2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar uyku arkadaşına alıştırmak istiyorum minnoşumu. Yatagindayken verin sadece uykuya geçeceğini anlasın diyor da gün içinde anakucaginda yatırıyorum. Aslında amaç sadece yatak değil ne zaman uykuya gececekse o zaman vermek dimi?
Ya bende o konuyu araştirdim . Çocuklar bişeye bağimli kaliyolar. Malum günümüzde herşey travma . Anneye bile bağimli olmasin diye kucağa çok almayin diyorlar . Uyku Arkadaşi ne kadar sağlikli bilemedim . Her kafadan bi ses cikiyor . Amaç uykuya geçeceğini anlamakmiş . Ama genellikle uzun uykuda uyku arkadaşini kulaniyor bu uyku eğitimini verenler

Ya bende o konuyu araştirdim . Çocuklar bişeye bağimli kaliyolar. Malum günümüzde herşey travma . Anneye bile bağimli olmasin diye kucağa çok almayin diyorlar . Uyku Arkadaşi ne kadar sağlikli bilemedim . Her kafadan bi ses cikiyor . Amaç uykuya geçeceğini anlamakmiş . Ama genellikle uzun uykuda uyku arkadaşini kulaniyor bu uyku eğitimini verenler
O bağımlılık mevzusunu da okudum battaniyeye, yastığa falan da olabiliyormuş. Mesela uykuya geçeceği zaman ben üzerini örtüyorum direkt örtüsünü yüzüne doğru götürüyor köklüyor uyku moduna geçiyor. Biraz ortuden anladığını düşünüyorum. Uyku arkadaşı uyandığı zaman da panik olmasın yanında tanıdığı bir şey olsun diye öneriliyor ama nasıl alistircam nasıl vermeliyim bilemedin

Çalışan anneler böyle bir hakkımız varmış.
İlkokul çağına kadar kısmi çalışma hakkımız varmış biliyor muydunuz.

Kızlar benim iznim haftaya bitiyor,
İşyeriyle kısmi çalışmayı konuşucam.
Salı ve perşembe günleri çalışmamayı teklif edicem.
Yani pazartesi annem salı ben çarşamba annem perşembe ben cuma annem bakıcak gibi olur.
Size sorum bu şekilde çocuğun dengesi daha çok mu bozulur yoksa daha iyi mi olur.
Mesela perşembe cuma istesem 3 gün üst üste annem bakmış olur 4 gün üst üste ben bakmış olurum. Sizce hangi şekilde daha sağlıklı olur. Fikir verir misiniz.

Belirtileri neydi acaba? Bizimki sürekli parmağı ağzında, dis kaşıyıcı aldım ağzına uyacak şekilde bu sefer uyutcam diye aldığım için ağladı elleriyle devam etmeye çalıştı. Elleri bir de şu ara hep kulaklarında ama dişe dair bir kabartı yok diş etinde
Aynı sey bızde de var canım elını agzıma koyacagım dıye uykudan uyanıyor el emıyor ne yapcaz bılmıyorum benımkı bıde erken doğdu diş diye düşünmüyorum da

Kızlar ya benim bebeğimin yüzünde sivilce çıktı ergenler gibi 🙄 kendi kendine gecer mi acaba

Eklentiler

• IMG_20240807_123224.jpg
    IMG_20240807_123224.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 50
Kızlar uyku arkadaşına alıştırmak istiyorum minnoşumu. Yatagindayken verin sadece uykuya geçeceğini anlasın diyor da gün içinde anakucaginda yatırıyorum. Aslında amaç sadece yatak değil ne zaman uykuya gececekse o zaman vermek dimi?
Benimki kendi kendine uyuması imkansız canım o yüzden hiç düşünmedim almayı

Anneye baglı olmasından hiç korkma canım şuan anne ile temas içinde olma istekleri arttı bu ay özellikle

Canım bişe ısırmış olmasın oda mikrop yapmış olabilir yada emiyorsa sütün çok yaglı ise ondan da olur
Süt geldi heralde bilemedim ki bakım yagi da sürmüş olabilirim yanlışlıkla 😅 kendi kendine gecer heralde dimi, bunun için doktora yazmama gerek yok. Doktora da sürekli yaşıyorum hocam şu oldu bu oldu diye 🙈

