2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aylik onay veriyor olabilir ik departmaniniz.sistemde gorunmedi ise sirkete bu ayki raporunun sistemde onaylanip onaylanmadigini sor cnm.
Yani şirket bana bu paranın yatıp yaramadığını görebilir mi? Ben zaten maaşımı aldım sıkıntı yok bunu şirkete yollicaktim

Bende birebir boyle.saat 14.00 dan sonra basliyor heyheylenmeye.uyku onceside cok huysuz.sadece kucagimda uyuyor gunduz..yatiramiyorum..dus aldiyoruz ve 15 dk sokaga cikiyoruz, evde sohbet saati falan.atlatmaya calisiyoruz.ama gece uykusunu iyi aliyor..
Bizimki de öyle ben dün gece 1 sefer kalktım gece. Artık bir düzeni var gibi sabah stres yapmıyorum uyuyacagini biliyorum uyuyunca kahvaltiya geçiyorum. Uyanınca sohbet muhabbet etkinlik falan sonra tekrar uyuyor o sırada evde yapmam gereken işleri yapıyorum. Uyanınca artık uyanıklık süresi artıyor 3. Uykuya geçmiyor mizirdanmalar başlıyor ev geziyoruz. Eşim hibrit çalışıyor normalde ama 2 hafta toplantıları olduğu için hep ofiste o yüzden duş konumuz aksıyor 🙄 akşam geliyor yemek falan derken bebiş uyuyor uyandirmayalim diyoruz uyanıyor saat geç diye yaptiramiyoruz. Dışarı falan da çıktık, eve gelince geç oldu derken 2 gündür banyo yapmıyor. Aslında banyo yaptırabilsem küvette yoruluyor oynarken muhtemelen 3. Uykuya geçer de artık o süreci etrafı tanımakla geçiriyoruz

Sen artık 12.hafta atağına giriyosun sanırım😂 bizimki gece uykusuyla gündüz uykusunun yerini değiştirdi ya bikaç gündür. Normalde gece güzel uyurdu 4-5 saat aralıksız, gündüz daha kısa kısa. Şimdi gündüz hep uyumak istiyo geceleri 1,5-2 saatte bir uyanıyo tersine döndü bunu nasıl düzeltirim acaba ? Gerçi daha gece gündüz farkını bilmiyorlar sanırım. Biraz onun isteğine göre mi hareket etsem
Benim bildiğim kadarıyla da su an farkı bilmiyorlar canım, gece uyanır gibi olunca ben beşiğini sallıyorum devam ediyor uykusuna geçen 3:30da mizirdandi pispislayarak salladım beşiği sonra benim de gozum kapanmış tekrar mizildamaya uyandım 4:30 olmuş ikimiz de uyumusuz 😅
Ya bizim bebe 37de doğunca atak haftası 8 mi 12 mi tam emin değilim😅

Ya tatildeyken bir kere fışkırtarak kustu hava değişimi mi acaba dedim epeyi kustu ilk defa çünkü. Annem de yanlış tutmussundur belki midesine falan bastirmissindir dedi. Sonrasında kusmadi. Bizimki de ağzını sapirdatiyor ama çok tükürük var ağzında o yüzden yapıyor sanırım köpük köpük böyle. Bugün de serum fizyolojik yaptım genzine falan gitti tabii. Sonrasında emzirdim gazını alırken biraz kesikli kustu. Anakucaginda konuşuyorduk hapsirdi kolum falan hep süt oldu kesikli değildi ağzında kalmış da onlar gelmiş gibiydi. Emzirdim tekrar uyuyamadi çünkü gazini aldım ağzından gaz çıkartırken az bir şey daha kustu yine kesikli. Bizimki her zaman kusmuyor nadir kusuyor ama reflü mu degil mi nasıl anlicam bilmiyorum
Gaz çıkarırken süt kesiği gibi az miktar kusması normalmiş canım, benimki de bazen süt kesiği gibi kusuyor bazen direkt süt kusuyor ama miktar olarak çok bazen iki biberon dolusu kusuyor şaşırıyorum o kadar içti mi diye.
Seninki sanki hep bi olaya bağlı gibi, hava değişimi serum fizyolojik farklı tutuş vs. Ağız şapırdatma hep vardı bizde doğduğundan beri, bu tükürük salya son zamanlarda oldu. Benimki her emzirme sonrası mutlaka kusuyor seninki nadirse reflü değildir bence ama doktoruna sor istersen yine de. Ha bi de öksürük oluyor yine ağzına gelen sütten dolayı ara ara öksürüyor

