2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar benim bebeğim yeni huy çıkardı uyumadan önce sürekli ellerini hareket ettiriyo yüzüne falan getiriyo sizinkiler yapıyor mu
Elini emiyor bugün çıldırdı çok kasindi herhalde. Eşim sıkı kundak yapıyor öyle uyuyor. Gece de uyumazsa kundak yapıyoruz. Biz uyumadan önce kundağıni çözüyorum üstünü örtüyorum ne olur ne olmaz diye uyanmiyor o sırada

Canım biz epeyidir serum fizyolojik kullanmıyoruz. Her gün duş aldırıyoruz, yüzüstü dururken kulaklarını kapatıp başından su döküyoruz hemen elimizle siliyoruz iki üç böyle yapınca burnuna su giriyor. Çıkınca kurulanirken burun aspiratöruyle çekiyoruz

Benim bebeğimin 1 haftadır böyle. Her gün açmak istemiyorum burundaki yapılara zarar vermemek için, ama 2-3 günde bir açınca o tüpcük doluyor şok oluyorum bende.

Sütü artırmak için ne yaptınız bende sütü artırıp mamayı bıraktırmak istiyorum
Benim sut hep vardı canım masallah 5 aylik hamileykende göğsümden geliyordu.. sadece şerbet içtim arttirmak için birde rezene. Sütün kalitesini arttirmsk icinse hurma incir ceviz yedim şuan hiçbirini yapmıyorum 3 hafta olmuştur yapmayali

Sizinki iyiymis bizimki doğdu doğalı kundagi hiç sevmez

Bizim o halde yine oluyo da biz her gün duş aldirmiyoruz bugün aldirdigimiz halde tıkandı orası ayri
Benim bebeğimin 1 haftadır böyle. Her gün açmak istemiyorum burundaki yapılara zarar vermemek için, ama 2-3 günde bir açınca o tüpcük doluyor şok oluyorum bende.
Gerçekten ya şaka gibi çıkanlara bende inanamiyorum
Evet evet gözlerine götürüyor eliyle kapatıyor bir de kolunu emiyor o zaman anlıyorum uykusu gelmiş hemen uyuyor
Çok tatlı oluyorlar da bizimki uykuyu kaçırıyor bazen o zaman kendi de gıcık oluyo ellerine bende

Ben götürürüm canım ya hatta iki doktora birden götürüyorum sağlık ocağındaki ebelere pek güvenmiyorum açıkçası doktor daha çok şeye bakıyor. Bi de bizim reflü sıkıntısı var kan tahlili idrar tahlili falan bakılıyor o yüzden 1 yaşa kadar götürürüm her ay. İlkinde de götürmüştüm

Benim bebeğim de öyle ,2.ay kontrolünde 3900 gramdi.2 kilo doğduğu için her ay yaklaşık 1 kilo aldığı için sorun yok dedi doktor...
Aylık kilo alma sınırı var onun altında alıyorsa doktorlar zaten müdahale ediyor..

Bende gelişim geriliğinden korkuyorum 2 aylık yani şuan 65 günlük 4300 kilosu
Benim bebeğim de öyle ,2.ay kontrolünde 3900 gramdi.2 kilo doğduğu için her ay yaklaşık 1 kilo aldığı için sorun yok dedi doktor...
Aylık kilo alma sınırı var onun altında alıyorsa doktorlar zaten müdahale ediyor..

Bende gelişim geriliğinden korkuyorum 2 aylık yani şuan 65 günlük 4300 kilosu
Canım benimki de 2 aylığı biraz geçikken 4.5 kiloydu 3.5 kilo doğdu tabi biraz zayıfladı hastane çıkışı 3200 e düştü. İlk ay 600 ikinci ay 500 gr aldı. 3 farklı doktora gittim birisi doğalcı mama karşıtı o normal dedi en az 500-600 alması lazımmış alt sınırda sen emzirmeye devam et dedi ama diğer ikisi az buldu mama ver dediler zaten reflüsü de var çok kusuyordu o yüzden reflü mamasına başladık. 3. ayda bakıcaz artık hala kusuyor beni emince ama mamayı kusmuyor. Onu da günde 2 kez veriyorum kilo aldırmaya yeter mi bilmiyorum

cesursavasci ben de her gün serum fizyolojik ve aspiratör ile temizliyorum ya yoksa nefes alamıyor tıkanıyor klima kullanmıyoruz. Zararı yoktur inşallah her gün aspiratör kullanmanın

Tv açık olunca gözü hep orda korktum uzaklaştırdım mekan degişikligi yaptım kuzuma teşekkür ederim bilgiler için canım diger çocuklarda hiç böyle şeyler yoktu herşey çogaldı korkuyor insan
Ne demek kuzum valla eskiden böyle şeyler yoktu senin büyük kızlarda da yoktur ama şimdiki çocuklarda çok yaygın dikkat bozukluğu hiperaktivite konuşma geriliği vs Allah korusun, elimizden geldiğince koruyacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…