2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bugün parka gittik eve 15 dk yürüme mesafesinde, dönüşte tektim ağlamaya başladı hadi dedim idare ederim bi de elbise giymiştim yolda da oturacak yer yoktu emziremeyecektim. Allahımmmm felaketti, ağlaya ağlaya içi çıktı artık kucağıma aldım bi elimle bebeği tutup diğer elimle arabayı sürdüm o arada hala ağlıyor tabi. Yoldan geçenler acıyarak bana baktılar 😀 bi ara dedim bebek arabasını bırakayım bari daha fazla süremicem ama çalınır diye de devam ettim öyle 😄 1 kilo ter attım ya o 15 dk bana 15 saat gibi geldi. Bir daha da emziremeyeceğim yere gitmem 🤦🏼‍♀️ ınga ınga diye inletti mahalleyi minnak kızım. Eve geldik emiştik sonra hiçbi şey olmamış gibi gülüyor 😄
Dışarıya hep kolay emzirecegim kıyafetle cikiyorum o yüzden dolaptan çoğu şeyi giyemiyorum 🤣 o ağlama krizi bizim ilk dışarı cikisimizda olmuştu avmdeydik Allah'tan. Yıktı ortalığı insan panik oluyor bir de dışarıda çok ağlayınca herkes sana bakıyor gibi oluyor 😅

Harika Haftalar kitabını okuduktan sonra bebisimin atak haftalarına daha ılımlı yaklaşmaya başladım kızlar. Önce stres oluyordum niye susmuyor neden bu kadar ağlıyor diye. Kitapta bebeğin gelisiminde büyük değişiklikler olduğunu söylüyor yazık bebisler de bu süreçte tabii ne yapacaklarını bilemiyorlarmis stres oluyorlarmis. Bu süreci boş gecirmeyin destek olun diyordu. Şimdi daha farklı bakıyorum olaya. Uyanık kaldığı sürede evi gezdiriyorum. Bugün hisirtili kitpa verdim eliyle tutmasını sağladım. Bileğine de çıngırakli şeylerden taktım çok mutlu ve şaşkındı. Konuşan köpekten almıştım karnında renkli ışıklar yandıkça ilgiyle baktı. Emzireyim uyutayim gibi değil de uyanık kaldığı sürece gelişimine destek olayım diye bakıyorum artık olaya. Böyle olunca neden uyumuyor ya stresim ortadan kalktı gibi oldu. Yeni şeyler öğreniyor bunları deneyimlemek için uyanıklık süresi artti olarak bakıyorum olaya, ben çok stres yapmadığım için öğle uykularinin süresi artti. Evi biraz da olsa toplayabildim, bir dahaki uyudugunda yemeğe giriştim yarısında uyandı mutfağa ana kucağına aldım yaptığım şeyleri söyleyerek aktif konuştum öyle durdu yemeğimi yapabildim. Eşim gelmesine yakın yine huzursuzlandi hiç yatmak istemedi sonra uyuyakaldı yorulup. Bebişim bana daha sabırlı ve pozitif olmayı öğretti sanırım 🤣 olaylara iyi yönünden bakıp stres olmayınca süreç biraz daha kolaylaşıyor gibi❤️
Dediklerine katılıyorum canım bende farkettim bebegi uyutsamda işlerime baksam diye strese girince bebektede sıkıntı oluşuyor ve uykuya dalamıyor yada çabuk uyanıyor bugün hiç stres yapmadım ve bütün işimi yapmama müsade etti uyanık kaldıgı zamanlarda bende hışırtılı kitabı veriyorum eline ve bütün odaları tanıtarak gezdiriyorum özellikle uykuya dalarken mutlu olmasına özen gösteriyorum kesinlikşe aglayarak uyutmuyorum konuşarak gülerek uyutuyorum ve daha kaliteli uyku uyuyor çözmeye başladık bebişleri 💗💗

Dediklerine katılıyorum canım bende farkettim bebegi uyutsamda işlerime baksam diye strese girince bebektede sıkıntı oluşuyor ve uykuya dalamıyor yada çabuk uyanıyor bugün hiç stres yapmadım ve bütün işimi yapmama müsade etti uyanık kaldıgı zamanlarda bende hışırtılı kitabı veriyorum eline ve bütün odaları tanıtarak gezdiriyorum özellikle uykuya dalarken mutlu olmasına özen gösteriyorum kesinlikşe aglayarak uyutmuyorum konuşarak gülerek uyutuyorum ve daha kaliteli uyku uyuyor çözmeye başladık bebişleri 💗💗
Aynen öyle canım, ben de uyusun diye hiç strese girmedim. Uyursa yemegimi yaparım, uyursa odaları toplarım uyumazsa da beraber vakit geçiririz eninde sonunda uyur diye düşündüm. Tüm olay bizde bitiyormus gerçekten, stres olmadan bebislerin isteklerini anlayarak karşılık verirsek her şey daha kolaylaşıyor 💕

