2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
30 ya da 45 dk da döngüler oluyormuş ya ondan uyanıyormuş bebekler benim oğlumda da öyleydi bi aşamadık onu şimdi bebiş de öyle 30 dk olunca tak açıyor gözleri. 25. Dkda uyandırın geri uyutun diyorlar ama ben uyandırmaya cesaret edemedim zaten zar zor uyuyo benimki

Uzun zamandır yoktu 3 4 gündür yine çıktı turşu yedim normal yediklerimden farklı omu tetikledi ki

Eklentiler

• IMG_7715.jpeg
    56,1 KB · Görüntüleme: 58
Benimki de yatınca ağlıyor kucağımda oturur pozisyonda durmayı çok seviyor kafasını tutuyor 3ay 20 günlük ayağına basıp adım atmasına izin veriyorum hatta sırtüstü yatarken ellerini tutup kendime çekiyorum öyle yapınca da çok mutlu oluyor

Sıcaklık konusu biraz sıkıntı olabilir dediğin gibi bugün sadece 1 saat dışarı çıktık su olduk

Valla o cesaret bende de yok başında bekliyorum uyanırken sallayayim diye 20 dk uyudu mesela uyanırken salladim 10 dk daha uyudu sonra uyumadı 30a tamamladı

Sen diyet açmaya başladın mi peki ilk neyden başlanmalı acaba

Kızlar ağlıcam ya oğlum aşırı yüzünü çiziyor
Bizim de her gün bir yerinde görüyorum kaşında vardı o iyileşirken kafasını çizmiş ertesi gün dudaginin üzerini bugün yanağı kesemedim durmuyor diye. En son artık torpuyle beceremesem de bir şekilde kisalttim ama yine sivri yerleri kaliyor. Uyurken kolay kesiliyor ama uyurken hep bı telasemiz oluyor unutuyoruz tırnağı uyanınca aklımıza geliyor

Aynı ellerini tutup kaldırıp oturur pozisyona getirince çok eğleniyor boyun kasları yeterli gelişmediği için yanlış olmasın 45 derecelik açıdan mı ne görüyolar zaten mümkün olduğunca dikey konumda durmak istiyor ki etrafı rahatça görebilsin. Egzersizde oluyor yarı pozisyonda tutunca kendini diriyor kalkmak için karın boyun kasları açısından da iyi oluyor. Yine de çok fazla oturtmuyorum.
Doktor 7 günlükken adımlama refleksi için oğlumu yürüttü baya adım atıyor refleks olarak. Ama ben kalça kıkırdağına zarar verebilme ihtimaline karşı bastırmıyorum ayaklarının üzerine. Doktorda yük verdirmedi çünkü ayaklarına.

Yine kendi doktorunuza da danışırsın canım
Çok faydalı oldu canım çok sağolll
Aynen benimki de öyle, alıştı böyle gel gel diyince hemen sırt kaslarını kaldırmaya çalışıyor ellerinden nazikçe tutup bazen ayağa kaldırıyorum bazen oturur pozisyona getiriyorum. Sonra hemen geri yatırıyorum veya kucaklıyorum öyle bırakmıyorum. Ama nasıl hoşuna gidiyor haftaya doktor kontrolümüz var o zaman doktora uygulamalı gösterip soracağım o zamana kadar sadece kısacık yapıp bırakıyorum
Birde böyle ayağa kalkınca afferimmm oğlum diyorum nasıl hoşuna gidiyor gülücükler saçıyor
Büyüyorlar resmen

Ayy şükür şimdi nasıl bebiş
Cok sukur.ates yok crp yuksek ama doktor olabilir dedi.evden antibiyotige devam edecegiz.rengi yerine geldi yavrumun...oyunlar oynadik eve gelinceay ama bebem mavili birini gordumu basiyor kiyameti.ortaligi yikiyor...napsin yavrum..4 gundur her mavili gordugunde ya damar yolu, ya suruntu , ya ilac ya fitil ya igne...bebemin psikolojisini bozdular simdi kollarimda uyuyor.cok ozlemisim kablosuz sekilde sarildim sıkı sıkı...

Eklentiler

• 17224440029824798444665411042967.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 51
Oyyy çok şükür birdaha yaşatmasın sağlıcakla büyüsün bütün bebeklerimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…