2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Philips avent soothee emzik kullanıyoruz çok memnunum ilk denemede tuttu şükür ilk kızımda 11 tane emzik almstm tutmaması ama bu sanki kullandığımız emzikten almamıştı cnku çok sonradan görmüştüm duymuştum 2.kizimda direk philips avent aldım hemencecik aldı bu emzigi almayan duymadım şuana kadar
Bir ilk olarak kızımı gösterebilirsin artık 😂

Kuzum çok güzel giyimler varmış dükanlarda bende sipariş ediyordum ama farklı bir giyim görmeyene kadar etmicem görüb alıcam.Pazartesi 2 ay aşısı var bizde nasıl korkuyorum doktor ateş düşürücü yazmış bence erteleme çünkü bize doktor dedi 3 ay aşıları varmış
Kuzum evlenen kişi eşime 17-18 yaşlarında yanıkmış resmen kocamın peşinde koşmuş kocamda buna hiç yüz vermemiş 🤬 şimdide gitmis kocamın çocukluk arkadaşı ile evleniyor adam kalmadı sanki🤬 gitmek zorundayız çünkü çocuk bizim herseyimize katıldı kocamı tek göndermek istemiyorum aşı yan etki yaparsa gidemem ondan dedim ertelesem olur mu diye 😅

Kızlar bebiskolariniza aldığınız güzel elbise tulum modellerinin resmini ve linkini atar mısınız 🤗 önümüzde ki ay nikah var orda giydirmek istiyorum kizçeme ☺️ buarada nikah 18 Mayısta alyanin 16 Mayıs'ta ikinci ay aşıları var ateş yapma riski varya acaba sonraki hafta vurdursam aşıları olur mu biliyor musunuz?
Canım aşı yaparsa o gün ateş yapar zaten yani 16 sında yapsa bile uzun sürmez merak etme bazılarına hiç ateş bile yapmıyor

Kızlar bebeğim 20 günlük burda bahşedilmişti temiz içerikli d vitamini diye adı neydi onun?

Birde bebeğim durup durup hızlı hızlı nefes alıyor sizinkindede varmi böyle bisey

Kızlar şimdi emziriyorsunuz 2 saat sonra yine emzirme zamanı göğüsleriniz dolmuş oluyor mu? Benim iyice azaldı,
Memeler bir süre sonra terbiye oluyor, sertliğine asla takılma bebiş emiyorsa azalmaz aksine artar benim bu 3.bebiş bu sefer hiç sertleşmedi veya ucundan lıkır lıkır akmıyor ama sadece anne sütü gidiyoruz canım o yüzden bezleri takip et ordan anlarsın 😊

Memeler bir süre sonra terbiye oluyor, sertliğine asla takılma bebiş emiyorsa azalmaz aksine artar benim bu 3.bebiş bu sefer hiç sertleşmedi veya ucundan lıkır lıkır akmıyor ama sadece anne sütü gidiyoruz canım o yüzden bezleri takip et ordan anlarsın 😊
Canım bezleri çişli ama bana doymuyor gibi geliyor, uyumuyor çünkü. Benim ilk bebeğim hiç sertleşme olmuyor bende süt yok sanıyorum. Hemşire gecen Salı bana yumuşak göğüste yağlı süt vardır on süt azdır dedi ama ben neden bu düşünceden kurtulamıyorum anlamış değilim. Peki mamasız kaç kilo aldınız, bebeğiniz ne kadarlık

Canım bezleri çişli ama bana doymuyor gibi geliyor, uyumuyor çünkü. Benim ilk bebeğim hiç sertleşme olmuyor bende süt yok sanıyorum. Hemşire gecen Salı bana yumuşak göğüste yağlı süt vardır on süt azdır dedi ama ben neden bu düşünceden kurtulamıyorum anlamış değilim. Peki mamasız kaç kilo aldınız, bebeğiniz ne kadarlık
Benimki de uyumuyor ki bak sabahtan beri memede yatırdığım an kalkıyor 🥴 ama bu yağlı süt olayına katılıyorum bir de beslenme de etkiliyor hiç olumsuz düşünme. Benimki 41 günlük ilk ay 1500 gram aldı maşaallah diyim ama bence emzik de etkiliyor kilo alımını

İlk hafta eds yaptım az mama takviye ettim bak onun faydası da çok oldu memeye düşmesinde gerçi şu an fenalardayım çünkü memede uyuyor resmen

Ay bir sorum daha vardı çok kritik😅 diyelim ki uykusunda kaka yapıyor duyuyorsunuz bezini değişmek mi lazım yoksa uyanmasın diye beklemek mi lazım? Kızım altını değiştirirken çok bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım vallahi
Uyuyorsa değiştirmiyorum ben
Pişik olmadı bazen kızarıyor, krem sürüyorum

Bir ilk olarak kızımı gösterebilirsin artık 😂

Defnenin kızı da tutmadı womi womi

Kızlar bebeğim 20 günlük burda bahşedilmişti temiz içerikli d vitamini diye adı neydi onun?

Birde bebeğim durup durup hızlı hızlı nefes alıyor sizinkindede varmi böyle bisey

Ocean d vit canım
Bebeklerde oluyor hızlı nefes alma

Canım emzirmende doymuyor mu kilo alımı nasıl kaç günlüksünüz, ya bende öyleyim sürekli bir emzirme, sürekli kür hazırla halindeydim kendime sürekli ne yesem sütüm artar diyorum doğum yaptım verdiğim kiloları geri aldım, daha yapamıyorum birsey ciddi anlamda çok yoruldum.
Denedim mamayı vermemeyi olabildiğince az vermeyi ama aç kalıyor ellerinden halinden mızırdanmasından anlıyorum iki memeyi de boşaltıyor sonra bitince mamaya devam böyle hem mama hem meme olunca güzel kilo aldı çok şeyler yaptım bende hala yapıyorum hastane tipi pompayla da iyice boşaltıyorum memeyi biraz da gelmese de devam ediyorum sağıma ben kabullendiğimden beri daha iyiyim yoksa gerçekten kafa olarak da beden olarakta çok yoruldum panik atağım tuttu bir ara falan ama çok şükür memeyi severek emiyor saldırıyor memeye bu bana yeter 🙏🏻

Kuzum evlenen kişi eşime 17-18 yaşlarında yanıkmış resmen kocamın peşinde koşmuş kocamda buna hiç yüz vermemiş 🤬 şimdide gitmis kocamın çocukluk arkadaşı ile evleniyor adam kalmadı sanki🤬 gitmek zorundayız çünkü çocuk bizim herseyimize katıldı kocamı tek göndermek istemiyorum aşı yan etki yaparsa gidemem ondan dedim ertelesem olur mu diye 😅
Ayyyy anladım kuzum en güzeli gitmemek ama diyorsun her şeyinize gelmiş o zaman gitmek zorundasın kaç gün ertelicen gidesi olsan?

X