2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ayy buarada saçını boyatan var mı? ay başı sarışınlıga tekrar geçiş yapiyorumm insallah 😍🥳🥳 saçımı boyaticam artikk bir kendime geleyim yahu 😂
Organik boyalar oluyor hamileyken bile kullanılan ben saçımı boyamıyorum ama kuaför bir arkadaşım var o karısına boyuyordu

Kızlar nazar mı değdirdim kendi kendime bilmiyorum, atak haftasında diye mi yoksa pompayı bıraktım sütü mü azaldı yoksa vitaminleri mi bıraktığım için bilmiyorum ama benim kızımın dünden beri emzirme seansları uzamaya başladı. Sütün azaldığını nasıl anlarız? Seansı uzaması süt azaldı demek oluyor mu? Kızım 20 dakika 20 dakika en fazla 40 dakika emiyordu şimdi neredeyse bir memeyi 1 saat emiyor. Daha önce her iki memeyi emzirmeye çalışıyordum son 1.-2 gündür tek meme tek öğünde veriyorum ondan mı kaynaklı acaba normal mi? 32 günlük bebe.

Ay bir sorum daha vardı çok kritik😅 diyelim ki uykusunda kaka yapıyor duyuyorsunuz bezini değişmek mi lazım yoksa uyanmasın diye beklemek mi lazım? Kızım altını değiştirirken çok bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım vallahi

Ay bir sorum daha vardı çok kritik😅 diyelim ki uykusunda kaka yapıyor duyuyorsunuz bezini değişmek mi lazım yoksa uyanmasın diye beklemek mi lazım? Kızım altını değiştirirken çok bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım vallahi
Ben çişi bekletiyorum dolduğunu fark edene kadar ama kaka yapınca hic bekletmem hareket ettikce tasma riski var koku var ne bileyim rahat edemem 😁

Uyuyorsa uyandirmiyorum gündüz uykusuysa🙈 pişik olacak kadar yatmıyor zaten kaka yapınca 😁 Ama altını açsam kesinlikle uyanır

Uyutamiyorum 😂 dün gece gazlandi mesela tamamen uyandı, gece 3e kadar her yolu denedim. En son malesef gezdirdim öyle uyudu. Hâlbuki ilk çocuğumdan tecrübeliyim, kesinlikle gezdirerek uyutmak istemiyorum diyordum ama mecbur kalıyorum işte bazen 🤷🏻
Çok dogruu ben de meme veriyorum , ama bu sefe rkusma alt değiştirme yine aynı gözleri apaçık oluyor, bi kısır dönguye giriyorum, canım gece alt kaç kere degisiyorsunuz

• Beğen
Reactions: The
Kızlar bebiskolariniza aldığınız güzel elbise tulum modellerinin resmini ve linkini atar mısınız 🤗 önümüzde ki ay nikah var orda giydirmek istiyorum kizçeme ☺️ buarada nikah 18 Mayısta alyanin 16 Mayıs'ta ikinci ay aşıları var ateş yapma riski varya acaba sonraki hafta vurdursam aşıları olur mu biliyor musunuz?
Kuzum çok güzel giyimler varmış dükanlarda bende sipariş ediyordum ama farklı bir giyim görmeyene kadar etmicem görüb alıcam.Pazartesi 2 ay aşısı var bizde nasıl korkuyorum doktor ateş düşürücü yazmış bence erteleme çünkü bize doktor dedi 3 ay aşıları varmış

Şöyle söyliyim ben gaz için hiçbısey yapmıyorum. aşırı gazlıyımdır, mide ve bağırsaklarım gaz doludur. Ve yedıklerıme hiç dıkkat etmem burdakiler bilir. Rezene Çayı falanda içmem. Kafein içerim. Ama 2 çocugumda da gaz sorunu yaşamadım. Bnde çok şaşırıyorum bu duruma. 🙄 Demekki sütten gaz maz geçmiyormuş bebeğe.
Gercekren mi ya, hergun rezene kimyon içiyorum gazi da var benimkinin, çok aşırı derecede olmasada kızarıyor

