2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
İlk ay en azından alt sınırdan almış olsaydı bu kadar üzülmezdim ama çocuk 3 hafta boyunca 5-10 gr almış altı üstü. Hep ağlıyodu kolik mi diyoduk aç olabileceğini nasıl düşünemedim nasıl beceremedim diye üzülüyorum
Anladım canım senin derdin kilo almış almamış değil aç kalmış senin bunu farketmemiş olman 🥺 bende bikere yaşamıştım onu gerçekten kötü bi his

Ben yaklaşık 1 aydır bebeğimde rutin uyguluyorum ve gece uykuları duzene girdi gazi vs olmadığında düzenli uyuyor. Her gün akşam saat 7 civari mutlaka duş aldiriyoruz, sonra bakımları, kremleri, burnunu açıyoruz sonra herkese/her odaya iyi geceler diyoruz yatak odamıza geçiyoruz. Yatak odasında da kesinlikle ışık açmiyoruz gece lambamiz var onu açıp emziriyorum o sırada onunla uyku hakkında konusuyroum sonra uyumuş oluyor. Genel olarak her gün 20.30-21.00 arası uyumuş oluyor gece 2 ye kadar kalkmıyor. Banyo çok güzel dinlendiriyor bence bebisleri. Bizim doktorumuz günde 2 kez su dökün çok rahatlatir demişti bir sorun olmaz bence.
Sağol canım yarın sabah bi yıkıcam bide rutinimiz saat 3 civarı bide ozaman yıkıcam. Ben cildi kurur mu diye düşünmüştüm ama zaten dediğin gibi su döküyoruz haşır haşır yıkamıyoruz o yüzden sorun olmaz heralde

Ya kızlar benim bebek bugün ara ara ağlama krizlerine girdi memedeyken bile kıvrandı gaz sandık önce ama gaz değil atıyor gazını kakada yapıyor. Üşüttü mü acaba karnı ağrıyor heralde. Napıcam bilmiyorum

Ya kızlar benim bebek bugün ara ara ağlama krizlerine girdi memedeyken bile kıvrandı gaz sandık önce ama gaz değil atıyor gazını kakada yapıyor. Üşüttü mü acaba karnı ağrıyor heralde. Napıcam bilmiyorum
Memede kendini atıyorsa ve gazi yoksa emzik veriyorum ben öyle rahatlıyor. Uykuya geçmek istiyor sanırım ama emerken de süt gelmesin istiyor rahatliyor

Merhaba ❤️Maalesef hala aynıyız delirmelik yani 🥳 3 Haziran doğumlu kızım. Doğduğunda ten tene temas ve doğumhanefe 1.5 saat kucağımda durdu emzirdim iki göğsümü de denedim uyudu uyandı gene denedim. 15 gün 2 defa emdi sadece. 15 günden sonra bi 15 gün göğüs ucuyla emdi. Sonra bi anda bıraktı.hala sağarak veriyorum. Sürekli deniyorum emzirmeyi. 2-3 dk anca tutuyor o da zorla 🤷‍♀️
Bizde 22 haziranda doğduk canım.
Aynı benimkide 15 gün aktif emdi şimdide emzirmek istesek sadece sol göğsümü emiyor o da zaten zar zor 3-5 dk.
bende sağıyorum ama sağdığımda sütüm az geliyor ne varsa onu içiyor sonrada mama veriyorum ben.

Memede kendini atıyorsa ve gazi yoksa emzik veriyorum ben öyle rahatlıyor. Uykuya geçmek istiyor sanırım ama emerken de süt gelmesin istiyor rahatliyor
Uykusı var zaten tam dalıyor memede koyuyorum yerine beş dk sonra avaz avaz. İki kere bayağı sesli kaka yaptı kokuyoduda o yüzden üşüttüm heralde çocuğu dedim.

Aynı benimkide 15 gün aktif emdi şimdide emzirmek istesek sadece sol göğsümü emiyor o da zaten zar zor 3-5 dk.
bende sağıyorum ama sağdığımda sütüm az geliyor ne varsa onu içiyor sonrada mama veriyorum ben.
Şükür benim sütüm yetiyor ama sürekli sağmam vakit ayırmam gerekiyor. Şuan evdeyim yapıyorum ama 1 ay sonra işe başlıycam ve o zaman yetceğini düşünmüyorum. Eve evdeyim diye sagabiliyorum bir yere gidemiyorum😔 gene de sık sık dene gögsüme dudağı bile değse daha çok süt geliyor faydası olur inşallah 🙏

Silikon göğüs ucu denediniz mi

Uykusı var zaten tam dalıyor memede koyuyorum yerine beş dk sonra avaz avaz. İki kere bayağı sesli kaka yaptı kokuyoduda o yüzden üşüttüm heralde çocuğu dedim.
Bizimki normalde sesli yapardı burada kızlar sesli yapınca alerjik oluyormuş demişlerdi. Şu an sesli yapmıyor ama çok kokuyor ben usuttugu için gibi dusunmemistim

