2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Her mıkırdandığında emziriyorum canım belli aaat hiç koymadık. Doyduğunu bir tek bezden anlarsın bezi doluysa doydu. Dolu olmasına rağmen de ağlayabilir uyumayabilir yenidoğan dönemi böyle geçiyor
Canım mesela primada çizgi var sarı çizgi o mavi olursa bez dolu oluyor, onu mu baz alsam acaba, geceleri nasıl yapıyorsun canım peki yine mi sık sık emzirme yapıyorsun

İnşallah canım inşallah süt durumun nasıl oldu canım, sağım azalttı mı senin sütünü bende sağsam çoğalır mı diyorum
Bugün çok şükürki iyi her emdiğinde geliyor canım gece 1 kere sağıyorum oda çok dökülüyor kıyamıyorum eskisi gibi sık kalkmıyor geceleri artık kayra kalktımıda bir mememi tamamen içince doymuş oluyor zaten daha meme çok dolu olunca ön süt çok oluyor her ikisinide az az sağıyorum ki son sütü içsin diye bana ne oldu bilmiyorum gerçekten çok korktum düzelmeyecek diye

Canım mesela primada çizgi var sarı çizgi o mavi olursa bez dolu oluyor, onu mu baz alsam acaba, geceleri nasıl yapıyorsun canım peki yine mi sık sık emzirme yapıyorsun
Aynen o çizgileri de baz alabilirsin anlıyorsun zaten çiş yapınca top gibi oluyor bez. Geceleri her uyandığında teklif ediyorum canım bazen güzel emiyor bazen uyuyakalıyor

Canım mesela kayra ilk ayda çok sık uyanıyordu ve bezi hep çişliydi uyurken çiş yapmıyorlar pek bizim bir haftadır öyle ama kısacık uyandığında bi bakıyorum bezi dolmuş bile ben başından beri spontane ilerliyorum her ağladığında emziriyorum uyudumuda uyandırmıyorum

Senin kuzuna da maşaallah canım sağlıklı olsunlar da yoksa arkadaşımız sordu diye söyledim kiloyu destek olmak için. Her çocuk büyüyor bir şekilde mutlu sağlıklı büyüsünler inşaallah 🥰

Çok şükür kuzum biliyorum ben memnunum minicik çok tatlı 🧿😂❤️
Benim 3.bebeğim, büyüyünce de şişman oluyorlar 😂
Dediğin gibi sağlıklı olsunlar yeter ki 🥰🤲

Kizlar kundak yapıyor musunuz , muslinle veya kubdakla falan, yenidoğan kundakli tulum alnistim little gustodan , kundak kısmını istemiyor bı kere mi ne ancak tskabildim , nasıl yapiosunuz bebeleri nize

Kuzum bizim ki neler yaptık uyumadı, bende aç öı acaba diyorum, banyo yaptırdım saatlerce kucağıma aldım öyle bira daldı emmiyorda anlamadım gitti ya kuzum, :KK43: perişan haldeyim resmen. Aşırı kiloda aşırı ye ye, süt olsun diye
Kıyamam kuzum benim bebiş gibi olmuş seninki de muhtemelen sancısı var😣 inşallah çıkarır da rahatlar 🙏🏻 çok yemek süt yapmıyor ki kuzum yani öyle olsa benim hiç sütümün olmaması gerekir çünkü iştahım hiç yok benim ki doğum kilomun da altına düştüm ama sütüm yetiyor. Ben aşırı su içiyorum içim yanıyor resmen hamileyken de öyleydim muhtemelen o süt yapıyor onun dışında rutin yediklerim var yazmıştım zaten onlar da kilo yapacak şeyler değil

Hiç gitmek istemiyorum kuzum esimede söyledim ama çok ayıp olur ailesine karşıda dedi mecbur gidicez artık bir hafta ertelemem lazım kuzum ama bı arkadaş bir gün ateş yapıyor yapsada dedi o yüzden artık şansa bakalım yaptiricam zamanında olsun hiç karıştırmayım
Benim doktorum diyor yapmayada bilir kardeşime sordum hiç yapmamış kızlarına iyi düşünelimki iyi olsun bende ateşten korkuyorum her çocuk farklı tepki veriyor ateşe ondan o günü hep ateş ölçenle gezicem

Bugün çok şükürki iyi her emdiğinde geliyor canım gece 1 kere sağıyorum oda çok dökülüyor kıyamıyorum eskisi gibi sık kalkmıyor geceleri artık kayra kalktımıda bir mememi tamamen içince doymuş oluyor zaten daha meme çok dolu olunca ön süt çok oluyor her ikisinide az az sağıyorum ki son sütü içsin diye bana ne oldu bilmiyorum gerçekten çok korktum düzelmeyecek diye
Canım peki özel birsey yapıyormusun süt için ? Tarif falan

Kizlar kundak yapıyor musunuz , muslinle veya kubdakla falan, yenidoğan kundakli tulum alnistim little gustodan , kundak kısmını istemiyor bı kere mi ne ancak tskabildim , nasıl yapiosunuz bebeleri nize
bana da çok sinirlendi ilk giydiğinde kumdaklı tulumda ama umursamadım alıştı çok rahatım kundaklı tulum benim vazgeçilmezim kollar önde çok komik duruyor 😍

normal doğum yapan kızlarr dikişlerinizin hepsi.ne zaman düştü? Biz 5 gün sonra 1 aylık oluyoruz ama hala iç kısımda dikişker var elime geliyor. Ayakta kaldığımda da hala ağrı hissediyorum. Normal mi acaba

Geceden beri ikiniyor bebeğim sadece göğsümde uyumak istedi gece ağzına tükürük biriktiriyor kaynama sesi gibi ses geliyor ağzından ateşi var gibi geldi ölçtük bariz birşey yok ama çok halsiz yoruldu ikinmaktan iki saatte bir kendi kalkıyor emiyor üst gaz alt gaz çıkıyor tuvaletinin ikisini de yapıyor ama uyanıkken hep ıkınma halinde 25 günlük olduk bugün kafayı yemek üzereyim niye böyle yapıyor gaz olsa çıkarıyor kaka da yapıyor rahatlayamadi bir türlü

Bide kızlar şimdi benim memede süt akışı hızlı bebişim çabuk yoruluyor emerken. Sağmak da istemiyorum burada okuduklarımdna dolayı. Ne yapabilirim başka bu duruma? Yoruluyro dinlenmesini bekliyorum ama 2 saatte 10 dakika ancak emiyor. Her bezi çişli ve kakalı. Günde 7-8 bezi.buluyor. Acaba süt akışı hızlı olduğumdan mı çabuk doyuyor yoksa yorulduğundan mı emmek istiyor. Dinkense bile almıyor. 10 dakika emmesi yeterli geliyoe mudur? İmkanı yok zorlasam da almıyor ki uyumuyor da uyanık hep. Aç olsa ağlar sanki..

Geceden beri ikiniyor bebeğim sadece göğsümde uyumak istedi gece ağzına tükürük biriktiriyor kaynama sesi gibi ses geliyor ağzından ateşi var gibi geldi ölçtük bariz birşey yok ama çok halsiz yoruldu ikinmaktan iki saatte bir kendi kalkıyor emiyor üst gaz alt gaz çıkıyor tuvaletinin ikisini de yapıyor ama uyanıkken hep ıkınma halinde 25 günlük olduk bugün kafayı yemek üzereyim niye böyle yapıyor gaz olsa çıkarıyor kaka da yapıyor rahatlayamadi bir türlü
Canım gazı var biz doğdu doğalı atlas ıkınıyor

X