Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kilosu normal gibi benim 28. Haftada 1350 gr 37 idi.bu cumartesi 30 olacağız inş ve ben 13-14 kilo aldım.o yüzden iyi baya yani sizinki.Ama kilo kaybı da yaşamış olabilirsiniz belki başlarda bulantı çok olduysa yoksa bana 3 çok ütopik geliyo
Ya işin ilginci ben kilo kaybı da yaşamadım
Çok şükür bit kere kusmadim mide bulantısı da olmadi. Ve her şeyi de yedim
Tabi ekmek hamur işi pasta demiyorum çünkü ben normalde de sevmem. Ama mesela esimin doğum günüydü 3 gün önce oturdum hamur işi de yedim ama dediğim gibi özel günlerde. Fakat zaten yemem ki ben. Çevremdekiler de hep kilo aldığı için biraz baskı görüyorum
Neden böyle inanın ben de bilmiyorum
Yani günlük hayat rutinimin dışında yemiyorum. Ama çerezler yoğurt süt meyve bunlar vazgevilmezim

Tabi ekmek hamur işi pasta demiyorum çünkü ben normalde de sevmem. Ama mesela esimin doğum günüydü 3 gün önce oturdum hamur işi de yedim ama dediğim gibi özel günlerde. Fakat zaten yemem ki ben. Çevremdekiler de hep kilo aldığı için biraz baskı görüyorum
Yani günlük hayat rutinimin dışında yemiyorum. Ama çerezler yoğurt süt meyve bunlar vazgevilmezim
Ben sağlıksız besleniyorum makarna yerim hep mide bulantısından 6 ayı neredeyse makarnayla geçirdim... Hamur işi de yerim ekmek de yerim 3 kilo aldım anca şimdiye kadar vermek için de uğraşmadım. Kiminin bünyesi kilo alamıyor 2. Gebeliğim ilki de aynıydı çünkü demekki ben alamıyorum 😂 hamilelik dışı da evlendiğimden beri 30 kilo aldım 36ydım 65 oldum evet ama benim yediklerimle normalde birisi 90 ı görürdü 😅

30+4 günlük hamileyim uygulama bugün 1550gr olmalı diyor. senin haftana göre gayet iyi bence. benim genel de uygulama ile aynı çıkıyor kontrollerde de. bende minyonum 160 boy 56 kiloyum hala. hiççç dert etme sağlıklı olsun da. gerisi boş. Arkadaşım 20 kilo aldı hamileliğinde ama bebeği 2800 gr doğdu . hatta doğumdan sonra bebek bi miktar kilo verdi , sonra çok az kilo aldı ilk ay vs. telaş ettiler. kızın annesi bile senin sütün yaramıyor muhabbeti yaptı. illa mama ver gibisine.
şimdi 4 aylık oldu maşallah tosun gibi boğum boğum kolları bacakları. emiyo sadece bebek.
o sebeple kulağını tıka. sağlıklı olsun Rabbim kucağına sağlıkla almayı nasip etsin gerisi boş. kilo vs takılacak şeyler değil. boş yapıyor insanlar.
İçim rahatladı ya teşekkür ederim. İse gidiyorum işi birak diyorlar. Avukatım kendi burom var durusmalar var insanların parasını aldık o kadar içim rahat etmiyor ki. Doğuma kadar sağlığım el verdiği sürece 1 saat olsun giderim diyorum yaşadığım baskıyı bir görseniz

Ben sağlıksız besleniyorum makarna yerim hep mide bulantısından 6 ayı neredeyse makarnayla geçirdim... Hamur işi de yerim ekmek de yerim 3 kilo aldım anca şimdiye kadar vermek için de uğraşmadım. Kiminin bünyesi kilo alamıyor 2. Gebeliğim ilki de aynıydı çünkü demekki ben alamıyorum 😂 hamilelik dışı da evlendiğimden beri 30 kilo aldım 36ydım 65 oldum evet ama benim yediklerimle normalde birisi 90 ı görürdü 😅
Yahu içime nasıl şu serptiniz bir bilseniz

bende bebeğe yarayacak şeylere odaklıyım en baştan beri. yumurta kuru çerez fındık ceviz badem vs. yoğurt ballı süt et.
sadece karnım var başka hiç bir yerim kilo almadı mesela. başlarda bile mide bulantım çoktu ilaçsız duramıyordum açım diye ağlıyordum ama şükür az da olsa bebek için yarayacak şeylerle sıkıntısız ilerlettim süreci. 4. aydan sonra da geçti zaten hamdolsun.
benim de görümcem çocuk için miden bulansa da yemek zorundasın diyordu. hatta bir iki kez baskı yaptı kötü niyeti yok ama gereksiz ısrar. eşim de uyardı. doktor sıkıntı yok bebeğin kilosu iyi diyor zorlama kızı dedi. kussun mu istiyorsun yiyebilse yer zaten dedi. ondan sonra sustular.

