2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar benim bebişte bir sorun var uykuya daldırıyorum cok guzel dalıyor 5 dakıka sonra gozlerını acıyor tekrar aynı pozısyonda gerı daldırıyorum gerı 5 dakıka sonra uyanıyor sonra gerı uyutuyorum gece uykusuna boyle dalıyor sıkıntı ne olabilir sizce gündüz de bu durumun yaşandığı anlar olabılıyor
Hiç
Bi sıkıntı yok canım hiç birimizin benegi 1 seferde gece ıykusuna geçmiyor ben 3 defa kesin alıp alıp tekrar uyutup koyuyorum anaçca öyle uyuyor

Doktor bakmış bu kadın yaptırır dikişliye yanıt vermemiş 🤣🤣🤣 ya bende büyümesi taraftariyim da 5 6 yaşta çok büyük be hatırlayacak 🥲
Ya dogar dogmaz ilk aylar yada 6 yaşından sonra canım ilerki yaşantısında erken orgazm olma sorunu çıkıyormuş

Çok az almış kuzum benim ya bizde yarın gidecez bakim benimki her yedigini çıkarıyor bakalım aldı mı kilo saglık ocagı çagırdı boy kilo takip eger almamışsa bende kendi doktoruna götürecem
Kusan bebek az kilo alıyor maalesef seninki normaldir inşallah

Kızlar ben yine bebeği uyutmak için cebelleşirken sinirlendim of of diye bağırdım bir kere de emziğini al da uyu be kızım diye yüksek sesle söylendim emzik veriyorum atıyo emzirmeye çalışıyorum ağlıyo falan sonra üst komşum aradı bebeği de al gel bana biraz sakinleşin diye çok utandım ya meğer sesimiz gidiyormuş her gün 🥺 çok ağlıyor dedi ben bi okuyayım nazar vardır dedi okudu üfledi baya da esnedi okurken çok nazar varmış dedi bana da okudu. Ben aslında arayacaktım önceden de ama yanlış anlarsın diye aramamıştım dedi. Kadın da çalışıyor erken kalkıyor yani rahatsız etmişiz hep meğer 🥲 Ya her gece resmen 2-3 bazen 4 e kadar uyutmaya çalışıyorum ne zaman düzeleceğiz acaba. Gündüz de hiç uyumuyor hadi gündüz neyse gece bari uyusa o da yok uyumadıkça ağlıyor. Herkesin bi derdi var evet ama en uyumayan bebek sanki benimki 😞😞 bi de mama içiriyorum yatmadan o halde böyle yani düşünün. Doktorlara söylüyorum çözüm yok. Çok üzgünüm gerçekten.

Kızım kolunu emerken morartmış resmen 🥺

Eklentiler

• IMG_0936.jpeg
    IMG_0936.jpeg
    85 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar ben yine bebeği uyutmak için cebelleşirken sinirlendim of of diye bağırdım bir kere de emziğini al da uyu be kızım diye yüksek sesle söylendim emzik veriyorum atıyo emzirmeye çalışıyorum ağlıyo falan sonra üst komşum aradı bebeği de al gel bana biraz sakinleşin diye çok utandım ya meğer sesimiz gidiyormuş her gün 🥺 çok ağlıyor dedi ben bi okuyayım nazar vardır dedi okudu üfledi baya da esnedi okurken çok nazar varmış dedi bana da okudu. Ben aslında arayacaktım önceden de ama yanlış anlarsın diye aramamıştım dedi. Kadın da çalışıyor erken kalkıyor yani rahatsız etmişiz hep meğer 🥲 Ya her gece resmen 2-3 bazen 4 e kadar uyutmaya çalışıyorum ne zaman düzeleceğiz acaba. Gündüz de hiç uyumuyor hadi gündüz neyse gece bari uyusa o da yok uyumadıkça ağlıyor. Herkesin bi derdi var evet ama en uyumayan bebek sanki benimki 😞😞 bi de mama içiriyorum yatmadan o halde böyle yani düşünün. Doktorlara söylüyorum çözüm yok. Çok üzgünüm gerçekten.
Yüzüstü yatırmayı denediniz mi? Benim bebeğim kıpır kıpır ve zor dalan bir bebek alerjisi de var o yüzden uyku bizde de hep problemdi ama yüzüstü yatırdığımda çok rahat edip uzun uyuyor

Amin canım , herşey gelecekte sıkıntı yaşamamaları için.. hayırlı olsun yavrunuzun damatlığını da göstersin Rabbim 🤲🏼 Dikişli mi sizin? Bir de Sen hangi şehirdeydin canım? Ben ist. dayım. Eğitim araştırma 6 dan önce yapmıyor. Şehir hastanesine de gitmiştim orası da 5 yaştan önce yapmıyormuş. Doktor sünnet düzeltmesi için gelenlerle ilgili öyle bi serzenişte bulundu ki valla daha sünnet ettirmeden vicdan yaptım erken mi davranıyorum ya ilerde sorun yaşarsa diye.
Haklısın cnm hepimiz endiseliyiz bu konuda, aşırı sert konuşup korkutmuş sizi doktor. Ben Ankaradayım, devlet hastanesine gittim hemen gün verdi 1 ay sonrasına. Tarih bize uymadı biz de özelde tıp merkezinde yaptırdık. Dikişli yaptırdık, görüştüğümüz doktorlar dikişli önerdi. Doktorda dönmeye başlamadan yaptirdi sünnetini dedi.

