2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
kızlar ben ciddi bir grip geçiriyorum :KK43: bu durumda kullanacağım ilaçlarla ilgili doktoruma mı yazayım yoksa acile mi gitsem ciddi kötüleşiyorum :KK43:

Kızlar günaydın. Doktor bana şeker yüklemesini gerekli görmedi. Sağlık ocağında açlık tokluk baktır dedi. Aynı gün nasıl iki kere kan vericem sağlık ocağında dedim. Bir gün arayla ver dedi. Açken ver dedi. Diğer gün kahvaltı yapıp 1 saat sonra ver dedi. Böyle yapmak normal mi ?

Kızlar günaydın🌸 ben doktordan çıktım çok şükür oğlum iyi herşeyi güzel yolundaymış 🙏 1.365 gr olmuş şükür 🧿 ama benim tansiyon yüksek çıktı tuzu falan yasakladı takip edip yazacaksın duruma göre ilaç başlatabiliriz dedi ilerde problem olmasın sonada yaklaştık iyice baya herşeyi yasakladı yapacak bişey yok yeterki sağlıkla alalım kucağımızada idare edicez artık 🙏
Maşallah 🧿 kaç haftalık oldunuz. Tansiyon basımıza dert oluyor ya,

kızlar ben ciddi bir grip geçiriyorum :KK43: bu durumda kullanacağım ilaçlarla ilgili doktoruma mı yazayım yoksa acile mi gitsem ciddi kötüleşiyorum :KK43:
kuzum acilde ne işin var. dahiliyeden sıra alıp gitsene direkt. hamile olduğunu da söylersin. bu tür durumlarda kullanabileceğimiz antibiyotikler falan var. onlardan verir

Kızlar günaydın. Doktor bana şeker yüklemesini gerekli görmedi. Sağlık ocağında açlık tokluk baktır dedi. Aynı gün nasıl iki kere kan vericem sağlık ocağında dedim. Bir gün arayla ver dedi. Açken ver dedi. Diğer gün kahvaltı yapıp 1 saat sonra ver dedi. Böyle yapmak normal mi ?
açlık tokluk bana da bakıldı ama şöyle. aç karnına verdim kanı . sonra karnımı doyurdum 1 saat geçince tekrar kaln alındı aynı gün

Benim de kontrolüm vardı kızlar çok şükür bebiş iyi, bu hafta biraz yememe dikkat etmiştim farketmiş çok şükür haftasının önüne geçmiş ☺️ 2 hft sonra tekrar çağırdı, eğer bir sıkıntı yoksa progestani biraktiririm dedi ama korkuyorum ben açıkçası hiç birakasim gelmiyor 🥲
MaşAllah😍Benimde bu gün kontrol darısı bana güzel haberler alayım doktordan🙌🏻progestan benim doktorum bıraktırmıyor bende iğneside var

Benim de kontrolüm vardı kızlar çok şükür bebiş iyi, bu hafta biraz yememe dikkat etmiştim farketmiş çok şükür haftasının önüne geçmiş ☺️ 2 hft sonra tekrar çağırdı, eğer bir sıkıntı yoksa progestani biraktiririm dedi ama korkuyorum ben açıkçası hiç birakasim gelmiyor 🥲
Maşallah canııım :)) büyüyo minnaklar yaa . kuzum sorun yok derse niye kullanasın ki zaten. dikkat edersin sende çok ayakta falan da kalmazsın.
Sağlık ocağında mı yapıldı canım . Hastanede zaten öyle yapılıyor benim bildiğim de. Doktor sağlık ocağında baktır diyince şaşırdım
Hastanede alınmıştı canım. bazı tahlilleri benim doktorumda sağlk ocağında yaptır diyor. özel hastane olduğu için çok pahalı tutsun istemiyo sağolsun :KK70:

• Beğen
Reactions: The
Maşallah canııım :)) büyüyo minnaklar yaa . kuzum sorun yok derse niye kullanasın ki zaten. dikkat edersin sende çok ayakta falan da kalmazsın.

