Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Ben yaptım cnm çok almadım belki ondan kolay oldu.ilk etapta 0-3 ay giyeceklerini yıkadım ütüledim
Ben de öyle yaptim ya e bebek ten hastane çikişi aldim buhün geldi ne küçüük öyle mini minnakk iade etsem mi diye düşünüyorum 50 cm miş siz nerden aldnz hastane çikişlari

İşin garip yanı çocukları ki memnun etmek için 4 döner tapar en çok da eşim
Yaa öyle muhakkak ama algılayamıyorum susn doğunca anlayacağım nasıl bir his o yüzden m ediyorum ayy doğumlarımıza da çok az kaldı senin kız mı erkek mi
Evet baya baya az kaldı sanki herşeye rağmen hamileliği özleyecekmişim gibi. Benimde erkek ilk olacak hayırlısıyla 😍

Aile konusunda bende çok doluyum şunun şurasında 1 yıldır evliyim ama 5 yıldır muahatabız eşimin ailesiyle 5 yıl önce tanıştım bende o zamandan beri her telefonu korkarak açıyodum kv kesim laf sokucak canımı sıkacak bi şey diyecek diye. Taki en son gidip boyumun ölçüsünü alana kadar. Karnım burnumda 2 hafta hem kocasına hem iki oğluna hemde kendisine hizmet ettim gelen misafirini karşıladım temizliğini yaptım her gün temizledim pis evini üstelik sabah erkekler evde yokken söylediği laflara sözlere karşı. Ben geçen yıl işi bıraktım kpss çalışmak için çalışmıyorum diye oğlunun parasını yiyorum ilan etti sabahtan akşama kadar diğer eltimle(memur) beni kıyasladı. Doğum parası biriktirdim bi tane ajda bilezik aldım o gözüme battı bunu görünce "eltinde ajda bilezik istiyo, kocasıda ona alır. Alsın zaten o memur" dedi. Misafir geldi içeri girmeden daha bana bir sürü laf söyledi "insanlara hoşgeldin de, bize laf getirme, buranın insanı sevmez hoşgeldin demeyeni, laf söz gelmesin baban çok kızar, gibi gibü" sanki ben ağaç kobuğunda yetiştim anam babam bana hiç bir eşy öğretmemiş gibi. Eltin ehliyet alcak o alır tabi o memur demeler. Karnım iyice aşağıya düştü çişimi tutamaz oldum artık adım atamaz oldum hizmet etmekten malun köy işleri kışlık hazırlıkları falanda yaptırdı bana ağrım sızım var diye söylediğim halde. Sırf susmamın sebebi eşim oradayken çok mutluydu zaten günde 2 işe gidiyodu yoruluyodu yıllık izinde bari mutlu olsun dedim sustum. Kadının edepsizlijlerine terbiyesizliklerine hadsizliklerine sustum anama babama laf söylemesin diye sustum. Hatta bi ara eşime trip ettım diye arkamdan söylenmeye bana laf söylemeye kalkmış eşimde söyletmeyince bana iyice sinir olmuş mutfakta bulaşıkları yıkıyodum 2 defa bilerek çarptı 2 defa karnımı kadın yüzünden tezgaha çarptım. Napıyosun anne diye suratına baktığımda yüzünde öfke vardı resmen bana snei döverim der gibi göz dağı vermeye çalışıyodu. Ama oğlunun 2 defa borsada para yemesini bizi aç bırakmasını unuttu, bileziklerimi bozdurup borsada batırdığı paranın borcunu ödediğini unuttu, evlenmeden önce eşimin 150 bin tl borcunu benim ödediğimi unuttu, evin içindeki tüm eşyaları benim aldığımı unuttu, düğünde gelinliğim dahil tüm üzerine giydiği elbiseyi bile benim aldığımı unuttu. Biz giderken 2 tane kedimiz var onlarıda götürmüştü nasıl olsa çatı katında ayrı ev var orada kalıyoruz kedilerde orada durur diye ne dert etti kedileri. Kedimin birini dövmüş biz gelemeden bi gün önce biz yokken. Kızımın yolda vurduğu yer kanamaya başlayınca farkettik ama iş işten geçmişti. Biz eve dönüncede annemi arayıp "kedi beselemek benim oğlumun yapacağı iş değil senin kızının başının altından çıkıyo, hiç yanımızda durmadı hep kedilerin yanında durdu hazır sofraya oturdu bi işin ucundan tutmadı, bizim ailemizde hayvanın bokuyla yatan yok sende varsa bilemem" demiş anneme daha bir sürü laf söylemiş kadın ağlayarak bizi aradı 2 gün tansiyonuyla uğraştı bide. Hadsiz kadının muhatabı benim annemi arayıp laf söylemesi ağlatması beni o kadar sinirlendirdiki artık telefonunu açmıyorum eşimin ailesiyle zaten hamileliğimde bile bi kere aramadılar ne eksiğin var diye sadece eltim evinde yer kaplayan çocuk eşyalarını verdi bize o yüzden hepsine mesafeleyim. Ha birde kadın özel hastanede doğuracağımı duyunca eşime "seni döverim asla özelde doğurmicak gebertirim seni" diye kavga etti eşimle eşimde bunu kararını vermek sana bana düşmez doğuracak olan karar verir dedi. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Biraz uzun oldu okuyanın zamanını çalmışım gibi hissettim ama artık içime doldu taştı kusura bakmayın
Sana bunu çektiren elbet bulur kuzum benim ya sen ah etmeden bile hamile halinle Allah ahını çıkarır ondan gün gelecek öyle bişey olacak ki o kadın senin değerini anlayacak
Hem pardon da çalışmayın ya ne oluyor dinimizde erkek çalışacak karısına ve çocuklarına bakacak yani kendi kocasının parasını yememiş mi kendi çalışıp kazanmış mi? Bu tarz insanlara acayip sinir oluyorum
Hiç kendini üzme değmez eşinle ailenle mutlu olmaya bak. Çok şey söylenirse Allah'a havale ediyorum böyle kişileri insan bile denmez bunlara.

