2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Onu doktora veya ebeye söyle canım iz kalmalı yoksa tutmadığını gösterir aşı tekrarlanır
Canım ben bunun genetik faktörlere bağlı olduğunu da okumuştum iz yoksa tutmadı demek değildir diye. Instagramda bir dr'un yorumlarinda da okudum vuran kişinin tekniğine göre bile değişebilen biseymis

Böyle düşünmekte çok haklısın ben bana sormadan yorgan yastık yaptırdıklarında bile sinirlenmiştim onu beğenmezsem kendim tekrar alıcam e bu sefer evin içi yastıkla yorganla dolacak küçücük bebek için ne gerek var. Bazı şeyleri teşekkür edip geri çevirebilirsin bunda ayıplanacak bir şey yok sonuçta para verip senin için almadılar ben para verip aldıklarına bile kızdım 😂😂
🤣🤣🤣🤣sesli güldüm en azından seninki yeniymis o halde bile kizmizsin gelsin bakiyim bu son zaten inşallah oto koltuktan sonra da geçenlerde bu sefer yeni yorgan almış gorumcem onu atmıştı da dediğin şekilde insanın zevkine uymadiktan sonra evde kalabalık oluyo heee kaynanamda eşime zamanında battaniye yapmış onu vercek oluyordu sende kalsın dedim gelince burda kullanır jdjdjdjdn

Canım doktorun verdiği motis ilacı araştırıyordum da senin mesajına rastladım, benim bebek çok kusuyor diye verdi ama prospektüsünü okuyunca hiç içime sinmedi ya bi doz verdim ama pişman oldum şimdi 🥺 el kadar bebeğe verilerek bir ilaç gibi değil..sen kendin için kullanacakmışsın ama vazgeçmişsin öyle yazmışsın hatırlıyor musun genc-anne genc-anne
Evet canım ben sırf sütüm artsın diye kullanacaktım ama reçeteyi okuyunca vazgeçtim . Süte geçiyormuş ve bebeklerde kalp ile ilgili sıkıntı yapabiliyormuş . Onu kullanıp bebeğime zarar verme ihtimali oluşturacağıma mama veririm daha iyi diye düşündüm. El kadar bebeğe nasıl motis yazmışlar hayret ediyorum. Anne sütüyle bebeğe geçip zarar vermesi bile olasıyken hemde

Yok olmaz ama her banyodan sonra nemlendirmek iyi olur bence ben öyle yapıyorum mutlaka nemlendiriyorum masaj yapar gibi de yapıyorum. Ama akşam uykularını düzenlemek istiyorsanız bence banyo saatini 5-6 civarına cekseniz daha güzel olur
2 senedir kızıma her banyodan sonra nemlendirici losyonunu sürerim aynı sistem ikinci çocuktada devam 🤭 gece uykusuna geçmede sıkıntı yok gece uyanmalarında sıkıntım var 🤦🏻‍♀️

Ben plansız yaşayacağım diyip her şeyi planlı yaşayan bir insanım🤣🤣 eşim kiziyordu bu çocuk uyumayacak sen 9da cikartiyorsun odaya diye. Hatta bir gün o uyutacakken uyumadı tekrar oturma odasına getirdi uyumuyor diye ben aldım odaya götürüp uyuttum😅 akşam ışık açık oluyor çocuk tavana ışığa bakıyor gözüne yazık, ışığı kapatıyoruz TV açık bazen kafasını arkaya doğru çevirip bakmaya calisiyor falan tetikleyici çok şey var dalamiyor. O yüzden uğraşacak dahi olsam akşam isiklar yandı mı biz gece lambali hayata odamıza geçiyoruz 😅 eşim de alıştı artık klimayı falan ayarlamış oluyor. Bu düzeni ben tatilden geldikten sonra yapmaya karar verdim çünkü orada 9da uyuyup 3 tr kalkıyordu gece bir kac gün böyle olunca evde de bu şekilde devam edeyim istedim. Çocuklar rutinlere alisiyorlar cidden. Eskiden 10da falan uyanık oldu 11-12den önce uyumazdi şimdi 9 buçukta uyuduğu bile oluyor. Tam bir düzenimiz yok henüz saat olarak ama genel olarak 12yi görmüyor pek uyumuş oluyor. Elektrikli anakucagini unuttu bu süreçte ama artık ona koyunca asla uyumuyor. Oturma odasında manuelde uyumaya alıştı. En azindan uyuyor diye şükrediyorum ben de😂
Tatil filan yazmışsın ya aklıma geldi tatildeyken hamile kalan biri vardı sen miydin o 😂😂

