2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar drdan çıktım. Bu aylarda normal etrafı incelemek istemesi ek sağıp vermenize gerek yok dedi. Gelişimi gayet iyi gidiyor dedi. 770 gram almış. Önceki aylar daha cok aldığı için düşük geldi bana ama aylar geçtikçe azalıyor galiba kilo alımı. Dün gece ve bu sabah emdi. Üzüldüğümü hissetti sanırım :') hastaneye gidecegiz diye etrafında dolaştı eşim ona baktığı için öyle bıraktırdik memeyi. İnşallah gün içinde de böyle devam eder. Dr emme sayısını ortalama sordu. Gayet normal çocuklar robot değil hep aynı şeyi bekleyemeyiz dedi. İlk başta sagdigim sütlerin sktsi geliyor yavaş yavaş, onlardan veriyim mi dedim kabul ederse verebilirsin dedi. En azından emmedigi zamanlar siringayla vereyim onlardan diyorum

2D295A35-65B5-4330-97ED-A5A3EF3D4D45.jpeg

Kızlaaaaar bebemin dişi patladı dünden bugüne ben şok 😂 tam ortadaki mi anlayamadım minicik bir diş var orda 😂

Benim sağ meme çok tazyikli geliyor. Önce öyle başladi emmek istememesi çünkü her çekişte genzine kaçıyordu öksürüp agliyordu. Ben de onu tamamen sagdim bu sefer çift meme gitmek zorunda kaldım yetsin diye. Bugün yine sağ meme çok şişti emmek istiyor gibiydi ama genzine gidince yine ağladı. Tamamen sagdim neredeyse az bıraktım öyle içti biraz ama yine çok değil. Acaba bu tazyik olayından dolayı soğudu mu iyice diyorum. Bir yandan tamamen sagmaya baslayinca başladı sanki bu emmek istememe. Ben mi yanlış bir şey yaptım diye içim içimi de yiyor. Az önce okudum canım tekrar baslamissin emzirmeye. İnşallah çabucak dolar, bebişin de hemencecik kabul eder memeyi 🙏🏻
Canım benim sütün ilk haftadan beri tazyikli geliyor 2 ay hep genzine kaçtı doktor alışacak sen ona değil o sana ayak uyduracak dedi kendine geriye atıyordu emmek istemiyordu. 2.ayın sonunda alıştı artık genzine çok kaçırmamaya başladı.

Eki Görüntüle 3463817
Kızlaaaaar bebemin dişi patladı dünden bugüne ben şok 😂 tam ortadaki mi anlayamadım minicik bir diş var orda 😂
Şakaaa mığğğğ 😅 eminsin dimi kuzum ayy hayırlı olsun ama benim oğluşunda üstte var böyle bir beyazlık bak şimdi içime kurt düştü keyifli bi anında açıp ağzına bakıcam

Şakaaa mığğğğ 😅 eminsin dimi kuzum ayy hayırlı olsun ama benim oğluşunda üstte var böyle bir beyazlık bak şimdi içime kurt düştü keyifli bi anında açıp ağzına bakıcam
Eminim kuzum kendi elimi götürdü zaten dün 37.1 -37.2 ateşi vardı sabahta durduk yere ağladı bir baktım beyaz sert minnak bir diş 😂

Ben diyorum benim bebem gerçekten anormal ya kolik çok hareketli duraksız dilli düdük kendi kendine oturacağım diye uğraşıyor sürekli şimdide 3 ayda diş çıkarmaya başladı bu spor beni aştı arkadaşlar tanıdık psikolog varsa no lütfen 😂

Ben diyorum benim bebem gerçekten anormal ya kolik çok hareketli duraksız dilli düdük kendi kendine oturacağım diye uğraşıyor sürekli şimdide 3 ayda diş çıkarmaya başladı bu spor beni aştı arkadaşlar tanıdık psikolog varsa no lütfen 😂
Ahahh hadi ilk dişimiz hayırlı olsunnn 🥰

Evet birine günlük rapor vermen gerekince istemesende yapmak zorunda kalırsın, yaptıkçaa farkı göreceksin ve bu sefer kendin gönülden yapmaya başlarsın uygulamaları, o açıdan daha iyi canım. Disiplinli ilerlemek açısından etkili olacak yoksa dediğin gibi bildiklerimizden farklı bisey söylemiyolar aslında. Online olarak aldın danışmanlığı sanırım. Fiyatı neydi 🙈 yaa aşırı saçma 3 aylık bebeğe ve az da olsa sütü var olan anneye danışmanlık vermicen de kime vercen dimi? Kim kalıyorki geriye. İlk ay hemen hemen herkesin sütü bol bebeği emiyo zaten. Senin danışman çok iyiymiş o açıdan. Olması gereken o zaten. Kim bilir danışmanın belki instagramdan takip ettiğim biridir o kadar çok var ki
Sana özelden göndereyim kuzum adını. 1200 tl ücreti ve en güzel yanı süresi yok. Görüştüğüm diğer danışmanlar 3 haftalık bundan daha fazlasını istiyordu. Kendisi benimle iletişimi kesmediğin sürece istediğin kadar destek oluyorum diyor

