2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Cnm bu ekran bendeki ile ayni degil.sanirim bn tarayicidan girdim diye.bende boyle cikiyor detaylari.sende odemeler butonundasin.orda sadece odenmisleri sunmus sana.raporlara bi tiklasana..
Raporlarımda da ağustosa kadar raporlu gozukuyorum, bir de tarayıcıdan bakayım canım

Aynen canım zaten son galiba rapor bitiyor yeniletcenmi
Bir tane daha almayacak miyiz? Nisani aldım mayısı aldım şimdi Haziran yatmış olcakti bir de temmuz var. Ağustosta iş başı ama bakicimiz yok daha o yüzden bakıcı bulana kadar izin almayı planliyorum

2 aylık bebeğe salak salak kızıyorum uyumuyor diye sonra üzülüyorum ama geceden beri uyumuyor yarım saat sonra mik mik mik gerçekten günü gününe tutmuyor
Biz sabah 5 te uyandık 8 e kadar uyumadı sinir tepeme çıktı sonra aldım yanıma yatırıp meme verdim öyle yanımda uyudu benimki genelde göğsümde, yanımda uyumayı seviyor galiba dene sen de canım kokunu alınca belki

2 aylık bebeğe salak salak kızıyorum uyumuyor diye sonra üzülüyorum ama geceden beri uyumuyor yarım saat sonra mik mik mik gerçekten günü gününe tutmuyor
Bence ağrıdan uyuyamiyor çünkü spadan sonra benimde başıma geldi

Niye agliyor sizin bu bebisler yapısı mi öyleymiş doktorla konuştunuz mu hiç
Bence reflüden dolayı, sürekli ağzına geliyor sütler o zaman mutsuz oluyor çok kusuyor zaten hala bi de uykusuzluk huysuzluğu işe uykuları 10 dkyı geçmiyor artık kucakta bile çok kısa uyuyor. Benim yorumum böyle doktora sormadım

Sor canım hani bu kadar az uyuması aglamasi da kötü..

Dibine kadar ataktayız biz, sizde durumlar nasıl C Chen31
Valla dediğim gibi ben anlamıyorum canım bizim hep aynı çünkü, uyku süreleri 10 dk hep memede kalmak istiyo diğer zamanlar ağlıyo kucakta mutlu, zaten hep öyleydi o yüzden bilemiyorum
Sizde belirtiler ne?

Sor canım hani bu kadar az uyuması aglamasi da kötü..
Oğlum için çok doktor gezdik uyumuyo diye hepsinin cevabı “bazı çocuklar uykuyu sevmez” olmuştu o yüzden bunda uğraşasım yok yine de 2. ay kontrolünde sorucam. En azından reflüsü geçseydi belki biraz rahatlardık. Tam dalıyor reflüden dolayı uyanıyor ağzı sürekli şapır şapır ona da zor bana da. Sürekli de emmek istiyo emdikçe reflü oluyo öyle kısır döngüye giriyoruz

Valla dediğim gibi ben anlamıyorum canım bizim hep aynı çünkü, uyku süreleri 10 dk hep memede kalmak istiyo diğer zamanlar ağlıyo kucakta mutlu, zaten hep öyleydi o yüzden bilemiyorum
Sizde belirtiler ne?
Bomboş ağlıyo o kadar komik ki o ağlıyo ben gülüyorum neye ağladığını da bilmiyo kıyamam. Aşırı kucak isteği var normalde uyanıp besledikten sonra sırt üstü bırakırım takılır biraz veya anakucağına koyarım şimdi asla durmuyo bas bas bağırıyo kucakta sakinliyo 5 dk sonra aklına bi şey gelmiş gibi ağlıyo sonra hemen geri susuyo ve hep uyku modu ya kızıyo ya uyuyo

Refluyu nasıl anladınız canım, ne olursa bebeğim reflü diyebilirim

Ben öyle durumda evi gezdiriyorum balkona çıkartıyorum mayisiyor, gezerken de gözleri yoruluyor herhalde esnemeler başlıyor. Anakucagina koyuyorum ağlıyorsa alıp gezmeye devam taa ki uyku modu gelesiye kadar. Sonra yatırıyorum uyuyor direkt

Uyku modu olması iyiymiş ya diğer şeyleri katlanır kılar belki

Rahatladı eğlendi dinlendi kök söktürdu demek gittiğimiz yer aşırı güzel bence ama bizimki o gün ağrıdan uyuyamadi bizi perişan etti diye bi daha goturesim yok ama çok eglendi
Cnm o yarım saat yüzdüğü için ağrı yaşadı. Bizim bebeklerimiz küçük daha az süre yuzdurulmesi gerekiyormuş. Kızımda götürdüm ben spaya 3 ayrı yere götürdüm. Bir yer tam 30 dakika yuzdurdu. Bebek sonrasında çığlık kıyamet ağrıdan duramadı. Sonrasında rahatça uyumak yerine baya zor zaman geçirdik.

Ayy evet evet gezmediğimiz yer kalmıyor çok yorucu ama çok masumlar yeni bi şeyler öğreniyolar korkuyolar ve bize ihtiyaçları var sizin ne kadar sürdü 8.hafta atağı?

C Chen31 acaba bizim atakta bu mu kızlar 3ümüz aynı zamandayız.
Benimki de uyuyo kucağımda dalıyorda baya bekliyorum iyice dalsın diye beşiğe koyuyorum veya sallanan ana kucağına koyuyorum direk ağlıyor kucağıma alıyorum pış pış bile demeden uyumaya devam ediyor.
Ben aşı yaptık diye kıyamıyorum bırakmıyorum şuan kucağımdan yazıyorum ama inşallah böyle devam etmez
Bir sigara içeyim bari 5 dk yatakta dursa

Refluyu nasıl anladınız canım, ne olursa bebeğim reflü diyebilirim
Her emzirme sonrası bir iki avuç dolusu kusuyor canım bazen fışkırtarak da kusuyo burnundan falan çıkıyo. Bi de hep ağzını şapırdatıyo bişey yiyo gibi. Emzirmeden sonra 2 saat geçse bile midesi kımıl kımıl yüzünü ekşitiyor ağzına geldiğini anlıyorum. Doktor da reflü dedi zaten ama 6. ayda düzelir diye ilaç vermedi. Anne sütünü koyulaştıran bi mama varmış ondan verdi de her emzirme sonrası içirmek gerekiyormuş o da çok zor, kıvamı da çok koyu biberondan geçmedi o yüzden kullanamadık biz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…