Bağırıyorsa değiş ama uykusunda kaka yapıyormu yapmıyormu bilemiyorum ben🤭

Arkadaşlar bebeğin uyanmasını mı bekliyor
Yaptırdım canım masaj da yaptım baya gaz da çıkarttı altı da temiz daha ne yapabilirim bilmiyorum gözlerinden uyku akıyor esneyip duruyor ama uykuya derin dalamıyor uyuyamadığı için de durup durup ağlıyor. Şimdi kucağımda emiyor uyuklamaya başladı gibi, bekliyorum bakalım iyice dalsın da pilim bitti pert haldeyim muhtemelen süt alarmına bile uyanamam
Bende şuan öyleyim asla uyumuyor :KK43: bittim bende yoruldum çok , uyuyamıyorum resmen sütüm olmuyor

Gece uykusuysa değişirim, gündüzse zaten pişik yapıcak kadar uzun uyumuyor bekler ama benimki hep uyanıkken yapıyor ya altı açıkken ya da emzirirken 😅

Bizim bebe de dün çok zor uyudu sürekli uyanıp memede kalmak istedi, hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız hepimiz sıçrama dönemi olabilir demek ki yeni güncellemeler geliyor bebelere. Bizim ki bu ara elini keşfetti cok cok emiyor beşikte 🤭

Bncede iyi ki sezeryan olmuşuz bnde çabuk toparladım cnm çok şukur🤲sezeryandan korkanları inan hiç anlamıyorum
Benim de düşündüğüm kadar kotu değilmiş ya çok şükür zaten okadar çok bebeği dusunuosun ki , ilk günden rmzirdim 2. Gün kucağımda gezdirdim , çok şükür gaz lavabo işi ilk gunden oldu, 3gun sarılık denilince 2 gün hastanede eşimle baktık ama o korkuyordu herseyini kendim yaptım , ha yine de yaoarkrn ağrı oluyordu uzun süre syakya durulmuyor ama eşimle ve annemle hallettik çok şükür

yaaa deniyim canım, philipsi de çok övdülerde ben kızıma pek güvenemedim o yüzden ya tutmazsa diye almadım ama alcam böyle olmuyo çünkü, tutması lazım beni emzik yaptı🫠🙃
Philips avent soothee emzik kullanıyoruz çok memnunum ilk denemede tuttu şükür ilk kızımda 11 tane emzik almstm tutmaması ama bu sanki kullandığımız emzikten almamıştı cnku çok sonradan görmüştüm duymuştum 2.kizimda direk philips avent aldım hemencecik aldı bu emzigi almayan duymadım şuana kadar

Her şekli zor doğumun ya çok haklısın cidden ben şimdi ikinciye korkuyorum aynı şekilde doğuramam diye 🤣🤣 bakmayı büyütmeyi geçtim 🤣🤣 ama bence rabbim bana acıdı bu kız yalnız kalacak en iyisini nasip edeyim dedi bence ben dikişli olsaydım yada sezaryen olsaydım telef olmuştum eminim
Yalnızlar icin sezeryan zor olur gerçekten en azından bı hafta geçse tamamdir, ben açıkçası herşeyden önce moral motivasyon için hep yanımda biri olsun istedim 3 Hafta boş kalmadim çok şükür, insan farklı konulardan konuşmak kafasını dağıtmak istiyor slinge koyup çıkmak da iyi geldi bana

ben de sezeryan tercih ettim ama çevremdeki hiçbir doktora normal doğumu tavsiye etmedi tercih eden arkadaşlarımıza helal olsun ben özellikle normal doğumun anne ve bebek için risklerinden çok endişe ediyordum çok şükür hepsi sağ salim doğurdu 🧿o nedenle şuan yazabilirim ama normaldenanne bebek ölümleri sakat kalmalar vs oluyor kayıp ihtimali yüksek kader de olsa
Canım, benim doktorum üstten basiklik var son çıkışta takılabilir dedi,bide tüp bebek bizim biricigimiz dedi tehlikeye atmayalım son dakika sezeryana cevirmeyelim, hiç açılma ve sancı da çıkmayınca denemedik , 3 4 cm açılman olsa suni ile başlardık belki dedi ama çok uzun surer çok yorulursun dedi sonrasında bebek bakımı için gücün olsun dedi 🙏

X