2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kıyamamm cennet kokuluya Rabbim bi daha yaşatmasın canım . Daha da iyi olacak inşallah

Bu tazyik olayının süt miktarıyla alakası var mı yok mu bilmiyorum ama benim bebeğim de bu aralar emerken boğazına kaçıp ağlıyor normalde mama ağırlıklı besleniyo beni reddediyo. Zar zor memeyi tutturduğumda da boğazına kaçıyo. Önceden tazyik durumumuz yoktu acaba memede birikip bir anda çıktığından dolayı falan mı oluyor ki…
Canım flanş yani meme ucunu koyduğun kısım eğer meme başına çok büyük geliyorsa kahverengi kısmı da çekiyor ya da meme ucunu cok şişirir canın yanar. Küçük geliyosa da sürtünmeden dolayı yine canın yanar . Bunun için Google dan bakabilirsin görsellerle anlamıştım ben olayı. ne cok büyük ne çok kücük olmalı. Benim meme ucu ölçüm kücük mesela. Standart pompaların başlık ölçüleri bana büyük geliyo. Bence sende de öyle bir durum var ve tabi meme ile yaşadığın sıkıntılarda etkiliyor.
Kızlar ağlıcam ya oğlum aşırı yüzünü çiziyor
Benim oğlumun yüzü gibi aynı bazen çığlık sesine koşup bakıyorumki yine çizmiş kanatmış bir yerlerini . Kafasını, burnunu yanaklarını hatta gözünün içini bile çizmişti çok üzülüyorum napıcam bilmiyorum

Gecelerim ekteki gibi geçiyor 9 kez uyanmak nedir ya şaka gibi, zaten 2-3 gibi gece uykusuna geçiyor hadi 9 da yatsa sabaha kadar 9 kez uyanalım da 3 te uyuyunca sabaha ne kalıyor ki

Eklentiler

• IMG_1013.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 43

gogus ucunuza olcusu uymadigi icin acitmis sonrasinda sisip buyuduyse ya kucuk geliyor ya buyuk geliyor pompanin gogus kismi. bende ayni problemi yasadim ilk 1 ay boyunca sagdiktan sonra baya 2-3 katina cikiyordu gogus ucum ve 10 dakika sagiyodum 30 dakika emziriyodum mesela emzirirken hic acimiyordu sagarken dayanilmaz aciyordu, 19 mm kullaniyordum 21 mm kullanmaya baslayinca gecti bir de hindistan cevizi yagi surunce sagmaya baslamadan o da iyi geliyormus diye okumustum

Sen diyet açmaya başladın mi peki ilk neyden başlanmalı acaba
Yok başlamadım bize birşeyler dokundu yakın zamanda onu bulmaya çalışıyorum şuan. Am doktorum önce fırınlanmış olarak açmayı önerdi. Mesela 1 yumurta koyduğum kek yapıp 3 gün 1er dilim yiyebilirsin yada 1 çay bardağı sütle kek yapıp deneyebilirsin
Hangisini açmak istiyorsan

1 hafta sonra kuzu eti deneyeyim bende bakalım kakada kan olacak mı? Dana eti yedim oldu tavuk yedim oldu hindi etini de deneyeyim vallaha bende ne yiyeceğimi şaşırdım
Kuzu eti bizde ilk yediğimde tepki verdi sonra ara verdim baktım sütümün kalitesi düşecek tekrar denedim sorun çıkmamıştı. Hindi eti genelde problem çıkarmıyormus. Valla

O zaman senin bebisin karakteri nazlı biri olacak gibi ama çok haklısın bende karakterini keşfediyorum aşırı zevkli

O zaman senin bebisin karakteri nazlı biri olacak gibi ama çok haklısın bende karakterini keşfediyorum aşırı zevkli
Bende keşfediyorum oğlumun karakterini babasının sülalesine çekmiş heralde yalancı numaracı diyorumağlak huysuz hep mutsuz aynı babanesi
Ayyy tövbe diyeyim yine de

Kızlar salı günü 2 ci ay asimizi olmuştuk bu gün 3 cu gün hemşire hanım 3 gün yapma dedi bu gün yapabilirmiyim

Kızlar ben lohusa depresyonuna çok sağlam girmiştim biliyorsunuz kvdem vs yüzünden de oldu ve elektrikler yoktu litrelerce sütüm bozulmuştu her neyse ben dogum yaptığım günden beri eskisi gibi olamıyorum. Kafamı toparlayamiyorum hep bi psikolojim bozuk haldeyim, insanlara tahammülüm yok, insanları dinlemekte istemiyorum, böyle yalnız olmak istiyorum bazen esimede katlanamıyorum sinir oluyorum ki ben onunla huzur bulan insandım sadece..
Gerçekten bir destek mi almam lazım benim sizde böyle misiniz

Ben de kafamı dagitacak şeyler yaparken hep o günler aklıma geliyor çok çok buyuk şeyler yaşamadım belki de ama beni çok etkiledi o zamanki yapılanlar sözler falan etkisi sürüyor bebislerden ötürü tahammül seviyemiz düşüyor sanırım ben artık eşime bu akşam geldiğinde bana olumsuz herhangi bir şey söyleme patlarim yoksa falan diye söylüyorum. Aksama kadar zaten çok yoruluyoruz en ufak bir şey de sinirimizi bozuyor eşler de anlayamayabiliyor. Ben artık sözlü olarak da söylüyorum bugün sinirliyim diye, yalnız degilsin yani hayatimizin farklı bir evresindeyiz

Yaa canım diyorlar ya lohusalıkta yaşanılanlar unutulmazmış diye. 40 gün değil aslında hala sürüyor lohusalığımız. Bende hala aynıyım. Çok sinirliyim böyle herşeye alınıyor güceniyorum. Farkındayım aslında ama galiba insanlardan daha yakın davranmalarını beklediğimiz için. Eşim desen 3 gündür küsüm konuşmuyorum bile. Afedersin hergün elimde sevdiğim şeyleri alıp geliyor ama yok yatakta böyle dönmesi bile batıyor çocuğu uyandıracak diye. Annemler desem 10 dakikalık yok bir çıkıp gelmiyorlar, hergün gel gel diye arıyorlar. Dün dedimki evet sizin küçük bebeğiniz var ondan gelemiyorsunuz heralde dedim. Artık kızdığımı anladı akşam gelelim diye aradı çocuğu zor uyuttum yeni yattı siz bilirsiniz dedim kısaca gelmeyin dedim.
Babamı daha geçen sene kaybettim o geliyor aklıma ahh diyorum babam olsaydı bi o bana kıyamazdı burdan çıkmaz hep bebeği görmek isterdi anneme kızardı git diye diyorum.
Falan filan..
Hepimizde var yani demek istediğim yeni hayata adapte olmak biraz zorluyor tüm gün bir bebekle uğraşmakta yoruyor.
Alışıcaz çok şükür kendim bakarım kimseye ihtiyacım yok diyorum artık.

İlk çocuğumda aynı şeyleri yaşadım. Hayatına sorumluluğu tamamen sana ait bir canlı geldi. Çok normal alıştıkça, onun ağlamaları sıkıntıları geçtikçe sen de düzeleceksin alışacaksın. Ama bu süreci profesyonel bir destek alarak daha rahat atlatabilirsin. Kendini kötü hissetme eski günlerine döneceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…