2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Teşekkür ederim canım 😘 ikinsinde zorlanırım sanırım. İlki daha kolay sanki yani yan yatırdığımda üstte kalan burun deliğine sıkıcam? bide şey bebeklere hızlı sıkmayın diyolar sne hızlı mı sıkıyosun bisey olmaz dimi
Acilde hızlı sıktı bir şeyde olmaz dedi brnim evde sıktigimin 2 kati kadar sıktı.. evet canım üstte kalan burun deliğine

Ayy vallahi gınaa geldi milletin ne söylediğinden düşündüğünden ben de anamı 3 ay emmişim sonra sütü bitmiş gayet de zayıf bi insanım maalesef herkes kendi kafasından konuşuyor. Sen hiç sıkma canını kulaklarını kapat. Biri bi şey derse sen kendi çocuğunu öyle büyüt de geç
Bi ebe olarak cahilliğine ve karşısındakinin taze bi anne olduğunu düşünmeden fütursuzca konuşabilmesine güldüm ve üzüldüm sadece canım hiç kafama takmadım böyle insanlar gerçekten varmış dedik çıkışta

Bu arada diyet yapınca süt azalır mı acaba ya zaten 60-80 cc anca çıkıyor zar zor bugün de annem ablam felan delirdin mi sütün kesilirse napacaksın felan dediler bir de kalitesi düşer sütün dediler çok kararsız kaldım öyle diyince de
Doğru demişler
Emziren kadın diyet yapmaz
Cocuk emdikçe kilo gider zaten
Biraz yediklerine dikkat edersen abarti olmayacak şekilde yersen gider kilon

Bizim sağlıkocağınınkide dijital doktorumuzun tartısına benziyor. Aynı gün önce sağlıkocağında aşı yaptırıp sonra 1 ay kontrolüne götürdüm Sağlıkocağı kıyafetle tartıp 300 gram eksi yazdı 1500 gram çıkmış oldu doktor çıplak tarttı 1450 gram. Sonuç aynı.

Aynen. İki gün sonrada mamayla büyüdü çocuk lafı yaparlar. Susmuyorlar ya gerçekten psikoloji herşey bu süt konusunda ama anlamıyorlar
Hastanede de sağlık ocağında da aynı kıyafetle tarttırıyorum canım tek bi zıbın ve bez. Bezi çok doluydu 200 gr o gelse 300 gr yine fazla 5 günde alması gerekenin iki katı

Kızlar yarın verem aşımız var ya çocugumun canı yanacak yaptıranlar nasıl geçti ateş huysuzluk yaptı mı çok
Bizim de 23 temmuzda verem aşımız yapılacak.
Hemşire hanim 1 gün önceden banyo yaptırın aşıdan sonra 3 gün banyo yapmayacak diye uyardı bilginiz olsun
Ateşleme durumunu bilmiyorum ama gene aşıdan sonra biraz rahatsız oluyorlar

cesursavasci cesursavasci Nooneathome9 Nooneathome9 kızlar evde tarttım bu şekilde de 300 gr almış görünüyo. 200’ü bezdi desem hesap tutuyo ama 5 günde max 30 gramdan 150 alması gerekir nasıl bu kadar fazla almış
Canım öyle max değer yok aslında hani illa 30 gram alacak diye bir seu yok ama sagligi icin max 30 almasi lazim benim bebrgin şuan 5800 olmaması gerekiyor max in üstünde

Size motivasyon veriyim 🤣
Utanır insan böyle fit olmaya 😄
Ben artık gelecek ay doktora gidene kadar bilemicem ama sinir oldum sağlık ocağına kullansanıza doğru düzgün tartı
Bizim de sağlık ocağında 200-300 gr fazla çıkıyor dijital aslında ama neden öyle bilmiyorum
Ay bi de sağlık ocağındaki ebe bana neler dedi çıldırırsınızzz. Anne sütü veriyosun dimi dedi. Mama da veriyorum dedim. Aaaa olmaz öyle kendi sütünü ver dedi. Keyfimden vermiyorum sütüm az dedim. Sütüm az diye bi şey yok canım yaa ilk 6 ay anne sütü ver sadece dedi. Bizim 3 hafta sarılığımız oldu çok yüksekti mecburum dedim. Tamam bu saatten sonra verme diyo😂 sonra kilosunu gördüm şok oldum normal değil bu diyorum. E mama veriyosun takılma bu rakamlara zaten sağlıklı bi kilo değil mamayla aldığı dedi😂😂 sağlıksız oldu bi de çocuğum döver misin sabaha mı saklarsın😂😂
Aman çok biliyorsun deseydin 😂 ya bana da zamanında emzirmeyi 2 yaşında bıraktırmadım diye laf etti ebeler 2 ay daha fazla emzirmiştim. Bu sefer de diyor dünya sağlık örgütü artık 2.5 yaşa kadar emzirin diyor 2.5 dan önce bıraktırma. Ee önceden öyle demiyordun ama 😄 bi de bana sürekli sezaryeni kötülüyordu her kontrole benim normal doğum çok zordu diyordum olsun sen yine normal yap diyordu, doğumdan sonra gittim sezaryen oldum çok daha iyiydi dedim hmm öyle mi dedi bozuldu. Yani her yöntem herkese iyi gelmiyor kabul etsinler artık. Kimi bebek mama ile de büyüyebilir, tek doğru yok.