Aynı sey bızde de var canım elını agzıma koyacagım dıye uykudan uyanıyor el emıyor ne yapcaz bılmıyorum benımkı bıde erken doğdu diş diye düşünmüyorum da
Canim burada bir arkadasimizin 2 Mayıs doğumlu bebeğinin disi çıkmış o yüzden acaba dis mi diyorum eli de hep kulağında bugün iki parmağıyla kasiyordu ama ortada diş görünmüyor inşallah tanıma amaçlıdır

O bağımlılık mevzusunu da okudum battaniyeye, yastığa falan da olabiliyormuş. Mesela uykuya geçeceği zaman ben üzerini örtüyorum direkt örtüsünü yüzüne doğru götürüyor köklüyor uyku moduna geçiyor. Biraz ortuden anladığını düşünüyorum. Uyku arkadaşı uyandığı zaman da panik olmasın yanında tanıdığı bir şey olsun diye öneriliyor ama nasıl alistircam nasıl vermeliyim bilemedi
Amugurimiler gebelikle uyku arkadaşı oluyor . Annem oyuncakla yatırmayın melekler gelmez yanına dıye dıye kafana yerleşti. Emzirme eğitimi almiştim Esra Ertuğrul’dan . Kendı tişörtünüzü südyeninixi bebeğin yanına bırakın hem mene reddi olmaz hem sizin kokunuzu aldiği için daha güvenli uykuya dalacak dıyordu . Annem hep der bütünüz benım yazmamla biriniz batanıyemle fılan uyurdu .

Benimki kendi kendine uyuması imkansız canım o yüzden hiç düşünmedim almayı
Dün o kadar uğraştık uyutmak için ben duşa girdim eşim başındaydı sonra o da ayrılmak zorunda kaldı. Ben çıkınca salladım epeyi yok dalamiyor. Ben de bari kıyafetlerimi alayım dedim odadan çıktım dönünce de emzircektim. Odaya bir girdik uyumus. Misafirim vardı sohbet muhabbet falan derken ben yüzünü açıdan göremiyordum, napıyor diye bı baktım uyumuş şok oldum gün içinde binbir türlü şey yapıyoruz uyutmak için. Uykusu oldu mu uyuyor. Anladım ki akşam 9da odaya götürmem ise yaramış çünkü misafir varken 9u geçmişti saat, uyku saati gelince kendi dalmış. Birileri yanimizdayken hiç sorun yok kendi kendine dalıyor ya da uykusu varsa dün işte kendi kendine dalmış. Uyku arkadaşı konusunda bir umudum var. Her akşam 9da çıkartarak bir rutin olusturabildim çok şükür, uyku arkadaşını da yapabilirim herhalde diye düşündüm

Bız dün diş içinndoktorasorduk . Bu aylarda normalmiş diş hazırlığı yapiyorlar dedı. Belki bır ay sonra belki üç ay sonra çıkar dedı . Ellerını tanıması iyi bişey kızlar . Malum otizmin bi belirtısıde eller

Dün o kadar uğraştık uyutmak için ben duşa girdim eşim başındaydı sonra o da ayrılmak zorunda kaldı. Ben çıkınca salladım epeyi yok dalamiyor. Ben de bari kıyafetlerimi alayım dedim odadan çıktım dönünce de emzircektim. Odaya bir girdik uyumus. Misafirim vardı sohbet muhabbet falan derken ben yüzünü açıdan göremiyordum, napıyor diye bı baktım uyumuş şok oldum gün içinde binbir türlü şey yapıyoruz uyutmak için. Uykusu oldu mu uyuyor. Anladım ki akşam 9da odaya götürmem ise yaramış çünkü misafir varken 9u geçmişti saat, uyku saati gelince kendi dalmış. Birileri yanimizdayken hiç sorun yok kendi kendine dalıyor ya da uykusu varsa dün işte kendi kendine dalmış. Uyku arkadaşı konusunda bir umudum var. Her akşam 9da çıkartarak bir rutin olusturabildim çok şükür, uyku arkadaşını da yapabilirim herhalde diye düşündüm
Cnm benım bebekte öyle hergun dışardayız 😂uyuyor dişardaki insan seslerıyle . Evdeysen insan sesi aç arkada çalsin. uykuya dalıyor bızım bebek

