2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Sahanesin. Canım 17 günlük olduk ilk bı hafta hastane gidiş geliş oldu sonra çıkmadım çok cikasimda var ama bı anda usuturmuyum diye de çekiniyorum , bende öyle giydiriyorum nerdeyse elleri soğuk oluyor jollarida biraz oyuzden bilemedim
Canım bizimkiler 2 ayı geçti hala elleri soğuk her gün doktor önemli olma göğüs ve ensesi sırtı dedi terlemesin teri üstünde soğumasın oralar sıcak kalsın dedi ben bu havalarda üstlerine dışarı çıkarken ekstra tek kat müslin örtü alıyorum o kadar bebek arabasında duruyorlar kucağıma alacaksam müslime sarıp kucağıma alıyorum

Kızlar bugün ilk kez kızlarla tek dışarı çıktım arabayla eşimin yanına şirkete gittik 2 saate geri geldik çok şükür sorunsuz gittik geldik besleyip çıktım direk evden bir sonraki beslenme saati gelemden 2 saate geri döndüm 🤣 aslında 1 saat daha kalsam eşimle dönerdim de acıkırlardı kıyamadım 🤣 🧿 artık cesaretlendim arada çıkarım böyle parka sitede park var oraya giderim güneş görsünler temiz hava

Hee anladım şaseye bağlı değil adaptöre takılıyor onu diyorsun yok kiz nolcak bütün travel arabalar öyle hiç bişey olduğunu duymadım 😅
Kız benım kafa yanmıs ya cocuk kucagımda değil kendı kendıme kıyafet alırken pış pış çekip sallanıyordum eşim gördü çişin mı var dıo yoo dedım nıye sallanıom ozmn dıo 🤣🤣 benım evdekı araba 11.6 kıloymıs sımdı netten arattım sendeki arabada nette 9.2 dıo dolayısıyla oda ağır kalıyor hanı yenı araba aldıgıma değmez en iyisi benim aldıgım kabın boy kalsın 7.4 kılo o kuş gibi gelır bana 😅 kocam en azından ee evdekiyle aynı ağırlıkta arabayı bosuna nıye aldın demesin bari 😅

Kız benım kafa yanmıs ya cocuk kucagımda değil kendı kendıme kıyafet alırken pış pış çekip sallanıyordum eşim gördü çişin mı var dıo yoo dedım nıye sallanıom ozmn dıo 🤣🤣 benım evdekı araba 11.6 kıloymıs sımdı netten arattım sendeki arabada nette 9.2 dıo dolayısıyla oda ağır kalıyor hanı yenı araba aldıgıma değmez en iyisi benim aldıgım kabın boy kalsın 7.4 kılo o kuş gibi gelır bana 😅 kocam en azından ee evdekiyle aynı ağırlıkta arabayı bosuna nıye aldın demesin bari 😅
Hahah hepimizin kafa yandı bacım tek değilsin 😂😂 bende evdeki kabin model aynısını almis olmayim diye travel aldım 😂 benim alma sebebim bana donmesiydi yoksa evdeki 7 kg arabaydı seninde tam tersi alma sebebin hafif istemen hayırlı olsun kuzum güle güle kullanın ❤️

Kızlar bugün ilk kez kızlarla tek dışarı çıktım arabayla eşimin yanına şirkete gittik 2 saate geri geldik çok şükür sorunsuz gittik geldik besleyip çıktım direk evden bir sonraki beslenme saati gelemden 2 saate geri döndüm 🤣 aslında 1 saat daha kalsam eşimle dönerdim de acıkırlardı kıyamadım 🤣 🧿 artık cesaretlendim arada çıkarım böyle parka sitede park var oraya giderim güneş görsünler temiz hava
Kuzum çok iyi yapmışsın ay ne güzel araba sürmeyi biliyorsun ben 30 yaşı deviricem hala ehliyetim yok 😅 bide site içi oturmak en güzeli ya benim evin yokuşunu biliyorsun resmini atmıştım valla canıma okuyor bebek arabasıyla tek başıma dışarı çıkmam imkansız mesela Eylül'de oğlan okula başlayacak ne yapicam bilmiyorum 😥

