2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kuzum benim kızım 35 günlük oldu bugün. 18 gündür sadece 5 defa kaka yaptı. Doktor fitil vermişti . Bu 5 kakanın 5 ini fitille yaptı😔 bu zeytin yağı kulak çubuğunu dene diye doktor bana kendisi dedi fitilden önce onu dene diye.yani yanlış bişey değil yaptığın bazı doktorlar kendisi öneriyor. Ben yaptım bikaç kere kızım kaka yapamadı zeytinyğıyla. Ben mi beceremedim anlamadım. Çok az içine de sokar gibi yaptım yine olmadı . Çok zorluyor bu kaka işi kızımı. Resmen acı çekiyor uykuda bile ıkınıp duruyor yapamıyor. Son çare fitil koyuyorum ona da alışacak diye korkuyorum.
Canım aslında kulak çubuğu o pamuklu kısmı zeytin yağına sürdüm önce sonra popo deliğine pamuk kısmını soktum soktuğum gibi popo deliği rahatladı sonra sağ sol çubuğu çevirmemle kakanın fışkırması bir oldu saniyesinde bi oh çektim bebekte o an ıkındı zaten bütün içini boşalttı. Sen nasıl yaptın olmadı?
Dr sana zeytin yağı içir dedi mi bana içir dedi bakayım öyle yapacak mı, mamasına da bir çay kaşığı katabilirsin ama direk ağızdan vermek daha etkili direk bağırsağa gider kıvamını rahatlatır dedi. Şuan zeytin yağı içip kolay gaz çıkarıyorlar ona bile rahatlıyorum onlar da gaz çıkardıkça rahatlıyor kabızlıktan gaz bile çıkaramıyorlardı probiyotik vermeme rağmen düşün felaketi dün halleri. Şeninde zor durumun o halde görmek sürekli bebeği insanı yoruyor ben oturup ağladım onlar dün ağladıkça nasıl onlara yardım ederim diye ama fitille de yapılıyormuş son çare zaten hastaneye gitsek fitil ve lavman olacaktı eşimin dediği gibi uyarmak fitil lavman hepsi aynı kapıya çıkıyor alışkanlık kısmını hiç bilmiyorum ebe sağlık ocağı bana alışkanlık yaparak kendi kaşlarını kullansınlar yapma dedi ama doktorların bir bildiği vardır yani acı çekiyor böyle acı çekip makat çatlağı olan bebekler oluyormuş okunmaktan o daha tehlikeli yani ay bilmiyorum karışık işler bebekler rahatlasın diye çaresiz her yolu deniyoruz biz anneler stres içinde kuzum

Birde kızlar ben oğluşumun tırnaklarıni zor tutuyordum izin vermiyordu bu gün şarkı açtım öyle aldım hiç kıpırdamadı😅
Of bende öyle deniyim eskiden sabit dururlardı şimdi eller kollar durmuyor haliyle ben sabit tutunca ağlıyorlar törpüle yapıyorum törpüde elektrikli ses çıkarıyor iyice ben de tutunca korkuyorlar sanırım Bu aralar işim zor kafasını boydan boya çizmiş yan yana yatınca bşrbirlerini çiziyorlar müziği deniyim bi

Ay yengem çocukların uyku düzenini sordu anlattım ay çok iyiymiş dedi bende evet falan diyince baktı bayramda onalrdaydık saat 8 oldu mu bizimkiler derin uykuya daldı direk 🧿 saatlerine alıştılar yani normal olarak uyudular. O da anlat nasıl yaptın falan konuştuk en son demez mi ayy çok sevinme hemen o değişir daha çok pes edersin bir yerde ben ikizlere hiç yapamadım dedi ay hasetinden ortadan ikiye çatlasa daha iyiydi.. bende dedim huyları değişirse düzeni değiştirir yine vide bi düzen bulur devam ederim ben dedim. Çoçuk bu her ay değişecek Tabiki dişiydi ek gıdasıydı ayak uydurucaz hayat bu ömür boyu ayak uydururuz dedim gıcık mı ne