Sana bunu çektiren elbet bulur kuzum benim ya sen ah etmeden bile hamile halinle Allah ahını çıkarır ondan gün gelecek öyle bişey olacak ki o kadın senin değerini anlayacak
Hem pardon da çalışmayın ya ne oluyor dinimizde erkek çalışacak karısına ve çocuklarına bakacak yani kendi kocasının parasını yememiş mi kendi çalışıp kazanmış mi? Bu tarz insanlara acayip sinir oluyorum
Hiç kendini üzme değmez eşinle ailenle mutlu olmaya bak. Çok şey söylenirse Allah'a havale ediyorum böyle kişileri insan bile denmez bunlara.
Kendi haline bıraktım Allâh a havale ettim rabbim bana bulaştırmadan çıkarsın ne hali varsa görsün. Eşimle iyiyiz benden yana Allahtan ama güvenmiyorum onada iki gün sonra anasını tutabilir, hiç bir zaman anasının yaptıklarını eşimden çıkarmadım çıkarmamda aramı bozmam ama eşim öyle bi şey yaparsa anasının kucağına gidebilir umrumdada olmaz. Eşimi çok seviyorum ama seviyorum diye beni ezmelerinede müsade edemem kavga gürültü çıkarmadan çekildim kenara anca eşimle muhatap olabilirler
Ben bebeğimi sağlıkla dünyaya getirmeye odaklandım sadece bunu düşünüyorum artık

