2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim bebeğim 3810 doğdu sarılıktan emememekten 3.haftasında doğum kilosunu anca yakaladı 1 ayda sadece 290 gr aldı. 2 ay kontrolünde 1010 gr almıştı günde 37 gram almış ilk aydan sonra almaya başladı yani. Boğum boğum kolları görünce oğlumun ince kollarına bakıp bi üzüldüm 🥲 her bebek kendine özeldir kıyas yapmamak gerek aslında ama ana yüreği işte ilk ay aç kalmasının vicdan azabını hiçbir zaman atamıcam üstümden, düşündükçe gözlerim doluyor
Kız niye üzülüyon her bebek kendine has gelişir. Benim iki çocuk arasındaki farkı görsen inanamazsın. Bizde alışmışız zayıf bebeğe. Şimdi çok tatlı löp löp görünüyor da ilerde kilodan yanı sıkılmasın istiyorum bende
@cesursavasci zaten bebeği karnındayken bile tosun yapmıştı 😂 boyu kilosu hep öndeydi maşallah 🧿 birde anne sütüyle 7 kilo bizde anne sütü veriyoruz diyet süt mü bizimki 😂😂😂
Hahahah ay sesli güldüm 🤣🤣🤣🤣 diyet süte 🤣🤣

Benim bebeğim 3810 doğdu sarılıktan emememekten 3.haftasında doğum kilosunu anca yakaladı 1 ayda sadece 290 gr aldı. 2 ay kontrolünde 1010 gr almıştı günde 37 gram almış ilk aydan sonra almaya başladı yani. Boğum boğum kolları görünce oğlumun ince kollarına bakıp bi üzüldüm 🥲 her bebek kendine özeldir kıyas yapmamak gerek aslında ama ana yüreği işte ilk ay aç kalmasının vicdan azabını hiçbir zaman atamıcam üstümden, düşündükçe gözlerim doluyor
Kuzum ilk ay bizde sarılık olduk hemde uzamış sarılık bende Leyla gibi sözde emziriyorum ama bebek sütü tam çekememiş bizde 14 gün sonunda doğum kilosundan azdık yani hiç üzülme , bizimde boğumlarımız olacak inanıyorum ben 🥰😅

Yaa başka foti mi paylasildii ben görmedim 🙈 gulumsebebek gulumsebebek paylaştı onu gördüm maşallah minnosuna 😍🧿

Canım biz hala 4 lü kilodayız yalnız değilsin üstelik günde 2 kez mama içiyor 😀 reflüsü var ama çok kusuyor ondan kilo alamıyor. Günde 20 gr alıyor 🥹 buradakiler tosuncuk maşallah boğum boğum ısırmalık benimki çubuk kraker gibi 😅
Ay iyi güldüm bir çubuk krakerde ebenden o zaman 😂 benim ki de çok kusuyor fizyolojik reflü ayındaymışız gerçi doktor öyle dedi gelecek aya hafiflermiş hep gelecek ay bişeyler değişiyor askere gidince düzelecek inşallah 😂

Kız niye üzülüyon her bebek kendine has gelişir. Benim iki çocuk arasındaki farkı görsen inanamazsın. Bizde alışmışız zayıf bebeğe. Şimdi çok tatlı löp löp görünüyor da ilerde kilodan yanı sıkılmasın istiyorum bende

Hahahah ay sesli güldüm 🤣🤣🤣🤣 diyet süte 🤣🤣
İlk ay en azından alt sınırdan almış olsaydı bu kadar üzülmezdim ama çocuk 3 hafta boyunca 5-10 gr almış altı üstü. Hep ağlıyodu kolik mi diyoduk aç olabileceğini nasıl düşünemedim nasıl beceremedim diye üzülüyorum

Kuzum ilk ay bizde sarılık olduk hemde uzamış sarılık bende Leyla gibi sözde emziriyorum ama bebek sütü tam çekememiş bizde 14 gün sonunda doğum kilosundan azdık yani hiç üzülme , bizimde boğumlarımız olacak inanıyorum ben 🥰😅
Berbat bi şeymiş sarılık ya 3 haftalıkken daha yeni 11’e düşmüştü değeri. Bebeğin sütü tam çekmeye nasıl başladı canım sonradan?

İlk ay en azından alt sınırdan almış olsaydı bu kadar üzülmezdim ama çocuk 3 hafta boyunca 5-10 gr almış altı üstü. Hep ağlıyodu kolik mi diyoduk aç olabileceğini nasıl düşünemedim nasıl beceremedim diye üzülüyorum
Fototerapi gördü mü biz 2 gece kaldık ayrı zamanlarda o sıcaktan bile verdi çocuğum ilk ay acemilik ayı birde bizim ona onun dünyaya alışması zor bir zaman. bende kolik olduğunu anlamadım gaz sancısı oluyormuş çocuğun sürekli ağladı bende emzirdim boş boş ama komik yani ne yapayım bilmiyordum ki 😅

