2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Şuan atak döneminde sanırım saatte 1 emziriyprum 3 gündür pertim cikti
Al benden de o kadar. İzin vermiyor bazen memeler dolsun yapışık ikiz gibi bu sıcakta ölüyorum ya. Dışarda orda burda nasıl olcak bilmiyorum. Ben iki kere gezmeye gittim birinde iyiydi. Ama tek asla çıkamıyoruz. Sürekli ağlıyor bir gün süper bir gün felaket. Bir günü birini tutmuyor burnumdan gelir diye eve kapandım çıldırmak üzereyim. Ay sonu tatile gıdıcez napıcam bilmiyorum. O kadar dertliyim ki konu nerden nereye geldi 😭

Kızlar sizin bebelerin gündüzleri toplam uyanık kalma süreleri nedir? Bir de beslenme aralıklarınız nasıl acaba
Bizim gündüz 12 5 arası uyku saatimiz canım akşamları uyanık genelde uykuda karnını doyurmuyorum uyanınca veriyorum uyanık oldugu saatlerde 2.5 3 saate bir mama veriyorum bu arada da emiyor

Al benden de o kadar. İzin vermiyor bazen memeler dolsun yapışık ikiz gibi bu sıcakta ölüyorum ya. Dışarda orda burda nasıl olcak bilmiyorum. Ben iki kere gezmeye gittim birinde iyiydi. Ama tek asla çıkamıyoruz. Sürekli ağlıyor bir gün süper bir gün felaket. Bir günü birini tutmuyor burnumdan gelir diye eve kapandım çıldırmak üzereyim. Ay sonu tatile gıdıcez napıcam bilmiyorum. O kadar dertliyim ki konu nerden nereye geldi 😭
Tatilde daha akıllı duruyorlar merak etme canım

Bu arada bende mi sorun var dedim 😂 benimki gündüzleri saat başı bile emmek isteyebiliyor çünkü. Ama iki ayı doldu aralarının açılması lazım değil mi yaa. Benim ki de sorunu yoksa kısa kısa uyanıklıklarla en fazla iki iki buçuk saat uyanık normal mi?
Emzik emiyor mu? Emzik emmiyosa seni emzik gibi kullanıyo olabilir canım

Bizim gündüz 12 5 arası uyku saatimiz canım akşamları uyanık genelde uykuda karnını doyurmuyorum uyanınca veriyorum uyanık oldugu saatlerde 2.5 3 saate bir mama veriyorum bu arada da emiyor
Benimkinin gündüz uyku saati gazına baülı. Gazı olmadığında da belli saati yok. Gündüz 1 saatte bir de emmek istiyor bazen. Bazen 2 saatinde buluyor. Gece sorun yok maşallah uyuyor kendi uyanınca veriyorum. Ben de geçen haftaya kadar günde iki kere mama veriyordum 30-60 cc arası. Şimdi heralde sütüm yetmeye başladı içmiyor. Ama arada yine biberondan kendi sütümü veriyorum ki işe başlayınca alışsın diye.. 12-5 dışında uyanık mı hep canım
Tatilde daha akıllı duruyorlar merak etme canım
İnşallah ya odaya kapanıp kalmak istemiyorum bu iki aydır cehennem yaşadım resmen sadece iki kez çıkabildim dışarı ağlamaktan izin vermiyor oturalım gezelim

Bu arada bende mi sorun var dedim 😂 benimki gündüzleri saat başı bile emmek isteyebiliyor çünkü. Ama iki ayı doldu aralarının açılması lazım değil mi yaa. Benim ki de sorunu yoksa kısa kısa uyanıklıklarla en fazla iki iki buçuk saat uyanık normal mi?
Normal normal bebelerın hepsı kendinı düzene koyana kadar dönem dönem uyku beslenme duzeni değişik oluyor. Benımkı emmıyor mamayı bıle sık sık istıyor. Emen bebekler daha sık ıster. Süt daha kolay sındırılıyo çünkü. Benım 3 ay oldu araları acılmadı kısaldı😂 önce cok takıyodum kafama saat ayarlamaya calısıyodum amaan dedım artık kendi nasıl ısterse.

Normal normal bebelerın hepsı kendinı düzene koyana kadar dönem dönem uyku beslenme duzeni değişik oluyor. Benımkı emmıyor mamayı bıle sık sık istıyor. Emen bebekler daha sık ıster. Süt daha kolay sındırılıyo çünkü. Benım 3 ay oldu araları acılmadı kısaldı😂 önce cok takıyodum kafama saat ayarlamaya calısıyodum amaan dedım artık kendi nasıl ısterse.
Evet ben de denemek istedim iki buçuk üç saat arası olsun ama durmuyor bu seferde ağlıyor mecbur veriyorum

Gezerken benimki unutuyor 3 saat emmiyo ama diğer zamanlarda dediğin sekildeyiz bu aralar uyutuyorum 2 dk sonra uyaniyo
.. Bende antalyada yaşadığım halde sıcaktan dışarı çıkamıyorum sıcağı görsün agliyo 🥲bunaldım bende evde aman tatilde de serin yer inşallah olur veya sever de rahat edersin

Yok yok toplam değil. Bazen 2-3 saat uyanık kalıp uyuyor. Bazen 1 saat uyanık kalıp uyuyor. Gün ıcınde değişiyor toplam saatı
Anladım canım. Mesela benimki dün nerdeyse hiç uyumadı sadece iki saat kesintisiz uyudu gerisi ön beş yirmi dk sancısı vardı bu gün de uyanınca en fazla yarım saat uyanık kaldı uyudu yirmi dk uyanık kaldı uyudu gibi. Bugün de iyiydi mesela. Belki dün uyuyamadı diye de bugün yorgun düşmüş ve olabilir

Gezerken benimki unutuyor 3 saat emmiyo ama diğer zamanlarda dediğin sekildeyiz bu aralar uyutuyorum 2 dk sonra uyaniyo
.. Bende antalyada yaşadığım halde sıcaktan dışarı çıkamıyorum sıcağı görsün agliyo 🥲bunaldım bende evde aman tatilde de serin yer inşallah olur veya sever de rahat edersin
Alşah yardım etsin orası yanar şimdi. Benimki de sıcak sevmiyor inşallah tatilde uslu olur aminnnnn

Kızlar su gibi akintim var karnımın alt kısmı hafif agriyo hamile kalmış olma şansım yok dimi djdjdjdjsk sinirlerim bozuldu suann

Anladım canım. Mesela benimki dün nerdeyse hiç uyumadı sadece iki saat kesintisiz uyudu gerisi ön beş yirmi dk sancısı vardı bu gün de uyanınca en fazla yarım saat uyanık kaldı uyudu yirmi dk uyanık kaldı uyudu gibi. Bugün de iyiydi mesela. Belki dün uyuyamadı diye de bugün yorgun düşmüş ve olabilir
Evet evet öyle bir günü diğer günü tutmuyor.

Hay şansıma tüküreyim o zaman tam normale döndük diyorum bişey oluyor o atak bitti bu aşı var uykusunda sıçrıyor salyası var o bu derken hop bu atak başladı şimdi de
Senle aynı şeyi düşünüyorum tam rayına oturdu diyorum atagi basliyo aşısı geliyo dediğin şekilde uyku da sictiyor, uyutuyorum hemen uyanıyor saat başı meme, huysuzluk , ehhh ehh ihh ihhlar

X