Aile konusunda bende çok doluyum şunun şurasında 1 yıldır evliyim ama 5 yıldır muahatabız eşimin ailesiyle 5 yıl önce tanıştım bende o zamandan beri her telefonu korkarak açıyodum kv kesim laf sokucak canımı sıkacak bi şey diyecek diye. Taki en son gidip boyumun ölçüsünü alana kadar. Karnım burnumda 2 hafta hem kocasına hem iki oğluna hemde kendisine hizmet ettim gelen misafirini karşıladım temizliğini yaptım her gün temizledim pis evini üstelik sabah erkekler evde yokken söylediği laflara sözlere karşı. Ben geçen yıl işi bıraktım kpss çalışmak için çalışmıyorum diye oğlunun parasını yiyorum ilan etti sabahtan akşama kadar diğer eltimle(memur) beni kıyasladı. Doğum parası biriktirdim bi tane ajda bilezik aldım o gözüme battı bunu görünce "eltinde ajda bilezik istiyo, kocasıda ona alır. Alsın zaten o memur" dedi. Misafir geldi içeri girmeden daha bana bir sürü laf söyledi "insanlara hoşgeldin de, bize laf getirme, buranın insanı sevmez hoşgeldin demeyeni, laf söz gelmesin baban çok kızar, gibi gibü" sanki ben ağaç kobuğunda yetiştim anam babam bana hiç bir eşy öğretmemiş gibi. Eltin ehliyet alcak o alır tabi o memur demeler. Karnım iyice aşağıya düştü çişimi tutamaz oldum artık adım atamaz oldum hizmet etmekten malun köy işleri kışlık hazırlıkları falanda yaptırdı bana ağrım sızım var diye söylediğim halde. Sırf susmamın sebebi eşim oradayken çok mutluydu zaten günde 2 işe gidiyodu yoruluyodu yıllık izinde bari mutlu olsun dedim sustum. Kadının edepsizlijlerine terbiyesizliklerine hadsizliklerine sustum anama babama laf söylemesin diye sustum. Hatta bi ara eşime trip ettım diye arkamdan söylenmeye bana laf söylemeye kalkmış eşimde söyletmeyince bana iyice sinir olmuş mutfakta bulaşıkları yıkıyodum 2 defa bilerek çarptı 2 defa karnımı kadın yüzünden tezgaha çarptım. Napıyosun anne diye suratına baktığımda yüzünde öfke vardı resmen bana snei döverim der gibi göz dağı vermeye çalışıyodu. Ama oğlunun 2 defa borsada para yemesini bizi aç bırakmasını unuttu, bileziklerimi bozdurup borsada batırdığı paranın borcunu ödediğini unuttu, evlenmeden önce eşimin 150 bin tl borcunu benim ödediğimi unuttu, evin içindeki tüm eşyaları benim aldığımı unuttu, düğünde gelinliğim dahil tüm üzerine giydiği elbiseyi bile benim aldığımı unuttu. Biz giderken 2 tane kedimiz var onlarıda götürmüştü nasıl olsa çatı katında ayrı ev var orada kalıyoruz kedilerde orada durur diye ne dert etti kedileri. Kedimin birini dövmüş biz gelemeden bi gün önce biz yokken. Kızımın yolda vurduğu yer kanamaya başlayınca farkettik ama iş işten geçmişti. Biz eve dönüncede annemi arayıp "kedi beselemek benim oğlumun yapacağı iş değil senin kızının başının altından çıkıyo, hiç yanımızda durmadı hep kedilerin yanında durdu hazır sofraya oturdu bi işin ucundan tutmadı, bizim ailemizde hayvanın bokuyla yatan yok sende varsa bilemem" demiş anneme daha bir sürü laf söylemiş kadın ağlayarak bizi aradı 2 gün tansiyonuyla uğraştı bide. Hadsiz kadının muhatabı benim annemi arayıp laf söylemesi ağlatması beni o kadar sinirlendirdiki artık telefonunu açmıyorum eşimin ailesiyle zaten hamileliğimde bile bi kere aramadılar ne eksiğin var diye sadece eltim evinde yer kaplayan çocuk eşyalarını verdi bize o yüzden hepsine mesafeleyim. Ha birde kadın özel hastanede doğuracağımı duyunca eşime "seni döverim asla özelde doğurmicak gebertirim seni" diye kavga etti eşimle eşimde bunu kararını vermek sana bana düşmez doğuracak olan karar verir dedi. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Biraz uzun oldu okuyanın zamanını çalmışım gibi hissettim ama artık içime doldu taştı kusura bakmayın
Merak etme eden bulacak er geç
İnsan değilmiş böylesi işte tam kaynana
Pisliklerinde bogulsunlar Inş
Konuşma kapa kapını eşine çocuğuna bak en güzeli bu

