Atak içimizden geçti resmen.Gündüz uyuyan çocuk uyuyup geri uyanıyor sürekli ,gece de 1.30 dan önce uyumuyor. 4.aya hiç gelmeyin imkanı olan direk 5.aya geçsin. 😀
4. Ay öncesi nasıldı uykuları düzeni peki biran da çok kötü mü oldu soyleyin bilelim ona göre hazırlıklı olalım 😅

Kızlar günaydınn. 4. Ay sonrası uyku eğitimi öneriyorlar ya bende 5. Ayda düşünüyorum ama önce kendim pınar sbrsky videolarından izleyip deneyeceğim, yapamazsam eğitim almayı düşünüyorum en hafif teknikle tabii ki. Ama beni bebiş emzik almıyor, yüzüstü uyuyor o yüzden uyku arkadaşı da yok. Gündüz ve gece rutinlerimiz var yapıyorum mutlaka her gün ve kucakta uyuyor şuanda. Sizden de fikir istiyorum siz uyku eğitimi vermeyi düşünüyor musunuz yada planlarınız neler ? Belki birbirimize destek oluruz bu konuda gözden kacirdigimiz bir şeyler vardır belki

Kızlar günaydınn. 4. Ay sonrası uyku eğitimi öneriyorlar ya bende 5. Ayda düşünüyorum ama önce kendim pınar sbrsky videolarından izleyip deneyeceğim, yapamazsam eğitim almayı düşünüyorum en hafif teknikle tabii ki. Ama beni bebiş emzik almıyor, yüzüstü uyuyor o yüzden uyku arkadaşı da yok. Gündüz ve gece rutinlerimiz var yapıyorum mutlaka her gün ve kucakta uyuyor şuanda. Sizden de fikir istiyorum siz uyku eğitimi vermeyi düşünüyor musunuz yada planlarınız neler ? Belki birbirimize destek oluruz bu konuda gözden kacirdigimiz bir şeyler vardır belki
Bende vermeyi düşünüyorum canım. İnstada bir sürü hesap takip ediyorum henüz karar vermedim nasıl vereceğime🤣

Gerçekten kızların gitmesi çok üzücü oldu ya 😔 ne zaman bitecek pasiflikleri, bitince gelecekler mi geri sohbetleri muhabbetleri çok hoş insanlardı (sulti, cesur, gülümse, golden, mavi, medusa, özge en sık gördüğüm ve aklımda kalanlar) yoklukları aşırı belli oluyor sitede. Ben çok bilmiyorum siteyi sadece buraya girip okuyorum gelecekler mi diye bekliyorum bakıyorum hergün vallahi.
Maalesef minimum 2 ay olmicaklar ☹️ Ceza alınca Pasifliğin bitmesi için zaman geçmesi gerekiyor

X