Hastanede alınmıştı canım. bazı tahlilleri benim doktorumda sağlk ocağında yaptır diyor. özel hastane olduğu için çok pahalı tutsun istemiyo sağolsun :KK70:
Benimki de kendi kliniğinde muayene ediyor. O yüzden her şeye git sağlık ocağında baktır diyor. Bi de tam hakim değil gibi devlet hastanesi durumlarına 🥲

MaşAllah😍Benimde bu gün kontrol darısı bana güzel haberler alayım doktordan🙌🏻progestan benim doktorum bıraktırmıyor bende iğneside var
Geçen gittiğimde de bıraktırdı işte bir hafta sonra yeniden lekelenmem oldu canım o yüzden birakasim da yok. Ama aynı zamanda diyor ki ee bir şeyin de yok. Kararsız kaldım 😅

Haklısın canım doktor bir şey yok her şey güzel diyor şükürler olsun ama 3 haftada 3 kez lekelenme - kanama vs yaşadım. Korkuyorum 🥲

Geçen gittiğimde de bıraktırdı işte bir hafta sonra yeniden lekelenmem oldu canım o yüzden birakasim da yok. Ama aynı zamanda diyor ki ee bir şeyin de yok. Kararsız kaldım 😅
Benimde yok ama düşüklerim olduğu için ne iğnelerimi nede fitili biraktırmıyor kesinlikle..fitilin bir zararı yok bence kullan sen

• Beğen
Benimde yok ama düşüklerim olduğu için ne iğnelerimi nede fitili biraktırmıyor kesinlikle..fitilin bir zararı yok bence kullan sen
Anladım canım zaten ben günde 1 kez kullanıyorum akşam yatarken şeklinde. Doktora devam etsem mi diye soracağım iki hafta sonra bakalım :) zaten nasipse 2 hafta sonra 28. Haftaya girmiş olacağım. Doktor da 34 e kadar kullanırız en fazla diyordu. Bir 6 hft daha kullanırım yani sıkıntı değil ☺️

Anladım canım zaten ben günde 1 kez kullanıyorum akşam yatarken şeklinde. Doktora devam etsem mi diye soracağım iki hafta sonra bakalım :) zaten nasipse 2 hafta sonra 28. Haftaya girmiş olacağım. Doktor da 34 e kadar kullanırız en fazla diyordu. Bir 6 hft daha kullanırım yani sıkıntı değil ☺️
Benimkide 1 kez akşam yatarken ben fitili umursamıyorum bile benim birde iğnelerim var onları bile bıraktırmıyor ama olsun diyorum yine sağolsun elinden geleni yapıyor doktorum..zaten ne kaldıki kullan bir şey olmaz

• Beğen
Kan uyuşmazlığı olan güzel annelerin dikkatine 😁 bugun iğnemi yazdı doktor eczanelerdeki fiyatını bilmiyorum ama ilçenizdeki ecza odasından ücretsiz temin edebiliyormuşsunuz haberiniz olsun bazı doktorlar söylemiyormuş sağ olsun doktorum söyledi sizde iğne zamanınız gelince sorun ben bugun ecza odasindan alacağım 8tll bir ucreti varmis 😂
Canım bu iğne eczanede çok mu pahalıymış ki ? Benden de tekrar kan aldılar kan uyuşmazlığı için. Haftaya da doktor reçete edicekmiş iğneyi.

Ya kızlar benim bugün misafirim vardı geceden bir tencere sarma falan sarmıştım, misafirleri gönderdim tam kalçamın üstündeki kemiğe bir ağrı girdi ki anlatamam, hiç hareket ettirmiyor. Lavaboya bile zor gittim adım atamıyorum. Nasıl geçer bu ya
Uzun süre ayakta kalınca iş güç yapınca bana da oluyor, dinlenince geçiyor canım.

İlk bebişin mi bu kadar evhamlısın canım 😄
Çünku ben ilkte öyleydim birde o kafadaki senoryolar bebek dogduktan sonrada devam ediyor 🤦🏻‍♀️ gercekten bir destek lazım ilk cocuklarda
Evet ilk çocuk 🤣 valla iyi hissetmiyorum kendimi psikolojik olarak zormuş yani 🥲

X