2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Tanıdık psikolog var herhalde senin😂

Canım bizim klipsli olan tanıdık vardı, tam olmamış 2 defa ameliyat olmuş, hala da tam sünnetli değilmiş. Klipsli acısız bir yöntem ama en iyisi dikişli.
Hahaha yok tanıdık psikolog yok ama genel olarak rahatımda hala kendime vakit ayıramıyorum 🤣🤣

O zaman güzel emiyor bence. Reddetseydi az emerdi çişli bez sayısı da azalırdı .Ben sabahları uyandığında masaj yapıyorum ayaklarını bisiklette pedal çevirir gibi yapıyorum ondan sonra kakasını yapıyor sende bi dene istersen ama günde 3 kere falan masaj yap
Sürekli yapıyorum aslında gaz da çıkartıyor. 3. Aya girdik direkt kaka düzeni şaştı iki üc güne bir oluyor. Bazen 5 günü buluyor. Bazen iki gün üst üste yapıyor. 3. Aya kadar her gün 2 defa yapardı. Cisli bez sayisini düşünmemiştim aslında haklısın canım 🙏🏻

Bu arada saatte bir emiyorsa çocuk emme araliklarini açmaya çalışıyor olabilir mi😅 3 saatte bir emmesi normal. Benim bebeğimde saatte 1 emiyordu ben de emme aralıklarını acmaya çalıştığını düşünüyorum. Bugün 2 buçuk saatte bir felan emdi gene biraz kavga etti memeyle ama emdi. Saatte bir teklif etsem heralde kıyameti koparır 🙈
Hava sıcak ya o yüzden garipsemiyordum saatte bir emmesini 🙈 uyuyup uyandı emmek istiyor gibi düşünüyordum şimdi uyuyor uyanıyor emmek istemiyor tekrar oyun oynuyoruz vakit geciyor uyuyor uyanınca emiyor ama onda da yine sağa sola bakarak. Bir de bogumlari eskisi gibi değil sanki inşallah boya gittiği icindir. Bir seyler değişince panikliyorum ben ya 🤦🏼‍♀️

Belki emme süresi kısalmıstır artık, büyüdükce kısalıyor ya benkm de ilk 2 ay 20 dk idi artık 7-10 dk arası sürüyor.
Normalde 5 dk emiyor benimki de. Sadece gece uykusu öncesi biraz uzun sürüyor. ikisini emiyor. Gece de uyanmiyor tok olduğu için 5-6 saat uyuyor. Şimdi doymadigini biliyorum çok az emiyor çünkü. İki gün önce mesela doymadı erken kalkacak kesin dedim 00:30da kalktı normalde 4te falan uyanirdi. Aç olduğu belli yani tam emmiyor :KK43:

Sürekli yapıyorum aslında gaz da çıkartıyor. 3. Aya girdik direkt kaka düzeni şaştı iki üc güne bir oluyor. Bazen 5 günü buluyor. Bazen iki gün üst üste yapıyor. 3. Aya kadar her gün 2 defa yapardı. Cisli bez sayisini düşünmemiştim aslında haklısın canım 🙏🏻
Kaka olayı bizim de değişti . Bazen günde 2 kere yapıyor bazen 2günde 1 yapıyor.
Ben huzursuz görmedikçe bebişimi çok sorun etmiyorum

Kaka olayı bizim de değişti . Bazen günde 2 kere yapıyor bazen 2günde 1 yapıyor.
Ben huzursuz görmedikçe bebişimi çok sorun etmiyorum
Basta 5 gün yapmayınca çok panik olmustum ama gazını artık çıkartıyor diye o konuyu ben de çok takmamaya başladım. Üzerine az emme durumu gelince burada da bugün meme reddi olabilir denilince aydınlanma yaşadım resmen. Dikkati dağılıyor hep ama meme reddi gibi dusunmemistim. Bu surecte yanlış bişey yapıp daha ileri derecede olmasından korkuyorum sadece

Hava sıcak ya o yüzden garipsemiyordum saatte bir emmesini 🙈 uyuyup uyandı emmek istiyor gibi düşünüyordum şimdi uyuyor uyanıyor emmek istemiyor tekrar oyun oynuyoruz vakit geciyor uyuyor uyanınca emiyor ama onda da yine sağa sola bakarak. Bir de bogumlari eskisi gibi değil sanki inşallah boya gittiği icindir. Bir seyler değişince panikliyorum ben ya 🤦🏼‍♀️
Hiç panikleme bence, sen sürekli teklif et, her emmek istediğinde emzir. Biberon bende hiç vermedim sanki başka bir seçeneği olduğunu bilsin istemiyorum 😅 açsa zaten emecek. Sen bu süreçte geceleri biraz yipranabilirsin ama gece neredeyse hiç reddetmiyolar memeyi uykulu oldukları için. Gece uyanırsa bol bol emzir 🌹
Bebek günde 5 cişli bez veriyorsa doyduğuna kesin gözle bakabilirsin.

