2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
C Chen31 en son bebegimi besiginde yatırma kararı aldıktan sonra bu kararimi uygulayamayip birde ustune dayanamayıp dün eşimi yataktan kovup bebeğimle keyif yaptım 🤣🤣🤣 Chen31 senin peşinden geliyorum 🤣🤣
Bir gün tüm oğlan anaları benim gibi olacak biliyorum 😅😅

Canım genelde sertifikalı olanlar organik oluyor aslında bu organik mevzusunu hıc bırımız tutturamayız mesela annemlerde kayınvalıdemlerde bahçe ekiyorlar genelde hayvan gubresı kullanıyorlar baska ılac yada gubre kullanmıyorlar ama bunların ürettiği ürünlerde hayvan gubresınden dolayı organik olmuyormuş hayvanın yediğinin de organik olması gerekiyormuş yani organik bulmak çok çok zor o sertifikalı guvenılır yerler gercekten bu iş için özel alanları olan insanlar tohum dahil hiç ilaç kullanmıyorlarmış eşim ziraat mühendisi bu tarım sektörünün cok az bı zamanda biteceğini söylüyor bu sene ekilen hiç bir üründen verim alamadı ayrıca toprak hastalık üretiyor gübre ve ilaçlamadan eşim bu organik doğal ürünlerin üretildiği yerlerin gerçekten var olduğunu söylüyor ama işte ülkemiz malesef torpil ülkesi
Ay işin içinde olan birinci ağızdan böyle duymak öğrenmek daha iyi oldu vallahi içim rahatladı gerçekten şu organik sertifika konusuna da 😍
Pek laftan anlamıyor ama kızıcam artık ciddi şekilde
Bencede net tepkini koyman lazım
Herkes garklı olmuş ya bilemedim şimdi eve de öyle diyince zaten 2. Ayda bir sürü aşı var
2.aya bence bexseroyu yaptırma. O ağır bi iğne ateş huysuzluk ağrı yapıyor. E 2.ayda zaten verem aşısı da var oda ağır bi aşı. İkisi çocuğa ağır gelebilir. Ha rotayı yaptırabilirsin o zaten ağızdan veriliyor sorunsuz sıkıntısız aşı o

🤣🤣valla çok haklısın birde evim pis olursa olsun çocuğumun bu yaşı gelmeyecek bir daha ama o ev hep pislenecek ki benim evin çevresi full inşaat hep tozu geliyo benim her gun ev temizlemem lazım sallıyorum 😅😜pasaklı ama bebegimin mutluluğu için yaşayan bir anayim🤣🤣
Boşver ya en güzeli cocukluyuz artık ben de evimin dağınık olmasına takılmiyorum yeter ki bebeğim mutlu büyüsün 💕

Oyy öyle bir gündü ki yeni oturdum başım çatlıyor kızı sevecex diye tüm uykuları geçti zorla uyuttum onlar gidince hala tam dalmış değil ev desen bk götürüyor 💆🏻‍♀️🙁🙁🙁
Zaten birileri geldigi
Zaman en sevmedigim şey çocugun uyku düzeninin bozulması

E
C Chen31 en son bebegimi besiginde yatırma kararı aldıktan sonra bu kararimi uygulayamayip birde ustune dayanamayıp dün eşimi yataktan kovup bebeğimle keyif yaptım 🤣🤣🤣 Chen31 senin peşinden geliyorum 🤣🤣
En güzelini yapmışsın bende bebeme dönüp sarılıp yatıyorum çok güzel herifin yüzünü görüp napacam oda gitsin anası ile yatsın 😂😂😂

Kızlar benim bebiş artık dışarı ile evi ayrım yapıyor dün balkona çıkardım hava alsın diye içeri girerken agladı tesadüf mü acaba dedim 4 kere girip çıktım her girdigimde agladı çıktıgımda sustu 😂😂annem bana yakın bugün yürüyerek anneme gittim kucagımda eve geldik kapıdan girdim yine agladı anlıyor artık birde derler kırkında yaptıgını unutmazmış diye 40 çıkmadan çok gezdik eyvah eyvah diyorum 😂😂😂😂

Kızlar benim bebiş artık dışarı ile evi ayrım yapıyor dün balkona çıkardım hava alsın diye içeri girerken agladı tesadüf mü acaba dedim 4 kere girip çıktım her girdigimde agladı çıktıgımda sustu 😂😂annem bana yakın bugün yürüyerek anneme gittim kucagımda eve geldik kapıdan girdim yine agladı anlıyor artık birde derler kırkında yaptıgını unutmazmış diye 40 çıkmadan çok gezdik eyvah eyvah diyorum 😂😂😂😂
Canım bizimkinin epeyi oldu o ayrımı yapalı, bir ara balkonda uyutup öyle giriyordum 😅 şimdi içeriye girince gezdirdigim için sesi çıkmıyor anakucagina koyduğum an agliyor kucağıma alınca susuyor🤣 bir de kanguru kullanmaya başladık kanguru takınca ağlayan çocuk artık dışarı çıkacağımizi bildiği için sesi çıkmıyor🤣 çoğu şeyin ayrimindalar artık minnoşlar 😍

İyi mi kötü mü bilemedim bi 🤣🤣🤣

Canım bizimkinin epeyi oldu o ayrımı yapalı, bir ara balkonda uyutup öyle giriyordum 😅 şimdi içeriye girince gezdirdigim için sesi çıkmıyor anakucagina koyduğum an agliyor kucağıma alınca susuyor🤣 bir de kanguru kullanmaya başladık kanguru takınca ağlayan çocuk artık dışarı çıkacağımizi bildiği için sesi çıkmıyor🤣 çoğu şeyin ayrimindalar artık minnoşlar 😍
Benimkide çok şükür gece gunduzu biliyo işte 🤣🤣🤣