Canım bizimkiler 2 ayı geçti hala elleri soğuk her gün doktor önemli olma göğüs ve ensesi sırtı dedi terlemesin teri üstünde soğumasın oralar sıcak kalsın dedi ben bu havalarda üstlerine dışarı çıkarken ekstra tek kat müslin örtü alıyorum o kadar bebek arabasında duruyorlar kucağıma alacaksam müslime sarıp kucağıma alıyorum
Doğru aslında ama soğuk görünce de insan bı şüpheye dusuyor ya,🤷

Hahah hepimizin kafa yandı bacım tek değilsin 😂😂 bende evdeki kabin model aynısını almis olmayim diye travel aldım 😂 benim alma sebebim bana donmesiydi yoksa evdeki 7 kg arabaydı seninde tam tersi alma sebebin hafif istemen hayırlı olsun kuzum güle güle kullanın ❤️
Ikı bebeyle agır araba zor oluyor kuzum hem onu ıdare et hem ona bak, özellikle caddede fln bizim bura cok işlek parka fln gıderken vs o yuzden hafıf bışı arıyordm

🤣 bende geçen gün eşim bebege bakiyordu açikmiş beni uyandirdi. Ben bebegin yanina gittim sonra yataga gelip diğer bebek nerde diye korkarak yastiğin altina bakiyorum yastigin altinda kaldi sandim. Eşim kac gündür güldu hangi bebegi ariyordun diye 🤣

Kizlar bebekleri yikarken saçina şampuanla mi yıkiyorsnz

yüksek canım maalesef neden böyle oldu anlamadım hep 15 lerde kendimi de yorgun mutsuz hissetmeye başladım lohusa depresyonuna giriyorum galiba bebeğimi çok seviyorum ama birileri alsın kucağına istiyorum ben balkonda oturmak istiyorum genelde manasını başkası versin bezini başlası değiştirsin istiyorum şimdiye kadar hep ben yaptım yorulmuşum gibi hissediyorum eşime de sinir olmaya başladım ev küçük gelmeye başladı bir anda oldu sen sevmiyor mısun diyor yardım istemek ayıp değil diyorum çevremdekilerin hep yardımcı ablası var hep ben bakayım dedim ama şimdi birini bulmak istiyorum sürekli bu da normal aslında ama ben yapmayacak mıyım die de vijdan azabı cekiyorum ama çok ağlıyır bazen abla alır bahcede gezdirir tek basıma kala kalıyırım bazen pis pıs diyorum o ağlarken ama aynı anda duygularım sanki çekiliyor ruhsuz bir insana dönüyorum dün eşimle baya kavga ettik bebek ilk defa ağlamadı sanki anladı sigara içtim bir kaç tane vijdan azabı cektim
Ahh kuzum belki stresten yükseliyor tansiyonun, olabilir canım ilk bebek sahibi olanlarda daha çok oluyor, benimde ilk bebeğimde yaklaşık 2 ay çok mutsuzdum, anne gibi hissetmiyordum kendimi, çoğu şeyiyle eşim ilgilendi, sonra geçiyor, eğer kendini çok çok kötü hissedersen terapi destek alabilirsin, şimdi ilk bebeğim gibi olsam ben destek alırdım, sana diyeceğim şu evet zor bir süreç hem hem bebek için alışma evresi, biraz sancılı olabilir ama geçiyor inan ki geçiyor hatta o minik halleri çol özlenip bir bebek daha yapılıyor 😬
Çalışan çalışmayan fark etmiyor mu
Çalışmayana da veriyorlar canım
Neden öyle dedin hiç memeden çıkmaz diye canım, acaba benimki o yüzden mi bırakmak istemiyor memeyi? 🙈
Kuzum yanlış ifade etmiş olabilirim, benimki zaten meme bağımlısı bir bebek, sık emiyor o yöntemi denersem memeden hiç inmeyecek, bebeğin işine gelir 😂
Cnm doğum parası doğundan önce kaç gunluk sigortan varsa ona göre değişiyor, en az 90 gün olması grek benim 90 küsür gün aahhaa😁 5.000 tl para aldım, 857 tl yi beklıyorum🤭
O yüzden bana da muhasebeci günleri hesaplamam lazım demiş 😬 benim günlerim fazla, sende güle güle harca paranı canım, bereketli olsun🥰
Kuzum çok iyi yapmışsın ay ne güzel araba sürmeyi biliyorsun ben 30 yaşı deviricem hala ehliyetim yok 😅 bide site içi oturmak en güzeli ya benim evin yokuşunu biliyorsun resmini atmıştım valla canıma okuyor bebek arabasıyla tek başıma dışarı çıkmam imkansız mesela Eylül'de oğlan okula başlayacak ne yapicam bilmiyorum 😥
Oyy zor kuzum, okul uzak mı
Eylüle bebe de büyür, Allah kolaylık versin şimdiden