Hadi ya bizde de yok iz felan sadece nokta gibi bişe kırmızı var ile yok arası sizinki nasıl şuan
Bizimde kırmızı nokta o bir iki aya iz olarak kalacak
Canım ben bunun genetik faktörlere bağlı olduğunu da okumuştum iz yoksa tutmadı demek değildir diye. Instagramda bir dr'un yorumlarinda da okudum vuran kişinin tekniğine göre bile değişebilen biseymis
Evet canım sonra bakıp yanlış yönlendirmeyim diye düzeltmemi yaptım. Aklımda izin olması gerektiği kalmış. Verem savaşta sanırım öyle demişlerdi

Kızlar sizin bebekler kaç kilo alıyor ya 7 ler 8ler havada uçuşuyor benim ki bugün 5 buçuk olmuş günde 32 gram almış bu bebe memeden inmiyor siz neyle besliyorsunuz 😂 ben sabah 60 cm 5.500 oldu diye seviniyordum buraya bakınca minik mi len benim oğlan derken buldum kendimi 😂😂😂
Yok kız benimkide öyle , şimdi 5500 bile değildir bikaç güne 3. Ay kontrolune gitcez belli olcak. En son 57 cm di 4400 kg idi 2 aylıkken. 5 bucuk olmuşsa buna şükür dicem

Şimdi klipsli olunca iyileşme süreci nasıl oldu? Ben internette şekil bozukluğu olma ihtimali var gibi şeyler okudum bide İstanbul'dan gidicem ya klipsi baska bir hekim çıkartır mı acaba 🥲
Canım yapılan yere takip olman daha iyi olur. 3 gün klipsli durdu 3. Gün çıktı 1hafta krem kullandık sonra kontrole gittik. Sonra bide 10 gün sonra tekrar kontrole gittik. Oğlum çok rahattı.
Şekil içinde tecrübeli Dr önemli bence

Sorma kız valla benim doğumumda da resmen eziyet ettiler bana, Türkiye’deki en ucuz Acıbadem Eskişehir’deki ondan mı acaba diyorum 😂🤪 bu kez doğumum güzeldi çok şükür, kütahyada yaptım. Sünneti de Kütahya’da çocuk cerrahı yoktu ürolog vardı ondan Eskişehir’de olsun dedik ama pişmanlık yani.. neyse ki şimdi hatırlamıyor o kötü anıları
Allahtan hatırlamıyormuş yavrum benim yaa. Acıbadem in en ucuzu bile olsa öyle olmamalı yaa. Kendi parasıyla adamı rezil ediyolar. Neyse ki ikinci doğumun iyi oldu canım Allah bir daha hastane kapılarına mecbur bıraktırmasın.
Ben biraz daha yumuşağım tek çocuk olarak kalsa aşırı üstüne düşerdim bence, ikinci olunca artık biraz kendi halinde kaldı da iyi oldu 😄 acıktım diyor arada artık mesela önceden hiç demezdi çünkü ben sürekli bişeyler yedirmeye çalışırdım. Zor bebek büyüyünce de zor bir çocuk oluyor dediğin gibi ama azalıyor sanki zorluklar yaşları ilerledikçe ya da biz alışıyoruz 🙈😄
Nevrimiz döne dönee alıştık bence 🤣 şuan iyiler Allahtan. Ama yedisinde neyse yetmişinde de odur derler ya hakikaten kızımda onu görüyorum. Daha bebekken belliymiş huyu suyuu , büyüyünce anladım
Türkiye hastanelerinde 25 bin, acıbadem fulya da 36 bin dediler 😅 Medicana o yüzden uygun geldi ama Ankara'ya gidip yaptırmak mantıklı geldi 🙈
Fiyatlara bak sanırsın doğum yaptırcaz. Yeni bebek çıkarsak anca bu kadar olur. Soyguncular 🤣 ankarada yaptır canım ama bu defa kontrollere gidebilcen mi ? 10 günde bir günü birlik gidip dönebilecekseniz gidin bence. Yeterki işin ehli biri yapsın sünneti

X