2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kucağımdayken suratıma bakmayan oğlum bugün baktı 😅 çok üzülüyordum bana degil de saga sola bakıyor gaz cikaracakken suratıma dönüyor diye 🤣 ağzıma baktığını fark ettim sanırım konuşmak için yapıyorlar bunu ne soylediysem ağzıma bakiyordu susunca da gözüme 😍 suratına cici cici yapıyordum o da ellerini agzima dogru götürdü kendince cici yaptı galiba sonra da parmaklarını ağzıma sokmaya çalıştı 🤣 aay böyle aşama aşama büyüdüklerini görmek cok güzel bir şey ya her gün yeni bir heyecan gibi 😍
Evet evet Cemre de ben konuşurken o kadar dikkatlice ağzıma bakıyor ki bir de kuş gibi ağzını açıyor yapmaya çalışıyor bayılıyorum 😍😍 görsel zekası iyi olanlar çabuk konuşuyor sürekli karşıma alıp anlatıyorum herşeyi ama bazen sıkıyor insanı 😃

Ne gibi belirtileri var canım otizmde
Cnm göz kontaği kurmuyorlar . Sosyal gülümseme yok . Sesli gülme yok . Çok hiperaktifler . Bazilari donuklar . Göz kontaği etrafindaki seslere duyarsizlar . Çoğu zaman ağlamazlar kolay bebekler .ellerini ilk zamanlarda tanimazlar . Sonradan sürekli hareket ettirirler . Dönen şeylere bakarlar. İleri yaşlarda herşeyi siraya koyarlar. İsimleriyle cağirinca sana bakmazlar . Yaşiylariyla oynamazlar . Parmak uclarinda yürürler . Genellikle genetik olarak görülür . TV ile televizyon derecesini artirir .

Evet evet Cemre de ben konuşurken o kadar dikkatlice ağzıma bakıyor ki bir de kuş gibi ağzını açıyor yapmaya çalışıyor bayılıyorum 😍😍 görsel zekası iyi olanlar çabuk konuşuyor sürekli karşıma alıp anlatıyorum herşeyi ama bazen sıkıyor insanı 😃
Ya sanırım görsel zekası daha baskın gibi çünkü en başından beri evi gezip etrafı incelemek istiyor, evdeki tabloları inceliyor buzdolabı süslerine bakıyor kitap gösteriyorum hep oradaki şekillere bakıyor, ben kucağıma aldığımda hiç bakmazdi eşimin kucagindaysa bana bakardı bugün bakınca çok mutlu oldum bir de ağzımı inceleyince daha bir heyecanlandim 😍 o kadar çok konuştum ki ben de bir de heceleri düzgün görsün diye ağzımı daha yavaş oynattim 🤣 insan yoruluyor tabii🤣

Cnm göz kontaği kurmuyorlar . Sosyal gülümseme yok . Sesli gülme yok . Çok hiperaktifler . Bazilari donuklar . Göz kontaği etrafindaki seslere duyarsizlar . Çoğu zaman ağlamazlar kolay bebekler .ellerini ilk zamanlarda tanimazlar . Sonradan sürekli hareket ettirirler . Dönen şeylere bakarlar. İleri yaşlarda herşeyi siraya koyarlar. İsimleriyle cağirinca sana bakmazlar . Yaşiylariyla oynamazlar . Parmak uclarinda yürürler . Genellikle genetik olarak görülür . TV ile televizyon derecesini artirir .
Aay çok şükür bunlar yok, sanırım grupta hicbirimizde yok bunlar 🙏🏻 inşallah ileriki aylarda da olmaz hicbirimizin bebeğinde 🙏🏻

