Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar denize girmiştim yarım saat kaldım sadece ama göğüs uçlarım tahriş olmuş ve bi tanesi kanadı krem sürdüm geçti ama aklınızda olsun önleminizi alın girecek olan varsa 3 gündür göğüs ucumda sızlama ve acı var canım yanıyo resmen

Kızlar bebiş hareket durumları nasıl ? kaçıncı haftalarda ne alemde? Ben 22 deyim hala belli belirsiz bazen bişi var gibi de yok gibidee…şurda 24 e de bişi kalmadı tam hissetme olmadı hala
Merhabalar, benim ilk gebeliğim ve ben de anlayamıyordum hareket mi etti mide ya da bağırsak hareketleri mi acaba gibi. 21. Haftamda yemek sonrası uzanıp karnımı açıp 15 20 dk sürekli gözümü ayırmadan baktığımda çok hafif seyrime, minik titreme gibi hareketler farkettim ve o esnada içerden doğru da neler hissettiğimi düşünerek bebeğin hareketinin nasıl olduğunu keşfetmiştim. Siz de bunu deneyebilirsiniz. Şu an 25+0 dayım 4haftadır hareketlerini anlayabiliyorum ve artık durmuyor:) bir de benim plasenta arka duvardaymış onun da etkisi olabilir. İnşallah hemen hissedersiniz.

Merhabalar, benim ilk gebeliğim ve ben de anlayamıyordum hareket mi etti mide ya da bağırsak hareketleri mi acaba gibi. 21. Haftamda yemek sonrası uzanıp karnımı açıp 15 20 dk sürekli gözümü ayırmadan baktığımda çok hafif seyrime, minik titreme gibi hareketler farkettim ve o esnada içerden doğru da neler hissettiğimi düşünerek bebeğin hareketinin nasıl olduğunu keşfetmiştim. Siz de bunu deneyebilirsiniz. Şu an 25+0 dayım 4haftadır hareketlerini anlayabiliyorum ve artık durmuyor:) bir de benim plasenta arka duvardaymış onun da etkisi olabilir. İnşallah hemen hissedersiniz.
Belkide anlayamıyorum hala tam farkını dediğiniz gibi teşekkür ederim 🌸

Kuzum inan hamilelikten önce de hiç tatlı yiyen bi insan değildim şimdi hiç yemiyorum aramıyorum bile 😀üç aylık açlık kan şekeri bugün 80 geldi gayet iyi dedi doktor canım
Ben her ay tiroit için kontrole gidiyorum açlık sekerinede bakılıyor benim hep 62 falan çıkıyor kuzum düşük mü anlamadım doktor iyi diyor
Ay sende mi ben tatlıya bayılırım ama 23 haftadır tatlı yiyemiyorum 🤣 doğumdan sonra yiyecem diye kendimi teselli ediyorum

Biz seninle aynıyız canım ben hissediyorum son 2 günüdür baya sağlam tekmeler yiyorum ben dün iş yerinde bişeye sıkıldım ağladım karnımın bi kısmına geldi toplandı böyle onu bile hissetim orası taş gibi oldu
Ay üzülme kuzum ya kıyamam boşver bebisini düşün uzulmemeye çalış senden ve oğluşundan önemli değil hiç bişey

Kızlar shea butter aldım çatlaklara ilk defa kullanıyorum emilen bir yağ değil. Yani hep böyle yağlı mı kalıyoruz üstüm başım yağ olacak 😂

kızlar merhaba 25. haftadan selamlar 🖖 uzun zamandır yoktum buralarda, her şey yolundadır umarım ve iyisinizdir hepiniz.. cuma günü şeker yüklemesine gideceğim bakalım iyi geçer inş.

Neler aldınız bebişlere alışverişler nasıl gidiyor?

Kızlar bu gebelik şekerini yaptırmasak ve bizde şeker olsa ama haberimiz olmasa şeker yüklemesi yaptırmadığımız için bebeğe ne gibi zararı var? İlk gebeliğim internette yazan şeyler çok sağlıklı değil sizin deneyim ve bilginizden öğreneyim
Foruma yazmıyorum ama okurken denk geldim tedavi edilmeyen gebelik şekeri anne bebek ölümüne kadar gidebiliyor benim doktorum şeker yüklemesi yaptırmayın diyen doktor bunca vebali nasıl taşıyor demişti. Bi gebe ısrarla yaptırmayıp 32. Haftada iki gebelik kaybı olunca üçüncü gebeliğinde yaptırmış meğersem gebelik şekeri varmış tedavi olup üçüncüyü sağlıkla doğurmuş. Yani hiiiç şeker tüketmeyen meyveyi bile sınırlı yiyen bi insansanız doktorunuzla konuşup açlık tokluk şekeri kontrolüyle gidersiniz belki ama şeker yüklemesinde korkulacak bişey yok 😊

Foruma yazmıyorum ama okurken denk geldim tedavi edilmeyen gebelik şekeri anne bebek ölümüne kadar gidebiliyor benim doktorum şeker yüklemesi yaptırmayın diyen doktor bunca vebali nasıl taşıyor demişti. Bi gebe ısrarla yaptırmayıp 32. Haftada iki gebelik kaybı olunca üçüncü gebeliğinde yaptırmış meğersem gebelik şekeri varmış tedavi olup üçüncüyü sağlıkla doğurmuş. Yani hiiiç şeker tüketmeyen meyveyi bile sınırlı yiyen bi insansanız doktorunuzla konuşup açlık tokluk şekeri kontrolüyle gidersiniz belki ama şeker yüklemesinde korkulacak bişey yok 😊
Benim kuzenimde 3. Çocuğunda test fln yaptır dememiş doktoru zayıf birde baya kız yaptırmadı doğumdan sonra şeker hastalığı çıktı kızda gittiği doktor hamilelikten dolayı oldu demiş kızmış niye o zaman önlem alınmadı sana diye şimdi uğraşıyor doğru Bi şey yiyemiyor çok zayıf olduğu halde her şey yasak

Valla benim doktor şeker testi yaptırmıyor bana bu kontrolde bebişi görünce fikri değişir mi bilmiyorum 59 kiloyla hamile kaldım 24. Haftam 63 kilo oldum. 4 kiloya bile dondurma yeme dikkat et bebek alır zaten kilo deyip duruyor 😂 Bebiş için değil sıcaktan dondurmadan başka bir şey yiyemiyorum ki adeta ruhum alev aldı 😅 Benim için öncelik sağlıklı olması boy kilo çok takıldığım bir şey değil ama doktora sordum genelde genetik etkiler senin yediklerin sadece sana da kilo yapabilir önemli olan vitamin alması ve bol su dedi. Ben prematüre doğmuşum 47 cm 1,950. Eşim 1 hafta geç gelmiş 55 cm 3,900. İnşallah ikimizin ortalaması olur 😂😂
Maşallah hamileyken kilon çok iyi ben 65 le hamile kaldım bide diyete başlamak üzereydim 🫣şimdi ise 70 i gördüm

X