2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bugün doktora bebeği 3.at kontrolüne götürdüm doktoru şikayet ettim geldim
Yaa ne çocuğun üstünü çıkardı ne bezine baktı ne kakasına baktı benim kucağımda sırtını kalbini dinledi boyunu ölçtü kilosunu bezle kıyafetle ölçtü sonra çocuğun gelişim takip kartını verdim yazsın diye ölçtüklerini kafası aynı boyu aynı bir önceki ayla dedimki yani bu çocuk 1 ayda hiç uzamadı mı nasıl oluyor ben hiç geçen ayki kıyafetleri giydirmiyorum bile adam bana diyorki ben doğru ölçtüm geçen ay yanlış ölçmüş olabilirler yani o kadar sinir oldumki anlatamam. Çocuk doktorusun sen bir bıngıldağına bak reflekslerine bak sünnetli çocuk bu bi pipisine bak herşey yolunda mı hiç bişey yapmadı. Bu arada özel hastane gittiğimiz yer. Şaka gibi.
Çıkışta dedim ben bu muayeneyi kabul etmiyorum sinirlendim sorumlu kadın geldi dedim böyle böyle kıyafetleriyle çocuk muayenesi mi yapılır hiç mi doktor görmedik dedim doktoru şikayet ettim geldim

Canım birde sessiz ortamda emzirmek gerekiyormuş sende konuşma diyor anneannem bana

Bu nasıl muayene Aslı hocanın gözünü seveyim ya kadın gerçekten işinin ehli böyle muayene olmaz bu çocuk aynı kilo aynı boysa sorun var demek kıyayetle bezle ölçülmez off off çok haklısın

İyi yapmışsın canım bizim buradaki doktorlar da bunun bir tık altı bıngıldağa bakıyorlar ekstra işte bezini açıyor ama dudaklarını açıp içine bakmıyor mesela yapışık mı değil mi diye ben de başka şehire götürüyorum artık muayeneye

Ay bu mesajları yeni görmem sabah ben de aşıyı tekrar verdim kustu diyr ve 10 dakika önce de kakasını değiştirdim bana hiçbir şey demedi ebe de bir şey olmamıştır inşallah
Elini yıkadıysan olmamıştır canım
Kızlar bebisleriniz doğumdan bu yana kaç cm uzadı? Benim bebişin doğum boyu küçük olduğu için mi çok uzun değil ya
Benim ilk ay 5 cm ikinci ay 3 cm üçüncü ay 4 cm uzamış canım şu an 62 cm. Oğlumun defterine baktım kaç cm uzamış diye o 3 ayda 14 cm uzamış zaten uzun da doğduğu için 3 aylıkken 68 cm’miş kızım biraz daha minyon olacak gibi kilosu da yüzde ellinin altında zaten. Seninki de hafta olarak erken doğdu ya bize göre ancak uzayacaktır

Kız bu nasıl muayene. Sağlıkocağında bile en azından bi bıngıldağa bakıyolar. Bide özel diyosun kaç para veriyon sen bu doktora

Aaa bizimde aynı doğumda 49 ölçüldü 7 gün sonra bizim kendi doktorumuz 48 cm ölçtü. Sanırsın çekti çocuk şuan 61 cm
Benim 63 cm olan bebegimi 2 gün önce hemşire 59 cm olctu bi ölcmesi var çocuğun boynu yamuk ayaklarını bukmus öyle ölçüyor

Aay şaka gibi ya sevmiyorsan yapma işini yani. İyi yapmışsın canım

Ne güzel uzamış kızın maşallah canım senin oğlunun da maşallahı varmış ailece selvi belki de ever erken doğduğu icindir

Bu nasıl muayene Aslı hocanın gözünü seveyim ya kadın gerçekten işinin ehli böyle muayene olmaz bu çocuk aynı kilo aynı boysa sorun var demek kıyayetle bezle ölçülmez off off çok haklısın
Deli etti beni yaa birde pişkin pişkin ben doğru ölçtüm geçen ay yanlış ölçmüşlerdir diyor
Yani gerçekten şaka gibi bu kaçıncı doktor hala adam akıllı birini bulamadım hepsi suratsız, yoldan geçen insanlar bile bebeğee ay ne tatlısın diyor adam çocuğun suratına bön bön baktı ya
Kız bu nasıl muayene. Sağlıkocağında bile en azından bi bıngıldağa bakıyolar. Bide özel diyosun kaç para veriyon sen bu doktora
Aynen vallahi sağlık ocağımız bile sürekli arar yönlendirir herşeye.
Özel sağlık sigortası var ordan geçiyor ama paralı 1.600 tl muayenesi. Şaka gibi gerçekten ya hala çok sinirliyim başka doktora daha gidicem yani düşünsene para verip durumu olmayan bir insanın gittiğini yazık günah gerçekten

Ne güzel uzamış kızın maşallah canım senin oğlunun da maşallahı varmış ailece selvi belki de ever erken doğduğu icindir
Ben demiştim önceden de 47 cm doğmuşum şimdi 170 im sonradan atak yapmışım. Senin oğlun da minik doğdu (minik diyince bi gülme geliyo) ama sonradan açıldı maşallah şimdi önden gidiyor kilosu boyu da toparlar ki normal bence zaten yüzde elli persentilin üzerindedir yine de şu an

Ahahaha travmam tetikleniyor inşallah boyu da ilerleyen zamanda atağa geçer

Bunu dıyen roop muaynesı yapan sehır hastanesının doktoruydu canım bızıde cocuk doktoru yonlendırdı bıde sey dedı bu zamana kadar bellı olurdu bısey olsa dedı
Bnde cuma gününe randevu aldım normal göz muayenesi, inşallah güzel haberle gelirim bende.

Kizlar bana sütü sağarak vermek daha rahat geliyor. Sür zamanla kesilir mi böyle
Süt kesilir mi bilemiyorum ama emzirme imkanınız varsa kesinlikle emzirin.
Benim bebeklerim ikiz emme refleksleri pek fazla kuvvetlenmedi doyacak kadar çekemiyorlar. Küvezde de 38 gün ayrı kaldık. İlk günden beri sağarak besliyorum ama doktorumuz sen her seferinde dene bebeklerin agzı göğse deymeli tükürükleri oraya bulaşmalı yoksa 6.aydan sonra azalmaya baslar sütün dedi.
Keşke emseler sağmak, dolapta muhafaza etmek, çıkarıp ısıtmak, sağma makinasını strilize etmek bana o kadar zor geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…