2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım sakınmak cocuklrın dıkkatını cekıyor bence bende sakınmıyorum onu merak konusu edinmesin benim arkadaşım tvyı asla acmazdı 2 yasından sonra onunu alamadı sureklı televızyona bakmak istedi çocuk kızımda onun merak konusu bırsey olmadığını hayatın olagan akısında olması gerektıgıni bilsin aynı şekilde telefonunda sakladıkca cocukların odağı oluyor ayrıca evet otizm konusunda uzmanlar uzak tutun dıyor da bence hıpnoz derecesinde izlenmemesi baklmaması gerekıyor yoksa yanına oturup bak bu boyle su vıdeo bunu anlatıyor egıtıcı bırsuru vıdeo var hem onun merakı gıder hemde ayrı bı ysak mevzusu olmaz bazı anneler televızyonun telefonun basına koyuyor saatlerce cocuk o ekrana bakıyor bence onları kastedıyor doktorlarda

Ben hiç açmıyorum canım ilk çocukta hiç açmadık o uyanıkken 1.5 yaşına kadar falan hiç görmedi sonrasında da sevimli dostlar falan açıyordum şarkı olarak. Kendimizden biraz fedakarlık yapmak gerek diye düşünüyorum. Çünkü bu otizm gittikçe yaygınlaşıyor çocuklar ekran başında asosyal oluyorlar otizm olmasa bile konuşma geriliği davranış bozukluğu vs oluyor. Şimdi evde bi çocuk daha olunca nasıl engellerim bilmiyorum ama şu an için büyük çocuk tv izlemek izliyorsa biz bebekle başka odada duruyoruz

Kızlar yürütece kaçıncı ayda başlanıyor? Oğlumun ayağı çok kuvvetli başını da 2 gündür ilginç bir şekilde kaldırmaya başladı ama 10 15 saniye anca tutuyo
Yürüteç önerilmiyor canım ben hiç kullanmadım şu tutarak yürüme arkadaşları var ya onlardan alabilirsin

Ay işte sürünüyor önce sürünüp sonra emekliyorlar kollarda o gücü bulduğu an sürünecek öyle öyle kuvvetlenip emeklicek. gerçi emeklemeden yürüyenlerde varmış ta normalde genel gelişim basamağı işte seninki erken gitçek galiba

Tecrübeli anneler sizce bu nasıl
Işıklı ve sesli olursa o ön oyuncaklar daha çok oyalanıyor. Bide bazı örümcekler bi tık yüksek oluyor bebeğin boyu yetmezse en alt kademeyide kullansan anca parmak ucu dokunuyor buda uzun vadede parmak ucu yürümeyi beraberinde getiriyor. Ayrıca zaten en yüksek kademeyi pekte kullanmıyorsun okadar uzayıp büyüyünce sarkıyor biyerlere uzanmaya çalışıyor tehlikeli oluyor örümceği kaldırıyorsun.
Bana göre örümcekte önemli iki kriter örümceğin yüksekliği ve ön oyuncakların ışıklı sesli olması. Özellikle onlara dikkat edebilirsin.

Yürüteç önerilmiyor canım ben hiç kullanmadım şu tutarak yürüme arkadaşları var ya onlardan alabilirsin
Biliyorum canım onerilmedigini ama yinede alcam çünkü çok sinir oluyo gitmek istediği yere gidemiyor en azından günlük biraz kullansın rahatlasın diye düşünüyorum aman bende bebekken kullanmışım Sağol canım çok teşekkür ederim o zaman görerek alıyım yere tam bassin zaten boyu uzun olunca inşallah o parmak ucunda yürümeyi yapmaz.. Bi tanıdığın çocuğu parmağın ucunda yuruyordu

Ya ama çok cicili bicili elbisesi o kellikten bende çok çektim

Yok canım kalça çıkığı değilde omurga gelişimi için önerilmiyor diye biliyorum ben
Ne zaman uzamaya başladı öyle mi ben de kullanma taraftarı değilim pek de bakalım durmazsa günde yarım saat felan belki kullanırım

Ayy emeklesin önce yada sürünsün cok tatlı oluyorlar bende hemen yürüsün istemem sadece şu kaslari tam guclenemiyor bi güçlense alıp başıni gidecek hırs yapiyor

Ben gündüz hiç açmıyorum eşim işten gelince açıyor sandalye koyuyorum zaten bebek artık yatar pozisyonda oluyo sandalye oluncada göremiyor bir şey biz şimdilik öyle bi önlem aldik

Bencede canım bi mağazaya git en alçak kademede örümceğe oturt geç karşısına bi bak ayaklar ne durumda ona göre al örümceklerin bazıları fazla yüksek
Ne zaman uzamaya başladı öyle mi ben de kullanma taraftarı değilim pek de bakalım durmazsa günde yarım saat felan belki kullanırım
Uzamadı sıfıra vurdurduk onuda 18 aylıkken yapmıştık yanlışmış doktor ona da kızdı tam cinsiyetini öğrenmeye başlıcağı zaman saçlarına n’aptınız çocuğun küpe tak elbise giydir filan. Zamanlamamız hatalıymış daha erken yaptırabilirdik doğum gününden sonra filan mesela. Hayalim hep saçları toplayıp palmiye gibi yapmaktı. Şuan yapabiliyorum ama kıvırcık saçlı yine uzun durmuyor anca palmiye oluyor

Ayy emeklesin önce yada sürünsün cok tatlı oluyorlar bende hemen yürüsün istemem sadece şu kaslari tam guclenemiyor bi güçlense alıp başıni gidecek hırs yapiyor
Daha erken annesi yavaş yavaş gelişecek. Gözünün önünde o gelişimlerini her anını izlemek ve güçlendikçe yapabildiği şeyleri görüp 8 milyon video resimle yılı kapatmak ama bende emeklemelerini seviyorum ya çok tatlı oluyolar

Çocuğun saçını 0a vurmayın hiçbir faydası yok sadece dipten kalın çıktığı için çoğalmış gibi gözüküyor bizim killarimizi jiletle aldığımız gibi düşünün benim babamda 5 yaşındayken benim saçımı 0a vurmuş psikolojiyi bozmuştum hatırlıyorum aynaya 1 hafta bakamamistim bana takma örgüden yapilan saclardan takiyorlardi ayy hatırladım çok kötü oldum ya ilk aynaya bakarken çok ağlamıştım ve dün gibi hatirliyorum

Ben Hard disk alcam telefonum doldu simdiden

Kız bebekte zormuş erkek bebek basitmiş pipisi hep temiz oluyo bizde
Evet ya erkek bebekte kolaydı temizlik kızın zor ayrıntıları temizlemek erkek çocukta da tuvalet eğitimi zor ama yaşayınca anlayacaksınız klozete oturtup içine yaptığını sanarken dışarı fışkırtabiliyor pipiyi öne eğip yapması gerekiyor onu öğretene kadar baya fışlattık biz her yere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…