2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kaç gün oldu canım kakasını yapmayali? Bizim günde 2-3 kez yapardı şimdi 2-3 günde bir yapıyor. Geçen hafta 5 gün yapmamıştı. Dr normal dedi. Zeytinyağı icirdim bir defa ama işe yaradığını dusunmuyorum çünkü onu icirdikten 2 gün sonra yaptı. Ben kayısı erik kompostosu içiyorum daha önce ictigimde de beni de fena yaptı tuvaletten çıkamamistim o günlerde bebişim de çok kaka yaptı biraktim. Şimdi tekrar başladım. Dün yapabildi kakasını eğer düzenli yaparsa buraya size de yazarım yine onu içersiniz

Benim kızım öyleydi akşam 17:00-19:00 saatleri arası aşırı bir krize giriyodu gaz değil açlık değil napcağımı şaşırıyordum. Akşamüstü sendromu dedi doktor. Biz nasıl akşamüstü olunca artık günün yorgunluğunu hissetmeye başlayıp bi kahve içeyim kafam yerine gelsin moduna giriyorsak bazen bebeklerde aynı strese yorgunluğa giriyolarmış. Öyle durumlarda leğene koy suyu oturt içine su stresini alır demişti. Hakikaten de bi kaç gün sürekli yapınca hafifledi sonrada geçti. Belki suya koymasam günden güne kriz saatleri uzayacak dayanılmaz hale gelecekti

Benimki kokumdan tanıyor sanırım başkasında ağlıyor ben aldığım an susuyor sakinleşiyor yakında kendime bantlayıp gezicem çok kucakta tutmaktan oldu galiba
Aman olsun daha çok al kucağına kokunla büyüsün bundan daha güzel bişey varmı zaten şurda 1bucuk 2 sene sonra istesende kucakta durmucak hareket yürüme keşfetme etrafı dağıtma derken bağımsızlığını ilan ediyorlar ayrıca ben çok kucakta tutma kucağa alışır diyenlere inanmıyorum ya oğlum doğduğu gün sabaha kadar kucakta uyudu bırakınca yaygara çıkarıyordu doğduğu ilk anda nasıl kucağa alışmış olabilir ki
Az önce kv aradı ve bana biri eşikte biri beşikte biri de karnında olsa ne güzel olur dedi. Bana dedi. İki yaş ve iki aylık bebeğim varken dedi. Bana dedi bana ben bunları çocuğa doyuramam

Bu hangi uygulama canım
harika haftalar
Kızlar yapmıcam dediğim şeyi yapmaya basladım bu gece ayakta sallıyorum çok sevdi böyle sıcaktan mecbur kaldım kucakta uyutamıyorum yanlış mı yapıyorum sizin bebislrr nasıl dalıyor uykuya
ben de neye asla dediysem yapiyorum zaten desteksiz uykuya dalma nasil oluyor anlamis degilim, ayakta sallayarak emzikle daliyor suan. ama bagimli degil omzumda koridirda yururken de uyuyo, bazen gazini alirken kucakta uyuyo. anne yani yataginda kendisi uyumadi yani suana kadar

Kızlar sizin bebekler oturmak istiyor mu???
Bayılıyor oturmaya çok hoşuna gidiyor. Oturtuyorum da kısa aralıklarla
Yuh ne 7 aylığı ya. Benim kızım 26 haftalık doğdu doktor oturt kasları gelişsin dedi yat yat hangi kası gelişecek. Eğesi batar dediler çevreden. Eğe diye bişey yokmuş zaten çocuk kaldırırken başını tutup geri düşürmüyorsa oturma egzersizleri yapılabilir. Ek gıdayı prematüre olduğu için bende 6 ay tam dolunca başladım bağırsakların tam gelişmesi şart demişti doktor. Daha erken tadıma dahi cesaret edemedim o yüzden.

kizlar sizin bebekler seste nasil uyuyor? bizimkisi cit sesine uyaniyor, disarda hic etkilenmiyor tabi bebek arabasinda. arka planda televizyon falan mi acmak lazim acaba

Evet canım Kütahya küçük ben oraya geldiğimde kaybolma ihtimali yok bu şehirde demiştim hangi sokağa girsem sonu o ortadaki vazo çinisine çıkıyordu boşver ayda bir götürcen zaten çocuktan kıymetli değil ilk sene dolsun sonra kontroller de azalıyor daha rahat edersin. Hem eskişehirde de hava almış olursun senin içinde iyi olur
Kızlar yapmıcam dediğim şeyi yapmaya basladım bu gece ayakta sallıyorum çok sevdi böyle sıcaktan mecbur kaldım kucakta uyutamıyorum yanlış mı yapıyorum sizin bebislrr nasıl dalıyor uykuya
Ooo geçmiş olsun artık 2-3 sene ayakta sallarsın ben kızımı 10 aylıkken gece hasta olup hiç uyumadığında o hatayı yapıp sallamaya başlamıştım oğlum kucakta pişpişleyerek uyuyor
Ben hep cikartcam disari demiştim ama hava o kadar sıcak ki cikartasim gelmiyor ben daha hiç bebekle tek bir yere gitmedim ben de geriliyorum galiba, havadan korkuyorum biraz
İzmir sıcağında akşamüstü dahi olsa parka bile çıkarmayı gözüm yemiyor çocuk pusette hoşafa dönüyor terden. Antalya’yı düşünemiyorum