Emmek istemedi mi aynı şekilde kucağıma yatırmam bile yetiyor ağlaması için. Eşim dışa dönük şekilde kucağında gezdiriyordu bir de böyle dene istersen bu pozisyonda durmayı seviyor dedi. Memeden başını çevirdi resmen nereye gitsem kafasını çevirdi o kadar moralim bozuldu ki😢 güzelce emiyordu niye böyle oldu bir anda anlamıyorum panik oldum :KK43:
Yatarak dene istersen bir de bakalım o zaman ne tepki verecek, karın karına olan pozisyon...

Hiç panikleme bence, sen sürekli teklif et, her emmek istediğinde emzir. Biberon bende hiç vermedim sanki başka bir seçeneği olduğunu bilsin istemiyorum 😅 açsa zaten emecek. Sen bu süreçte geceleri biraz yipranabilirsin ama gece neredeyse hiç reddetmiyolar memeyi uykulu oldukları için. Gece uyanırsa bol bol emzir 🌹
Bebek günde 5 cişli bez veriyorsa doyduğuna kesin gözle bakabilirsin.
Evet evet biberon konusunda ben de öyle düşünüyorum verirsem tamamen memeyi reddetme ihtimali var diye. Gece boyunca uykusu açılmasın diye değiştirmiyorum ama onun haricinde gün içinde evet 4-5 defa değiştiriyorum bezini. İnşallah kısa sürede bu süreci de atlatırız bakalım🙏🏻

Aay kızlar ben bugün siz deyince anladım meme reddi yaşadığımı 🥺 geçtiğimiz haftalarda etrafı inceleyip dikkati dağılmasıyla başladı. O zaman çok hafifti biraz bakıp dönüp güzelce emiyordu. Son iki gündür zorlanıyorum. Bugün burada söylendigi gibi yürüyerek emzireyim dedim bi öyle tuttu emdi diğer sefer istemedi. Banyo öncesi emzirdim yine çok emmedi ayakta denedim istemedi. Neyse dedim banyo sonrası odada loş ışıkta emziririm olmadı ayakta denerim. İki fırt çekip ağlamaya başladı. Emzik verdim sakinleşti sonra çıkartıp hemen memeyi verdim bir iki çekti meme olduğunu anlayınca ağlamaya başladı. Çok gerildim 🥺 bebeğimle aramızdaki bir bağdı emmesi ama şimdi emmek istemiyor, bu beni cok üzdü🥺 önce kucağımda uyumayı bıraktı diye üzülmüştüm şimdi emmek istemiyor anneliğin ayricaliklari gibiydi su an diğer insanlardan farkım yokmuş gibi hissediyorum 🥺 nette biraz araştırdım. 3-4. Aylarda yasanirmis bebislerin dikkatini etraftaki şeyler cekermis. Emzirme kolyesi diye bir şey okudum. Yarın dikkatini çeken bir kolye takip emzirmeyi deneyeceğim en azından uzun emer herhalde. Doyduğuna da emin olurum, aşırı moralim bozuldu 😢😢
Kuzum bozma moralini bizde 1-2 haftadır var valla şekil değiştirerek dikkatini kendime çekerek emziriyorum acıkınca emiyor korkma sadece uyku kısa oluyor sonra bir daha kalkıyor ama geçici bir süreç normale dönecek uyku sersemi bizimki emiyor rahat rahat onu dene uykuluyken direk memeye al birde kırmızı bir oyuncağını omzuna koy doktor önermişti bazen işe yarıyor

Benim bir damla bile sütüm kalmadı dün bi emzirme danışmanıyla çalışmaya başladım bunu da denemeden vazgeçmicem. Nasıl olsa süt yok diye bayadır emzirmiyordum modum çok düşmüştü. Uykusu gelince bazen kabul ediyor emerek uyuyor. Karnı açken hiç teklif etmedim niye sinirlendireyim yavrumu dedim. Bugün tekrar bir umut başladım düzenli sağıma. Emzirmeyi denemeye de gece başlıcam gündüz çok sinirliydi
Yaaa çok sevindim canım pes etmeyip devam etmen süper bi karar olmuş. Ben geçen haftalarda bir emzirme danışmanıyla iletişime geçtim ama kabul etmeyi bırak fiyat bilgisi bile vermedi. Bebek 3 aylık ve biberon mama kullanıyor diye. Ne saçma! Daha sonrasında Başka danışmanla görüşmedim . Kendimde sürekli stres halinde olmaktan yoruldum. Bence güzel bir danışmanla ve kararlı olabilirsek bu durumu pozitif şekilde ilerletebiliriz. Nitekim sen bu adımı atmaya başlamışsın bile çok aşırı sevindimm danışmanın ilk önerisi düzenli sağmak o halde doğru anladım dimi kuzum

