Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    156
Yani yerden göğe kadar haklısın eşin konusunda. Sanki hayatlarında değişiklik olmamış yeni bir sıfatları yok gibi devam ediyolar bazen çok sinir bozucu yıpratıcı.
Bu işi sevmek lazım baştan savma yapılacak bir iş değil doktorluk sen kendi doktoruna bir randevu daha al aklın kalmasın
Kendi doktoruma almıştım doğuma mı ne gitti heralde başka doktor vardı adı başka içerideki doktor başka...

Bugün okadar sinirliyimkii burayada yazmazsam sanırım dolmaktan patlıcammmm. babam köyden geldi sözde torunları özlemiş görüp gitcekmiş full ablamla ve çocukları ile görüştü bana bir kere geldi oğlumu akşam gördü bugün geri gitmiş çocuk dede fln diye soruyor yok çünkü ablam ve çocukları hep önceliklidir ben 2. sınıf 2. kalite heppp . annem köyde babamda gitti ilk doğumumdada köydelerdi ve ben doğurdum eve geldim ertesi gün geldiler zahmet edip annem hiç yanımda kalmadı birkaç gün geldi sonra yine gittiler köye . bundada annem nezaman tarih fln diye soruyor ona göre son gün gelcek yani ondan habire soruyor okadar içimde kalan acıtan birşeyki bu dün hastanede millet anası dahası herkesi gelmiş benim kimsem yoktu. sancım geldiğinde gece aramıştım babam hadi biz yrın çıkarız yola fln demişti taaa akşam yola çıkmışlardı ertesi gün geldilerr okadar doluyomki yazarken bile ağlıyorum
Canım benim ben bunları duyduğuma çok üzüldüm ama benzer şeyleri yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ben mutluluğu durumu kabul etmekte buldum. Onların da huyu böyle dedim ve kabul ettim. Benim annemde de benzer bir tutum var.
Kardeşim de ben de bekarken pek farkında değildim durumun ne zaman evlendik ben o zaman farkına vardım bana bir yapılan ona hep 2-3 yapılmış. Bir şey söyleyince de evlat seçilmez sen kafayı yemişsin deyip beni azarlıyor ama ben kendi içimde kabul ettim artık.
Sen de annesin bak 2 evladın var artık. Lütfen kendini üzme. Sen iyi olacaksın mutlu olacaksın ki evlatların iyi olsun🌸 kocaman sarılıyorum sana inan yalnız değilsin

Şöyle soyliyim canım en basit haliyle bebek bir tarafta toplanıyormus gibi oluyor o taraf şişiyor ben onu bebek saniyordum meğerse kasilmaymis o yüzden şişiyormus 😃
Tek taraflı şişmesi değilde komple karnın kaslati kesilmesi kasılma degilmi benmi yanlış biliyorum🥺

Pazar günü 33 hafta 2.3 kilo çıkan çocuğum bugün kontrolde 32 hafta 1.8 kilo çıktı... Doktor mu iyi bakmadı yoksa acilde mi yanlış baktılar anlamadım çok korkmaya başladım şekerim de çıkmaya başladı yoktu normslde şekerim ama şuan açlık şekerim 100 lerde neden böyle oluyor acaba bebek 3 günde 500 gr verip küçülmüş olamaz değil mi ya
Vallahi ben o ölçümlere hiç inanamiyorum bir hafta arayla bebeğim 7 cm uzamış çıkmıştı bende bir hafta kendimi yiyip bitirrdigimle kalmıştım farklı doktorlar olcmustu ama benim doktorum kendi ağzıyla aynı hafta içinde bana iki kere gelsen aynı ölçümü veremyebilirim dedi çok takılmayın bence

Canım benim ben bunları duyduğuma çok üzüldüm ama benzer şeyleri yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ben mutluluğu durumu kabul etmekte buldum. Onların da huyu böyle dedim ve kabul ettim. Benim annemde de benzer bir tutum var.
Kardeşim de ben de bekarken pek farkında değildim durumun ne zaman evlendik ben o zaman farkına vardım bana bir yapılan ona hep 2-3 yapılmış. Bir şey söyleyince de evlat seçilmez sen kafayı yemişsin deyip beni azarlıyor ama ben kendi içimde kabul ettim artık.
Sen de annesin bak 2 evladın var artık. Lütfen kendini üzme. Sen iyi olacaksın mutlu olacaksın ki evlatların iyi olsun🌸 kocaman sarılıyorum sana inan yalnız değilsin
ordan uzaklardan nasıl iyi geldinn çok teşekkür ederimm bir tek ben değilim dimi demek çok güzel birşey :KK200: anlattıklarının aynısını hep yaşadım yaşıyorum kabul ediyorum ama bazende böyle bir duygusallık geliyor içimde biryerlerde hep hep bu var bazen güçsüz oluyorum işte . ne güzel sen iyice kabullenmişsin üzülmüyorsun belkide en güzeli kabul etmek eşimde hep böyle diyor boşver onlara söyleme bile diye annem gelir bakar diyor öyle idare ediyorum

ordan uzaklardan nasıl iyi geldinn çok teşekkür ederimm bir tek ben değilim dimi demek çok güzel birşey :KK200: anlattıklarının aynısını hep yaşadım yaşıyorum kabul ediyorum ama bazende böyle bir duygusallık geliyor içimde biryerlerde hep hep bu var bazen güçsüz oluyorum işte . ne güzel sen iyice kabullenmişsin üzülmüyorsun belkide en güzeli kabul etmek eşimde hep böyle diyor boşver onlara söyleme bile diye annem gelir bakar diyor öyle idare ediyorum
Tabi ki yalnız değilsin 💕 Sadece bizim kültürümüzde bunlar o kadar büyük bir tabu ki çoğu zaman konuşmaya çekiniyoruz.
Benzer hisler bende de oluyor bazen, benim eşim de benzer şeyler söylüyor bana😂 ben kabul ettikçe rahatlamaya başladım bir de “bir aile meselesi” diye bir podcast var. Dinlemeni öneririm. Özellikle “zor bir ebeveynle büyümek” diye bir bölümü vardı. Onu dinlemek benim ruhuma çok iyi gelmişti.
Hiç üzme kendini sen ve eşin her şeyi başarabilirsiniz birlikte😍

Pazar günü 33 hafta 2.3 kilo çıkan çocuğum bugün kontrolde 32 hafta 1.8 kilo çıktı... Doktor mu iyi bakmadı yoksa acilde mi yanlış baktılar anlamadım çok korkmaya başladım şekerim de çıkmaya başladı yoktu normslde şekerim ama şuan açlık şekerim 100 lerde neden böyle oluyor acaba bebek 3 günde 500 gr verip küçülmüş olamaz değil mi ya
Bence bazen bebeğin pozisyonuna göre ultrasonda yanlış ölçümler yapılıyor ben iki hafta önce kontrole gittim 32. Haftasında 1700 41cm bu ölçümden 3 hafta önce gittiğimde 40 cm uzun bir kız demişti ve haftasına göre kilosu çok iyiydi 3 haftada 1cm cik uzamış olamaz ve bu kadar az kilo almış olamaz diye düşünüyorum çünkü ölçüm yaparken ayaklarını ağzının önüne getirmişti minnoş bence yanlış ölçüldü cuma günü tekrar kontrolü var bu durumu biraz kafama taktım bakalım gerçekten benim düşündüğüm gibi yanlış bir ölçüm mü belli olur buraya yazarım yine

X