Aynen öyle canım, ben de uyusun diye hiç strese girmedim. Uyursa yemegimi yaparım, uyursa odaları toplarım uyumazsa da beraber vakit geçiririz eninde sonunda uyur diye düşündüm. Tüm olay bizde bitiyormus gerçekten, stres olmadan bebislerin isteklerini anlayarak karşılık verirsek her şey daha kolaylaşıyor 💕
Şimdi napıyor bebişin gece uykusuna geçtimi 😍😍

Şimdi napıyor bebişin gece uykusuna geçtimi 😍😍
Evet canım misafirlikteydik geldik direkt emzirdim yatırdım mutfağı toplamaya geçtim eşim uyutmus 😍 tatildeyken 9da yatıyordu arada bir mizikliyordu pis pis yapiyorduk 3e kadar uyuyordu oranın havası daha temiz geldi herhalde o yüzden uyuyordu 😅 eve gelince aynı düzeni devam ettirmek istedim. Artık 9-9:30 gibi odaya geliyoruz akşam, bazen 10;30 bazen 11:30u buluyor ugrasiyorum uyuması için inşallah böyle böyle alışır rutin olur 😍

Kızlar SGK bu ay parayı geciktirdi. Önceki aylar 7si ve 6sinda yatırmış. Ayın 9'u oldu hala ödeme yapılmamış. Sizin bu ay yattı mı ücretlerinin C Chen31 medusaa medusaa catloverk catloverk ve diğer SGK'dan iş göremezlik ücreti alan analar

Senin bebek duruyor mu dışarda canım? Ya da nasıl zapt ediyorsun😂

Ben de ne zaman bi deniyim anneme yürüyerek gitmeyi desem aynılarını yaşıyoruz ya dediğin gibi 10-15 dk yol yani napıcam bilmiyorum keşke dışarda dursun diye bi çözüm olsa da biz de arada bir çıkar hava alırdık
Duruyor ya daha küçük ondan. Doğum günü partisine gittik açık alandaydı temiz hava aldı etrafı izledi rahattı yani

Kızlar bugün aşı olduk calpolu saat 5 gibi verdim akşam ateşlenmesin diye, sanki hafif hafif ateşlenecek gibi hissediyorum.
Sağlık ocağında 6 saatte 1 çay kaşığı ver dediler. Şimdi 6 saati beklersem 11 olacak daha çok çıkar diye korkuyorum. Sizler ne kadar da bir veriyorsunuz calpolu.
Nasıl bi çay kaşığı dediler calpol bebeğin kilosunun yarısı kadar verilir diye biliyorum. Bebek 6 kiloysa 3 cc enjektöre çekip ver. Biraz da vücudun ateşle mücadele etmesi gerekiyor bağışıklığı için. Yani aslında ateş herzaman kötü değil gerektiğinde müdehale edersin zaten. Calpol ilk 1 saat içinde etki eder ama ateşi düşürmez hemen sabit tutar sonraki saatlerde ateş düşüşe geçer bide 4 saatte bir veriyom ben

Evet canım misafirlikteydik geldik direkt emzirdim yatırdım mutfağı toplamaya geçtim eşim uyutmus 😍 tatildeyken 9da yatıyordu arada bir mizikliyordu pis pis yapiyorduk 3e kadar uyuyordu oranın havası daha temiz geldi herhalde o yüzden uyuyordu 😅 eve gelince aynı düzeni devam ettirmek istedim. Artık 9-9:30 gibi odaya geliyoruz akşam, bazen 10;30 bazen 11:30u buluyor ugrasiyorum uyuması için inşallah böyle böyle alışır rutin olur 😍
9 dan 3 e kadar hiç uyandırmıyor musun beslenme için? Benimki gece bıraksam bizimle aynı uyuyor ama aç kalmasın diye bölüyorum mecbur

İyi cesaret çıkmışsın biz Perşembe sağlık ocağına gideceğiz kara kara düşünüyorum nasıl olacak diye inip taksiyle gidip taksiyle döneceğim ama bebekler gerçekten çok zor
Yeni emzirip çıkmıştım parkta da yarım saat durdum aslında ama o kadar saat bile dayanamadı. Ben de yolda taksi bulsam binecektim ama yoktu 🥲 arabasız çıkmam bir daha

