2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Uzanıyor nesneyi tutuyor ağzına götürüyor canım. Tabi o denge bizlerdeki gibi seri değil ama çabalıyor
Benimki de öyle kollarını uzatıyor ama tabiki hareket edemiyor eğer vermezsem ağlıyor numarası yapıyor verince de hemen ağızda tabi her şeyi ağzına alıyor emzik ve biberon almıyor garip bu bebe

Benimki de öyle kollarını uzatıyor ama tabiki hareket edemiyor eğer vermezsem ağlıyor numarası yapıyor verince de hemen ağızda tabi her şeyi ağzına alıyor emzik ve biberon almıyor garip bu bebe
Çünkü emzikle biberonu keşfetti ve hoşuna gitmedi artık bu herşeyi ağzına götürme durumuna alışcaz. Önümüzde uzun bi keşif dönemi var. Bebekler keşfetmek istediği herşeyi önce ağızlarına götürürler. Bu 1 yaşında tüm dişler çıkmış olsa dahi değişmicek ta ki el göz burun(koku) vs koordinasyonunu sağlayıp öyle incelemeyi öğrenene kadar.

Hiç ellemiyorum valla hatta hoşuma gidiyor çünkü gözümün önünde sürekli beceri geliştiriyor ellerine bakıyor ayaklarını inceliyor. Yenidoğan dönemi çok zordu, şuanda da zorlandığım bir çok konu var ama artık karşılıklı iletişimde olduğumuzu görüyorum en güzel zamanlari başladı bana göre

Ben şu an çok zorlanıyorum seni düşünemiyorum ne bel ne bilek kalıyor bende

Yuksek ihtimal karpal tunel.benim vardi hamilelikte gecti.simdi bambaska bir yerden agriyor.bukmekten zannimca..
Nasıl geçmesini sağladin ya eşimin de bilek ağrısı var bileğini dik tutmasini sağlayacak bilekliği var içinde demir gibi bişey var sert. Onu taksam çocuğu evirip ceviremem

Uzanıyor canım ama benimki 4 aylık. Her şeyi ağzına goturme durumu tam yok bizde. Sadece ellerimizi hemen ağzına götürmeye çalışıyor. Bazı nesneleri götürüyor ama her şeyi değil

Peki ya benim karmam nolcaak.hic memeye gelmezdi.simdi meme istiyor mama istemiyor ama sutum yetcek kadar yok kisavas veriyorum dunden beri
Ya bu bebelerin niye her adımları aynı çok şaşırıyorum son bir kaç gündür benimki de memeci oldu. Sünnetten mi bilemedim. Geçtiğimiz hafta emecekken ağlıyordu resmen şimdi ayakta da alıştı çok emince midesi mi buyudu de eskisi gibi sık emmek istiyor acaba dedim

Aay maşallah minnosuna annesi kaç kilo oldu

Oof bu el emme olayı bizi çok zorluyor bütün kasiyicilari reddediyor. Kaşıyıcı uzatınca elimizi kapıyor hemen emmek için. Bütün parmaklarını sokuyor ağzına sonra da ögürüyor, tam istediği gibi kasiyamiyor galiba bir de sinirlenip hirslaniyor

Eklentiler

• IMG_20240819_180403.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 41
Ayyyy golden dediğin gibi yaptım karartma perdeleri çektim gezerek emzirmeye çalıştım oturdum baktım hala emiyor ve ŞOK memede uyudu

Neden emmiyodu ki canım sütün var
Hiç anlam veremedim ilk 3 haftalıkken çığlık atıyordu memede, doktora götürdüm her bebek emmek istemez dedi mama deneyelim dedi orda 99 lık mamayı iki dakikada bitirdi. Doktor aç bu çocuk ondan ağlıyor dedi ben de o günden beri hem meme hem mama beraber ilerliyoruz. Sen kaşık biberon mu kullanıyorsun

Ayyyy golden dediğin gibi yaptım karartma perdeleri çektim gezerek emzirmeye çalıştım oturdum baktım hala emiyor ve ŞOK memede uyudu
Aay çok sevindim yaaa bebekler kulübü mu var ne var anlamıyorum hepsi anlaşmış gibiler bu ay emmiyoruz annemizi tamam mı diyorlar

Müdahale etsekte onlar zaten her bulduğunu ağzına götürmeye devam edecek zaten Buda bi gelişim basamağı. Ay ama çok tatlılar yaaa hele böyle seni görünce hayran hayran bakıyo kalabalıkta seni tanıyo filan ya insan eriyor

Yaaa ellere bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…