Aay kızlar ben bugün siz deyince anladım meme reddi yaşadığımı 🥺 geçtiğimiz haftalarda etrafı inceleyip dikkati dağılmasıyla başladı. O zaman çok hafifti biraz bakıp dönüp güzelce emiyordu. Son iki gündür zorlanıyorum. Bugün burada söylendigi gibi yürüyerek emzireyim dedim bi öyle tuttu emdi diğer sefer istemedi. Banyo öncesi emzirdim yine çok emmedi ayakta denedim istemedi. Neyse dedim banyo sonrası odada loş ışıkta emziririm olmadı ayakta denerim. İki fırt çekip ağlamaya başladı. Emzik verdim sakinleşti sonra çıkartıp hemen memeyi verdim bir iki çekti meme olduğunu anlayınca ağlamaya başladı. Çok gerildim 🥺 bebeğimle aramızdaki bir bağdı emmesi ama şimdi emmek istemiyor, bu beni cok üzdü🥺 önce kucağımda uyumayı bıraktı diye üzülmüştüm şimdi emmek istemiyor anneliğin ayricaliklari gibiydi su an diğer insanlardan farkım yokmuş gibi hissediyorum 🥺 nette biraz araştırdım. 3-4. Aylarda yasanirmis bebislerin dikkatini etraftaki şeyler cekermis. Emzirme kolyesi diye bir şey okudum. Yarın dikkatini çeken bir kolye takip emzirmeyi deneyeceğim en azından uzun emer herhalde. Doyduğuna da emin olurum, aşırı moralim bozuldu 😢😢
Biz de aynı durumu yaşıyoruz,çok üzgün ve şaşkınım, saatlerce göğsümde olup emen çocuk artık emmiyor, göğsüm'deyken debelenip duruyor iki gündür. Ne yapacağımı bilemiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim, sırf emmemek için doğduğundan beri emzik tutmayan çocuk emzik tutmaya başladı, İnşallah geçici bir süreçtir hepimiz için.

Normalde 5 dk emiyor benimki de. Sadece gece uykusu öncesi biraz uzun sürüyor. ikisini emiyor. Gece de uyanmiyor tok olduğu için 5-6 saat uyuyor. Şimdi doymadigini biliyorum çok az emiyor çünkü. İki gün önce mesela doymadı erken kalkacak kesin dedim 00:30da kalktı normalde 4te falan uyanirdi. Aç olduğu belli yani tam emmiyor :KK43:
Mama veriyor musun, bu şekilde devam edersem mama vermemiz gerekmez mi, benim bebeğin kilosu da az, kilo almaz diye çok korkuyorum...

Basta 5 gün yapmayınca çok panik olmustum ama gazını artık çıkartıyor diye o konuyu ben de çok takmamaya başladım. Üzerine az emme durumu gelince burada da bugün meme reddi olabilir denilince aydınlanma yaşadım resmen. Dikkati dağılıyor hep ama meme reddi gibi dusunmemistim. Bu surecte yanlış bişey yapıp daha ileri derecede olmasından korkuyorum sadece
Gaz damlası veriyo musunuz?

Kuzum bozma moralini bizde 1-2 haftadır var valla şekil değiştirerek dikkatini kendime çekerek emziriyorum acıkınca emiyor korkma sadece uyku kısa oluyor sonra bir daha kalkıyor ama geçici bir süreç normale dönecek uyku sersemi bizimki emiyor rahat rahat onu dene uykuluyken direk memeye al birde kırmızı bir oyuncağını omzuna koy doktor önermişti bazen işe yarıyor
Evet canım şimdi emdi mesela aç olunca emiyor dediğin gibi uykusu da kısa oluyor az emdiği için. İnşallah geçici bir süreçtir 🙏🏻 ben de kolye okumuştum nette. Kırmızı oyuncağı da deneyeyim en azından dikkati sağa sola dağılmaz

Biz de aynı durumu yaşıyoruz,çok üzgün ve şaşkınım, saatlerce göğsümde olup emen çocuk artık emmiyor, göğsüm'deyken debelenip duruyor iki gündür. Ne yapacağımı bilemiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim, sırf emmemek için doğduğundan beri emzik tutmayan çocuk emzik tutmaya başladı, İnşallah geçici bir süreçtir hepimiz için.
Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi emdi mesela. Gün içinde etrafı izliyor emzirmek istersem ağlıyor. Kendisi yönlendirmek istiyor sanki. Ben de sürekli deniyorum ne zaman tutarsa kâr diye. İnşallah canım 🙏🏻

X