Kızlar ben kafayı yicem bu çocuk nasıl işiyo yan beli ıslanıyo? Güzel kapatıyorum cırtını ama yinede çıkıyor özellikle yan yatıyosa çıkıyo. Bezi büyük değil 2 numara hala tam oluyor küçükte değil bidakini 3 alıcam hatta. Sleepy sızdırıyo diye molfix aldım ama yine sızıyo.
Çok harket edince orası bollaşıyor ondan mı sızıyo ki? Sık sıkta değişmeye çalışıyorum mesela az önce bezde çok az çiş vardı hep kenardan üstüne gelmiş

Utanır insan böyle fit olmaya 😄

Bizim de sağlık ocağında 200-300 gr fazla çıkıyor dijital aslında ama neden öyle bilmiyorum

Aman çok biliyorsun deseydin 😂 ya bana da zamanında emzirmeyi 2 yaşında bıraktırmadım diye laf etti ebeler 2 ay daha fazla emzirmiştim. Bu sefer de diyor dünya sağlık örgütü artık 2.5 yaşa kadar emzirin diyor 2.5 dan önce bıraktırma. Ee önceden öyle demiyordun ama 😄 bi de bana sürekli sezaryeni kötülüyordu her kontrole benim normal doğum çok zordu diyordum olsun sen yine normal yap diyordu, doğumdan sonra gittim sezaryen oldum çok daha iyiydi dedim hmm öyle mi dedi bozuldu. Yani her yöntem herkese iyi gelmiyor kabul etsinler artık. Kimi bebek mama ile de büyüyebilir, tek doğru yok.
171 boy 56 kilo 🤣 aramıza bekliyoruz senide Chen ahahha

Kızlar ben kafayı yicem bu çocuk nasıl işiyo yan beli ıslanıyo? Güzel kapatıyorum cırtını ama yinede çıkıyor özellikle yan yatıyosa çıkıyo. Bezi büyük değil 2 numara hala tam oluyor küçükte değil bidakini 3 alıcam hatta. Sleepy sızdırıyo diye molfix aldım ama yine sızıyo.
Çok harket edince orası bollaşıyor ondan mı sızıyo ki? Sık sıkta değişmeye çalışıyorum mesela az önce bezde çok az çiş vardı hep kenardan üstüne gelmiş
Ben uzun zamandır 3 kullanıyorum 2 küçük geldiği için olma ihtimali olabilir

Pipisini aşağı doğru yapıp bezi öyle kapat canım benim oğlum da hep taşırırdı sırtına kadar çiş olurdu tek sefer yapsa bile hem de premium Care kullanıyorduk, bezden değil pipisi yukarıda kaldığı içinmiş bana da birisi söylemişti sonra düzeldi

Kızlar yarın verem aşımız var ya çocugumun canı yanacak yaptıranlar nasıl geçti ateş huysuzluk yaptı mı çok
Bugün yaptırdık canım, diğer 2 asi ateş yapmıştı ama verem yapmaz dediler. Çok az ağladı benim kucağıma vermeden direkt pusete koydular sustu hemen. O.kadar kısa sürdü ağlaması. Eve geldiğimizden beri azar azar uyuyor hep kucağımda olmak istiyor. Az önce kaka yaptı şimdi altını alıp tekrar anakucaginda uyutmayi denicem eğer uyursa kakadan yapıyormuş demek ki uyumazsa asi huzursuzluğu sanırım

Bizim de 23 temmuzda verem aşımız yapılacak.
Hemşire hanim 1 gün önceden banyo yaptırın aşıdan sonra 3 gün banyo yapmayacak diye uyardı bilginiz olsun
Ateşleme durumunu bilmiyorum ama gene aşıdan sonra biraz rahatsız oluyorlar
Evet canım benide aradı bugün banyo yaptır getir 3 gün yapmıcak dedi adana sıcagında ben hergün yıkıyorum rahatlıyor 3 gün yanacak çocuk artık silerim napim yoksa çok hıysuz oluyor sıcaktan

X