Kızlar doğum yaklaştıkça nasıl doğum yapacağım konusunda inanılmaz ikileme girdim sanırım çok fazla doğum hikayesi dinleyip çok fazla okuduğum için az önce kv ile konuştum kadın resmen normal doğurma kızım diye yalvardı nasıl bir travması varsa herkesin doğum hikayesi farklı tabiki bazıları bir avazda çıkarıyor ve evine gider gitmez ayaklanıyor ama normal doğum korkum çok fazla dün gece uykum kaçtı Buda normal doğumla ilgili yazılar okudum sabaha kadar çok kolay normal doğumlarda var çok kolay sezeryanda var aslında benim ağrı eşiğim yüksektir hiç bir zamanda öyle nazlı çıt kırıldım olmadım ama küçüklükten beri insanların hikayeleri beni çok etkilemiş demek normal doğuma tam yöneliyorum hop insanlar bir şeyler diyor kv le konuşurken ne diyeceğimi bilemedim benim bebeğim de tedaviyle oldu aman kızım ne emeklerle geldi bebeğiniz falan dedi çok etkilendim bir tarafım Allahım o bebek için bir yol vermiş niye durduk yere ameliyat olacaksın herkes nasıl doğuruyor Allah kolaylığını illa ki veriyordur diyor bir tarafımda o sancı orda dikiş olacağına karnımda olsun diyor düşünmemeye çalışmak benim için en iyisi galiba benim çevremde de normal doğurcam diyeni garipsiyorlar çok enteresan
Ben normal doğum istiyordum ama nasip olmadı acı eşiğim yüksek diye sancılar full olfuğu halde hissetmedim 2cm açılmayla 6 saat artmasını bekledim olmadı oğlum stresten kalbi yavaşladı diye sezeryanle gelmek istedi. Hiç bir hikayeyi kafana takma doğuma her ne kadar biz karar veriyor gibi olsak da biz katlansak da bebek karar veriyor. Bebeklerimizin sağlığı neyi gerektiriyorsa o oluyor. Hiçbir kadının bünyesi bir diğeriyle aynı değil. Benim oğlum 3 kilo doğdu ama kafası karnımdaki kesiden zor çıktı belki normale zorlasak olamayacaktı minyonum ben 😅

Kizlar bu bebiş kiyafetleri yikama ütüleme işine kaçıncı hafta bakılmali sizce çok ağarlaşmadan yapılmali mi diyorum 31.haftam başliyim diyorum artık siz ne zaman yapacaksınız
Yap cnm başla bende o hafta başladım şimdi 33 e gireceğim ne olur ne olmaz valizin de Hazır olsun kıyafetleri de

Merhabaa
Bebis 29+6 da 1410 g. Ve 37 cm dendi normal mi acaba.ilk gebeliğim ve toplam 3 kilo aldım
Yaşça büyük kişiler bakımsızsin ondan diyor. Zoruma da gitmiyor değil bu durum
Sizin bebisleron değerleri nasıl acaba. Yani bir problem olsa doktor söylerdi elbette ama yine de kulağımızı tikayamiyoruz sanirim

Kizlar bu bebiş kiyafetleri yikama ütüleme işine kaçıncı hafta bakılmali sizce çok ağarlaşmadan yapılmali mi diyorum 31.haftam başliyim diyorum artık siz ne zaman yapacaksınız
Ben 28. Haftada hepsini hallettim çok zorlandım uzun süre oturma konusunda. Hem elde yıkadım hem ütüledim. Görümcem yardım ettiği halde zorlandım karın büyüdükçe daha zorlaşır. Kimisi erken gelmesini çağrıştırmamak için son haftalara bırakıyor

30 haftalığız özellikle yattığım taraftaki çok batıyo ya annemler teyzemler böyle bi şey yaşamamış
Acaba minyon biri misin 😅 ben minyonum bebek içime sığamıyor kaburgalarımda kalça kemiklerimde hep nefes darlığı çekiyorum 2 aya yakındır belki de gövde uzunluğum rahat etmesi için yetersizdir sıkıştığından beni de sıkıştırıyordur diye düşünüyorum

