2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım bunu ben de yaşıyorum. Dr artık etrafı görmeye başladı merak ediyor o yüzden emmeyebilir dedi. Ben başta biraz zorluyorum çığlık çığlığa ağlıyordu kucağıma yatirdigimda memeyi görmese bile ağlıyordu. Sonra zorlamayı bıraktım. Burada ayakta emzir gezerek emzir gibi tavsiyeleri görünce bir gün akşam loş ışıkta önce ayakta emzirdim, memeden çekilince gemzye başladım tekrar tuttu. Yorulunca oturdum memeyi bırakınca ayağa kalktım. İkinci memeyi de yatarak emzirdim. İkisini de emdi. Vazgecseydim nasıl olsa istemiyor diye gece sık uyanacakti. Bir de açmış ona rağmen istemiyormuş şok oldum o kadar emince. Şimdi genel olarak gezerek emmeyi seviyor. Çok aciktiysa oturarak emiyor dikkati dagilinca kalkıyorum ayağa. Özellikle uyku öncesi yatarak emzirme olayını sevdim. Daha bir mayisiyor sanki. Bu süreçte sağanak vermeyi ya da mama vermeyi düşünmedim çünkü biz emzirdikce süt iniyor. Dün mesela ikisini de emdi yatırdım uyumadı. Tekrar aldım emzirirken süt indi tekrar. Sen gezerek vs dene memeyi tetiklet pes etme. Süt uretimin de artar. Bizim de son ay kilo alımı düştü ama Dr gelişimi normal gittikçe kilo alımı azalacak dedi
Ayy bizde de bir kaç gündür emmesi azalmıştır. Dedim gezerek emsin. Gezerek emdi tuttu memeyi. Ama benim ki tosun olunca alışmasa iyi olacak. Bileklerim taşımıyor artık. Yatarak hep geceleri emiyor. O rahatlık oluyor geceleri benim için.

Son düzenleme:
Ben 1 saat falan bekletiyorum zeytinyağını sonra tarıyorum bizim çok fazlaydı konak derisi sapsarı kabuk bağlamıştı. Mustela Konak şampuanı da aldım banyoda da onunla yıkıyorum çıkınca yine tarıyorum büyük oranda geçti. Şimdi hafif kepek gibi görünüyor sıfırlanmadı henüz
Bizimde öyle Sarı kabuk oldu. 1 saat mümkün değil bekletmez ki çığlık çığlığa ağlıyor. Şampuanı alacaktım geçtiğimiz haftalarda unutmuşum. Alayım bu sefer unutmadan.

Yanlış anlama lütfen beni birşey soracağım ama seni asla üzmek istemiyorum çünkü ikimizin de aynı şeyi yaşadığını biliyorum. Memeyi o mu istemiyor? Çekerken mi zorlanıyor yoksa sütün mü gelmiyor? Ben bugün makineyle sağım yaptım zar zor 120 ml çekti her iki memeden de. Biberona koyup verince hemen içiyor. Birde hipp mamaya bayılıyor. Memede çığlık atıyor:KK43:
Kız benimki resmen memeye gelince öğürüyor 🤦🏻‍♀️

Benim bileğim tutmuyor ya 🥺 şimdi ise de başlayınca daha kötü olcam kesin karpal tünel mi ne deniyordu. Bileğimden avcumun içine elektrikler capriyor resmen. Bir süre sonra elim pert oluyor çocuğu nasil tutcam bilemiyorum ağrıdan. Oturunca da ağlıyor 🥺 yatarken de omzum çok kötü oluyor. Emsinler diye yakında amuda kalkcaz valla 😅
Yuksek ihtimal karpal tunel.benim vardi hamilelikte gecti.simdi bambaska bir yerden agriyor.bukmekten zannimca..

Bizimde öyle Sarı kabuk oldu. 1 saat mümkün değil bekletmez ki çığlık çığlığa ağlıyor. Şampuanı alacaktım geçtiğimiz haftalarda unutmuşum. Alayım bu sefer unutmadan.
Allah Allah kafasında zeytinyağı olduğunu nasıl fark ediyor ki kaşındırıyor mu acaba

Kızlar bebisleriniz bir şeylere uzanmaya başladı mı? Benimki 2 gündür elimde bir oyuncağını görüp dikkatini çektiyse uzanıyor ve alınca aferin diyorum alkış yapıyorum gülüyor. Bilinçli yapıyor bence ama 3 ay erken mi bunun için bilemedim de

Kızlar bebisleriniz bir şeylere uzanmaya başladı mı? Benimki 2 gündür elimde bir oyuncağını görüp dikkatini çektiyse uzanıyor ve alınca aferin diyorum alkış yapıyorum gülüyor. Bilinçli yapıyor bence ama 3 ay erken mi bunun için bilemedim de
Uzanıyor nesneyi tutuyor ağzına götürüyor canım. Tabi o denge bizlerdeki gibi seri değil ama çabalıyor 🤣

X