2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Canım baya dünden beri araştırıyorum, hipp te kabız sorunu çok oluyormuş.
Ben de hipp kullandım canım bizde öyle bir sorun olmadı güzel yaptı kakasını hep bence bebekten bebeğe değişiyor bu mama meselesi. Her bebeğin bağırsak sistemi farklı kimi kolay sindiriyor kimi zor kimi gazlı kimi ne yesen gazsız oluyor o yüzden mamayı bebeğe göre denemek gerekiyor kimine iyi gelen kimine kötü geliyor diye düşünüyorum

Kuzum ıslak mendil kullanmıyorum ama yine pişik olduk hatta mantar bile dedi doktor gerçi mantar olduğuna inanmıyorum şimdi sadece ufak kızarıklık kalmış o da bazen tam geçiyor ve ya yeniden kızarıyor ben bezden olduğunu düşünüyorum bu kadar ıslak mendil stok yapmışım hepsi duruyor

Oyy kıyamam kuzucuğa canım inşallah kısa sürede tamamen geçer. Bizim ıslak mendili bırakınca suyla silip arkasına kuru bezle kurulayıp sudocrem sürünce geçti canım demek ki sizinkinin sebebi bezmiş. Bizim öyle böyle değildi pişiği içim gidiyordu o soyulmuş derileri görünce. Biz ilk sleepy kullandık o zaman pişik oldu ama ıslak mendili bırakınca dediğim yöntemi uygulayınca aynı bezi kullanmamıza rağmen iyileşti. Şimdi bezi değiştirdim ama memnun kalmadım sebebi pişik değil çok taşırıyordu hep kıyafetine bulaşıyordu çişi kakası. Şimdi molfixe geçtim de rahatladım o taşırmıyor. Konudan konuya geçtim.

Ben telefon tutacağı gibi bişey aldım sehpanın üzerine koyup telefondan bişeyler izliyorum çocuğun dibinde olmuyor ama bazen de elimde oluyor gözüne ekran ışığı gelmesin diye dikkat ediyorum

Normalde kaç çıkıyordu camım? Dikkat et sıcak su torbası koy göğüslerine kanallar açılsın ve masaj yap sıcak sıcak

Mastit ne ki kuzum yara mı çıktı çocuk doktorunuza sor istersen o daha iyi bilir ne yapacağın konusunda, maalesef benim bir bilgim yok bu konuda

Hangi bez taşırıyordu sizde?bende 2 defa sleepy taşırmış gözüm korkmuş ondan sık sık değişiyorum bitene kadar kullanıcam sonra Molfix denicem bende.2 tane krem yazdı bize doktor günde 4 defa 1 hafta kullanın dedi çok şükür hemen etkisini gördük ama mesela gece hiç uyumadığım için sabah bezini değiştim sonra 4 saat değişemedim uyudum azcık bir baktım doldurmuş çişle ve kızarmış şimdilik bezden olduğunu düşünüyorum umarım Molfix iyi gelir

Sleepy taşıyordu kuzum beline kadar bacaklarına kadar çıkıyordu sık değişmeme rağmen neyseki stok yapmamışım bitince hemen Molfix deneyeyim dedim. Molfix iyi geldi bize poposunu tam kavrıyor şimdiye kadar taşırmadı bakalım daha 1 numara kullanıyoruz daha geniş zaten 1 numarası bile. Bakalım 2 ye geçince memnun kalacak mıyım

Mastit ne ki kuzum yara mı çıktı çocuk doktorunuza sor istersen o daha iyi bilir ne yapacağın konusunda, maalesef benim bir bilgim yok bu konuda
Bunu yazdığımı bile unutmuşum kafam gidik sağ memem enfeksiyon yaptı taş gibi çok acıyor sagmaya süt gelmiyor bosaltamiyorum antibiyotik başlıyorum kuzum

Normalde kaç çıkıyordu camım? Dikkat et sıcak su torbası koy göğüslerine kanallar açılsın ve masaj yap sıcak sıcak
Sağma yapmıyorum ben hiç kuzum bebek meme istedikçe veriyordum ya kolik olunca doktor verme 2 saatte bir ver dedi bu sefer sanırım tam boşalmadi enfeksiyon yaptı yada meme ucunda catlakta olmuştu iki tane ama şuan iyi durumdalar oda yapabiliyormus

Bunu yazdığımı bile unutmuşum kafam gidik sağ memem enfeksiyon yaptı taş gibi çok acıyor sagmaya süt gelmiyor bosaltamiyorum antibiyotik başlıyorum kuzum
Ay kuzum çok üzüldüm inşallah geçer hemen süt sağma makinen var değil mi? Mutlaka boşalt kuzum daha çok acır iyice dolduysa çok çok geçmiş olsun

Ben telefon tutacağı gibi bişey aldım sehpanın üzerine koyup telefondan bişeyler izliyorum çocuğun dibinde olmuyor ama bazen de elimde oluyor gözüne ekran ışığı gelmesin diye dikkat ediyorum
Seninki mantıklıymış canım, ben de uzakta tutmaya çalışıyorum aslında ama yine de yani telefon sonuçta radyasyon yayıyordur

Valla gündüzleri elimde olmuyor diğer oğlum olduğu için ama geceleri falan emzirirken gayet takılıyorum telde. O zaman da bakmasam zaten doğru düzgün elime alamıyorum telefonu
Aynen ya bi emzirirken vaktimiz oluyor telefona onun dışında uyuyunca bile ev işi cart curt vakit olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…