Kızlar selam, gizli gizli okuyorum ama yazamıyorum. Evde bir bebek daha olunca 🌸şekerle mücadele ediyorum bi yandan… canımın istediği hiçbi şeyi yiyemediğim gibi bi elma bile yesem alt üst oluyor her şey nerdeyse bir aydır açlıklar 95 105 arasında. Bugün dr a gidicem umarım ek insülin de verir ben de yoruldum artık çünkü bu durumdan. 30 bitti bugün 2 hafta sonra yıka ütüle kısmına başlarım diye düşünüyorum. Evi toparlamaya çalışıyorum bi yandan havalar soğudu yazlık kışlık yaptım. Şimdi biraz buzluk hazırlığı yapıcam doğum sonrası için börek kurabiye sarma vs Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhabaa
Bebis 29+6 da 1410 g. Ve 37 cm dendi normal mi acaba.ilk gebeliğim ve toplam 3 kilo aldım
Sizin bebisleron değerleri nasıl acaba. Yani bir problem olsa doktor söylerdi elbette ama yine de kulağımızı tikayamiyoruz sanirim
Kilosu normal gibi benim 28. Haftada 1350 gr 37 idi.bu cumartesi 30 olacağız inş ve ben 13-14 kilo aldım.o yüzden iyi baya yani sizinki.Ama kilo kaybı da yaşamış olabilirsiniz belki başlarda bulantı çok olduysa yoksa bana 3 çok ütopik geliyo

Merhabaa
Bende kilo almadım senin gibi 2-3 civarı aldım o da sadece bebek aldı kese su büyüyen alanın ağırlığı vs. İlk hamileliğimde de almamıştım. İlk oğlum minyondu ama gebelik şekerim vardı erken doğdu ama 38 haftalık gibi doğdu. Şuanda şekerim yok ama oğlum çok iri bu kez babasına çekmiş. Haftası uyumlu kilo boy fazla mesela. Her bebek farklı oluyor. Bu boy bu kilo senin haftana gayet normal. Aynen dediğin gibi sorun olsa doktorun söylerdi. Bu yaş almışlar atıp tutmayı çok seviyor. Sağlıksız sağlıksız doğurdukları 4-5 kilo çocukları maharet sanıyorlar biraz. Bel fıtığına kalanı mı dersin çocuğu şeker hastası olarak doğanı mı dersin kemik sorunları yaşayan mı dersin obez kalan mı dersin sürüsüyle yaşanmış olay... Çoğu kadın doktoru 3.5 kilo civarı doğumun sağlıklı bebek doğumu olduğunu söyler. Bebeğin boyu kilosu bir gelişim sorunu olmadıkça tamamen anne baba genlerine bağlıdır. Benim kaynanam 4 kilo çocuğu doğurdu da ne oldu bel fıtığına kaldı üstüne 2 çocuk daha doğurdu ölüyordu son doğumunda şimdi patlamak üzre olan amelliyatlık 3 fıtıkla yaşıyor 🤷 özellikle 50 yaş üstünün korkutmalarını yargılarını çok ciddiye almamak lazım zamanlarında ne doktor vardı ne bilimsel bulgular hamile olduklarının bile farkında olmuyordu çoğu 😅

Merhabaa
30+4 günlük hamileyim uygulama bugün 1550gr olmalı diyor. senin haftana göre gayet iyi bence. benim genel de uygulama ile aynı çıkıyor kontrollerde de. bende minyonum 160 boy 56 kiloyum hala. hiççç dert etme sağlıklı olsun da. gerisi boş. Arkadaşım 20 kilo aldı hamileliğinde ama bebeği 2800 gr doğdu . hatta doğumdan sonra bebek bi miktar kilo verdi , sonra çok az kilo aldı ilk ay vs. telaş ettiler. kızın annesi bile senin sütün yaramıyor muhabbeti yaptı. illa mama ver gibisine.
şimdi 4 aylık oldu maşallah tosun gibi boğum boğum kolları bacakları. emiyo sadece bebek.
o sebeple kulağını tıka. sağlıklı olsun Rabbim kucağına sağlıkla almayı nasip etsin gerisi boş. kilo vs takılacak şeyler değil. boş yapıyor insanlar.

X