Ay patlamışsa daha damağı yaracak 🥺 çok minik ya kıyamam.
Topiğin ilk doğuranı golden-snitch golden-snitch ilk diş patlatanı sen oldun. Bakalım daha ilk emekleme yürüme kelime çıkarma. Ay çok heyecanlı her birimiz böyle bekliyoruz birbirimizin bebişlerimiz gelişimlerini bile biliyoruz 😍😍

Ay patlamışsa daha damağı yaracak 🥺 çok minik ya kıyamam.
Topiğin ilk doğuranı golden-snitch golden-snitch ilk diş patlatanı sen oldun. Bakalım daha ilk emekleme yürüme kelime çıkarma. Ay çok heyecanlı her birimiz böyle bekliyoruz birbirimizin bebişlerimiz gelişimlerini bile biliyoruz 😍😍
Ben asla ihtimal veremedim çıkabileceğine elime gelince şok oldum 😂 hayırlısıyla atlatalım şu bölümü ya bir diş birde sünnetten korkuyorum diş başımıza geldi sünnet kaldı

Bu geçici bi süreç ama. Memeden tamamen kopmaması için atak bitene kadar uykusunda vermekten bir zarar gelmez bence. Yine sorarsın tabi doktorunuza.
Bizde 1 aylıkken oldu meme reddi. Zaten süt çok azdı doymuyordu mama ölçeğini artırdık dolayısıyla kaşık biberonu bırakıp normal biberona geçince oldu. 1-2 hafta hiç emmedi o sürede az olan süt de gitti. Burda hatta siz baya tavsiyeler verdiniz süt için ama bi işe yaramadı. 3 aylık olmak üzere 1.ayından beri full mama ile besleniyor
Kuzum emzirme danışmanı biberon işine ne diyor? Ben ilk çocuktayken Facebook’ta emzirme sanatı diye bi grup vardı şimdi baktım da kapanmış ama gönderiler hala açık şu an konuşmaya kapalı. Bana orada çok yardımcı olmuşlardı. Bizi meme reddinden döndüren şey de biberonu değiştirmem olmuştu. Şimdi daha çeşitli biberonlar vardır aslında, ben daha önce de söylemiştim sana medela calma kullanmıştım. Bi de öyle mi denesen ki akışı zor biberonla içince senin de bu arada sütün sağarak artarsa emmeye başlar belki.

Kendim de aynı süreçten geçtiğim için meme reddi yaşayan ve bunu aşmaya çalışan bi anne görünce çok üzülüyorum. Ne olursa olsun elinden geleni yaptın olmuyorsa da olmuyordur diyip canını sıkma canım. Biz iki arkadaş meme reddi ile çok uğraştık didindik arkadaşımın bebeği dönmedi mesela onun da sütü zamanla bitti mama ile devam ettiler aslında bebek belirliyor bu durumu. O yüzden üzülme inşallah emeklerinin karşılığını alırsın 🙏🏻 tüm yolları denediğinden emin ol sadece

Birini tamamen bosaltirken diğerini boşaltmiyorum canım. Bugün de aslında tamamen bosaltmadim bıraktım biraz icebilsin diye. Gün içinde de süt indiğini hissettim emerken. Bir seferinde güzel emiyorsa bir seferinde sağa sola bakmaktan emmiyor. 5 dk emiyordu benimki de normalde ama şimdi bir kaç dk sürüyor. Bir de gece uyumadan önce iki memeyi de emerdi gece uzun uyurdu. Şimdi tekini bitirmiyor bile. Banyo öncesi emzirdim 3-4 dk falan banyodan sonra uyumadan önce emmek istemedi hiç, ağladı. Aç olsa uyumazdi herhalde:KK43:
Emzirme örtüsü ile denedin mi canım o zaman bir yere bakamaz ya belki odaklanır

Canım benim sütün ilk haftadan beri tazyikli geliyor 2 ay hep genzine kaçtı doktor alışacak sen ona değil o sana ayak uyduracak dedi kendine geriye atıyordu emmek istemiyordu. 2.ayın sonunda alıştı artık genzine çok kaçırmamaya başladı.
Dr da her zaman tazyikli değilse sağıp öyle emzir dedi. Bazen aç oluyor hemen vermek zorunda kalıyorum dedim. O öksürüp çıkartır dik konuma getir dedi

X