Aay benim annem de tam tersi yanına kendinden bir şey koyma çocuk hep seni ister diyip durdu. Amigurumi kafası vardı annem ona çıkartıp yıkanabilen bir bez dikti, elleri ayakları falan var ama hayalet Casper gibi düşün altı kumaş içinde hiçbir şey yok pamuk vs. onu vereyim dedim. Bir tane daha uyku arkadaşı var kocaman o da bebemin yarısı onu yatakta versem anakucaginda veremem, anakucagina kendi ancak sığıyor. Kendi battaniyesini örttüğüm zaman uyku moduna geçiyor alıyor yüzüne kapatıyor kokluyor resmen. Yeni yikanmis battaniyeyi öyle verdim alıp koklamadi kendi kokusu sinen battaniyeyi üstüne doğru ortunce uyku moduna geçtiğini fark ettim. Uyku arkadaşı olursa en azından seyahatlerde falan da yanımızda olur kolay uykuya dalar uyanırsa yanında olduğu için sıkıntı çekmez diye düşündüm. Gece uykusundan uyanınca ayaklarını vuruyor ağlamıyor da gündüz uykusunda yanında birini göremezse çığlık çığlığa agliyor
Cnm gözü ağzi olmayan oyuncaklar çocuklar iÇin iyi değil . Bütün uzuvlari tam olan oyuncaklar alin diyorlar . Araştir istersen . Bence bi battaniye yapabilirsin uyku Arkadaşi bebeğine . Böyle ince bi battaniye al. Müslim filan olsa en azindan uyurken yüzüne filan gelirse nefes alabilir

3. Ay anneleri bebekleriniz gündüz güzel uyuyor mu? Benimki yaklaşık 1 haftadır gündüzleri hiç uyumuyor yada 10 dk sonra uyanıyor artık bitik haldeyim yorgunluktan ağlıyorum sürekli bu atak mi ne neden bu kadar değişti gündüz uykuları anlamıyorum😢 3. Ayı bitirip de bu ayda böyle bir şey yaşamış olan var mı yada şuan yaşayan beni bir aydınlatın nolur

Süt geldi heralde bilemedim ki bakım yagi da sürmüş olabilirim yanlışlıkla 😅 kendi kendine gecer heralde dimi, bunun için doktora yazmama gerek yok. Doktora da sürekli yaşıyorum hocam şu oldu bu oldu diye 🙈
Geçer canım geçer olurda çogalırsa danışırsın doktoruna 😂😂

Merhaba kızlar bugün kızımı kontrole götürdüm. 2ay 4 günlük. Baş çevresi 38 cm.(doğduğunda 36 cm) bıngıldağı kapanmak üzere dedi. Erkenmiş. Kan ve ultrason istedi. Sizlerde oldu mu. Normalmidir
Tecrübeli anneler bilgisi olan var mı 🙏

Kucağımdayken suratıma bakmayan oğlum bugün baktı 😅 çok üzülüyordum bana degil de saga sola bakıyor gaz cikaracakken suratıma dönüyor diye 🤣 ağzıma baktığını fark ettim sanırım konuşmak için yapıyorlar bunu ne soylediysem ağzıma bakiyordu susunca da gözüme 😍 suratına cici cici yapıyordum o da ellerini agzima dogru götürdü kendince cici yaptı galiba sonra da parmaklarını ağzıma sokmaya çalıştı 🤣 aay böyle aşama aşama büyüdüklerini görmek cok güzel bir şey ya her gün yeni bir heyecan gibi 😍
Ben 3. Bebegim oldugu halde ayyy bugün bunu ögrendi şöyle yaptı diye sevindirik oluyorum ailece başına toplanıyoruz hepimize gülücükler saçıyor minnoşum

