2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kuzum benimki 4 kilo yeni olarken ben 2 numaraya gectim çünkü sızma oluyordu ve çok kızarıyordu sen gec 2 numaraya
Ya ben de 2 ye geçtim de baby turconun 2 si de küçük gibi geldi molfixin daha büyüktü normal mi öyle olması, markadan markaya değişir mi

Valla bende tek meme veriyorum ağlamıyorsa uyuduysa bide şeye dikkat ediyorum ağzından akan sütün rengine bakıyorum son süte ulaştıysa biliyorum ki doydu emmek isterse gazdan emmek istiyor o zaman vermiyorum bi süre sonra uyuyo tekrar
Son sütün rengi nasıl oluyor ki canım?

Canım ben en baştan beri tek meme emziriyorum. Böylece yağlı süte garanti ulaşmış oluyor. Örnek veriyorum saat 10da sağ mememi emiyor 10buçukta mememi bırakıyor. 2 saat sonra sol mememi veriyorum. Böylece diğer memeye geçene kadar sürede hem süt doluyor göğsüm iyice hem de tek memeyi tek emmede boşaltmış oluyor
Tamam canım çok çok teşekkürler 🙏🏻🙏🏻 Thompson method diye bi almıştım onda anlatılan diyor ki ilk bir memeyi emzirir sonra diğerine geç ikinci emzirmede bıraktığım memeden devam et ben de öyle yapmaya çalışıyordum ama çocuğu uyandırıp öbür memeye geçirmek zor geldi iyi ki sormuşum teşekkürler

Caaanim güzel anneler günaydın, yenidoğan bebenizle dışarıya cikiyormusunuz ,nasıl çıktınız , birde gece 22 23 derece de nasıl giyindiriyorsunuz rica etsem bı fikir verseniz🥰, bunlarda hala emin olamiyorum yaptiklarimdan
Canım biz çıkardık durabildiği kadar dışarıda özellikle arabada gezsin güneş görsün diye tırnaklarında törpüle kısalttım iki haftalıkken şimdi dördüncü haftadayız

Tamam canım çok çok teşekkürler 🙏🏻🙏🏻 Thompson method diye bi almıştım onda anlatılan diyor ki ilk bir memeyi emzirir sonra diğerine geç ikinci emzirmede bıraktığım memeden devam et ben de öyle yapmaya çalışıyordum ama çocuğu uyandırıp öbür memeye geçirmek zor geldi iyi ki sormuşum teşekkürler
Ay o yöntemi bilmiyorum ama bilsem de uygulayamazmışım ben de 🙈 en iyisi yorulana kadar tek meme sonraki emzirmede diğer meme oldu bitti yoksa başa çıkamazdım ben, memekolik bebem olduğu için süreyle verme vs asla uymam mümkün değil 😅

Kuzum ben uyandıracak sertlikte vurmuyorum valla. Dik tutuyorum bazen kendisi öyle dururken çıkarıyor bazen sadece ovaliyorum ya da çok minik vuruyorum. Hele ki gece uyandırmamaya çalışıyorum. Bazen hiç çıkarmadan yatırdığım da oluyor 🙈
Aynen ben de gece ozellikle hafif diklestirip yatırıyorum kaç saatte bı uyanıyor canım , ben uyandıracak kadar yapıyorum galiba ya 🥴

Bende onu bekliyorum benim 30 nisan görünüyor rapor bitiş tarihi 857 tl de çok erken yattı bana

Ayıptır sorması nekadar yattı canım söylemek istrrsen tabi

Benim belim bir süre kitli kalıyor eğildiğimde çok canım sıkılıyor bu duruma
Cnm doğum parası doğundan önce kaç gunluk sigortan varsa ona göre değişiyor, en az 90 gün olması grek benim 90 küsür gün aahhaa😁 5.000 tl para aldım, 857 tl yi beklıyorum🤭

Aynen ben de gece ozellikle hafif diklestirip yatırıyorum kaç saatte bı uyanıyor canım , ben uyandıracak kadar yapıyorum galiba ya 🥴
2 saatte bir uyanıyor benimki 🥲 diyorum ya ben bazen hiç çıkarmıyorum bile uyanacak gibiyse.

Cnm o tarihler ne öyle, oğlunda almışmıydın sen. Emzirme parası yazmıcan, işgörmezlik yazıcan.
Kuzum ilk ikisi oğlumda aldığım para 2017 de sonra pandemide çalışırken almıştım en alttaki de alyada yatacak para olmalı ama 1969 yazıyor anlamadım bende. Emzirme yazdım 4a4b işgöremezlik diye çıktı ona tıklayıp baktım bu çıktı zaten kuzum.

X