Dogum zamanından özet geçmeye çalışıyım.. Bu kvdem doğumdan 2 hafta önce gelecek oldu kocasıyla.. onlar gelirse evde yer olmayacaktı annem için mecbur annem geldi. Anneme diyorum ki gelmene gerek yok her işimi görüyorum ben bu sefer diyo ki beni istemiyor musun bu seferde ben gelemicem kvden sana bakacak diyo.. zaten böyle olduğu için kvdemin saçma sapan gelme isteği yüzünden annem geldi eşimle daraldik evde bi büyük olunca rahat şekilde opemiyorsun sarilamiyorsun yan yana otursak bile belli sınırlar işte.. neyse ilişkiye girmemiz lazım giremedik psikolojik olarak annem diğer tarafta olduğu için olmadı yani bebegim normal olsun diye o kadar çabaladım spor yaptım belki durtecektik iliskilerle olmadı bebeğinde olan sancısı gitti zaten bu kvdemin benim evime karışma şeylerinden neyse.. Doğum yaptıktan sonra annem zaten 2 hafta kalmış bir 9 gün kaldı babam diğer tarafta annemi çağırdı neyse anne sen git kaynanam gelsin dedim ki kaynanam normalde gelecekmiş evde yer yok diyoruz bize inanmıyor gorumcem ikna etmiş şaka gibi ya.. neyse geldi ben yatak odasında tıkılı kaldım rahat rahat memem açıkta salonda emziriyordum küçücük odada birde sıcak yenidogdu hasta eder miyiz diye klimada açamıyoruz ben daraldım daraldikca eşime sardım hircinlastim benim psikoloji orda bozuldu insan hiç kocasiyla lohusa evine gelir mi adamda salonda oturuyo bir yere gitmiyo.. sezaryen olduğum için dönüpte bebegi emziremiyorum yatarak emzirebiliyorum hala dikislerim aciyo o dönem en ufak şeyde aciyordu böyle olunca salonu kullanamadım kisacasi derken en sonunda durumun vahimliginden eşim ailesine bahsetti.. Bu sefer eşim evden kovmuş oldu eşim geldi surati çok kötü halde.. odada saatlerce ağladık dedim özür diliyim böyle böyle anlatiyim dedim anlatmama fırsat vermesede az bir şey bahsettim kvdem bana bebek yapmaya hazır değilmişsin o zaman dedi iğrenç bir surat ifadesi ses tonuyla kapıyı kapatıp odadan çıktım..
Sonra eşimin ananesi beyin kanaması geçirdi kendine geldi bayramda bi gidelim bebegi sevsin oldu gittik işte yoksa ben daha gitmezdim.. çocuğu ağzının dibinden öpmeler böyle afralar tafralar bi nasılsın bile demedi..
Yani ben bunları yaşamak zorunda mıydım.. gerçekten en mutlu olmam gereken dönemimi b.k gibi geçirdim
Haa evime geldiğinde de çocuğu pohpohluyo başka bir şey yapmıyor.. en son işte gitmeden önce evi süpürdü süpürgemi kiracakti yere duvara vuruyo eşi uyardı sakin ol diye saçma sapan şeyler işte şeytan diyo kafasına gecircektin süpürgeyi de oyle
İlk bebekte böyle şeyler oluyor canım ikincide her şeyi gönlüne göre yaparsın, sadece kendini düşünüp o kırılır mı bu ne der diye düşünmeden yaşarsın. Benim öyle oldu şahsen. Düşünüp de üzülme bundan sonrası güzel olsun inşallah
Senin bebek duruyor mu dışarda canım? Ya da nasıl zapt ediyorsun😂

Ben de ne zaman bi deniyim anneme yürüyerek gitmeyi desem aynılarını yaşıyoruz ya dediğin gibi 10-15 dk yol yani napıcam bilmiyorum keşke dışarda dursun diye bi çözüm olsa da biz de arada bir çıkar hava alırdık
Arabayla çıkınca duruyordu ben de bu kez yürüyeyim dedim ama olmadı. Yanımda biri de olmayınca panikledim valla uzun bi süre çıkmam 🙈
Dışarıya hep kolay emzirecegim kıyafetle cikiyorum o yüzden dolaptan çoğu şeyi giyemiyorum 🤣 o ağlama krizi bizim ilk dışarı cikisimizda olmuştu avmdeydik Allah'tan. Yıktı ortalığı insan panik oluyor bir de dışarıda çok ağlayınca herkes sana bakıyor gibi oluyor 😅
Bence gerçekten de bakıyorlar 😄 ben de hep emzirmeye uygun giyinirdim bu kez yeni emzirip çıktım çok da durmam diye düşündüm güya emzik alıyor böyle zamanlarda almadıktan sonra neye yarar 😄
Kızlar SGK bu ay parayı geciktirdi. Önceki aylar 7si ve 6sinda yatırmış. Ayın 9'u oldu hala ödeme yapılmamış. Sizin bu ay yattı mı ücretlerinin C Chen31 medusaa medusaa catloverk catloverk ve diğer SGK'dan iş göremezlik ücreti alan analar
Benim kamu canım özel sektörde farklı oluyor heralde onu bilmiyorum, benim normal maaşım yatıyor

