2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Senle aynı şeyi düşünüyorum tam rayına oturdu diyorum atagi basliyo aşısı geliyo dediğin şekilde uyku da sictiyor, uyutuyorum hemen uyanıyor saat başı meme, huysuzluk , ehhh ehh ihh ihhlar
Tamamen aynı dün sinirden ağladım çok yoruldum diye eşim ben yanındayım ben uyumam dedi tamam dedim bu gece sen ilgilen ben emzirmeye kalkayım sadece tamam dedi 10 dk sonra uyudu yine başbaşa kaldık

12 5 arası ögle uykusuna yatıyor canım 3 saat uyuyor kesin sondasında hep gece 11 e kadar yarım saat on beş dak uyuyup uyanıyor şindi uyudu gece uykusuna geçtik 4 5 gibi kendisi uyanıyor doyuruyorum uyuyor sabah 8.30 da ayakta

Hay Allah benım kız simdi de bıberon reddedıyor dışarıda durmuyor ınsan sevmiyor geçici bı surec mı kı anlamadım
Bugün bizimki de gece uykusuna dalamadi eşimi cagirdim epeyi uğraştı o da yine dalamadi. Biraz oyaladim tekrar emzirdim yatağına koydum kendi kendine uyudu o kadar uykusuz kaldı ki artık. Bir günleri bir günlerini tutmuyor

Ya kızlar benim bebiş solak olacak gibi hissediyorum genel olarak o elini aktif kullanıyor. Kıyafetini falan tutuyor. Eline bir şey verince sol eli daha aktif gibi. Bir de şöyle bir durum var, elini bilekten bükük şekilde gövdesinde yumruk halinde duruyor. Sol elde fark ettim yine bunu. Eşim bir şeyler tutmak içindir dedi ama bana garip geldi böyle durması. Normal bir durum mu sizin bebisler de bu şekilde mi?

Eklentiler

• IMG_20240721_233038.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 57
İnşallah geçecek canım ya Allah'ım yardım etsin bize

Ben de törpü aldım ama korkuyorum yapmaya evlerine sürtüyor canını yakarım diye yapamıyorum
Pille çalışan torpuyse eline değince duruyor canım. Bizimki gidiklaniyordu hatta eline değince gülüyordu. Ben beceremedim tırnakları kırılıyor gibi oldu. Uyuduğu zaman ben tuttum eşim kesti tırnak makasıyla

Yoo gazıda yok ıkınmıyor hep gezelim hep konuşayım hoplatayım istiyor hep memede durmak istiyor yani kardeş istemediğini belli ediyor artık sağlık sorunu olmadıkça ürememe kararı aldım
Gazı olmasın gezsin tozsun gaz fena çok fena allah düşmana vermesin
İşte benimkinin saati yok o da zor anacım hani bilsem uyuyacağı vakti evden çıkmam ama anneme giderken bile uykusı varsa ve çıkardıysam deli oluyor
Evet pilli ama acıtorom diye yapamıyorum o yüzden makasla kesiyorum ben

Kendi tirnaginda dene bak acıtma gibi bir şey olmuyor hatta benim bebişim onunla yaparken gülüyordu

Merhaba anneler kızım 7. Haftaya girdi. 40+5 normal doğumla oldu. Doğduğundan beri emme sorunu yaşıyoruz toplan 10-15 gün anca emdi hep sağarak vermek zorunda kaldım. İlk günden beri göğsümü tutmuyor. Doğduğundan ten tene temas da yapıldı doğumhaneden çok geç çıkabildim o süreçte sürekli kucağımda emzirmeyi de denedim ama bi türlü emme konusunda anlaşamadık. 2-3 gündür de iştahsızlık yaşıyoruz. Her zaman sık sık içiyordu ama tek seferde 60cc bitiyordu. 2-3 gündür bitiremiyor. Normal mi Acaba büyüdükçe değişiyor mu düzenleri. Birde günde yeri geliyor 3-4 kere kaka yapıyor. Kilo alımı da yavaş sanırım bu yüzden olabilir mi

Eklentiler

• IMG_5282.png
    91,1 KB · Görüntüleme: 47
Cidden yani boynu pişmiş çocuğumun sadece 1 gün yıkamayınca yine aynı oldu. Dün yıkayamadım gündüz misafir vardı akşam biz gittik geç geldik çocuk uyuyo derken yıkamadım klima açık olduğu halde bile pişmiş. Yüzü azıcık isilikli 24 saat çekiyor klima ona rağmen. Bide klimasız yere götürdüğümü düşünemiyorum hiç kusura bakmasınlar ben olsam bende gitmem kubiskubiskubis

Bugün anne kız günü yapalım dedim kızımla çıktım çokta keyif aldık oğlanıda babasıyla evde bıraktım. Ortalama 3bucuk 4 saat dışardaydık heralde bi 15 kez aramıştır acıkmışmıdır uykusu mu var acaba durmuyor napmam lazım diye diye. En son kaka yapmış ben temizlemeye çalıştım olmadı diye aradı. Hayır yani çeşmenin altına da mı tutamadın çocuğun belden aşağısını. Bide Manisa’ya gitmiştik kızımla ordan döneseye kadar çocuk kıçında kakayla bekledi. Bi baktım heryer bok neyseki alt açma sermeyi akıl etmiş. Yok ettiğim tüm gerginliğim eşimin sayesinde geri yüklendi bünyeme. Kocalar kapatılsın bu nedir ya

2-3 yaşından sonra aktif yoğunlukta kullanacağı el belli olmaya başlar canım şuan iki elini de kullanır pek anlaşılmaz solak mı sağlak mı olacağı

Olabilir canım sütten direkt mideye geçiyor diye zorda kalınca kullanıyoruz napalım kar zarar hesabı
Ben de başka yöntemler denerim diye kullanmadım artık insanın içine sinmiyor evet
Haklısın bence canım bu sıcaklarda benim suyun içinde durasım geliyor hiçbi yere gidemem valla. Eşin de düşünemiyor olabilir sen söyle bence erkekler söylemeden anlamıyor.
Tamamen aynı dün sinirden ağladım çok yoruldum diye eşim ben yanındayım ben uyumam dedi tamam dedim bu gece sen ilgilen ben emzirmeye kalkayım sadece tamam dedi 10 dk sonra uyudu yine başbaşa kaldık
Aa ne kadar da benim kocam
Kız maşallah ya ne güzel düzen kurmuşsunuz saat 2 ye geliyor ve benimki hala uyanık emiyor dün sabah 8 e kadar uyumadı şaka gibi. Atak falan da yok yani dolunaydan dolayıdır inşallah yoksa hep böyle yaparsa mahvolurum
Ay canım ya felaket tellalı olmak istemem ama bir arkadaşın da çocuğu hep tek elini kullanıyordu diğer eli böyle büzük duruyordu baya sonra nörolojik bi sıkıntısı olduğu tespit edildi. Sen takip et o elini kullanıyor mu diye eğer hiç kullanmıyosa ya da çok az kullanıyorsa doktora danışırsın

Kızlar sivrisinek için öneriniz var mı? Normalde hiç olmazdı bu sene sıcak diye mi bilmiyorum acayip var. Her yerim ısırık dolu acıyor kaşınıyor mahvettiler ya. Stilex de sürmüyorum bebeğe zararı olur sütten geçer diye. Biri geçmeden diğeri ısırılıyor vücudum benek benek

Biberle mi alerji yapıyormuş?Bende sürekli yiyorum yiyecek bir şey yok diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…