2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Basta 5 gün yapmayınca çok panik olmustum ama gazını artık çıkartıyor diye o konuyu ben de çok takmamaya başladım. Üzerine az emme durumu gelince burada da bugün meme reddi olabilir denilince aydınlanma yaşadım resmen. Dikkati dağılıyor hep ama meme reddi gibi dusunmemistim. Bu surecte yanlış bişey yapıp daha ileri derecede olmasından korkuyorum sadece
Ahhh analık ne zorsunnn

Bizim klipsli oldu doktor işinin ehli olduğu için güvendik. Tecrübeli bir dr olması önemli bence
Bu arada senin dedigin doktoru aradim biz suan ankaradayiz burda yaptıracagiz insallah. Sizin doktor dikisli de yapiyormus. Dikisli 20 dakika suruyormus ve klipsliyle arasinda 2 bin lira var 5.500mus ayin 15ine kadar.

Benim sağ meme çok tazyikli geliyor. Önce öyle başladi emmek istememesi çünkü her çekişte genzine kaçıyordu öksürüp agliyordu. Ben de onu tamamen sagdim bu sefer çift meme gitmek zorunda kaldım yetsin diye. Bugün yine sağ meme çok şişti emmek istiyor gibiydi ama genzine gidince yine ağladı. Tamamen sagdim neredeyse az bıraktım öyle içti biraz ama yine çok değil. Acaba bu tazyik olayından dolayı soğudu mu iyice diyorum. Bir yandan tamamen sagmaya baslayinca başladı sanki bu emmek istememe. Ben mi yanlış bir şey yaptım diye içim içimi de yiyor. Az önce okudum canım tekrar baslamissin emzirmeye. İnşallah çabucak dolar, bebişin de hemencecik kabul eder memeyi 🙏🏻
Benimde bir göğsüm tazyikli geliyordu ve hep daha dolu oluyordu biraz araştırdigimda o göğsü tamamen sağmak değilde 2-3 dk sağmak lazımmış sonra hemen emzirmek gerekiyor. Ben o memeyi verdiğimde 3-4 kez çekiyor sonra ağzından memeyi çıkarıp fışkıran sütü ağız mendiline tutuyorum fışkırma geçince(1dk sürüyor ancaa) tekrar veriyorum. Birde dik oturmuyorum hafif yatay pozisyonda oturup o memeyi makas şeklinde tutuyorum 2-3 dk öyle emzirip sonra C şeklinde tutup emziriyorum. Bende baya işe yaradı deneyebilirsin belki işe yarar

Artik vermiyorum. Yeni bıraktık bugün dr'a sorcam yine. Geçen ay geçtiyse gaz sancıları kesebilirsin dedi. Geçmediği için bir şişe daha kullandık. O şişe bitince almadık bir daha
Ben 3 4 haftadır kullanmıyorum ve daha önce doktora sormuştum sen belirle demişti gün içindeki miktarı olsun kesme zamanı vs bende uygun gördüm 1 hafta gozlemledim ve bıraktıktan sonra kendisi çok iyi gaz çıkarmaya başladı rahat gegiriyor da çok şükür 1 ay olacak nerdeyse

sunnet yapan anneler klipsli ya da dikisli yontemin farkini doktora da soracagim ama sizlerden bilgi alan ya da klipsli yontemle yaptiran varsa tavsiye eder misiniz?
Klipslide ilerde ilişkiye girerken zevk alma olayı olmama ihtimali oluyormus ben dikişli yaptircam o yüzden

Benimde bir göğsüm tazyikli geliyordu ve hep daha dolu oluyordu biraz araştırdigimda o göğsü tamamen sağmak değilde 2-3 dk sağmak lazımmış sonra hemen emzirmek gerekiyor. Ben o memeyi verdiğimde 3-4 kez çekiyor sonra ağzından memeyi çıkarıp fışkıran sütü ağız mendiline tutuyorum fışkırma geçince(1dk sürüyor ancaa) tekrar veriyorum. Birde dik oturmuyorum hafif yatay pozisyonda oturup o memeyi makas şeklinde tutuyorum 2-3 dk öyle emzirip sonra C şeklinde tutup emziriyorum. Bende baya işe yaradı deneyebilirsin belki işe yarar
Soylediklerinin hepsini yaptım canım. Biraz sağıp verdim o çektikçe süt indi yine tazyiklendi. Sonrasında tamamen sağdim diğer memeyi verdim bu sefer sagdigim bir dahakine tam dolmadı iki meme şeklinde gittim. En son artık epeyi sagdim ama tamamen değil en azından süt bıraktım çekince inerse daha rahat içer dedim öyle de oldu ama bu sefer de saga sola bakmaktan memeye odaklı değil. Memeyi makas yapmak bir bende ters tepiyor sanırım. Bebek memede değilken de makası denedim sütün fışkırma durumu artıyor bende

