2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bızde sma comfort kullanıyorduk aglamaktan mosmor oluyordu içerken bile karnı gurulduyordu. Evolvıa rp kullanıyoruz alerjı maması raporlu zor içiyor tadını beğenmiyo ama rahatladı en azından doktor ıcıne pekmez damlat dedı iki gundur koyuyorum . Ben dr tavsiyesiyle bebege kımyon veriyordum azcık . Masaj yapıyorum hergun dus aldırıyorum oda rahatlatıyor. Yediklerını tekrar gözden geçir. Doktora danışarak beslenme olustur emdiği için. Bu gaz olayından çektiğimizi bı bız biliriz hıc bişey fayda etmiyor. O çığlık attgnda bende cok agladım onunla. Az büyüdükçe gecer gibi oluyo bakalım. İnşallah senin bebişte rahatlar bı an önce. Çok zor cok 🙁
İnşallah geçecek canım ya Allah'ım yardım etsin bize
Tirnaklarini neyle kesiyorsun canım ben torpuluyorum düzenli çızmiyo bi yerini
Ben de törpü aldım ama korkuyorum yapmaya evlerine sürtüyor canını yakarım diye yapamıyorum

İnşallah geçecek canım ya Allah'ım yardım etsin bize

Ben de törpü aldım ama korkuyorum yapmaya evlerine sürtüyor canını yakarım diye yapamıyorum
O torpuler ete gelince duruyo aslında ama ilk zamanlar evet sanki etine zarar veriyp gibiydi de şuan vermiyo yapabilirsin en azından dene istersen

Kızlar sizin bebelerin gündüzleri toplam uyanık kalma süreleri nedir? Bir de beslenme aralıklarınız nasıl acaba

Kızlar sizin bebelerin gündüzleri toplam uyanık kalma süreleri nedir? Bir de beslenme aralıklarınız nasıl acaba
Değişiyor. Bazen beslenme arası 2-3 saat uyanık bazen hemen uyuyor . Bır sorun yoksa rahat uyuyor ama gazı agrısı falan olunca 10-20 dk uyuyor hep uyanık kalıyor aglayarak. Beslenme aralıgı ortalama 2 saat. Bı ara 3 saate çıkmıştı sonra 2 saatte alarm gibi bagırıyodu açlıktan. Şimdi 1 saat 1 buçuk saat enn fazla 2 saat duruyor gündüz. Gece 3-4 saat.

Bende baby vac kullanıyorum aşırı memnunum önce enjektör ile her iki burnuna sıkıyorum sonra sırtına pat pat vurup baby vac ile çekiyorum tertemiz oluyor ağlamıyor bile otribebe de çok ağlıyordu
Ben otribebe ile çocuğun kılcal damarlarıni zedeledim herhalde burnunun üzerinde kanlanma var iki haftadır,geçmiyor...

Bebişe demir ilacı başlayan var mı? Ne kullanıyorsunuz? Tecrübeli anneler ne kullandınız bebişlerde
2 aylık baslattı prematüre oldugu için. ocean kullanıyoruz. Bı süredir baska doktor prematüre oldugunu unutup onu hemen bırak dediği için bırakmıstım ondan berı kullanmadık gerı baslamam lazım.

Kızlar iç dökmeye geldimmm..
Bebeğim huysuz artık az çok yazdıklarımdan anlamışsınızdır sürekli ağlıyor kucakta dolaşmak istiyor asla yatakta yatmıyor falan filan hep aynı şeyler işte.
Haftasonu gelsin eşim destek olsun diye bekliyorum sağolsun destekliyorda ama şunu farkettim 2 gündür 1 kere bile o uyutamadı bebeği yada ağladığında krize girdiğinde o sakinleştiremedi yine hepsini ben yaptım. Evet destek oluyor çok yorulduğumda alıyor o dolaşıyor kucağına alıyor ama bir kere bile ben uyuyorum sen çocukla ilgilen diyemedim hiç. Benden mi kaynaklı onu da bilmiyorum ama sinirlerim bozuldu artık ben anneysem o da baba değil mi benim söylemeden onun bunları yapabilmesi gerekmez mi?
Diğer bir konu da ailem..
Havalar cehennem gibi biliyorsunuz e evdede klima var ben çocuğu annemlere götüremiyorum klimaları yok ve evleri direk güneş alıyor. Hergün beni arıyorlar gel gel diye. Siz gelin diyorum evde klima var işte mis gibi gelmiyorlar. Bu çok bencilce değil mi. Ben çocukla bir yere gitmek için resmen taşınır gibi eşyalarla gidiyorum anneme veya kvdeme. E siz gelsenize. Benden bekliyorlar gideyim diye. İnat ettim bende gitmeyeceğim. Biraz önce annem yine aradı gelin yarın sabahtan diye e anne sizin ev çok sıcak siz neden gelmiyorsunuz diyorum olsun siz gelin diyor. Ben mi abartıyorum iyice herşeyi bilmiyorum, herşey batıyor sürekli ben çabalıyormuşum herkes aşırı bencilmiş gibi hissediyorum. Noluyor ben depresyona mı giriyorum😞😥

