2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kıyamam kuzum benim bebiş gibi olmuş seninki de muhtemelen sancısı var😣 inşallah çıkarır da rahatlar 🙏🏻 çok yemek süt yapmıyor ki kuzum yani öyle olsa benim hiç sütümün olmaması gerekir çünkü iştahım hiç yok benim ki doğum kilomun da altına düştüm ama sütüm yetiyor. Ben aşırı su içiyorum içim yanıyor resmen hamileyken de öyleydim muhtemelen o süt yapıyor onun dışında rutin yediklerim var yazmıştım zaten onlar da kilo yapacak şeyler değil
Ah kuzum inan psikolojim çöktü süt oldun diye yiyorum, bebeğim doyuyor mu acaba diye kendimden sormaktan yoruldum. Mama vermeyeceğim iki gün bakalım nasıl olacak, bebek tartısı aldım bakalım tartacağım sütüm yetiyor mu anlarım diyorum.

Kızlar. Eve bebek görmeye gelenleri kabul ediyor musunuz ? Oyum halısına ne zaman koyalım bebekleri Fikirleriniz neler ?

Ah kuzum inan psikolojim çöktü süt oldun diye yiyorum, bebeğim doyuyor mu acaba diye kendimden sormaktan yoruldum. Mama vermeyeceğim iki gün bakalım nasıl olacak, bebek tartısı aldım bakalım tartacağım sütüm yetiyor mu anlarım diyorum.
Ben de ilk zamanlar tereddüt ettim yeter mi acaba aç mı diye çişini takip ettim vs biraz stres olmuştum yalan yok ama baktım çişini yapıyor kilo alıyor tamam dedim sonra da yeter yetmez düşünmedim rahatladım. Muhtemelen sen de kilo aldığını görünce rahatlayacaksın ve bu düşüncelerin geride kalacak kuzum 🙏🏻

Balım o psikolojiye bende girdim bebeğim bir mememi emdi emdiği memeyi sağdım ne kadar süt kalacak diye baya boştu memem yumuşaktı bebek emdikten sonra sağdım çok şükür süt çıktı biraz iki saat sonra falan doluyken sağıp ne kadar çıktığına bakabilirsin sağmak bende arttırdı sütü gunde iki litre bestlak damlalı su irmik helvası gerçekten süt yapıyor onu farkettim tahin helvası uyku duş bunları dene bakalım

normal doğum yapan kızlarr dikişlerinizin hepsi.ne zaman düştü? Biz 5 gün sonra 1 aylık oluyoruz ama hala iç kısımda dikişker var elime geliyor. Ayakta kaldığımda da hala ağrı hissediyorum. Normal mi acaba
Benimki eriyen dikişti hiç düşmedi senin de öyle olabilir mi, benimde hala ara ara kegel yaptığımda acı hissi oluyor 41.gün bugün

Kızlar. Eve bebek görmeye gelenleri kabul ediyor musunuz ? Oyum halısına ne zaman koyalım bebekleri Fikirleriniz neler ?
Bizim kırkımız bugün çıktı ve artık kabul ediyorum kuzum ilk misafirlerimiz de bugün geldi eşimin 2 arkadaşı sağ olsunlar kaç km yoldan geldiler bebiş görmeye. Benim arkadaşlarım da haftaya gelecek. Akrabalar için de Haziran gibi mevlid okutacağız onlar da o zaman gelirler

Bizimkide pazartesi 3 tanemi oluyor?
evet canım öyleymiş çoğu kişiden duydum bide aşı takviminde de görünüyor
Canım peki özel birsey yapıyormusun süt için ? Tarif falan
canım hoşaf yapıyorum bir tencere onu gün içinde tüketiyorum ben bütün kuruları karıştırıp yapıyorum bide en önemlisi günde 3 lt su ve mümkün olduğunca uyku tahin pekmezde tüket canım benim yaptıklarım bunlar onun dışında yarınlar yokmuşcasına yemek yemek tatlı yemek yedikten sonra çok pişman oluyorum diyet yapasım var ama işte çocuk daha küçük bahanesine sığınıyorum zayıflamak istiyorum biran önce 🥲

canım hoşaf yapıyorum bir tencere onu gün içinde tüketiyorum ben bütün kuruları karıştırıp yapıyorum bide en önemlisi günde 3 lt su ve mümkün olduğunca uyku tahin pekmezde tüket canım benim yaptıklarım bunlar onun dışında yarınlar yokmuşcasına yemek yemek tatlı yemek yedikten sonra çok pişman oluyorum diyet yapasım var ama işte çocuk daha küçük bahanesine sığınıyorum zayıflamak istiyorum biran önce 🥲
Ben doğumdan sonra çok kilo aldım :KK43: hepsinin yapıyorum canım ama artmıyor benim. Bakalım nereye kadar böyle gidecek. 68 ile doğumda çıktım 36 gün oldu. Şuan 76 kiloyum şaka gibi :KK43:

Ben de ilk zamanlar tereddüt ettim yeter mi acaba aç mı diye çişini takip ettim vs biraz stres olmuştum yalan yok ama baktım çişini yapıyor kilo alıyor tamam dedim sonra da yeter yetmez düşünmedim rahatladım. Muhtemelen sen de kilo aldığını görünce rahatlayacaksın ve bu düşüncelerin geride kalacak kuzum 🙏🏻
İnşallah kuzum, inşallah bakalım bir tartıyla bakacağım mamasız kaç gram alacak günde sonra artık bende takılmayacağım. Günde 25 gram mı alması gerekiyor ama bunu aya vurunca az kilo almış olmuyor mu ?

Ayyy iyice korktum İn şa Allah sorunsuz atlatırız

İnşallah kuzum, inşallah bakalım bir tartıyla bakacağım mamasız kaç gram alacak günde sonra artık bende takılmayacağım. Günde 25 gram mı alması gerekiyor ama bunu aya vurunca az kilo almış olmuyor mu ?
Canım günde 20 gr alsa ayda 600 gr yapar kuzum ve bu da gayet iyi demek 🤗

Kızlar ah kızlaaar 43 günlük olduk eşimle ilişkiye girelim dedik evde prezervatif yoktu doğal yollarla korunalım dedik. 2bucuk yıldır korunmamış kocam bugün de korunmayı unuttu ve olan oldu. Hamile kalmam dimi etrafınızda hiç duydunuz mu böyle olan
Sanmıyorum kuzum genelde 3. ayda kalıyorlar henüz hormonlar vücutta azalmadı bir de yumurtlama gününe denk gelecek de vs olmaz herhalde 🙈

Kizlar kundak yapıyor musunuz , muslinle veya kubdakla falan, yenidoğan kundakli tulum alnistim little gustodan , kundak kısmını istemiyor bı kere mi ne ancak tskabildim , nasıl yapiosunuz bebeleri nize
Doğduğu ilk günden beri kundak yapmaya çalıştım ancak kesinlikle bebek istemiyor, kollar dışarıda kalacak şekilde karından sarıyorum ben, zaten bizim evimiz çok sıcak

Evet hem de çok tatlılar 🥰 benim de 3.bebiş 2 kızım bir oğlum var. Daim olsun inşaallah 🤲🏻

Benim 3 ü de erkek 😂 Allah bağışlasın hepsini 🤲

Kızlar ah kızlaaar 43 günlük olduk eşimle ilişkiye girelim dedik evde prezervatif yoktu doğal yollarla korunalım dedik. 2bucuk yıldır korunmamış kocam bugün de korunmayı unuttu ve olan oldu. Hamile kalmam dimi etrafınızda hiç duydunuz mu böyle olan

Korkutmak gibi olmasın çevremde 2 kişi var 40 ı çıktıktan sonra hamile kalan 🙈

Valla hiç belli olmaz yavrum 🥸

Bide kızlar şimdi benim memede süt akışı hızlı bebişim çabuk yoruluyor emerken. Sağmak da istemiyorum burada okuduklarımdna dolayı. Ne yapabilirim başka bu duruma? Yoruluyro dinlenmesini bekliyorum ama 2 saatte 10 dakika ancak emiyor. Her bezi çişli ve kakalı. Günde 7-8 bezi.buluyor. Acaba süt akışı hızlı olduğumdan mı çabuk doyuyor yoksa yorulduğundan mı emmek istiyor. Dinkense bile almıyor. 10 dakika emmesi yeterli geliyoe mudur? İmkanı yok zorlasam da almıyor ki uyumuyor da uyanık hep. Aç olsa ağlar sanki..
Benimki çabuk doyuyor ama sık sık emiyor canım çiş kaka hep var,kizlar yazmış 20 dk bir meme 20 dk bı meme ,durmuyor kesinlikle okadar uyuyor hemen

X