Ben 3 4 haftadır kullanmıyorum ve daha önce doktora sormuştum sen belirle demişti gün içindeki miktarı olsun kesme zamanı vs bende uygun gördüm 1 hafta gozlemledim ve bıraktıktan sonra kendisi çok iyi gaz çıkarmaya başladı rahat gegiriyor da çok şükür 1 ay olacak nerdeyse
Bizim ağızdan çıkarma konusunda şükür sikintimiz yoktu büyük insan gibi çıkartıyor tummy time yaparken de, normal gün içinde evde gezerken de kalan giden varsa çıkartıyor. Sorun alttan cikmamasaydi o da ayaklarını karnına çekmeyi öğrenince daha iyi hale geldi. Kendi çıkartıyor ama bazen karnı agriyor galiba zorlanıyor. Sab simplex biraz kalmıştı onu veriyordum ama aksatarak gibi oldu. Bigaia'yi 1 haftadır falan vermiyoruz galiba. Bariz farklilik hissetmedim kullanmakla kullanmamak aynı gibi su an

Bu arada senin dedigin doktoru aradim biz suan ankaradayiz burda yaptıracagiz insallah. Sizin doktor dikisli de yapiyormus. Dikisli 20 dakika suruyormus ve klipsliyle arasinda 2 bin lira var 5.500mus ayin 15ine kadar.
Fiyatlar o kadar iyi ki orada. Olması gerektigi gibi. Antalya'da 19.5-28 gibi fiyatlar aldık. 15e aa iyiymiş der hale geldik artık

Yaaa çok sevindim canım pes etmeyip devam etmen süper bi karar olmuş. Ben geçen haftalarda bir emzirme danışmanıyla iletişime geçtim ama kabul etmeyi bırak fiyat bilgisi bile vermedi. Bebek 3 aylık ve biberon mama kullanıyor diye. Ne saçma! Daha sonrasında Başka danışmanla görüşmedim . Kendimde sürekli stres halinde olmaktan yoruldum. Bence güzel bir danışmanla ve kararlı olabilirsek bu durumu pozitif şekilde ilerletebiliriz. Nitekim sen bu adımı atmaya başlamışsın bile çok aşırı sevindimm danışmanın ilk önerisi düzenli sağmak o halde doğru anladım dimi kuzum
Aaa yuh asıl 3 aylık ve biberon kullanıyor diye danışmanlığa ihtiyacın var zaten. Ne saçma. Benim danışmanım 6 aylık hiç emziremeyen annelere bile yardım ediyor.
Evet kuzum ilk önerisi düzenli sağım. Aslında bildiklerimizden çok da farklı bir şey söylemedi. Sıcak kompres, ardından masaj, ardından emzirme en son da mutlaka sağım. Belki para verdim birine her gün rapor vermem gerekecek diye daha iyi uygularım programı dedim

Aaa yuh asıl 3 aylık ve biberon kullanıyor diye danışmanlığa ihtiyacın var zaten. Ne saçma. Benim danışmanım 6 aylık hiç emziremeyen annelere bile yardım ediyor.
Evet kuzum ilk önerisi düzenli sağım. Aslında bildiklerimizden çok da farklı bir şey söylemedi. Sıcak kompres, ardından masaj, ardından emzirme en son da mutlaka sağım. Belki para verdim birine her gün rapor vermem gerekecek diye daha iyi uygularım programı dedim
Evet birine günlük rapor vermen gerekince istemesende yapmak zorunda kalırsın, yaptıkçaa farkı göreceksin ve bu sefer kendin gönülden yapmaya başlarsın uygulamaları, o açıdan daha iyi canım. Disiplinli ilerlemek açısından etkili olacak yoksa dediğin gibi bildiklerimizden farklı bisey söylemiyolar aslında. Online olarak aldın danışmanlığı sanırım. Fiyatı neydi 🙈 yaa aşırı saçma 3 aylık bebeğe ve az da olsa sütü var olan anneye danışmanlık vermicen de kime vercen dimi? Kim kalıyorki geriye. İlk ay hemen hemen herkesin sütü bol bebeği emiyo zaten. Senin danışman çok iyiymiş o açıdan. Olması gereken o zaten. Kim bilir danışmanın belki instagramdan takip ettiğim biridir o kadar çok var ki

X