Gaz çıkarırken süt kesiği gibi az miktar kusması normalmiş canım, benimki de bazen süt kesiği gibi kusuyor bazen direkt süt kusuyor ama miktar olarak çok bazen iki biberon dolusu kusuyor şaşırıyorum o kadar içti mi diye.
Seninki sanki hep bi olaya bağlı gibi, hava değişimi serum fizyolojik farklı tutuş vs. Ağız şapırdatma hep vardı bizde doğduğundan beri, bu tükürük salya son zamanlarda oldu. Benimki her emzirme sonrası mutlaka kusuyor seninki nadirse reflü değildir bence ama doktoruna sor istersen yine de. Ha bi de öksürük oluyor yine ağzına gelen sütten dolayı ara ara öksürüyor
Ben de çok kustugu zaman şaşırdım epeyi çünkü omzundan aşağı komple süt oldu. Benim nadir olunca korktum farklı bir durum mu var diye ama bugün serum fizyolojik genzine kaçtı tükürükle tamamını cikartamadi sanırım. Gün içinde bı takip edeyim ben kusacak mi bakayim

Aslında her bebekte reflu var mide kapakcigi gelişmiş değil.. ama seninki daha siddetliymis
Evet fizyolojik reflü deniyormuş zaten 6. ayda düzelir diye o yüzden dedi ama benimki her emzirme sonrası mutlaka kusuyor miktar olarak da çok kusuyor. 2 günde bir makina çalıştırıyorum kıyafet yetmiyor günde 7-8 kez üst değişiyoruz kusmadan dolayı 🥲 inşallah düzelir ya hedef 3 aydı şimdi 6 ay oldu 😀

Başta dediğin üşütmüş kusmus rahatlamış , son yazdığın tükürük dışında hastalık gibi duruyor kusmasi kokuyorsa eksimsi usutmustur
Kusmugunu hiç fark etmedim kokuyor mu diye huzursuz da değildi gülüyordu serum fizyolojige baglamistim genzine gitti diye. Gün içinde bakayım bir tekrar kusacak mi diye

Sen artık 12.hafta atağına giriyosun sanırım😂 bizimki gece uykusuyla gündüz uykusunun yerini değiştirdi ya bikaç gündür. Normalde gece güzel uyurdu 4-5 saat aralıksız, gündüz daha kısa kısa. Şimdi gündüz hep uyumak istiyo geceleri 1,5-2 saatte bir uyanıyo tersine döndü bunu nasıl düzeltirim acaba ? Gerçi daha gece gündüz farkını bilmiyorlar sanırım. Biraz onun isteğine göre mi hareket etsem
Bence öyle yapma. Gündüz olduğunu bebeğine ogretmelisin, yoksa uzun sürer bu durum. Gece uykusu bitince sabah bebeğin üzerini değiştiriyorum, günaydın diye bir şarkı uyduruyorum, perdeleri açıp odanın ışık almasını sağlıyorum. Gece uykusuna geçmeden evvel de banyo, masaj, uyku şeklinde ilerliyoruz. Rutinler ne olursa olsun devam etmeli 🌟

Bence öyle yapma. Gündüz olduğunu bebeğine ogretmelisin, yoksa uzun sürer bu durum. Gece uykusu bitince sabah bebeğin üzerini değiştiriyorum, günaydın diye bir şarkı uyduruyorum, perdeleri açıp odanın ışık almasını sağlıyorum. Gece uykusuna geçmeden evvel de banyo, masaj, uyku şeklinde ilerliyoruz. Rutinler ne olursa olsun devam etmeli 🌟
Ben de akşam 9dan sonra odaya götürüyorum sabah 9-10 gibi oturma odasına geliyoruz. Gece uykusu yatağında gündüz uykusu anakucaginda oluyor bebisler rutinlere çabuk alisiyorlar sanırım

Bomboş ağlıyo 😂 o kadar komik ki o ağlıyo ben gülüyorum neye ağladığını da bilmiyo kıyamam. Aşırı kucak isteği var normalde uyanıp besledikten sonra sırt üstü bırakırım takılır biraz veya anakucağına koyarım şimdi asla durmuyo bas bas bağırıyo kucakta sakinliyo 5 dk sonra aklına bi şey gelmiş gibi ağlıyo sonra hemen geri susuyo 😂 ve hep uyku modu ya kızıyo ya uyuyo
Geçen benimki de kucakta öyle bana bakıp gülüyor böyle sesler falan çıkarıyordu birden küt diye uyudu güldüğü yerde. Gerçekten bazen garip oluyorlar 😃

Bir tane daha almayacak miyiz? Nisani aldım mayısı aldım şimdi Haziran yatmış olcakti bir de temmuz var. Ağustosta iş başı ama bakicimiz yok daha 🙄 o yüzden bakıcı bulana kadar izin almayı planliyorum
Bilmiyorum ki bende karışık bişeyler yatmış anlamadım bende. Ben 32 de izne çıktım ondan temmuz ağustos vurmucak bana

Aa benim 37 iznim Nisan ayının bir kısmı şirketten bir kısmı devletten sanırım agustosun da başı devletten sonrasi şirketten olcak
Aynen ben martta çıktım nisanın sonunda doğurdum zaten. Direk doğum sonrasına döndü iş. Haziranı alcam sanırım temmuz vurmucak. Raporla götürebildiğim kadar götürürüm işi. Şirket sıkıntı çıkarınca da bırakırım. Benim arkadaş öyle 1 sene raporlu gezdi valla nasıl yaptı bilmiyorum ama

X