Eklentiler

• Screenshot_20240411_222102_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    Screenshot_20240411_222102_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 22
Ya ben de 2 ye geçtim de baby turconun 2 si de küçük gibi geldi molfixin daha büyüktü normal mi öyle olması, markadan markaya değişir mi
Değişir diyorlar mesela ben sleepy şimdi kullanıyorum onun 1 numarası çok küçük ondan 2 aldım bitiyor artık Molfix aldım 2 numara onu denemek istiyorum sleepy malesef sızdırıyor ve kızartı oluyor

Ay evet kuzu senin bayır maşallah orası çok zorlar ya nasıl yapıcan okul vakti düşündün mü :/
Hamilelikte hiç araba sürmedim doktor yasaklamıştı tüp bebek olunca bir de eşim geçen bi baktı nasıl sürüyorum tekrar verdi arabayı sağolsun 🤣
Kız ben dışarı çıkmasam bu bebelerle her gün evde bir şeyler yapmak zor oyun bir yere kadar karın üstü egzersiz max 30 dk oyalıyor yani bütün günü şuan oyundan çok anlamadıkları için oyunla geçiremiyorum şu matı aldım piyanolu mat aldım bir de oyun halısı aldık yazın yere koyarım salona balkona diye düşündüm balkonu cam yaptırıp kapattırıcam bu hafta bakalım pazartesi olsun camcı bulduk gelip ölçüp fiyat konuşacağız uyguna gelirse balkonu kapattırırım en azından yazın rahat rahat balkonda vakit geçer diye düşündüm evde havasız kalıyorlar temiz hava alsınlar yazın güneşte dışarı çıkılmaz anca akşam serinliğine çıkılır bari gündüz balkonda keyif yaparız dedim oyun oynatırım falan

Doğru aslında ama soğuk görünce de insan bı şüpheye dusuyor ya,🤷
Evet benim eşimde aynı böyle diyor o örtüyor ben ısrarla açıyorum çünkü güneş alsınlar diye çıkarıyoruz o her taraflarını kapatıyor ben elleri ve yüzlerini 15 dk güneşe tutuyorum zorla eşim sürekli örtüyor örttüğün yerler hep İsilik oluyor çocukların her hafta aynı döngü kalın battaniye örtüyor gerek yok bence müslin yeter bir de ona göre giydiriyorum zaten içine kısakolu üstüne tulum patikli ayaklarına çorap bir de müsline sarıyorum ee zaten bebek arabasında yatıyorlar her yerinden rğzgarı kesiyor önden de tentesini en aşağı kadar kapatıyoruz içeri sadece hava girecek kadar alan kalıyor sıcacık yatıyorlar

Kızlar okuyorumda adet olanınız var şimdi erken olmakmı iyi yoksa geçmi yarın 50 gün oluyor benim ama henüz olmadım olmam gerekiyormu 🤔
Hangisi iyi bilmiyorum ama ben 1.ayımda oldum regl ve 40ımda doktora kontrole gittiğimde rahim ve yumurtalar kendini toparlamış yani yeniden hamile kalabilirsin demişti 🤔
Hiç bu mamayı duymamıştım peki alerji testi yaptırdın mı canım
Yok yaptırmadım canım ama benim diyetim ve kullandığım mamadan sonra hem kakasından kan gelmiyor artık hemde yüzü iyileşti hiçbir şey kalmadı yüzünde

X