Allah razı olsun cnm komşudan. Senin tedirgin etmek istememiş. Benim eski evimdeki yan komşu cennet sesleri derdi bebek ağlama sesine.
Benim mal üst komşuda geçen sabah 7,5 da bebek kaka yapmış banyoda altını yıkıyoruz bebekte çığlık çığlığa ağlıyor. Güm güm bir vurdu neye uğradığımızi bilemedik. Ha öyle senin bebeğin gibi aşırı ağlamaz yani arada ağlıyor. Bazi insanlar aşırı terbiyesiz oluyor işte, 2 aylık bebek yani pislik insanlar. Uğraşacak gücüm yoktu keşke kapıma gelse dedim de gelmedi.

Ayy kızlar 2 de bebek uyandı o uyudu ben uyuyamadım sinirden. Mutfağa bir girdim hersey ortada ne eşim ne kv toplamamislar mutfağı. Tezgahta bardak koyacak yer kalmamış, çay bardakları vs masada tezgahta duruyor. Gün boyu oğlan kucağımda uyudu yorgunum zaten. Aksamda oğlanı uyut kızı uyut 1 bardak çay bile icemeden uyumuşum odada. Yağmur yağınca kara sinek girdi eve anca onu kovalamislar. Güya 2 side temizlik hastası titizlikten gecilmezler.

aynisi🥺

aynisini yasiyoruz😅 bir ara sadece gogsumde uyuyodu, buna aliscak ben napcam diyodum, o sekilde kendine zaman da kalmiyor. simdi sallamaya gectik cunku kucagimda rahat uyumuyo 6.5 kg oldu artik bence kendi de rahatsiz oluyo. herseyi alisacak diye korkuyla yapiyorum ben de. ama tracy hogg mu neydi uyku egitimde hep ondan bahaediyorlar, o bile ilk 3 ay her sekilde uyuyabilir, 3 aydan sonrasi onemli falan demis, 3 ayi dolan irem dusunsun onu deyip suan sallamaya devam ediyorum💩

kesin tvyi acayim
Bende aynı canım 3 ay zaten ihtiyacı var diye o bağı kurmaya calıstım nasıl istediyse öyle şekillendim ama bende yakındır bi yöntemle alıştırcam bakalım işimiz rast gelsin😅

Sıcakta sürekli kucakta nasıl rahat ediyor bilmiyorum. Gaz yüzünden çok çekiyoruz hep hareket halinde olmak istiyor
Kimyon içiyor musun? Bizimki de aşırı gazlı ama artık eskiye nazaran çıkartabiliyor gibi. Hala çok ikindigi oluyor o zaman masajla destekliyorum

Kızlar instada bi gönderiye denk geldim sütün tadıyla ilgili 😁 yorumlarda bir çok anne tadının neye benzediğini söylemiş. Siz baktınız mı hiç tadına? 😅
Ben ilk çocukta sağdığım sütün tadına bakmıştım 🤣🤣
Ne güzel en azından akşam cikartiyorsun. Ben artık evde dura dura bir de çocuğun yorgunluğu derken akşam da çıkasim gelmiyor:KK43:
İkinizinde temiz havaya ihtiyacı yokmu ama 🥺
Kizlaaarrrr, bebişim hem biberon hem emzik hiç almıyorrrrr sonradan bunlara alıştıran var mı taktik verir misinizzz. İse başlayacağım zaman çok zor olacak yoksa 🥺

Canım kafasını tutuyor cok nadır kafasını tartamadığı oluyor ama ellerınden tutunca kafasını kaldırmaya calısıyor ama kaldıramıyor ve buna da cok aglıyor bunu anlamadım yuz ustu koydugumda da ellerıyle destekleyim kafasını kaldırıyor sence bu durum neyden kaynaklıdır
Kafasını tutuyorsa sorun yoktur canım. kas zayıflığından kaynaklı oluyor o durumlar. Benim kızım yüz üstü durmayı hiç sevmiyordu 1 dakika bile durmuyordu o pozisyonda. Kucakta durunca kafayı tutabiliyordu ama. Mama sandalyesinde oturtmaya başlayınca bile kafa titriyordu sürekli ama o kas kuvvetini de mama sandalyesinde otura otura kazandı. Etrafını yastıklarla destekliyodum bide tabi ekstra küçük ve zayıftı. Prematüre olunca biraz daha zor oluyor bakımı bu yönlerden bi tık daha zamana ihtiyacı oluyor.

Ay yol yakınken dönsem bende 🥹 uyku arkadaşı falan diyolar acaba o yöntemler etkili mi denemeli miyim
Ben ahtapot almıştım uzun kolları olduğundan anne karnındaki bağırsaklar gibi hissediyormuş sözde. İşe yaradığını sanmıyorum 😂 en iyi yöntem ya kendi tişörtün. Kucakta uyutup kokunla yatağına yatırcan yada şu nefes alan uyku arkadaşı etkili mi bilmiyorum onu da

Eklentiler

• IMG_4628.jpeg
    IMG_4628.jpeg
    82,6 KB · Görüntüleme: 30
X