2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Amin canım🙌🏻Evet ya ilk günler çok zordu benim için stresten evde anneme eşime sinir oluyordum boş yerine sonra alıştım sanki.
İnsanoğlu her şeye alışıyor. Değişim zor oluyor ama kısa sürede uyum sağlıyorsun her şeye yeter ki yapmak iste

İnsanoğlu her şeye alışıyor. Değişim zor oluyor ama kısa sürede uyum sağlıyorsun her şeye yeter ki yapmak iste
Aynen öyle oğlumu düşününce buralara kadar nasıl geldim aklıma geldikçe hep diyorum bunuda atlatıcaksın yeme ölmezsin tut kendini

Ya bir tek ben mi bu hissi yaşıyorum aranızda garipseyenleriniz olur mu bilmiyorum. Gün içinde kızımla konuşuyorum seviyorum karnımı hareket ediyor mutlu oluyorum bazende karnımın daha da büyüyecek olması beni korkutuyor nabzım yükselecek tansiyon takipte sürekli endişeliyim önümüzdeki haftalar için bazen endişeden sanırım bi an önce doğurmak istiyorum korkuyorum tabiki sağlıklı zamanında gelsin sabredeceğim ama korkuyorum işte 🙁
En büyük örneği benim kuzum. Bir de ağlıyorum gün içinde çokça 😢

Bende normalde ekmek tüketmem onda öyle zayıfım sadece gebelikte canım çok ekmek sade kek makarna istiyor hep diyorum doğumdan sonra doyunca yemek yeyicem her kes diyor o zaman istemicen☺️Yoğurt hiç sevmem..o zaman bende kefir deneyim..avokado tüp bebek tedavisinden öncede sonrada o kadar tükettimki bıktım resmen🥴
Yediklerimiz şifa olsun canım🤲 aslında bebekler son aylarda daha hızlı kilo alıyorlar
Ya bir tek ben mi bu hissi yaşıyorum aranızda garipseyenleriniz olur mu bilmiyorum. Gün içinde kızımla konuşuyorum seviyorum karnımı hareket ediyor mutlu oluyorum bazende karnımın daha da büyüyecek olması beni korkutuyor nabzım yükselecek tansiyon takipte sürekli endişeliyim önümüzdeki haftalar için bazen endişeden sanırım bi an önce doğurmak istiyorum korkuyorum tabiki sağlıklı zamanında gelsin sabredeceğim ama korkuyorum işte 🙁
Benimde nabzım hep yüksek, tansiyonum yok çok şükür ama farklı problemlerim var, yine de iyi düşünüyorum, düşünmeye çalışıyorum, sonu güzel olacak 🤲

Yediklerimiz şifa olsun canım🤲 aslında bebekler son aylarda daha hızlı kilo alıyorlar

Benimde nabzım hep yüksek, tansiyonum yok çok şükür ama farklı problemlerim var, yine de iyi düşünüyorum, düşünmeye çalışıyorum, sonu güzel olacak 🤲
İnşallah canım 🙏

Kızlar selam size birşey soracağım şimdi ben sabah 10 da uyanıp 11-12 arası kahvaltı yapıp gece de 12-1 arası yatakta olurum gün içinde yediğim şeyler bu şekilde sizce az mı besleniyorum ? 2 öğün yiyorum ara öğünler hariç yetersiz kalır mı 🙁
Kız maşaAllah daha ne yiyeceksin 😊
Ama doktorun verdigi vitaminlerinide sakın ihmal etme iyi besleniyorum diye 🌸

Gerçekten bir psikoloğa mı gitsek napsak korkuyorum hep kötü senaryolar çiziyorum kendime kafamda zaten bak bizim tansiyon da bundan yükseliyor dengesizleşiypr ben sana diyim
Kuzum şu hafta bi gideyim kontrole sonra psikoloğa gitmeyi ben de düşünüyorum çünkü bitmiş durumdayım 😢

Ya kızlar benim bugün misafirim vardı geceden bir tencere sarma falan sarmıştım, misafirleri gönderdim tam kalçamın üstündeki kemiğe bir ağrı girdi ki anlatamam, hiç hareket ettirmiyor. Lavaboya bile zor gittim adım atamıyorum. Nasıl geçer bu ya

Günaydın şeker yüklemesine geldim. Bir midemi mahvetti bu içecek. Şimdi bekliyorum bulantı başladı. Sizlerde öyle oldu mu peki.

Günaydın şeker yüklemesine geldim. Bir midemi mahvetti bu içecek. Şimdi bekliyorum bulantı başladı. Sizlerde öyle oldu mu peki.
Günaydın. Ben de 2 hafta sonra yaptıracağım:) ilk gebeliğimde bir bulantı yaşamamıştım ama burda yaşayan da çok oldu yani normal canım :)

Kızlar selam size birşey soracağım şimdi ben sabah 10 da uyanıp 11-12 arası kahvaltı yapıp gece de 12-1 arası yatakta olurum gün içinde yediğim şeyler bu şekilde sizce az mı besleniyorum ? 2 öğün yiyorum ara öğünler hariç yetersiz kalır mı 🙁
maşallah canım. ben 3 öğün besleniyorum ama bu kadar yemiyorumdur :KK70: :KK70:

Ya kızlar benim bugün misafirim vardı geceden bir tencere sarma falan sarmıştım, misafirleri gönderdim tam kalçamın üstündeki kemiğe bir ağrı girdi ki anlatamam, hiç hareket ettirmiyor. Lavaboya bile zor gittim adım atamıyorum. Nasıl geçer bu ya
kuzum yorgunluktandır. dinlendikçe geçer. hafifçe eşine falan masaj yaptır istersen.

Benim de kontrolüm vardı kızlar çok şükür bebiş iyi, bu hafta biraz yememe dikkat etmiştim farketmiş çok şükür haftasının önüne geçmiş ☺️ 2 hft sonra tekrar çağırdı, eğer bir sıkıntı yoksa progestani biraktiririm dedi ama korkuyorum ben açıkçası hiç birakasim gelmiyor 🥲

Kuzum şu hafta bi gideyim kontrole sonra psikoloğa gitmeyi ben de düşünüyorum çünkü bitmiş durumdayım 😢
Bence destek almanın çok faydası oluyor ben rehber öğretmenim ama kendi söküğümü dikemedim 😅bu süreçte beni endişelendiren şeyler oldu online destek almaya başladım ve faydasını gördüm hala da devam ediyorum. O yüzden bu süreçte zorlanan herkese tavsiye ederim.

Kızlar günaydın🌸 ben doktordan çıktım çok şükür oğlum iyi herşeyi güzel yolundaymış 🙏 1.365 gr olmuş şükür 🧿 ama benim tansiyon yüksek çıktı tuzu falan yasakladı takip edip yazacaksın duruma göre ilaç başlatabiliriz dedi ilerde problem olmasın sonada yaklaştık iyice baya herşeyi yasakladı yapacak bişey yok yeterki sağlıkla alalım kucağımızada idare edicez artık 🙏

X