2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Hafif kabızlık dedi bize doktorumuz 2-3 çay kaşığı su ver mamasına da sabah akşam zeytinyağı damlat dedi yazmıştım hatta buraya da. Bizimkinin fotoğrafını atayım istersen özelden iğrenmezsen karşılaştırırsın😂
At bakiyim 🤣 ona göre bende yaparım aynıysa

KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz melegim can melegim can @gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @kelebekimsi @sulti tutti @ozgeeeee1 @genc-anne ve diğer anneler
Araba koltuklarinin uretim tarihlerinden sonra 6 senelik son kullanma tarihleri var sonrasinda malzemesi eskimeye basladigi icin tehlikeli olabiliyorlar ve kullanilmasi onerilmiyor. Ona bir bakabilirsiniz kullanmadan once🙏🏻

Sağınca tazyik azalıyor mu? Ben de sağıp deneyeyim o zaman. Benim hep öyle düşün. Hep savaşarak emiyo yazık sonra da hepsini kusuyo 😢
Evet sagidigimda daha az süt gidiyor tazyikli ama daha az sagmazsam yoğun oluyor. Sen de bir dene inşallah işe yarar 🙏🏻

Kızlarrrr size birşey danışacagim özellikle deneyimli annelere 😊 bebişim 2.5 aylık ve doğduğundan beri yanımda annem veya kv var ve sürekli kokuna alışmış kucağa alıştırma vs diyorlar. Alerjik bir bebişim olduğu için uyku problemi yaşadığımız zamanlar oluyordu ve kucağımda uyutuyordum ama sürekli bunları duyduğum için kucağımda uyutma olayını minimuma çektim. Ama bazen bebişim gündüz 30 dk da bir uyanıyor ve zor uykuya geçiyor o zamanlar kucağımda uyutmak istiyorum kokusunu almak istiyorum hemde o dinlensin istiyorum. Sizce kucağa alışma diye birşey var mı? Bu arada alışsın tabiki herşeyim onun ama çalışmaya başlayınca sorun olur diye soruyorumm

Araba koltuklarinin uretim tarihlerinden sonra 6 senelik son kullanma tarihleri var sonrasinda malzemesi eskimeye basladigi icin tehlikeli olabiliyorlar ve kullanilmasi onerilmiyor. Ona bir bakabilirsiniz kullanmadan once🙏🏻
Aaaa öyle mi teşekkür ederimmm 😍😍 elime ulasinca bi bakiyim

Kızlarrrr size birşey danışacagim özellikle deneyimli annelere 😊 bebişim 2.5 aylık ve doğduğundan beri yanımda annem veya kv var ve sürekli kokuna alışmış kucağa alıştırma vs diyorlar. Alerjik bir bebişim olduğu için uyku problemi yaşadığımız zamanlar oluyordu ve kucağımda uyutuyordum ama sürekli bunları duyduğum için kucağımda uyutma olayını minimuma çektim. Ama bazen bebişim gündüz 30 dk da bir uyanıyor ve zor uykuya geçiyor o zamanlar kucağımda uyutmak istiyorum kokusunu almak istiyorum hemde o dinlensin istiyorum. Sizce kucağa alışma diye birşey var mı? Bu arada alışsın tabiki herşeyim onun ama çalışmaya başlayınca sorun olur diye soruyorumm
Bence yok dun bu konuyu eşimle konuştuk o çocuk emeklemeye başlasın kucağında tutamicaksin birde benim bebis artık kucak istemiyo ki ben hep başlarda kucağımda uyuturdum

Bana kucağına alıştırma diyen herkese bu bebiş yeni doğdu ve dış dünyaya adapte olamıyor. Kucağa da alisirsa alışsın ben yaşayacağım sonuçlarını gayette memnunum kucakta olmasından dedim. Başlarda gece uykuya dalamadiginda kucağımda dalardi. Şimdi büyüdüğü için kucağımda o kadar nadir uyuyor ki. O anların tadını çıkartıyorum çünkü bir kaç aya hiç uyumayacak belki de kucağımda. Bebislerimizin bugunlerini bir daha goremicez her anın tadını çıkart bence emekleyince yürüyünce kucağında asla durmak istemicek zaten

Kizlar benim bebis 80 gunluk artik geceleri uyandirmiyorum kendisi acikinca ihliyor bir kere emip sabaha kadar uyuyor sabaha karsida gaz sancisi cekiyor hep ayni yani rutinimiz. Geceleri okey uyanir acikinca dediler ama gunduz ne kadar emzirmek gerekir hala iki saatte bir mi emziriyorsunuz nasil yapiyosunuz

Bence kucağa alıştırma diye bir şey yok. Bebekler bilmedikleri bi dünyaya geliyorlar yani tabi ki sıcaklık ten teması isteyecekler bu çok normal. İlk 3 ay yapışık olmamız gerekiyor zaten. Benim 7 yaşında bi oğlum var bu ikinci çocuğum, oğlumu da hep koynumda uyuttum kokusunu içime çeke çeke büyüttüm, 6.5 aylıkken işe başladım sorun olmadı babaannesi baktı. Kucağa bağımlı değildi yani.

Şimdi kızımla da beraber yatıyoruz bana temas etmezse uyumuyo ama gündüz keyfi yerindeyse kucak istemiyor ana kucağında duruyor tabi yanında birisi konuşursa. İlgi beklemeleri çok normal bence endişe etme 😊
Kizlar benim bebis 80 gunluk artik geceleri uyandirmiyorum kendisi acikinca ihliyor bir kere emip sabaha kadar uyuyor sabaha karsida gaz sancisi cekiyor hep ayni yani rutinimiz. Geceleri okey uyanir acikinca dediler ama gunduz ne kadar emzirmek gerekir hala iki saatte bir mi emziriyorsunuz nasil yapiyosunuz
Benimki gece 2 saat gündüz saat başı emiyo hala yenidoğan gibi 🥲 dışarıdaysak bebek arabasındaysa 1 saat fazla duruyor bazen

X