2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bende her hafta yiyiyorum ama nasıl ayiklatiliyormus kilciklari mi ayikliyo
Canım genelde büyük balık alıyorum firinlik diyorum mesela öyle fileto kesiyordu bir tarafında kılçık oluyo bir tarafında olmuyo ya fırından çıkınca kuyruğundan çekince bütün govdesindeki kilciklar cikiyo zaten

Eee bende öyle yapıyorum ama göğüs kismindakileri mecbur temizliyorum küçük küçük çıkıyor ya bende komple sen temizletiyorsun anladim

Ya sizin mecbur artık çocuk ne anlasın odadan sokaktan diyor çıkınca yavrum etrafa bakmak için gözü kapanmasın diye direniyor

Eee bende öyle yapıyorum ama göğüs kismindakileri mecbur temizliyorum küçük küçük çıkıyor ya bende komple sen temizletiyorsun anladim
Aay yok kız öyle değil hani içinde organlar oluyor ya onlari temizliyorlar ben somon çipura falan gibi büyük balık alıyorum küçük balık zor

Evet kızlar sağlıkocağı doktoru da sütü azalttını hatta kesilebileceğini söyle bana aferin tarzı ilaç kullanma bol su iç dedi sadece birde cıcak su limon bal dedi

Şundan kullanan var mı kullanışlı olur mu sizce benim bileklerim tutmuyo artık normal kanguru pratik olmaz evin içinde diye düşündüm

Eklentiler

• IMG_6916.jpeg
    106,9 KB · Görüntüleme: 22
Ohaaa çok iyi

Veremicem malesef domates asidik olduğu için ilk bir sene önerilmiyormus
Canım işine karışmak gibi olmasın ama tadım için 4.ay bence çok erken bütün doktorlar sadece anne sütü alıyorsa 6 aydan önce verilmez diyor eğer mama alıyorsa 5.ayda başlatıyorlarmış yani senin bebişe her türlü erken

Tecrübeli anneden bunları duymak çok güzel peki bebeğe tuz verip vermeme olayı nasıl oluyo ben yemekleri tuzlu yapıyorum sen farketmez diyip veriyo musun bir şey yapar mı merak ettim
Canım senin kararın tabi ama bence 6. Aydan önce başlama. Ya da en azından 5. ay dolsun. Ben doğması gereken tarihe göre 180 gün dolunca başladım ilkinde bunda da öyle yapıcam 10 Mayıs doğumlu yani 17 kasımda başlıcam. Erken başlayınca bağırsaklarında sıkıntı olabiliyormuş ileride. Bi de en azından ilk bir sene şeker ve tuz vermemelisin o da böbreklere ekstra yük bindirir. Ben hep ayrı yaptım yemeklerini. Bi de son önerim sebzeleri meyveden önce ver sonra sebze yemeyebiliyorlar. Ben sebze - meyve - süt ürünü yani yoğurt olarak vermiştim 3 gün kuralı ile. Oğlum hiç yemek seçmez hepsinden yer ama iştahlı değildir az az yer. Boğa burçları nasıl olacak bakalım

Bu hamile kalman için bi işaret olabilir mi
Çok mantıklı
Kız izmirin adı var. Köyden farksız

Çok mantıklı

Kız izmirin adı var. Köyden farksız
Belediyecilik güzel olsa aslında o şehir harika bir yere dönebilir
Şundan kullanan var mı kullanışlı olur mu sizce benim bileklerim tutmuyo artık normal kanguru pratik olmaz evin içinde diye düşündüm
Ben böyle bir şey alacaktım ama bel desteği yok diye bel destekli aldım

Alerjik bebiş anneleri diyete rağmen bebeklerinizin kakası düzeldi mi? Ben diyete başladığımda düzelmiş gibiydi şimdi son bir kaç gündür kakası çok mukuslu hatta balgamlı gibi.. hiç fire vermedim yani bide kilo alımında şuan sorun görüyorum ben acaba başka biseye daha mı alerjisi çıktı üstelik hiç bişi yemiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…