kizlar sizin bebekler seste nasil uyuyor? bizimkisi cit sesine uyaniyor, disarda hic etkilenmiyor tabi bebek arabasinda. arka planda televizyon falan mi acmak lazim acaba
Tv aç sese alıştır yoksa çok zorlanırsın. Dışarda standart bi uğultu oluyor ona aşina olarak uyuyabiliyor ama evde sessizken en ufak sese gözünü açıyorlar

Tv aç sese alıştır yoksa çok zorlanırsın. Dışarda standart bi uğultu oluyor ona aşina olarak uyuyabiliyor ama evde sessizken en ufak sese gözünü açıyorlar
evet suanda hersey bir kriz oluyor, kargolari gel al noktasina soyluyorum kapi calmasin diye zilin sesini kisamadik cihazdan dedigin gibi yapayim canim

Iste bende şaşırdım canım zaten benım kızımda kafasını daha kaldıramıyor yazık yuz ustu pozısyonda bıle cok duramıyor cok zorlamıyorum o yuzden zamanı gelınce anneşık içgüdüsü ile bişeyler yaparım diyorum

Hissedilen 60-65 olacak denildi zaten tamamen dışarı çıkmak hayal oldu pusette zaten hiç rahat değil hep suyu çıkıyor

Aa geldin demek Kütahya’ya o vazo hala duruyor herkesin buluşma noktası evet canım haklısın gitmişken gezeriz de iyi gelir. Dün çıkışta gezelim dedik ama kavrulduk sıcaktan o ayrı başıma ağrılar girdi ya nem falan da yok yani sizi düşünemiyorum. Kızım hiç eziyet etmedi bebek arabasında uyudu uyandı bakındı maşallah diyim ben ondan korkuyordum durmaz diye ama 7 yaşındaki oğlum canımıza okudu acıktım susadım yoruldum onu yemem oraya gitmem yürümem sıkıldım vs vs tamam dedik dönüyoruz eve iki çocuktan biri illa eziyet ediyor demek neyse ikisi aynı anda etmesin de

evet suanda hersey bir kriz oluyor, kargolari gel al noktasina soyluyorum kapi calmasin diye zilin sesini kisamadik cihazdan dedigin gibi yapayim canim
Ay öyle alışırsa çok zor aynısından bende var. Aman tv açık olmasın aman tv ye alışmasın diye diye evde akşam dahi tv açmazdım şimdi 2 yaşında hala daha annem kv görümcem kimde olursak olalım uyku saati gelince evde müthiş bi sessizlik olmak zorunda milleti ya balkona çıkartıyorum ya fısıltıyla konuşuyoruz. Kapı yanlışlıkla çalsa dahi uyanıyor tam öğle uykusuna yatıyor her planımı onun uykusuna göre ayarlıyorum. Oğlumu şimdi öyle alıştırmamaya çalışıyorum zaten kızımdan dolayı çokta sessiz kalmıyor ev.

Sanki kendisi bakacak doğursan

Sen ellerinden tutup kaldırırken kafası geri düşüyor başını tutmaya diremiyorsa çok zorlama ama bol bol yüz üstü koy önce bi kafasını tutsun oturma zaten olur ondan sonra

Hissedilen 60-65 olacak denildi zaten tamamen dışarı çıkmak hayal oldu pusette zaten hiç rahat değil hep suyu çıkıyor
Ay evet ya ter içinde kalıyor çocuk yazık günah üzülüyorum öyle görünce. Ozaman da çıkmayalım moduna giriyorum akşamları bazen arabayla çıkıp bi temiz hava aldırıyorum okadar gün içinde çıkmam vallahi

Ne güzel en azından akşam cikartiyorsun. Ben artık evde dura dura bir de çocuğun yorgunluğu derken akşam da çıkasim gelmiyor

Kızlar bebeğim elini sürekli ağzına götürüyor bugün 2 kere damağını kanattı be yapabilirim tırnağını dün törpüledim daha

Aynıyız valla ben de bu süreçte çok zorlanıyorum kafam da almıyor sanki.
Bir de ben işi de bıraktım 1 yıldır evdeyim o da beni çok etkiledi alışık değilim evde durmaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…