Kızlar 12.hafta atagindayiz sanırım uyuyo hemen uyaniyo sizinle öyle mi

Değişiyor. Bazen beslenme arası 2-3 saat uyanık bazen hemen uyuyor . Bır sorun yoksa rahat uyuyor ama gazı agrısı falan olunca 10-20 dk uyuyor hep uyanık kalıyor aglayarak. Beslenme aralıgı ortalama 2 saat. Bı ara 3 saate çıkmıştı sonra 2 saatte alarm gibi bagırıyodu açlıktan. Şimdi 1 saat 1 buçuk saat enn fazla 2 saat duruyor gündüz. Gece 3-4 saat.
Gündüz mü toplam 2-3 saat uyanıklık süresi? Yani bir sorunu yokken?

Kızlar iç dökmeye geldimmm..
Bebeğim huysuz artık az çok yazdıklarımdan anlamışsınızdır sürekli ağlıyor kucakta dolaşmak istiyor asla yatakta yatmıyor falan filan hep aynı şeyler işte.
Haftasonu gelsin eşim destek olsun diye bekliyorum sağolsun destekliyorda ama şunu farkettim 2 gündür 1 kere bile o uyutamadı bebeği yada ağladığında krize girdiğinde o sakinleştiremedi yine hepsini ben yaptım. Evet destek oluyor çok yorulduğumda alıyor o dolaşıyor kucağına alıyor ama bir kere bile ben uyuyorum sen çocukla ilgilen diyemedim hiç. Benden mi kaynaklı onu da bilmiyorum ama sinirlerim bozuldu artık ben anneysem o da baba değil mi benim söylemeden onun bunları yapabilmesi gerekmez mi?
Diğer bir konu da ailem..
Havalar cehennem gibi biliyorsunuz e evdede klima var ben çocuğu annemlere götüremiyorum klimaları yok ve evleri direk güneş alıyor. Hergün beni arıyorlar gel gel diye. Siz gelin diyorum evde klima var işte mis gibi gelmiyorlar. Bu çok bencilce değil mi. Ben çocukla bir yere gitmek için resmen taşınır gibi eşyalarla gidiyorum anneme veya kvdeme. E siz gelsenize. Benden bekliyorlar gideyim diye. İnat ettim bende gitmeyeceğim. Biraz önce annem yine aradı gelin yarın sabahtan diye e anne sizin ev çok sıcak siz neden gelmiyorsunuz diyorum olsun siz gelin diyor. Ben mi abartıyorum iyice herşeyi bilmiyorum, herşey batıyor sürekli ben çabalıyormuşum herkes aşırı bencilmiş gibi hissediyorum. Noluyor ben depresyona mı giriyorum😞😥
Eşin konusunda soyle yabancı değil yani her şeyi paylaştığın adam, aile konusunda da buraya gulumsebebek gulumsebebek fotoğraf atmıştı çocuk pişik mi olsun siz gelin burda bir şeyler yapıp yeriz de birde ne diyecekler

Bu arada bende mi sorun var dedim 😂 benimki gündüzleri saat başı bile emmek isteyebiliyor çünkü. Ama iki ayı doldu aralarının açılması lazım değil mi yaa. Benim ki de sorunu yoksa kısa kısa uyanıklıklarla en fazla iki iki buçuk saat uyanık normal mi?

X