2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benimki de uyumuyor ki bak sabahtan beri memede yatırdığım an kalkıyor 🥴 ama bu yağlı süt olayına katılıyorum bir de beslenme de etkiliyor hiç olumsuz düşünme. Benimki 41 günlük ilk ay 1500 gram aldı maşaallah diyim ama bence emzik de etkiliyor kilo alımını
Emzik derken canım ? Ben emzik vermedim ay çok güzel almış maşallahhhhh 🧿 kaç kilo doğdu canım

Denedim mamayı vermemeyi olabildiğince az vermeyi ama aç kalıyor ellerinden halinden mızırdanmasından anlıyorum iki memeyi de boşaltıyor sonra bitince mamaya devam böyle hem mama hem meme olunca güzel kilo aldı çok şeyler yaptım bende hala yapıyorum hastane tipi pompayla da iyice boşaltıyorum memeyi biraz da gelmese de devam ediyorum sağıma ben kabullendiğimden beri daha iyiyim yoksa gerçekten kafa olarak da beden olarakta çok yoruldum panik atağım tuttu bir ara falan ama çok şükür memeyi severek emiyor saldırıyor memeye bu bana yeter 🙏🏻
Kaç kilo aldı canım bizim biraz düşük, her meme sonrası mama mı veriyorsun

Bugün doktora sordum kilo alımı iyiyse geceleri 3 saatte 1 uyandırmana gerek yok uyanmasını bekleyebilirsin dedi bundan sonra ben 5 saate kadar bekleyeceğim uyanmazsa o zaman uyandiririm
Ben korkuyorum canım 3 saati geçiriyorum uyandırıyorum daha doğrusu kendim uyanıyorum memeye tutuyorum uyurken emiyor Max 10 dk sonra da yatırıyorum geri. Salı günü kontrolü var soracağım doktoruna ona göre yol izlerim

Kızlar şimdi emziriyorsunuz 2 saat sonra yine emzirme zamanı göğüsleriniz dolmuş oluyor mu? Benim iyice azaldı,
Benim gün içinde hiç memede doluluk gerginlik olmuyor sadece geceleri, bazen bir memeyi beğenmiyor süt az diye emmiyor hatta diğer memeyle falan idare ediyoruz, her zaman tam doyduğunu da düşünmüyorum ama kilo alımı iyi çişleri iyi diye kendimi telkin ediyorum
Kızlar bebeğim 20 günlük burda bahşedilmişti temiz içerikli d vitamini diye adı neydi onun?

Birde bebeğim durup durup hızlı hızlı nefes alıyor sizinkindede varmi böyle bisey
Ben wellcare kullanıyorum d vitamini, evet hızlı nefes alıp verme bizde de oluyor, ilk 2 ayda dakikada solunum sayısı 60 a kadar normaldir, ek şikayet yoksa

Kızlar benim sağ meme daha büyük sanki ve daha çok süt üretiyor gibi geliyor bana, neden böyle eşitsizlik oldu bilmiyorum, sizde de var mı böyle bisey 😅

Memeler bir süre sonra terbiye oluyor, sertliğine asla takılma bebiş emiyorsa azalmaz aksine artar benim bu 3.bebiş bu sefer hiç sertleşmedi veya ucundan lıkır lıkır akmıyor ama sadece anne sütü gidiyoruz canım o yüzden bezleri takip et ordan anlarsın 😊
Sen de her öğünde bir memeyi mi veriyorsun yoksa her iki memeyi de emdiriyor musun

Ben korkuyorum canım 3 saati geçiriyorum uyandırıyorum daha doğrusu kendim uyanıyorum memeye tutuyorum uyurken emiyor Max 10 dk sonra da yatırıyorum geri. Salı günü kontrolü var soracağım doktoruna ona göre yol izlerim
Altını açmıyor musun canım önce veya sonra