Kızlar ben hani 4 numara bez kullanıyordum ya dün yanlışlıkla 3 numara taktım tam oldu normalde cirtcirt kavusmuyordu yanlar desen kapanmiyordu ve kapandı çocuğum zaten gözüme zayıf geliyordu geçende de buraya yazdım tombik tombik değil acaba kemiği mi iri diye her neyse gerçekten de bebegimin beli incelmis karnı daha yukarda şişiyor ve 1 haftadır ben gaz ilacı kullanmıyorum rahat çıkartıyor diye acaba sindirim sistemi duzeldigi için organlarda yerine mi geldi acaba çünkü 3 olması imkansızdı şuan 3 çok güzel oluyo gerçekten şok içindeyim ya.. sizin bebislerin beli inceldi mi yukarda yazdiklarim basiniza geldi mi mersk ettim. Bu arada kilosu da 7 kilo yani golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can C Chen31 P Pembepilates O ozgeeeee1 Nooneathome9 Nooneathome9 genc-anne genc-anne Mavi070707 Mavi070707

Kızlar ben hani 4 numara bez kullanıyordum ya dün yanlışlıkla 3 numara taktım tam oldu normalde cirtcirt kavusmuyordu yanlar desen kapanmiyordu ve kapandı çocuğum zaten gözüme zayıf geliyordu geçende de buraya yazdım tombik tombik değil acaba kemiği mi iri diye her neyse gerçekten de bebegimin beli incelmis karnı daha yukarda şişiyor ve 1 haftadır ben gaz ilacı kullanmıyorum rahat çıkartıyor diye acaba sindirim sistemi duzeldigi için organlarda yerine mi geldi acaba çünkü 3 olması imkansızdı şuan 3 çok güzel oluyo gerçekten şok içindeyim ya.. sizin bebislerin beli inceldi mi yukarda yazdiklarim basiniza geldi mi mersk ettim. Bu arada kilosu da 7 kilo yani golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can C Chen31 P Pembepilates O ozgeeeee1 Nooneathome9 Nooneathome9 genc-anne genc-anne Mavi070707 Mavi070707
Canım boyuna gitmiştir sana o yüzden ince geliyordur. Kaç cm oldu? Ben beli uzadı gibi fark etmedim ama şimdi sen diyince aklıma geldi eskiden bezi yerleştirin ve göbek deliğinde olurdu şimdi bezi ben yukarıya göbek deliğine çekiyorum, 4 numara almıştık ama acmadik sonra biz de bu rahat oluyor artık diye. Belki de boyları uzadı

Canım boyuna gitmiştir sana o yüzden ince geliyordur. Kaç cm oldu? Ben beli uzadı gibi fark etmedim ama şimdi sen diyince aklıma geldi eskiden bezi yerleştirin ve göbek deliğinde olurdu şimdi bezi ben yukarıya göbek deliğine çekiyorum, 4 numara almıştık ama acmadik sonra biz de bu rahat oluyor artık diye. Belki de boyları uzadı
Büyük ihtimal şok oldum ya.. şu son günlerde ölcmedim ölceyim ama zayiflamis benimkinin bel kısmı 3 olmuyordu olunca çok şaşırdım ya neyse 3ten kalmıştı ben ondan devam ediyim🤣🤣ama zayıf geliyo gözüme birde sizin kaka durumu nasıl bizimki yine bozdu dişten mi acaba ya ağzı köpük köpük akıyor.. doktor kontrolü de bi gelemedi

Büyük ihtimal şok oldum ya.. şu son günlerde ölcmedim ölceyim ama zayiflamis benimkinin bel kısmı 3 olmuyordu olunca çok şaşırdım ya neyse 3ten kalmıştı ben ondan devam ediyim🤣🤣ama zayıf geliyo gözüme birde sizin kaka durumu nasıl bizimki yine bozdu dişten mi acaba ya ağzı köpük köpük akıyor.. doktor kontrolü de bi gelemedi
Ağzı köpürünce ben susadigini düşünüyorum. Mutfakta klima açmamış oluyorum mesela isim var diye bebisi yanıma alıyorum direkt ağzı kopurmeye başlıyor ya da uyandığında açsa köpürüyor öyle görünce emziriyorum ben. Kaka durumumuz 2-3 güne bir ya niye böyle oldu anlamadım 🥺

Ağzı köpürünce ben susadigini düşünüyorum. Mutfakta klima açmamış oluyorum mesela isim var diye bebisi yanıma alıyorum direkt ağzı kopurmeye başlıyor ya da uyandığında açsa köpürüyor öyle görünce emziriyorum ben. Kaka durumumuz 2-3 güne bir ya niye böyle oldu anlamadım 🥺
O köpürme olayı ben disten diye okumustum da zaten benim bebek sürekli emmek isteyince bende meme veriyorum gibi bir şey oluyo ... Allah allah bizimkide sürekli cıvık oluyo gün sonunda gün içinde bi katı bi kıvamlı bi cıvık..
Şuan çıldırıyor dilini yana doğru götürüp isiriyo geviş getirir gibi yapiyo neden acaba ya

Canım gaz olayınız ne durumda? 4 aya yaklaştı bebişin bitmiştir inşallah 🙏🏻

X