İçim rahatladı ya teşekkür ederim. İse gidiyorum işi birak diyorlar. Avukatım kendi burom var durusmalar var insanların parasını aldık o kadar içim rahat etmiyor ki. Doğuma kadar sağlığım el verdiği sürece 1 saat olsun giderim diyorum yaşadığım baskıyı bir görseniz

bana da ara ara diyorlar çık işten yoruluyorsan gibisine. bebekle sonrasında daha çok vakit geçirmek istiyorum masa başı işim idare edebildiğim kadar edicem diyorum. ama herkesin fikri var herkes çok biliyor ve çok konuşuyor maalesef.

takmıyorum ben. ne istersem onu yaparım. bu yaşta onlardan cevaz alacak değilim. şükür aklım fikrim yerinde. eşimde benle beraber geliyor kontrollere. boş teneke takırtısı diyorum geçiyorum.

bana da ara ara diyorlar çık işten yoruluyorsan gibisine. bebekle sonrasında daha çok vakit geçirmek istiyorum masa başı işim idare edebildiğim kadar edicem diyorum. ama herkesin fikri var herkes çok biliyor ve çok konuşuyor maalesef.

takmıyorum ben. ne istersem onu yaparım. bu yaşta onlardan cevaz alacak değilim. şükür aklım fikrim yerinde. eşimde benle beraber geliyor kontrollere. boş teneke takırtısı diyorum geçiyorum.
Tabi tabi senin çocuğun yolda doğacak, araba kullanılır mı bu halde. Yani hamilelik sanki çok büyük bir rahatsızlık ve tedavisi yatış. Rahatsızlık yaşananları tabi ki ayrı tutuyorum yatmaliari gerekenleri. Ama bir problem yoksa evde oturmayı sevmiyorum
Bu sene tatil için araba yolculuğu yaptık 7 saat. Daha 5 aylık falandı bebis. Linclenmedigim kaldı. Bebege bir sey olursa vebali ustumeymis. Gerçekten psikoloji bozmaya odaklı bu insanlar. Ben çocuğun annesi olacağım da herhalde ben de düşünürüm o kadar ama anlatamıyorsun. Az insan çok huzur diyorum
Şimdi evde tadilat var balkonun üstünü kapatıyorum. Yemediğim tatava kalmadı bu zamana mı bırakılır diye. Yani yardıma kimse yok konuşmaya herkes had buluyor

Karnınız falan nasıl çıktı mı peki ? Benim 30 haftada 37 gibi

Aynen hala çalışıyor musun diye şaşırarak soranlar oluyo umarım sonuna kadar çalışabiliriz

Merhabaa
Bebis 29+6 da 1410 g. Ve 37 cm dendi normal mi acaba.ilk gebeliğim ve toplam 3 kilo aldım
Yaşça büyük kişiler bakımsızsin ondan diyor. Zoruma da gitmiyor değil bu durum
Sizin bebisleron değerleri nasıl acaba. Yani bir problem olsa doktor söylerdi elbette ama yine de kulağımızı tikayamiyoruz sanirim
Sen doktoruna bak cnm boşver onları kesin ondan de geç
Benimde gecen hafta bebeğim 31+5deydim 1631 kg 35 cm dedi doktor, bişey de demedi
Önemli olan sağlıklı olması.zaten kaç kg doğarsa doğsun 300-400 gr düş suda ödem oluyor haliyle
Ağzı olan konuşur uzak dur öylesinden keyfini çıkar hamileliğin

Karnınız falan nasıl çıktı mı peki ? Benim 30 haftada 37 gibi
Karnım çıktı ama çok değil. Mesela hamile olduğumu anca anlamaya başladılar. Cinsiyet belli mi diye sorma aşaması kadar diyeyim şu an. Üstüme bol gomlek giyince pek anlaşılmıyor hamile olduğum. Dar kıyafetler de belli oluyor

Sen doktoruna bak cnm boşver onları kesin ondan de geç
Benimde gecen hafta bebeğim 31+5deydim 1631 kg 35 cm dedi doktor, bişey de demedi
Önemli olan sağlıklı olması.zaten kaç kg doğarsa doğsun 300-400 gr düş suda ödem oluyor haliyle
Ağzı olan konuşur uzak dur öylesinden keyfini çıkar hamileliğin
Çok tatlısınız ya 🤣 keşke çevremde hep böyle insanlar olsa. Fark ettim ciddi dolmusum.

İyi de hamilelik hastalık değil millete ne oluyorsa 😊risk olsa kötü olsan doktor der zaten

Karnım çıktı ama çok değil. Mesela hamile olduğumu anca anlamaya başladılar. Cinsiyet belli mi diye sorma aşaması kadar diyeyim şu an. Üstüme bol gomlek giyince pek anlaşılmıyor hamile olduğum. Dar kıyafetler de belli oluyor
Bende felaket ödem de var mesela ama karnım da belli yapısal bence bu iş biraz da

Çok tatlısınız ya 🤣 keşke çevremde hep böyle insanlar olsa. Fark ettim ciddi dolmusum.
Hatta sende üstüne olumsuz bişey kat söyle ağzı açık kalsın onlar böylesinden anlar
Millete ne oluyorsa bebeği taşıyan anne
Riskli olsa kötü hissetse kendini evde oturur sanki bilmiyor insan
Boş beleş insan çok takılma
De ki hatta yok ben adliyeden gideceğim doğuma 😂

Hatta sende üstüne olumsuz bişey kat söyle ağzı açık kalsın onlar böylesinden anlar
Millete ne oluyorsa bebeği taşıyan anne
Riskli olsa kötü hissetse kendini evde oturur sanki bilmiyor insan
Boş beleş insan çok takılma
De ki hatta yok ben adliyeden gideceğim doğuma 😂
Diyorum diyorum. Ceza yapıyorum normalde. Diyorum cezaevinde doktor var herhalde hep adam mı muayene etcek. Bir de beni doğurtsun. Müstahak bizimkilere 🤣

X