Emzik derken canım ? Ben emzik vermedim ay çok güzel almış maşallahhhhh 🧿 kaç kilo doğdu canım
Yalancı emzik canım, emzik almayınca memede durma süresi artıyo bence. Ama büyük kolaylık ilk iki bebe aldı benim az da olsa ama bu hiç istemedi. 3685 gr doğdu canım 3560 dı kaybettiği kilonun üstüne 5170 çıktı bu ay

Benim de dün öyleydi ama gazdandi yani biliyorum kivrandi saatlerce. İnşallah hastalık geçmemiştir kuzum benim de en korktuğum şey bu oluyor, bol bol emzir. Bizim evde de her gün biri hasta, özellikle abisi sürekli hasta 🥲 geçmesin diye dua ediyorum hep.
Ay hasta olmazlar inşallah canım minicikler içim gidiyor.😣 Bugün daha iyi gibi bakalım dün muhtemelen uykusu başına vurdu değişik haldeydi

• Beğen
Reactions: The
Yalancı emzik canım, emzik almayınca memede durma süresi artıyo bence. Ama büyük kolaylık ilk iki bebe aldı benim az da olsa ama bu hiç istemedi. 3685 gr doğdu canım 3560 dı kaybettiği kilonun üstüne 5170 çıktı bu ay
Canım sadece anne sütü ile şahane almış bir ayda masallahhh göğüslerin yumuşak mı

Kuzum benim bebeğimde dün öyleydi
Doğru dürüst uyumadı, gecede huzurlu uyumadı gözleri kapalı ama kıvranıyor, bence gazı var, inşallah bugün daha iyi olurlar 🤲 43 günlük bugün bebeğim
Sürekli emziriyorum zaten, bir tek meme de huzurlu, bir de babası dizlerine alıp yan yatırıp sırtını ovuyor o Pozisyonda rahat ediyor akşam uykusuna eşim o şekilde yatırdı, biraz da göğsünde uyudu
Bugün Daha iyi olsunlar 🤲
Kıyamam ya çok masumlar, evet sancısıdan uyuyamadı muhtemelen uyuyamayınca da gözler kızarık esne esne devamlı ama dalamadı kuzum benim. Sabah bol bol kaka yaptı arka arkaya 3 kez bezini değiştirdim bir rahatladı. Ondan sanırım uyuyamadı sancısı varmış gerçekten

Arkadaşlar bebeğin uyanmasını mı bekliyor
Bende şuan öyleyim asla uyumuyor :KK43: bittim bende yoruldum çok , uyuyamıyorum resmen sütüm olmuyor
Kuzum sütün üzerine çok düşünüyorsun stres olursun o şekilde. Her koşulda yeteceğini düşün gerçekten süt duygulardan çok etkileniyor. Duymuşsundur şuna üzüldüm sütüm kesildi diyenleri. O yüzden ne koşulda olursam olayım sütüm bebeğime yeter diye düşün.🙏🏻 Bizim bıdık da uykusuz bıraktı beni, şimdi uyuyor dünün acısını çıkarıyor emzirmek için uyandırıyorum sadece. Sancısı olabilir seninkinin de kuzum sabah benimki bir kaka yaptı 3 kere arka arkaya doldurmuş derdi buymuş dedim rahatladı bayıldı resmen

Uyuyorsa değiştirmiyorum ben
Pişik olmadı bazen kızarıyor, krem sürüyorum

Defnenin kızı da tutmadı womi womi

Ocean d vit canım
Bebeklerde oluyor hızlı nefes alma
Ay evet ben de soothie aldım ilk sadece ilk doğduğu gün tuttu beni keşfedince ağzına almadı sonra ışıkta parlayanı aldım tutmadı weebaby tutmadı bakkal emziğini de tutmadı pes ettim 🙈

Canım sadece anne sütü ile şahane almış bir ayda masallahhh göğüslerin yumuşak mı
Valla sana şöyle söyliyim bebek emmeye göğsüme gelmese emzirdiğimi anlamam canım sadece göğüslerim ağırlaşıyor doldukça ama yumuşak. Bir de benim bebe dolmasına da izin vermiyor genelde diyorum ya gündüz kısa kısa uyuyor

X