Amugurimiler gebelikle uyku arkadaşı oluyor . Annem oyuncakla yatırmayın melekler gelmez yanına dıye dıye kafana yerleşti. Emzirme eğitimi almiştim Esra Ertuğrul’dan . Kendı tişörtünüzü südyeninixi bebeğin yanına bırakın hem mene reddi olmaz hem sizin kokunuzu aldiği için daha güvenli uykuya dalacak dıyordu . Annem hep der bütünüz benım yazmamla biriniz batanıyemle fılan uyurdu .
Aay benim annem de tam tersi yanına kendinden bir şey koyma çocuk hep seni ister diyip durdu. Amigurumi kafası vardı annem ona çıkartıp yıkanabilen bir bez dikti, elleri ayakları falan var ama hayalet Casper gibi düşün altı kumaş içinde hiçbir şey yok pamuk vs. onu vereyim dedim. Bir tane daha uyku arkadaşı var kocaman o da bebemin yarısı onu yatakta versem anakucaginda veremem, anakucagina kendi ancak sığıyor. Kendi battaniyesini örttüğüm zaman uyku moduna geçiyor alıyor yüzüne kapatıyor kokluyor resmen. Yeni yikanmis battaniyeyi öyle verdim alıp koklamadi kendi kokusu sinen battaniyeyi üstüne doğru ortunce uyku moduna geçtiğini fark ettim. Uyku arkadaşı olursa en azından seyahatlerde falan da yanımızda olur kolay uykuya dalar uyanırsa yanında olduğu için sıkıntı çekmez diye düşündüm. Gece uykusundan uyanınca ayaklarını vuruyor ağlamıyor da gündüz uykusunda yanında birini göremezse çığlık çığlığa agliyor

Cnm benım bebekte öyle hergun dışardayız 😂uyuyor dişardaki insan seslerıyle . Evdeysen insan sesi aç arkada çalsin. uykuya dalıyor bızım bebek
Ay bazen masterchef falan açıyorum 😅 ama böyle benim de mi sohbet etmem gerek anlamadım oralarda müzik falan var diye tetikleniyor galiba. Arkadaşım gün içinde oturmaya gelmişti uykusu geldiğini fark ettim ayağımla anakucagini sallerken sohbete devam ettim uyumuş. Benim her gün eve misafir cagirmam lazım😅

Bız dün diş içinndoktorasorduk . Bu aylarda normalmiş diş hazırlığı yapiyorlar dedı. Belki bır ay sonra belki üç ay sonra çıkar dedı . Ellerını tanıması iyi bişey kızlar . Malum otizmin bi belirtısıde eller
Ne gibi belirtileri var canım otizmde

Kucağımdayken suratıma bakmayan oğlum bugün baktı 😅 çok üzülüyordum bana degil de saga sola bakıyor gaz cikaracakken suratıma dönüyor diye 🤣 ağzıma baktığını fark ettim sanırım konuşmak için yapıyorlar bunu ne soylediysem ağzıma bakiyordu susunca da gözüme 😍 suratına cici cici yapıyordum o da ellerini agzima dogru götürdü kendince cici yaptı galiba sonra da parmaklarını ağzıma sokmaya çalıştı 🤣 aay böyle aşama aşama büyüdüklerini görmek cok güzel bir şey ya her gün yeni bir heyecan gibi 😍

Ay bazen masterchef falan açıyorum 😅 ama böyle benim de mi sohbet etmem gerek anlamadım oralarda müzik falan var diye tetikleniyor galiba. Arkadaşım gün içinde oturmaya gelmişti uykusu geldiğini fark ettim ayağımla anakucagini sallerken sohbete devam ettim uyumuş. Benim her gün eve misafir cagirmam lazım😅
Bebek uyutucu diye bır uygulama var orda konuşma sesi var İngilizce ama işini görür 😂gündüzleri onu açiyorum .

X