Dün o kadar uğraştık uyutmak için ben duşa girdim eşim başındaydı sonra o da ayrılmak zorunda kaldı. Ben çıkınca salladım epeyi yok dalamiyor. Ben de bari kıyafetlerimi alayım dedim odadan çıktım dönünce de emzircektim. Odaya bir girdik uyumus. Misafirim vardı sohbet muhabbet falan derken ben yüzünü açıdan göremiyordum, napıyor diye bı baktım uyumuş şok oldum gün içinde binbir türlü şey yapıyoruz uyutmak için. Uykusu oldu mu uyuyor. Anladım ki akşam 9da odaya götürmem ise yaramış çünkü misafir varken 9u geçmişti saat, uyku saati gelince kendi dalmış. Birileri yanimizdayken hiç sorun yok kendi kendine dalıyor ya da uykusu varsa dün işte kendi kendine dalmış. Uyku arkadaşı konusunda bir umudum var. Her akşam 9da çıkartarak bir rutin olusturabildim çok şükür, uyku arkadaşını da yapabilirim herhalde diye düşündüm
Ya bende düşünüyorum acaba çok uykusu gelse oldugu yerde kendi kendine uyur mu diye ama hayal bile edemiyorum yada ben uyku saati geldi diye fırsat mı vermiyorum acaba çünkü çok uykusu gelince kucagımda yada ayagımda iki salladım mı uyuyor mesela arabaya binelim hemen uyuyor çok yaramaz bi bebek degil aslında sadece uyku sorunu var

Cnm Merhaba!🌸 bizimde halen iki elinden tutup çekince başi geriye düşüyor . Dün doktora gittik 3 aylik oldu . Doktor gelişimi herseyi önde gidiyor bi sıkıntı yok dedi .
Mrb canim. Cok sevindim bebegin adina. Yuz ustu kaldiriyor basini ama kollarindan tutup kaldirmaya calistigimda asla kaldramiyor basi sirtina degecek nerdeyse. Alt ekstremitelerde bir sıkıntı yok ama omuz boyun bas zayif. Basi buyuk biraz. Sma testi bils verdik dün biz. Sma düşünmüyorum pek dedi. Metabolizma testleeine de bakalim dedi doktor ama inanilmaz üzgünüm

Mrb canim. Cok sevindim bebegin adina. Yuz ustu kaldiriyor basini ama kollarindan tutup kaldirmaya calistigimda asla kaldramiyor basi sirtina degecek nerdeyse. Alt ekstremitelerde bir sıkıntı yok ama omuz boyun bas zayif. Basi buyuk biraz. Sma testi bils verdik dün biz. Sma düşünmüyorum pek dedi. Metabolizma testleeine de bakalim dedi doktor ama inanilmaz üzgünüm
Benim bebeğimde 11 haftalık kollarından tutup kaldirmaya çalıştığımda başını tutamiyor hala. Sma da başka gelişimsel sorunlarda oluyor sadece baş tutamama bir parametre değil canım.

Canim burada bir arkadasimizin 2 Mayıs doğumlu bebeğinin disi çıkmış o yüzden acaba dis mi diyorum eli de hep kulağında bugün iki parmağıyla kasiyordu ama ortada diş görünmüyor inşallah tanıma amaçlıdır
Ay ınsallah oyledır gaz yenı yenı bıtıyor derken bırde hemen bu çıkmasın şuan karsımda cokkur cokkur el emiyor elı gıdınce basıyor baglıgı

Kızlar benim bebeğim uyanınca bazen ağlamıyor, duruyor öyle ama ben yanına hemen gidiyorum. Acaba gitmesem kendi kendine geri uykuya dalar mi? Kendini çaresiz hissetmesin diye hep gidiyorum 🙈

Cnm gözü ağzi olmayan oyuncaklar çocuklar iÇin iyi değil . Bütün uzuvlari tam olan oyuncaklar alin diyorlar . Araştir istersen . Bence bi battaniye yapabilirsin uyku Arkadaşi bebeğine . Böyle ince bi battaniye al. Müslim filan olsa en azindan uyurken yüzüne filan gelirse nefes alabilir
Gözü ağzı var aslında kafası amigurumi kol ve bacakları bezden. Battaniyeyi şu an veriyorum uyku için ama yıkanınca kendi kokusu olmayınca olmuyor o da 🙄
Oyun arkadaşının birisi de su ama bu kocaman olunca emin olamadım vermek konusunda

Eklentiler

• IMG_20240807_145644.jpg
    IMG_20240807_145644.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 42
X