2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Çocuğun saçını 0a vurmayın hiçbir faydası yok sadece dipten kalın çıktığı için çoğalmış gibi gözüküyor bizim killarimizi jiletle aldığımız gibi düşünün benim babamda 5 yaşındayken benim saçımı 0a vurmuş psikolojiyi bozmuştum hatırlıyorum aynaya 1 hafta bakamamistim bana takma örgüden yapilan saclardan takiyorlardi😭 ayy hatırladım çok kötü oldum ya ilk aynaya bakarken çok ağlamıştım ve dün gibi hatirliyorum
Evet tam olarak öyleymiş. İlk defa bişeyi araştırmadan yapmıştım pişman oldum.

İki gündür annemdeyim ilmek ilmek işlediğim bütün uyku düzeni alt üst olmuş durumda. Boka sardık 🤦🏻‍♀️

Evet ya erkek bebekte kolaydı temizlik kızın zor ayrıntıları temizlemek 😀 erkek çocukta da tuvalet eğitimi zor ama yaşayınca anlayacaksınız 😅 klozete oturtup içine yaptığını sanarken dışarı fışkırtabiliyor 😂 pipiyi öne eğip yapması gerekiyor onu öğretene kadar baya fışlattık biz her yere 🙈
Eyvah yandık desene her yeri hortumla sulayacak 🤣🤣🤣

Kızlar yürütece kaçıncı ayda başlanıyor? Oğlumun ayağı çok kuvvetli başını da 2 gündür ilginç bir şekilde kaldırmaya başladı ama 10 15 saniye anca tutuyo
Ya benimkide surekli ayaklari ustunde durmak istiyor.oturmayi yatmayi ciglik cigliga reddediyor.kalcasina zararli diye. Ayakta tutmakta istemiyorum.parmaklarimi elleri ile tutup hoop kendini kaldiriyor.adim atiyor.emeklemeden yuruyecek vallahi.goren şok oluyor.

Ya benimkide surekli ayaklari ustunde durmak istiyor.oturmayi yatmayi ciglik cigliga reddediyor.kalcasina zararli diye. Ayakta tutmakta istemiyorum.parmaklarimi elleri ile tutup hoop kendini kaldiriyor.adim atiyor.emeklemeden yuruyecek vallahi.goren şok oluyor.
Ayyyy dimi ya ondan benimde alasım var çocuk pusette takılıyor evde onda da hareket ettirdiği için hatta kimi zaman ayağı yere degiyo kaydiriyo kendini bilerek

Bu VPN’nin bi zararı var mı ya mobil bankacılıklar falan var telefonda korkuyorum o yüzden golden-snitch golden-snitch canım sen bilgisayar mühendisiydin dimi bi aydınlatsana 😀
Canim ucretsiz olanlar riskli.vpn aç instaya gir ve ardindan cikinca vpn kapat..cvp connect halde iken banka vs uygulamalarina girme...veri satan cok var maalesef.

Kizlar rota virüsü aşisi yaptirdiniz mi ? Bizim bebişin kakasi mukuslu . O yüzden yaptirmak istemiyorum . Siz ne yaptiniz ?

Ayyyy dimi ya ondan benimde alasım var çocuk pusette takılıyor evde onda da hareket ettirdiği için hatta kimi zaman ayağı yere degiyo kaydiriyo kendini bilerek
Valla napcaz bilmiyorum.çok önerilmedigini bildigim halde dun ben de yurutec bakindim alsam mi diye,🤣🤣 cunku cok yorucu boyle.

Canım sakınmak cocuklrın dıkkatını cekıyor bence bende sakınmıyorum onu merak konusu edinmesin benim arkadaşım tvyı asla acmazdı 2 yasından sonra onunu alamadı sureklı televızyona bakmak istedi çocuk kızımda onun merak konusu bırsey olmadığını hayatın olagan akısında olması gerektıgıni bilsin aynı şekilde telefonunda sakladıkca cocukların odağı oluyor ayrıca evet otizm konusunda uzmanlar uzak tutun dıyor da bence hıpnoz derecesinde izlenmemesi baklmaması gerekıyor yoksa yanına oturup bak bu boyle su vıdeo bunu anlatıyor egıtıcı bırsuru vıdeo var hem onun merakı gıder hemde ayrı bı ysak mevzusu olmaz bazı anneler televızyonun telefonun basına koyuyor saatlerce cocuk o ekrana bakıyor bence onları kastedıyor doktorlarda
Ben full tv ile buyudum🤣 4 kiz cocugu olunca anam netsin.vallahi ayiptir soylemesi bayada basarili iş ve sosal hayatim var.deli gurultulu ortamlarda bile non stop konstantre olup calisabiliyorum.ablalarimda oyle keza.hepsi cok zeki ve tahsilli.osym dereceli🤣 bende oyle.okul odevlerimi tv karsisinda yapardim,🤣🤣 cocukken her evde acikti.tv otizme neden olmaz.otizmi tetikleyerek derecesini arttirir.

