2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Hayır canım karşılamıyor, bende kliniğe gidiyorum çünkü kendi muayahanesine gittiğim için hiç biri karşılanmıyor
Anladım canım. Bana daha önce yazdığı fitillere de eczanede para almışlardı . Ben de karşılanmayan bi ilaçtır belki diye sorgulamamıştım hiç. Şimdi kan uyuşmazlığı iğnesi yazacağım dedi. O yüzden sordum . O da karşılanmayacak demekki.

Ben geçen aylarda bir hafta öncesinde gebelik takibi için sağlık ocağına gitmiştim kan istemişlerdi açlık şekerinede bakmışlardı 75 çıkmıştı ondan bir hafta sonra 75 gr şeker yüklemesi yaptım açlık 101 çıktı bende anlamadım ama baya fark vardı arada bende sevinmiştim düşük diye bütün marifet glikozda sanırım.
İki testte sağlık ocağında mı oldu da . Farklı yerlerde olduğundan mı o kadar fark etti acaba .

kuzum mesela burda saat 10 a kadar alınabiliyo sağlık ocağında kan. orada da mı öyle acep :KK70: belki o yüzden diğer güne kalacak gbii düşünmüştür .d
Burda da saat 10 a kadar. Ben de anlamadım niye böyle dedi. 1 gün arayla vermek de ne kadar sağlıklı anlamadım . Ama doktor işte okumuş kadın vardırbi bildiği gidip sorarım 🤣

Burda da saat 10 a kadar. Ben de anlamadım niye böyle dedi. 1 gün arayla vermek de ne kadar sağlıklı anlamadım . Ama doktor işte okumuş kadın vardırbi bildiği gidip sorarım 🤣
kuzum işte karnını doyurduktan sonra 1 saat beklyosun ya tokluk şekeri için. yetişmez gibi düşünmüştür bence :KK70: ya da biz çok düz düşünüyoruz bilemedim :KK70:

Canım sen sağlık ocağına git söyle. Normalde aynı gün olması gerekiyor diye biliyorum. Önce açlığı veriyorsun. Sonra yiyip içiyorsun, şu saatte gel diyorlar son lokmanı aldıktan sonra. Aynı gün tokluğu da veriyorsun.
Aynen kuzum ben de öyle biliyordum hep. Doktor açlık ver. Diğer gün kahvaltı yap tam 1 saat sonra yine ver dedi. Mantığa göre bi aykırılık yok ama ben sağlık ocağında o kadar sıra varken bu düzeni nasıl sağlıcam onu anlamadım . Dediğin gibi gider sorarım burda uygulamıyorız öyle bişey derseler adam akıllı hastaneye gider hallederim öyle o daha kolay valla.

Canım bu iğne eczanede çok mu pahalıymış ki ? Benden de tekrar kan aldılar kan uyuşmazlığı için. Haftaya da doktor reçete edicekmiş iğneyi.
Hiç sormadım eczaneye 😁 ecza deposunun yeri bize yakındı direkt orayla konuştum ama eczanelerde de cok bulunmuyormus sanirim 🤷🏻‍♀️

Ben geçen aylarda bir hafta öncesinde gebelik takibi için sağlık ocağına gitmiştim kan istemişlerdi açlık şekerinede bakmışlardı 75 çıkmıştı ondan bir hafta sonra 75 gr şeker yüklemesi yaptım açlık 101 çıktı bende anlamadım ama baya fark vardı arada bende sevinmiştim düşük diye bütün marifet glikozda sanırım.
Açlık şekerine glikozu içmeden bakıyorlar ya ama 101 açlık diyorsun , tokluk şekerlerin nasıl çıktı glikozu içtiğinde tokluk şekerini etkiler açlığı değil çıkmasının sebebi önceki günler beslenme şeklin de olabilir , şeker yükselmesi yaptırmadan 3/4 gün önceden aşırı karbonhidrat ve şeker beslenmemek için dikkat etmek gerekiyor demişti doktorum

Bence destek almanın çok faydası oluyor ben rehber öğretmenim ama kendi söküğümü dikemedim 😅bu süreçte beni endişelendiren şeyler oldu online destek almaya başladım ve faydasını gördüm hala da devam ediyorum. O yüzden bu süreçte zorlanan herkese tavsiye ederim.
Aaa online nereden alıyorsun bana da önerir misin

Kan uyuşmazlığı iğnemi oldum da geldim 🥴 Canımı çok yaktı yahu 😂 neyse şifa olsun oğluşuma 😍😍😍😁

Hiç sormadım eczaneye 😁 ecza deposunun yeri bize yakındı direkt orayla konuştum ama eczanelerde de cok bulunmuyormus sanirim 🤷🏻‍♀️
Ecza deposundan reçeteyle mi istettiniz canım ? Ben de öyle diyeyim eşime bi sorsun . . Özel hastaneler 3-4 bine yapan varmış. Çok geldi bana :) öyle 8 TL lik iğneyse neden 3 bin verelim 😁

Açlık şekerine glikozu içmeden bakıyorlar ya ama 101 açlık diyorsun , tokluk şekerlerin nasıl çıktı glikozu içtiğinde tokluk şekerini etkiler açlığı değil çıkmasının sebebi önceki günler beslenme şeklin de olabilir , şeker yükselmesi yaptırmadan 3/4 gün önceden aşırı karbonhidrat ve şeker beslenmemek için dikkat etmek gerekiyor demişti doktorum
Açlık 101
Tokluk 60 dk 145
Tokluk 120 dk 116
Dıktorum değerler normal açlık sınırda yinede dikkat et dedi ama ben hiç önceden dikkat etmedim öncesinde 12den sonra bişey yiyip içmedim sadece haklısın açlık glikozu içmeden önce bakılıyor ama aradaki fark beni şaşırttı açıkcası

Maşallah size ya ne güzel ben 10 kilo aldım 😀benim normalim böyle sanirm ilk hamileligimde de 16 kilo almstm şükür 40imjz çıktığında hamilenkaldigim kiloma donmustm ona güveniyorum yine 😁😁
Canım ben baya baya dikkat ettim aylar onun etkisi var ama bilmiyorum ya bundan sonra dikkat etsem de ayda 4-5 kilo gelcek gibi . Umarım öyle olmaz 😂

Ecza deposundan reçeteyle mi istettiniz canım ? Ben de öyle diyeyim eşime bi sorsun . . Özel hastaneler 3-4 bine yapan varmış. Çok geldi bana :) öyle 8 TL lik iğneyse neden 3 bin verelim 😁
Ay evet burda bir arkadaşta 1800e yaptirmis ama hastanede 🤦🏻‍♀️ evet reçete yazdılar eczanelere bakabilirsin ama ecza deposundan alırsan ücretsiz veriyorlar öylede yapabilirsin dedi sağ olsun bende öyle yaptım 😁 ecza deposunu aradım elinizde var mı diye recete numarasini aldi saat 4de gelir dedi kisiye ozel getirtiyolarmis heralde oyle aldim iste 😊

X