Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Ne kadara aldınız paketi acaba? Sağlıkla kucağınıza alin insallah
Tşk ederim canım amin sende bu yolda herkes inşallah
Ben eski hastasıydım onun üzerinden 60.000 tl doktor ücreti 17.500 hastane alıyormuş fakat ekimde hastane ücretine zam gelecekmiş 17.500 tl ne kadar artar bilemedim çıkış işlemlerinde vereceğiz o parayı doğum sonrası önden almıyorlar ne saçma
Şimdiki fiyat toplam 100.000 civarıdır tahminim

Nası yapıyorsunuz kız tarif verirseniz bende yapim hafta sonu
Kayısı bulamam ama şeftali yaparım en azından buzluğa mı atıyorsun
Canım ben şefkatli suyu yaptım seftalileri soydum doğradım 1 kilo yaptım bı su bardağı şeker 2.5 su bardağı su koydum pişirdim sonrada blenderdan geçirdim kavonoza koydum 2 kavonoz oldu daha da yaparım

Gece insanın burnu neden tıkanır ve bir kaç kez uyanır oldum, astım var gibi nefes alamaz duruma geliyorum sanki
Gebelik riniti olabilir mi acaba? Bende de var hamileliğin başından beri. Gece uykumdan uyandıracak kadar değil ama hayat kalitemi etkiliyor. Biz hava nemlendirici kullanıyoruz gece yatarken o baya iyi geldi bana. Onun dışında serum fizyolojik ile burnumu yıkıyorum ve yastığımı biraz daha yükselttim. Belki size de faydası olur.
Ama bence mutlaka doktorunuza danışın belki bir ilaç önerir. Çok geçmiş olsun

Anladim. Peki çağrı hoca ile öncesinde bir tedavi sürecinde gibi bir durum var miydi

Normal dedi hormonlar değişiyor dedi
Gebelik riniti nedir?
Bende yüksek yastıkta yatıyorum evet ama pencere kapı açık havaya su durumda ihtiyaç olur mu ediyor yani hafifte olsa gece
Bende yıkıyorum burnumu özellikle yatmadan

Anladim. Peki çağrı hoca ile öncesinde bir tedavi sürecinde gibi bir durum var miydi
Sadece geçen sene kasımda muayene için gitmiştim ve benim 10 yaşında bir oğlum var,2022 içinde 3 tane kalp durması yaşayıp tüm test tahlil yaptırp dosyamla gitmiştim sebebi ne diye
Baktı şak diye söyledi sebebini
Hamile kalmadan önce dediğini uyguladım ve ertesi ay sürpriz hamile kaldım şükür şimdilik sıkıntımız yok 28+2 deyiz
Bunların hepsini geçtim çağrı hoca ilk gittiğimde güven verdi bilimsel açıklamaya dayalı yorum ve konuşmaları çok şükür önce Allah sonra siz hocam demiştim ilk günden, bana güven dedi
Ve ben odasına girdiğim gibi oturmadan önce bebeği görelim ki rahat ol deyip usg odasına alıyor hemen ve detaylı bakıyor
Tabi göreceli bu, deneyimlemek gerek fakat ben durumumu yaşayan kim varsa doktorumu öneriyorum neden 3. Kalp durması öncesi gitmemişim diyorum o zamanda takipteydim kendisini
Bana göre çok candan bir doktor

Nası yapıyorsunuz kız tarif verirseniz bende yapim hafta sonu
Kayısı bulamam ama şeftali yaparım en azından buzluğa mı atıyorsun
Canım şeftaliyi soyuyorum ben küp küp doğuruyorum bi tencereye göz kararı su koyuyorum şeker sonra şeftalileri biraz kaynatıp yumuşayınca kavanoza alıp vakumluyorum

Doktorunuzun söylediği gibi gebelikte östrojen hormonunun artması sonucu oluyor aslında. Burun içi damarlanma artıyor, ödem oluşuyor ve burun tıkanıyor.
Gebelikte %20’ye yakın oranda görüldüğü için özel böyle bir isimlendirme yapmışlar. Genelde gebelik ilerledikçe ağırlaşıyormuş. Doğumdan sonra da geçiyormuş.
Ben soğuk bir yerde yaşadığım için bizde kapı pencere kapalı oluyor genelde ama kontrol ettiğimde gece cihazın çalıştığını görüyorum. Belki yattığınız odadaki nem oranını kontrol edebilirsiniz.
Bazen şiddetine göre burun spreyleri de reçete edebiliyormuş doktorlar ama ben şimdilik idare ettiğim için ihtiyaç duymadım. Ama doktor reçete etmeden hiçbir şey kullanmamak gerekiyor tabi.

kızlar biberon lansinoh mu phılıps avent mi sizce alan veya deneyimi olan var mı

Gece insanın burnu neden tıkanır ve bir kaç kez uyanır oldum, astım var gibi nefes alamaz duruma geliyorum sanki
Hamileleğin 3. ayından beri yaşıyorum canım. burnumun içi kuruyor kanıyor kabuk kabuk oluyor ve nefes darlığı yaşatıyor normal dedi doktor bana. sadece kuruluk için burun içi nemlendirici verdi o kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…