Ama suna da ekleyeyim.cocugu sirf oyalansin diye tv karsisina koyup 7/24 onunde tutarsan cocuk tabi salak olur:) ben tv izletiyorum arada 10 dk egitici seyler.ama gun icinde saatlerce konusuyorum.interaktif sohbetler oyunlar oynuyorum.ha wc ye mi gitcem aciyorum.biseymi atistircam aciyorum.benimki suan bile benle bicir bicir konusup sohbet ediyor.cunku kalan tum suremi bebeme harciyorum.

Bu bebekleri nasıl ekrandan uzak tutcaz diğer çocuklar küçük daha onlara açıyoruz artık. Bende burda tıkandım 🤦🏻‍♀️
Ben oğlan uyku saati yaptığında acicam tv yi kıza. Onun dışında yok. Çünkü izliyor oglanda. Bir de canım benm kız kreşe gidiyor biz cuma aksam ve cumartesi pazar açıyoruz tv yi. O da kısıtlı süresi var.

Ben full tv ile buyudum🤣 4 kiz cocugu olunca anam netsin.vallahi ayiptir soylemesi bayada basarili iş ve sosal hayatim var.deli gurultulu ortamlarda bile non stop konstantre olup calisabiliyorum.ablalarimda oyle keza.hepsi cok zeki ve tahsilli.osym dereceli🤣 bende oyle.okul odevlerimi tv karsisinda yapardim,🤣🤣 cocukken her evde acikti.tv otizme neden olmaz.otizmi tetikleyerek derecesini arttirir.
Bızde öyleydik valla doğru diyorsun belki de yedıgımız ıctıgımızle doğru orantılı artıyorda olabilir bende çocuğumu esirgemiycem onun yasak ulasılamaz bırsey olduğunu düşünsün istemiyorum

Ama suna da ekleyeyim.cocugu sirf oyalansin diye tv karsisina koyup 7/24 onunde tutarsan cocuk tabi salak olur:) ben tv izletiyorum arada 10 dk egitici seyler.ama gun icinde saatlerce konusuyorum.interaktif sohbetler oyunlar oynuyorum.ha wc ye mi gitcem aciyorum.biseymi atistircam aciyorum.benimki suan bile benle bicir bicir konusup sohbet ediyor.cunku kalan tum suremi bebeme harciyorum.
canım zaten mevzu bu ınsanlar saatlerce tv telefon karsısında tutuyor cocuklarını ve cocuk hıpnoz oluyor bız toplasan gunde 1 saat ızlemezdık çünkü o kadar ılgı cekıcı cızgıfılm olmazdı ve dısarda oyun oynardık ben kızımı kontrollu sekılde baktırmayı düşünüyorum

Bencede canım bi mağazaya git en alçak kademede örümceğe oturt geç karşısına bi bak ayaklar ne durumda ona göre al örümceklerin bazıları fazla yüksek

Uzamadı 🤣 sıfıra vurdurduk onuda 18 aylıkken yapmıştık yanlışmış doktor ona da kızdı 🤣 tam cinsiyetini öğrenmeye başlıcağı zaman saçlarına n’aptınız çocuğun küpe tak elbise giydir filan. Zamanlamamız hatalıymış daha erken yaptırabilirdik doğum gününden sonra filan mesela. Hayalim hep saçları toplayıp palmiye gibi yapmaktı. Şuan yapabiliyorum ama kıvırcık saçlı yine uzun durmuyor anca palmiye oluyor 🤣
Yaa uzamaz mı acaba bizimki de sıfıra vurmak da hiç istemiyorum :110:

Bende molfix kıllanıyorum ama benimkinin sırt kısmından çıkıyor yanlardan falan çıkmıyor sizin de öyle mi
Ya Molfix küçüldüğü zaman arkadan sızdırma yapıyor,bizim şu an öyle, küçülmüş sürekli sızdırıyor,ben de bu paket bitsin diye bekliyorum...
Sağol canım teşekkür ederim o zaman şimdi ben alıp 1 ay sonra otuttursam yürütece olur dimi ya bacakları aşırı kuvvetli çocuğun sürekli pusette oturmak istiyo neymiş hareket edebiliyor diye kendisi istiyor.. Bende yazık diyorum demek ki canı sıkılıyor en azından her gün yarım saat bindirsem stresini atsa diyorum
Ya yürüteç bacak şekil deformasyonuna neden oluyor diye biliyorum,ayrıca yürüteç kullanan çocuklar balerin gibi parmak üzerinde durdukları için çabuk yuruyemiyorlar,benim gözlemlerim böyle...bence yürüme arkadaşı çok daha mantıklı...

X