Berbat bi şeymiş sarılık ya 3 haftalıkken daha yeni 11’e düşmüştü değeri. Bebeğin sütü tam çekmeye nasıl başladı canım sonradan?
Ben memede uyuyunca yatırıyordum zaten az uyuyor diye şimdi emiyor gaz çıkarıyoruz diğerini emiyor gaz çıkarıyoruz sonra son sütte uyuyor o zaman bırakıyorum gaz çıkarırken uyanıyor hep biraz yorucu oluyor ama akşamları özellikle 3 saat uyuyor bu süreci güzel yönetirsem

Fototerapi gördü mü biz 2 gece kaldık ayrı zamanlarda o sıcaktan bile verdi çocuğum ilk ay acemilik ayı birde bizim ona onun dünyaya alışması zor bir zaman. bende kolik olduğunu anlamadım gaz sancısı oluyormuş çocuğun sürekli ağladı bende emzirdim boş boş ama komik yani ne yapayım bilmiyordum ki 😅
Görmedi 16.80’e kadar çıktı en fazla sonra düştü canım. Ay ne bileyim ya o zamanlardaki ağlamaları kulağımda çınlıyo hala

Ben memede uyuyunca yatırıyordum zaten az uyuyor diye şimdi emiyor gaz çıkarıyoruz diğerini emiyor gaz çıkarıyoruz sonra son sütte uyuyor o zaman bırakıyorum gaz çıkarırken uyanıyor hep biraz yorucu oluyor ama akşamları özellikle 3 saat uyuyor bu süreci güzel yönetirsem
Anladım canım

Görmedi 16.80’e kadar çıktı en fazla sonra düştü canım. Ay ne bileyim ya o zamanlardaki ağlamaları kulağımda çınlıyo hala
Hiç kötü düşünme bizim ki her gün ağlıyor katılmadıysa normal karşılıyorum artık uzamasın ağlaması diye uğraşıyorum 😂 bugün spada bile ağladı hemde küçük Emrah gibi sanki eziyet ettik yani ağlar büyür.İlk dilinden anlamayan biz değiliz bilsen canını verirdin o yüzden hiç takılma benim doktorum bile zamanında çıldırmış bu beslenme konusunda 😂

Hiç kötü düşünme bizim ki her gün ağlıyor katılmadıysa normal karşılıyorum artık uzamasın ağlaması diye uğraşıyorum 😂 bugün spada bile ağladı hemde küçük Emrah gibi sanki eziyet ettik yani ağlar büyür.İlk dilinden anlamayan biz değiliz bilsen canını verirdin o yüzden hiç takılma benim doktorum bile zamanında çıldırmış bu beslenme konusunda 😂
Yaa canımsın çok sağol moral için🥹

Kızlar ben uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum büyük ölçüde başarılı oldum gibi ama iki sorum var.
1. Bu uyku düzenine nekadar sürede alışır? Eve hapisoldum çünkü anneme veya başka biyere gidince uyku düzeni daha alışmadan bozulur diye korkuyorum.
2. Her sabah aynı krizi yaşıyoruz uyanıyor kucak istiyor sadece kucak. Kıyamet kopuyor yoksa. Bu hafta biliyonuz bakıcı izinli haftaya gelir tamam da o varken de sabah krizi yaşıyoruz hadi o varken kahvaltıyı hazırlıyor kızımın kahvaltısını yaptırıyor ama bu sabah krizlerini nasıl geçircem ben anlamıyorum şaştım kaldım. Sabahlarımız çok zor geçiyor kızımda akşamüstü sendromu vardı bunda da sabah sendromu mu var nedir. Rutine göre banyo saati öğleden sonra 3 civarı. Sabah yaptırsam rutin bozulur mu yada günde iki kez yaptırsam olur mu acaba
Ben yaklaşık 1 aydır bebeğimde rutin uyguluyorum ve gece uykuları duzene girdi gazi vs olmadığında düzenli uyuyor. Her gün akşam saat 7 civari mutlaka duş aldiriyoruz, sonra bakımları, kremleri, burnunu açıyoruz sonra herkese/her odaya iyi geceler diyoruz yatak odamıza geçiyoruz. Yatak odasında da kesinlikle ışık açmiyoruz gece lambamiz var onu açıp emziriyorum o sırada onunla uyku hakkında konusuyroum sonra uyumuş oluyor. Genel olarak her gün 20.30-21.00 arası uyumuş oluyor gece 2 ye kadar kalkmıyor. Banyo çok güzel dinlendiriyor bence bebisleri. Bizim doktorumuz günde 2 kez su dökün çok rahatlatir demişti bir sorun olmaz bence.

Canım doktorun verdiği motis ilacı araştırıyordum da senin mesajına rastladım, benim bebek çok kusuyor diye verdi ama prospektüsünü okuyunca hiç içime sinmedi ya bi doz verdim ama pişman oldum şimdi 🥺 el kadar bebeğe verilerek bir ilaç gibi değil..sen kendin için kullanacakmışsın ama vazgeçmişsin öyle yazmışsın hatırlıyor musun @genc-anne
Benim 6 yasındaki Kızımada vermişti ishal istifra ettiği bir hastalık döneminde işe yaramıştıı

X