Bizimde öyle canım 9 da kesinlikle geçiyor gece uykusuna 10 da başlıyorum 11.30 da anca tam dalıyor koyuyorum tekrar uyanıyor 2 3 defa emzirip emzirip koyuyorum anca uyuyor

9 dan 3 e kadar hiç uyandırmıyor musun beslenme için? Benimki gece bıraksam bizimle aynı uyuyor ama aç kalmasın diye bölüyorum mecbur
Uyandirmiyorum. Dr'a sordum uyandirmayin dedi. Normalde tek memeyle doyuyor, uzun süre açlık olunca ikisini emiyor, eğer emmez uyuyakalirsa kısa sürede uyanıp diğer memeyi iciyor

İlk bebekte böyle şeyler oluyor canım ikincide her şeyi gönlüne göre yaparsın, sadece kendini düşünüp o kırılır mı bu ne der diye düşünmeden yaşarsın. Benim öyle oldu şahsen. Düşünüp de üzülme bundan sonrası güzel olsun inşallah

Arabayla çıkınca duruyordu ben de bu kez yürüyeyim dedim ama olmadı. Yanımda biri de olmayınca panikledim valla uzun bi süre çıkmam 🙈

Bence gerçekten de bakıyorlar 😄 ben de hep emzirmeye uygun giyinirdim bu kez yeni emzirip çıktım çok da durmam diye düşündüm güya emzik alıyor böyle zamanlarda almadıktan sonra neye yarar 😄

Benim kamu canım özel sektörde farklı oluyor heralde onu bilmiyorum, benim normal maaşım yatıyor
Zaten hep öyle oluyor dışarı çıkınca acikasi tutuyor bu bebelerin😅
Ben de şirketten alıyorum normalde ama SGK neden yatırmadi anlamadım 🙄 teşekkürler canım 🌸

Bizimde öyle canım 9 da kesinlikle geçiyor gece uykusuna 10 da başlıyorum 11.30 da anca tam dalıyor koyuyorum tekrar uyanıyor 2 3 defa emzirip emzirip koyuyorum anca uyuyor
Evet evet ilk uykuya dalis bizim de öyle bir kaç kez emzirip oluyor, öyle olunca güzel doyuyor herhalde gece uykusu uzun oluyor

Benim bugun yatti canim.yani pazartesi.e devletten kontrol ettinmi? Gorunuyormu e devlette bu ayki odenek?

Yorgunluklar başladı 😔 bende aynı durumdayım evi toplanıyorum yemek yapsam yarabbi şükür modundayiz
Seni çok iyi anlıyorum canim şöyle bebeklerden 1 günde olsa uzaklaşmak iyi gelecek ama imkansız.. senin öyle bi şansın varsa değerlendir annen falan yakinindaysa iyi gelir
Annem bana yakın ama ona bırakıp bikaç saatliğine bi yerlere gitme fikrimi nasıl karşılar bilmiyorum. İşin kötü tarafı evden çıkma hevesim bile yok :KK43:

Son 1 haftadır ben de öyleyim dışarı çıktık dün çok iyi geldi arkadaşları görmek iki sohbet. Hep aynı şeyler bunalttı beni de.
En iyi arkadaşlarım da şansa hep uzakta oturuyor. Çıkasımda gelmiyoki . Sürekli aynı şeyleri yapmak insana kendini robot gibi hissettiriyor. Zaten bebekle uğraşıyorum bir de eşimin ailesiyle bugünlerde ayrı sıkıntılar yaşıyoruz. Üstümdeki komşu başıma bela zaten. Engellemiştim onu. Bugün tepeme tepeme bütün halılarını çırptı camdan çıkıp Allah belanı versin dememek için kendimi zor tuttum iyice daraldım bunaldım

Ya ben nerde yanlış yapıyorum bebegim boynunu kaldırmıyor yatiyo çoğunlukla 😅 elleri mi yanlış konumda altına yastık mi atmam lazim melegim can melegim can

Eklentiler

• 1000043115.jpg
    1000043115.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 50
Annem bana yakın ama ona bırakıp bikaç saatliğine bi yerlere gitme fikrimi nasıl karşılar bilmiyorum. İşin kötü tarafı evden çıkma hevesim bile yok :KK43:
Canım bırak evine geri dön inan ben bak esime verdigimde bakmasi icin bebek ağladı mi acaba diye düşünmeden yarim saat gecirdigimde rahatlıyorum

X