Bizimki normalde sesli yapardı burada kızlar sesli yapınca alerjik oluyormuş demişlerdi. Şu an sesli yapmıyor ama çok kokuyor ben usuttugu için gibi dusunmemistim
Alerjik olduğunu düşünmüyorum baktım iyice mukus lif bişi yok zaten önceden de yoktu. Gaz sancısı gibi giriyor ama rahatça gaZ çıkarıyor sesli kaka yapacağı zaman ağliyor. Normalde kakası da sarıydı şimdi köyü sarı hafif kahve gibi ve kokuyor. Annemde üşütmüş muhtemelen karnı ağrıyor dedi. Kiraz torbası ısıttım koydum çocuk uyuyacak uyuyamıyor öf öf 😭

Şükür benim sütüm yetiyor ama sürekli sağmam vakit ayırmam gerekiyor. Şuan evdeyim yapıyorum ama 1 ay sonra işe başlıycam ve o zaman yetceğini düşünmüyorum. Eve evdeyim diye sagabiliyorum bir yere gidemiyorum😔 gene de sık sık dene gögsüme dudağı bile değse daha çok süt geliyor faydası olur inşallah 🙏
Benim sağ göğsümde sağınca hiç süt yok diyebilirim 30 cc bile olmuyor.
Sol göğsümdede zar zor 60 cc oluyor nadir.

Sabah 6:30 civarı gün başlıyor bize 10 a kadar uyumuyor babası işe gitmeden banyo yaptırıyoruz kremdir masajdır vitamin falan derken anca zaten. Sonra emzirip yatıyorum.1 e kadar falan uyuyor bende o arada işlerimi hallediyorum kahvaltı kahve telefon görüşmeleri😄 uyanınca da biraz oyun halısında biraz evde gezmece sohbetler 4 e doğru anca tekrar dalıyor 1 saat uyuyor 6 ya doğru da karnını doyurup 7 gibi evden cıkıp yürüyüş yapıyoruz yarı yolda yine uyuyor eve anahtarı takınca uyanıyor sonra babası geliyo anakucağına koyup hep birlikte mutfakta takılıyoruz. Ama gece uykusuna zor geçiyor 11 i buluyo direniyo. Hergünümüz böyle geçmiyor tabiki ama genel olarak böyle
Sende de gündüzleri vs düzen varmış bende yok ya akşam var ama gündüz öyle belirli saat yok bir de memlekete geldim annemlerleyim 1 ay burda pek düzen oturtamam sanırım eve gidince gündüz düzenine başlarım herhalde düzen bir bakıma iyi oluyor ya 😕

Alerjik olduğunu düşünmüyorum baktım iyice mukus lif bişi yok zaten önceden de yoktu. Gaz sancısı gibi giriyor ama rahatça gaZ çıkarıyor sesli kaka yapacağı zaman ağliyor. Normalde kakası da sarıydı şimdi köyü sarı hafif kahve gibi ve kokuyor. Annemde üşütmüş muhtemelen karnı ağrıyor dedi. Kiraz torbası ısıttım koydum çocuk uyuyacak uyuyamıyor öf öf 😭
Bizimki çok gazlı bir bebek gazı çıksa da yine de ıkınma olayi oluyor :KK43: ayaklarını da sıcak tutmayı unutma canım oradan da çok gazlaniyorlar

Hala geçmedi mi gaz ya deli olucam ben de. Çıkartıyor ama neresinde bu kadar gaz anlamıyorum ki. Ayaklarında hep çorap var ama hala gaz sancı
Eskiye nazaran daha iyi. Ben kimyon rezene içiyorum bir de kayısı hoşafı. Dün ihmal ettim akşamında zaten başladı ağrıları uykuya epeyi direndi sancıları vardı belli yoruldu da bayıldı gibi oldu resmen direkt uyudu artık bir süre sonra. Masaj vs yaptık ama bazen sadece kendi çıkartıyor masaj yapıyorum yok 2-3 dk sonra kendi kendine çıkartmaya başlıyor. Dün öyle gorunce hemen akşam hosafimi çayımı içtim. Sabah kakasını yaptı hatta bugün 2 defa yaptı. Biraz benim yediklerimle desteklemem gerekiyor

Sağol canım yarın sabah bi yıkıcam bide rutinimiz saat 3 civarı bide ozaman yıkıcam. Ben cildi kurur mu diye düşünmüştüm ama zaten dediğin gibi su döküyoruz haşır haşır yıkamıyoruz o yüzden sorun olmaz heralde
Yok olmaz ama her banyodan sonra nemlendirmek iyi olur bence ben öyle yapıyorum mutlaka nemlendiriyorum masaj yapar gibi de yapıyorum. Ama akşam uykularını düzenlemek istiyorsanız bence banyo saatini 5-6 civarına cekseniz daha güzel olur

Eskiye nazaran daha iyi. Ben kimyon rezene içiyorum bir de kayısı hoşafı. Dün ihmal ettim akşamında zaten başladı ağrıları uykuya epeyi direndi sancıları vardı belli yoruldu da bayıldı gibi oldu resmen direkt uyudu artık bir süre sonra. Masaj vs yaptık ama bazen sadece kendi çıkartıyor masaj yapıyorum yok 2-3 dk sonra kendi kendine çıkartmaya başlıyor. Dün öyle gorunce hemen akşam hosafimi çayımı içtim. Sabah kakasını yaptı hatta bugün 2 defa yaptı. Biraz benim yediklerimle desteklemem gerekiyor
Ay doğru diyosun ben bugün rezene ve kimyon içmedim ondan mı acaba

X