2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
golden-snitch böyle aldım paketleri bilerek açmadım daha ama boyut olarak güzel sadece kaşığın kalinligindan emin değilim
Aay evet dünkü baktiklarim da yeşildi çok güzeller önlüğü bilerek almadım kollarını kapatan önlük olsun istedim kışın malum tabak ve kasigina bakayım ben de

Dün şöyle uzun kollu iki tane aldım canım, o zaman o silikon tabaklarin indirimini kovalayayim mi? Ebebekin kendi markasının ayicikli falan tabaklari vardı ama emin olamadım
Evet tam olarak bahsettiğim bunlar. Hatta kızımda şu turuncu şeritli olandan vardı 2-3 tane. Kollar lastikli ve bol olduğu için giyimi daha kolay ve pratik geldi bana. Diğer mavinin de pembesi vardı ama onun bilek kısımları lastikli değil uzun geliyor katlıyorsun yine kayıyor ayrıca üstünde kalın uzun kollu varken kol kısımları kasıyor ve giyimi pratik değil

O maviyi de sırf silmesi kolay diye almıştım, diğeri yıkanabilir gibi o kirliyken maviyi silerim en azından dedim. Peki kaç tane almak lazım bu şekilde? şu an 2 tane aldim

O maviyi de sırf silmesi kolay diye almıştım, diğeri yıkanabilir gibi o kirliyken maviyi silerim en azından dedim. Peki kaç tane almak lazım bu şekilde? şu an 2 tane aldim
Bende silmesi kolay diye almıştım silmesi kolay ama bu seferde giydirmesi sıkıntılı. Bizimkiler de ek gıda sürecini kışın geçirecek malum üstlerinde kalın giysiler olcak. 2-3 tane olsa yetiyor. Her beslenme sonrası hemen yıkarım kurur durumu herzaman olmuyor bazen başka bişeyler çıkıyor o kirli kalıyor yıkayıp kuruyana kadar sonraki beslenme saati geliyor. Evde herzaman motamot aynı rutin olamayabiliyor oyüzden yedekli olmasında fayda var. Silinebilir olan sana kolay gelirse 2-3 tane olsa yeter. Arada da yıkamak gerekiyor

Kızlar bugün oğlumu kızımın eski doktoruna götürdüm. Öyle güzel muayene ettiki her şeyine baktı. Bir de bexsero nun ilk dozunu yaptırdım. Orda hemen calpol verdiler dr evde de 6 saatte bir ver dedi. Dudak bağı varmış onu söyledi. Ama müdahaleye gerek yok dedi. Bir de 36 haftada ve iri bebek olarak dogdu oglum. 2.ayda demire baslamamiz gerekiyormus. 2 aydır götürdüğüm doktor hiç bisi dememişti.
Bir de cildi alerjik ekzamali krem kullan dedi hem sabah hem aksam bir de duş sonrası. Sizlerden bu tür krem kullanan var mı, öneri de bulunabilir misiniz?

Aay sen öyle giydirmesi zor diyince değişim yapsam mı diye düşündüm ben de eşimin böyle şeylere hiç tahammulu yok. Dümdüz önlük niye almadık bunu aldın bak girmiyor kolu diye laf yapar

Benim bebisimin yuzunde kuruluk ve pullanma oldu. Duş sonrası da yüzü hep pütürlü döküntüler oluyor. Ben pullanma için Dr'a foto atmıştım. Mustela stelatopia kremini önerdi. Banyo sonrası yüzü kuru oluyor.gözlerinin üzerinde de kuruluk var bazen bir nokta kadar kanama oluyor orada kuruluktan. Göz üstüne de sürülüyor yaziyordu kremde. Banyo sonrası yüzüne sürüyorum emzirirken gözü kapanınca da gözünün üzerine. O bir bolgede olan kuruyup pullanma durumu geçti. Gözü tekrar edebiliyor ettikçe sürüyorum

Oğlumun yuzu de böyle. Ben de alayım bu kremden. Kremin Görsellini atar mısın? Bir sürü çeşidi var gibi geldi.

cesursavasci canım buzluktaki sütlerini bebişe nasıl veriyorsun? Nasıl çözdürüyorsun?
Bir kere verdim bi daha vermedim iğrenç kokuyordu bebekte içmedi.. önce buzdolabında erittim biraz buzu gidince sıcak suyun içine koydum torbayla içme ısisina gelince süt, verdim de bazı kişilerin kokuyormus sanırım öyle benimde onlardan galiba ben hatta bozuldu sandım o yüzden de veresim de gelmemisti..
Diğer kızlar nasıl yapiyo bilmiyorum

Ben ilk çocukta nasıl yaptığımı unuttum valla ondan sorayım dedim koku biraz oluyordu sanki ben de öyle hatırlıyorum ama oğlum içiyordu benim. Şimdi kızım da kilo almıyor ya buzluktakileri de içireyim bari dedim inşallah içer. Peki içme ısısına geldiğini nasıl anlıyorsun poşeti açıp mı bakıyorsun? Bi de ılık su içine koyuyorum dedin ya su ne kadar sıcaklıkta? Kaynar değil dimi?

Bizim de alerjiye dönük egzamamız var mustela stelatopia kullanıyoruz ama çok etkisiini görmedik. Birde Bioderma atoderm var onu deneyeceğiz birde

Suyun sıcaklığını bilmiyorum canım ama kaynar degildi posete guvenemedim ondan..sütün sicakligina parmağımı yakmayacak şekilde vermiştim hemen süt ısınıyor poşetin içinde çok ilginç normal sicaklikta bi suya koy hemen süt isiniyor

Bizim de alerjiye dönük egzamamız var mustela stelatopia kullanıyoruz ama çok etkisiini görmedik. Birde Bioderma atoderm var onu deneyeceğiz birde
Benim kendi cildim de çok kuru zaman zaman egzama çıkıyor hem bioderma atoderm hem de mustela stelatopia denedim, mustelanınki daha çok nemlendiriyor bence. Biodermayı ben günlük yüz kremi gibi kullanıyorum mustelayı iyice kurursam kullanıyorum. Tabi yine de deneyin size daha iyi gelir belki

Aa öyle mi bana soğuk olur gibi gelmişti öyle deniyim o zaman teşekkür ederim

Kızlar bende bazen şey oluyo bebegim uyurken izliyorum ya bi bakıyorum altina yapmış sonra başlıyorum üzülmeye.. Ben olmasam nasıl yapacaksın daha kucucuksun diyip oturup bir kere aglamistim çok komik farkindayim az önce yine oldu hani o kadar bize muhtaçlar ki bana bir şey olsa ne yapar diyorum üzülüyorum size oldu mu hiç ahahahah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…