2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
O köpürme olayı ben disten diye okumustum da zaten benim bebek sürekli emmek isteyince bende meme veriyorum gibi bir şey oluyo ... Allah allah bizimkide sürekli cıvık oluyo gün sonunda gün içinde bi katı bi kıvamlı bi cıvık..
Şuan çıldırıyor dilini yana doğru götürüp isiriyo geviş getirir gibi yapiyo neden acaba ya
Kakası bizim de 2-3 güne bir olunca çok cıvık ve açık sarı oluyor.
Dişten sanırım ya bizimki de emziği normal emmiyor eliyle kenara ittirip çiğniyor resmen. Eli sigsa ağzına komple sokacak dislerini kasıyor herhalde. Bir de parmağını öğrenmiş artık parmağıyla da kasıyor 🤣

Canım gaz olayınız ne durumda? 4 aya yaklaştı bebişin bitmiştir inşallah 🙏🏻
Daha iyi canım kendi kendine gün içinde çıkartabiliyor artık. Benim de ihmal etmemem gerekiyor en azından günde bir defa kimyon içmem lazım. Geçenlerde icmedim sizlandi epeyi. Sabah, akşam iciyorum unutursam geçen hemen içiyorum. Kakası sıkıntı şimdi de 🙄 her gün kaka yapan çocuk 2-3 güne bir yapiyor

Kakası bizim de 2-3 güne bir olunca çok cıvık ve açık sarı oluyor.
Dişten sanırım ya bizimki de emziği normal emmiyor eliyle kenara ittirip çiğniyor resmen. Eli sigsa ağzına komple sokacak dislerini kasıyor herhalde. Bir de parmağını öğrenmiş artık parmağıyla da kasıyor 🤣
Ama yerim o parmağını 🫠🫠🫠😍 bizimki parmağını daha çözemedi ama elini dediğin gibi nerdeyse hepsini sokacak ahahahha disten büyük ihtimal 😅🤣

Kızlar ben hani 4 numara bez kullanıyordum ya dün yanlışlıkla 3 numara taktım tam oldu normalde cirtcirt kavusmuyordu yanlar desen kapanmiyordu ve kapandı çocuğum zaten gözüme zayıf geliyordu geçende de buraya yazdım tombik tombik değil acaba kemiği mi iri diye her neyse gerçekten de bebegimin beli incelmis karnı daha yukarda şişiyor ve 1 haftadır ben gaz ilacı kullanmıyorum rahat çıkartıyor diye acaba sindirim sistemi duzeldigi için organlarda yerine mi geldi acaba çünkü 3 olması imkansızdı şuan 3 çok güzel oluyo gerçekten şok içindeyim ya.. sizin bebislerin beli inceldi mi yukarda yazdiklarim basiniza geldi mi mersk ettim. Bu arada kilosu da 7 kilo yani golden-snitch golden-snitch @gulumsebebek @melegim can @Chen31 @sulti tutti O ozgeeeee1 @Nooneathome9 @genc-anne @Mavi070707
Beline hiç dikkat etmedim canım ben. Golden’ın söylediği çok mantıklı boyuna gitmiştir gülümse de geçen öyle söylemişti onun da bebişi boy atınca aşırı tombikliği gitmiş öyle diyodu

Daha iyi canım kendi kendine gün içinde çıkartabiliyor artık. Benim de ihmal etmemem gerekiyor en azından günde bir defa kimyon içmem lazım. Geçenlerde icmedim sizlandi epeyi. Sabah, akşam iciyorum unutursam geçen hemen içiyorum. Kakası sıkıntı şimdi de 🙄 her gün kaka yapan çocuk 2-3 güne bir yapiyor
benim sorum da moro refleksi😊 bir azalma oldu mu

Beline hiç dikkat etmedim canım ben. Golden’ın söylediği çok mantıklı boyuna gitmiştir gülümse de geçen öyle söylemişti onun da bebişi boy atınca aşırı tombikliği gitmiş öyle diyodu
Evet şimdi sen diyince hatırladım şaka maka 3 oldu ya siz elinizdeki bezleri saklayin birine vermeyin hemen 🤣

Ben bana laf söyleyenlere hep ooh kucagimda miis gibi canım oğlum diye dalgaya vurdum, sonra da bugünleri bir daha goremicem diye de belirttim daha da laf söylenmedi. Şu an bebeğim öyle kucağa da alışkın değil. Etrafı görmek için bazen ille de kucak istiyor. Kucağımda olmasına rağmen koltukta oturuyorsam mizirdaniyor, derdi gezmek yani kucak degil. Bence kulaklarını tıka ben böyle yetiştiriyorum de konuyu kapat sana öyle diyenlere
Aynen zaten 9 ay benimleydi tabiki benim kucağımı isteyecek diyorum sen bilirsin deyip göz deviriyorlar 😅 zaten ne kadar kucağımızda taşıyabilecegiz ki demi

benim sorum da moro refleksi😊 bir azalma oldu mu
Eskisine oranla evet çok daha az ama uykuya dalarken hala eli kolu durmuyor bazen. Eşim kundak yapıyor öyle olunca😅 ben büyüdüğü için pek kundak yapmak istemiyorum artik. Uykusundan uyandırirdi kendini sürekli refleksten ötürü o azaldı epeyi

Ama geçen gün bi yerde okudum sıvıyla beslendikleri için hergün kaka yapmaması normalmiş o yüzden dert etme cok canım

Aynen zaten 9 ay benimleydi tabiki benim kucağımı isteyecek diyorum sen bilirsin deyip göz deviriyorlar 😅 zaten ne kadar kucağımızda taşıyabilecegiz ki demi
İşte herkes bı muhalefet olacak 😅 etraftaki insanlar yeni anne olmuş kişiye nedense hep her şeyi yanlış yapıyormuş doğrusunu da sadece kendisi biliyormuş gibi davranıyor 😅 annesisin yani sen iç güdüsel olarak zaten onun için en iyisini bilirsin

Ama geçen gün bi yerde okudum sıvıyla beslendikleri için hergün kaka yapmaması normalmiş o yüzden dert etme cok canım
Evet dr'umuz da 10 güne kadar normal dedi de. Kaka yapınca normal seyrinde yapsa tamam Dicem ama çok fazla yapıyor demek ki bir birikmislik var içeride 🙄

X