Popoyu kuru tut havalandır bol bol canım geçiyor
Nasıl havalandıracağım canım ya bizimki habire ya cıs ya kaka yapıyor ne zamana geçer? Bebek organik zeytinyagi var biliyor musun Trendyol'da var aratırsan belki onu içerse bebekler daha iyi olur

Nasıl havalandıracağım canım ya bizimki habire ya cıs ya kaka yapıyor ne zamana geçer? Bebek organik zeytinyagi var biliyor musun Trendyol'da var aratırsan belki onu içerse bebekler daha iyi olur
Canım beslemeden önce aç altını o zaman daha az olasılık altına yapması karnı tokken yapar çiş. Aa onu bilmiyordum canım bir bakayım sağol. Gerçi evdeki Balıkesir’den doğal sıkım yazlıktan geldikçe alıyoruz onu kullandım

Of bende öyle deniyim eskiden sabit dururlardı şimdi eller kollar durmuyor haliyle ben sabit tutunca ağlıyorlar törpüle yapıyorum törpüde elektrikli ses çıkarıyor iyice ben de tutunca korkuyorlar sanırım Bu aralar işim zor kafasını boydan boya çizmiş yan yana yatınca bşrbirlerini çiziyorlar müziği deniyim bi
Benimkide kafasını göz kapağını çizmiş hiç sevmem bebeklerde tırnak olunca sanki bakımsız gibi bana geliyor ama ne edeyim ne yaptım izin vermiyordu en son çocuk şarkısını denedim zaten hep dinletiyordum sevmiş demekki🤭sende dene

ben hep havalandırıyorum olsun çiş :) zaten erkek annesi olmak çiş banyosu demek 🤣aç havalandır bisey olmaz kokmuyor bile idrarları daha

ben hep havalandırıyorum olsun çiş :) zaten erkek annesi olmak çiş banyosu demek 🤣aç havalandır bisey olmaz kokmuyor bile idrarları daha
Bağırmıyor mu seninki benim masaya yaptığı anda kıyameti koparmaya başlıyor o yüzden ben de aceleyle yapabildigim kadar çabuk yapıp kapatıyorum altını

Bağırmıyor mu seninki benim masaya yaptığı anda kıyameti koparmaya başlıyor o yüzden ben de aceleyle yapabildigim kadar çabuk yapıp kapatıyorum altını
yok bayılıyor altının açılmasına ama yatakta koltukta vs değiştiriyorum belki masayı sevmemiştir her yıkamadan sonra kremleme bence iyice havasız kalır yıkadıktan sonra altını kendi havlusuyla tut biraz havalarda ısındı canım

benimde aynı kesi flaan var daha iyileşmedi, kanamam hala coşup duruyor bi bitemedi🙄 9 gün sonra 1 aylık, zmaan cabuk geciyor aslında 3.aydan sonra beslenme konusunda biraz olsun rahatlarız
Düşmedi mi dikişler daha normalde artık azalması lazım kanama. 40ları çıkınca da biraz olsun rahatlıcaz artık gün içinde uyuyamıyorum aslında o uyurken bende kestirsem iyi olcakda kendime vakit ayırıyorum yapamıyorum😁

AA sen kapalı mıydın kizz ben seni açık sanıyordum nedense 😂 maşallah boya posa bak 🧿😍 yaaa o minnosu yerim nasıl slinge yerlesmiss datluu 😍😍 oyy kuzum gerçekten çok zor senin için benim ki yine 6 yaşında daha kontrollü yolda giderken ona rağmen annem yada kv yanımda olmadan kesinlikle dışarı adım atmıyorum bende dedim ya yolun yarısını bebek arabasıyla gidiyorum bi ağlamaya başlıyor hop kucağa bugün parkta bastı yaygarayi oturdum bankta emzirdim örtüyle sustu koştur koştur eve gittim 😂 yani sen çok doğru karar vermişsin kuzum

• Beğen
Reactions: The
X