2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimde doktor 4.500 olmasını beklerdim dedi enfeksiyon çıktı o yüzden alamıyormuş güya bakalım enfeksiyon geçse de bir mucize olmıcak sonuçta ama en azından olması gereken kiloya ulaşsın isteğim şuan, reflü maması ne oluyor, kaç cc veriyorsun mamayı , ben de emzirmek istiyorum yapıyorum da ama misafir geldiğinde ya da biz gittiğimizde düzen şaşıyor mama veriyorum mecbur

Evet etti enfeksiyon çıktı inşallah geçerde kilo alır bu arada aşıları da var napıcaz bilmiyorum antibiyotik bittikten sonra yaptırmam gerekiyor sanırım

Duş aldirdiktan sonra çekiyor musunuz aspiratörle?

Misafir olayında neden emzirmiyorsun canım? Ben müsait oda istiyorum ya da bize geldilerse izin istiyorum ben bi karnını doyurayim diye

Serum fizyolojik beni germeye başladı ya çok ağlıyor sıkınca ilk zamanlar böyle değildi. Şimdi her gun banyo olunca biraz daha rahat ettik serum fizyolojike gerek kalmadı gibi oldu
En güzeli olmuş canım bizim sümüğü banyo suyu bile etki etmiyor en doğalini yapıyorsun daha iyi
Bizimkide büyüyünce kafasını çevirmeye çalışıyor zorluyor

Canım normal şartlarda zaten bebeğin yaşamının ilk 1 yılı aylık kontrol oluyor gelişim takibi ve varsa bir çok hastalık bu yılda belli oluyor. 12. Ay itibariyle kan değerleri kontrolü sonrası zaten doktor kontrolleri azaltıyor. Kızım 2 yaşında biliyorsun prematüre ona rağmen doktor gelişimde bi sıkıntı görmediği için sonraki kontrolünü 6 ay sonraya attı. Tabi oda çok mümkün olmuyor hasta oluyor bi sıkıntı çıkıyor kontrole daha erken gittiğin de oluyor. İlk bi sene aylık kontrole götürmek çok zor olmamalı bence sen doğru olanı yapıyorsun.
Bana da başta yengem böyle söylemişti yeğenim 9 yaşında. Şimdide nekadar bilinçsizmişim o dönem ben aylık kontrol yaptırmamıştım diyor.

Gerçekten şaka gibi ya ne güzel götürüyorum ne laf ediyorsun dimi sonra şey dedi işte bi sağlık sıkıntısı yoksa gerek yok falan dedi bende var sağlık sorunundan gidiyorum dedim susturdum haklısınız valla en basiti diş dönemi bile jel vs veriyorlarmis rahatlamqsi için ne biliyim bence her ay çocuğun bir şeyi cikiyor

Bende her ay götürüyorum kuzum doktor da öyle diyor zaten

En güzeli olmuş canım bizim sümüğü banyo suyu bile etki etmiyor en doğalini yapıyorsun daha iyi
Bizimkide büyüyünce kafasını çevirmeye çalışıyor zorluyor
Evet ya bir de kafasını falan tutuyoruz zor oluyor, ilk yaptığımız zamanlar bi kere ağlamıştı sonra aglamamisti sadece aspiratörle çekerken ağlıyordu. Şimdi serum fizyolojigi sıkarken ayrı çekerken ayrı ağlıyor

Bak bak bide laf arıyor bi sıkıntısı mı var sorun mu var acaba gibisinden sözüm ona sende yok bişeyi diyip savunmaya geçeceksin oda kendi egosunca tezini doğrulatacak sana hey yavrum hey kimle dans ettiğini bilmiyor

Kızlar bizim bebe dün diş kaşıntısindan uyuyamadi dr'a yazdım bı granül önerdi ama kullanmaya da korkuyorum ya. Küçükken tanıdıklarimiz cocuklarına jel kukkanmisti bütün çocukların dişleri siyah siyah çürütü. Bende travma kaldı o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…